trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 734362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2940 dnia: Październik 06, 2016, 12:06:15 pm »
patrzę dziś po sklepach i wszędzie poznikał, przewodnika nigdzie nie ma poza sklepem egmontu, wczoraj widniał jeszcze w wielu jako zapowiedź dziś go po prostu poznikał

cały czas dokładają nowe egzemplarze w sklepie egmontu.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2941 dnia: Październik 06, 2016, 12:41:28 pm »
Też na to czekam. Wie ktoś, czy jest to równie dobre jak LXG 1 i 2, czy może chała jak Czarny Dossier?
Moim zdaniem zdecydowanie gorsze, niż 1 i 2, a także niż "Czarne Akta", o których czytanie, że to "chała" boli (zrozumiałbym "grafomania/przerost formy nad treścią/nuda"... ale "chała" czyli "rzecz bezwartościowa, partanina"???).
"Stulecie" prezentuje poziom wg mnie zbliżony do "Nemo". Przeczytać w sumie można, z jakąś tam przyjemnością, ale to już nie to...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2942 dnia: Październik 06, 2016, 12:52:09 pm »
cały czas dokładają nowe egzemplarze w sklepie egmontu.
Skąd ta pewność? Licznik ilości egzemplarzy jest w sklepie Egmontu? Nic takiego nie znalazłem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2943 dnia: Październik 06, 2016, 01:08:24 pm »
Skąd ta pewność? Licznik ilości egzemplarzy jest w sklepie Egmontu? Nic takiego nie znalazłem.

wrzuć coś do koszyka, wpisz jako liczbę egzemplarzy "999", kliknij "przelicz" i zobacz co się stanie.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2944 dnia: Październik 06, 2016, 01:34:22 pm »
wrzuć coś do koszyka, wpisz jako liczbę egzemplarzy "999", kliknij "przelicz" i zobacz co się stanie.

jaki spryciarz

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2945 dnia: Październik 06, 2016, 01:36:41 pm »
wrzuć coś do koszyka, wpisz jako liczbę egzemplarzy "999", kliknij "przelicz" i zobacz co się stanie.
super, dzięki

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2946 dnia: Październik 06, 2016, 03:00:41 pm »
to tak - zamówiłem ten przewodnik po krainie fantazji w trzech różnych sklepach - w dwóch nie mieli egzemplarzy w ogóle i poinformowano mnie, że zapasy dostawców również święcą pustkami. jedynie sklep egmontu zdołał zrealizować zamówienie (gdzie cały czas pojawiają się nowe sztuki) - tak że jak kupować, to na razie tylko tam.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 03:04:55 pm wysłana przez mgnesium »

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2947 dnia: Październik 06, 2016, 05:05:00 pm »
Może będzie jak z Kryształowym mieczem, nie było, nie było a dziś się pojawił.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2948 dnia: Październik 06, 2016, 07:18:21 pm »
A mnie tak jeszcze naszło. Ciekawe dlaczego Egmont nie wrzucił tych dodatków do komiksu Hugo. Przecież to tylko 60 stron. Mniej niż w Azylu Arkham. I nie byłoby tego zamieszania.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2949 dnia: Październik 06, 2016, 07:37:40 pm »

A mnie tak jeszcze naszło. Ciekawe dlaczego Egmont nie wrzucił tych dodatków do komiksu Hugo. Przecież to tylko 60 stron. Mniej niż w Azylu Arkham. I nie byłoby tego zamieszania.

Argumentacja polegała na tym, że Hugo plus dodatki w jednym tomie przekroczą cenę 100 zł (okładkową). Istniała więc obawa (według Egmontu), że komiks będzie "słabiej" się sprzedawał z powodu ceny. Postawiono na salomonowe rozwiązanie. Wydano integral zawierający pięć tomów Hugo plus oddzielnie dodatki w małym nakładzie dla fanów. W ten sposób cena podstawowego tomu jest niższa, łatwiejsza do zaakceptowania przez potencjalnego czytelnika. Natomiast dodatek zagorzali fani i tak kupią.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2950 dnia: Październik 06, 2016, 07:49:55 pm »
Szkoda, że tak Azylu Arkham nie wydali. Albo Mucha Sprawiedliwości. No cóż - kto bardzo chciał to sobie kupi drożej w sklepie Egmontu.

Offline mappy

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2951 dnia: Październik 06, 2016, 09:53:58 pm »
Ale tutaj rację 8azyliszkowi trzeba przyznać że lekko pupy dali z tym wydaniem. Można by było wydawać tak każdy komiks w dwóch tomach. Jeden historia drugi dodatki. Takie dzisiejsze DLC do gier. Oby tylko nikt nie podłapał tego trendu.
Argumentacja dotyczyła też ceny ale dla młodszych odbiorców. Cena miała takie osoby odstraszyć. Zważając jednak na popularność tej serii u nas to Egmont trochę pokazał, że scoutów co do rynku mają jednak słabych.
Miejmy nadzieję, że albo większa ilość trafi do hurtowni na dniach albo będzie dodruk. Bądź i nie :neutral:

Offline Cringer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2952 dnia: Październik 06, 2016, 10:58:36 pm »
Szkoda, że tak Azylu Arkham nie wydali.
Azyl Arkham bez dodatków już kiedyś wydali.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2953 dnia: Październik 07, 2016, 07:18:02 am »
Argumentacja dotyczyła też ceny ale dla młodszych odbiorców. Cena miała takie osoby odstraszyć. Zważając jednak na popularność tej serii u nas to Egmont trochę pokazał, że scoutów co do rynku mają jednak słabych.
Miejmy nadzieję, że albo większa ilość trafi do hurtowni na dniach albo będzie dodruk. Bądź i nie :neutral:
Nie znasz planu sprzedażowego. Może Hugiem celowali w młodsze dzieci, w rodziny, gdzie komiks jest fanaberią i którzy kupują w Empiku a wtedy faktycznie, przekroczenie bariery 100 zł jest barierą psychologiczną. A tu jest sytuacja typu win-win. Stracą tylko gapy, bo wiadomo że informacja o limitowanym nakładzie najbardziej porusza spekulantów.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2954 dnia: Październik 07, 2016, 07:25:02 am »
z tego co zrozumiałem dodatki do hugo miały być w mniejszym nakładzie i głównie wydna w związku z wizytą autora na MFKiG. takie wydawnictwa okolicznościowe to wg bardzo fajna inicjatywa i ograniczony nakład też ma swój plus bo zachęca do odwiedzenia konwentu. szkoda tylko że dodatki nie miały innej okładki i że nie dali slipcase.

co do ceny 100 PLN za komiks dla casuala to też jest ona nie do przeskoczenia, więc wydaje mi się że hugo jest adresowany głównie d dawnych fanów, którzy dzięki nostalgii kupią ten album. cena jest raczej podyktowana tym, że dużo osób ma stare wydania, które są dostępne za grosze.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything