trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3000 dnia: Październik 10, 2016, 02:57:22 pm »
a może Hugo nie było tak popularne jak się kilku forumowiczom wydaje? A dodatek wyprzedał się ze względu na małą ilość egzemplarzy. Niedługo pewnie będzie jego wysyp na allegro po zbójnickich cenach.
No pewnie, że nie jest to takie doświadczenie pokoleniowe, jak "Yattaman", "MacGyver", czy "Thorgal" i można nie wiedzieć co to jest. A jednak (choć to kiepska próba statystyczna) w kręgu moich najbliższych znajomych (w tym małżonki) co najmniej kilka osób przyznawało, że "Hugo" to było jakieś szczególne doświadczenie z dzieciństwa. Jedni mieli wszystkie, inni (jak ja) jeden zeszyt. Ale jego zasięg i widoczność były z pewnością duże. "Hugo" był także w księgarniach w małych miejscowościach (bo wtedy jeszcze takie istniały). Sam widziałem go w takim punkcie księgarniano-papierniczym w 4-tysięcznej miejscowości mojej babci.
Inna sprawa, że każdy ma prawo do swoich zaległości. Ja np. nie byłem nigdy fanem Rasińskiego i o takim - dla wielu kultowym - "Szninkielu" dowiedziałem się dopiero, jak Egmont go wznawiał.
Jednym słowem - jak to się w tamtych czasach śpiewało: "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline graves

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3001 dnia: Październik 10, 2016, 10:31:08 pm »
a może Hugo nie było tak popularne jak się kilku forumowiczom wydaje? A dodatek wyprzedał się ze względu na małą ilość egzemplarzy. Niedługo pewnie będzie jego wysyp na allegro po zbójnickich cenach.
Hugo był popularny.
Wyszedł w 1990 roku i na tamte czasy był rewelacyjny. O tym co wtedy wychodziło z tego wydawnictwa można przeczytać i przypomnieć sobie w starym artykule.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline R~Q

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3002 dnia: Październik 11, 2016, 07:58:02 am »
Widziałem wczoraj w Empiku ze 6 egzemplarzy tego waszego Hugo, aż miałem ochotę kupić i sprzedawać wam na allegro po 200 zł

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3003 dnia: Październik 11, 2016, 08:02:52 am »
Widziales Hugo czy album dodatkowy? To o ten dodatkowy, limitowany sie rozchodzi.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Ryba2111

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3004 dnia: Październik 11, 2016, 09:38:46 am »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3005 dnia: Październik 11, 2016, 10:16:33 am »

Offline Blaksad

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3006 dnia: Październik 11, 2016, 11:45:00 am »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3007 dnia: Październik 11, 2016, 12:08:08 pm »
oświadczenie Egmontu
http://alejakomiksu.com/artykul/6576/Wstepne-plany-wydawnicze-Egmontu-na-2017-rok/
 :doubt:

ale idealnie strzał w stronę tych co marudzili na cenę Wiecznego Batman
 

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3008 dnia: Październik 11, 2016, 12:17:28 pm »
oświadczenie Egmontu
http://alejakomiksu.com/artykul/6576/Wstepne-plany-wydawnicze-Egmontu-na-2017-rok/
 :doubt:

ale idealnie strzał w stronę tych co marudzili na cenę Wiecznego Batman

1) dokładnie. bazyl, zadaj sobie trud przeczytania tego oświadczenia.

2) potwierdziło się słabe zainteresowanie seriami od dark horse. nie sądzę że będzie to dla kogoś zaskoczeniem, ale polska jednak nie kocha hellboya i usagiego.

3) miło (?) że ktoś z egmontu przegląda forum gildii (odniesienie się do kwestii tłumaczenia serii bedu ; "nie będzie integrala kajka w 2017", "nie planujemy integrali thorgala" - pamiętam że ktoś ekskluzywnie tutaj o nie marudził ; inne).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 12:35:54 pm wysłana przez mgnesium »

Offline el greco

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3009 dnia: Październik 11, 2016, 12:37:58 pm »
lol. już widzę ten armagedon na allegro

Armageddon się zaczął, choć to wersja z autografem/rysunkiem
http://allegro.pl/hugo-przewodnik-po-krainie-bedu-rysunek-autograf-i6541911952.html

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3010 dnia: Październik 11, 2016, 12:44:49 pm »
2) potwierdziło się słabe zainteresowanie seriami od dark horse. nie sądzę że będzie to dla kogoś zaskoczeniem, ale polska jednak nie kocha hellboya i usagiego.
A ja jednak protestuję, przeciwko tak jednoznacznemu stawianiu tej sprawy w przypadku "Usagiego" (już wcześniej w jego wątku) ale też "Hellboya". Serie są autorskie, mają już swoje lata i mam wrażenie, że początkowo bardzo dobrze chwyciły. Może nie w kategoriach jakichś przebojów, ale jednak zainteresowanie obiema było u nas duże. Obecne tomy jednak nie bardzo mają szansę przyciągnąć nowych czytelników. Pewien spadek ich formy dał się zauważyć już jakiś czas temu. Co więcej, mnie np. "Hellboy" nierysowany przez Mignolę jakoś nie przekonywał...
Smuci natomiast sformułowanie: "rozważamy, co zrobić z całymi seriami", bo rozumiem je jako rozważenie nad rezygnacją z nich.

Jeśli by już do tego doszło, to mam dla Egmontu propozycję: wstrzymajcie te serie na jakiś czas. Komiksowa hossa i nadmierne obciążenie naszych portfeli nie potrwają wiecznie. Za jakiś czas starzy miłośnicy zatęsknią, a niewydanych historii zbierze się nieco więcej i będzie można wrócić do wydawania z nieco większą częstotliwością. Bo obecnie rzadkie publikacje też nie sprzyjają wierności czytelniczej dla tych serii (jeszcze z "Usagim" jest jako tako, ale "Hellboy" to już prawie sam zamarł).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3011 dnia: Październik 11, 2016, 01:04:32 pm »
Podobają mi się nawet te plany na pierwszą połowę 2017 roku. Z pewnością będę musiał więcej poczytać o tych Wonder Womanach itp. zanim zacznę rozważać kupno, ale myślę, że coś na pewno wpadnie. Fajnie, że dodają nowe serie do Marvel Now, chociaż już gdzieś pisałem, co bym wolał zamiast nich (ale i tak chętnie sprawdzę ocb z tą muzułmańską Ms Marvel)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3012 dnia: Październik 11, 2016, 01:36:40 pm »
Cytuj
Kioskowe kolekcje Marvela i DC – nie jesteśmy ich wydawcami, wszelkie pytania ich dotyczące należy kierować odpowiednio do firm Hachette i Eaglemoss. W przypadku kolekcji DC Egmont Polska jest partnerem, przygotowującym poszczególne tomy do druku. W oczywisty sposób obecność obu kolekcji (i ich zawartość) wpływa na nasze plany wydawnicze. NIE planujemy szybkiego wydawania komiksów opublikowanych w ramach kolekcji (oczywiście, mogą zdarzyć się wyjątki, takie jak „Wojna domowa”).
Mam nadziej że tych wyjątków będzie więcej. Bo kolekcja Hachette przymroziła kilka dobrych runów z Marvela (Spiderman Straczynskiego, Kapitan Ameryka Brubakera, New X-men Morriosna), a teraz kolekcja Eaglemoss zrobi to samo z DC (Batman Morriosna, Swamp Thing Moorea)
Cytuj
nie mamy planów dodrukowywania komiksów z DC Deluxe w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy
w pewnym względzie konsekwencja powyższego, pewnie z serią Batman/Superman może być podobnie

Cytuj
zasadniczo nie planujemy uruchamiania nowych serii w ramach NDC, musimy doprowadzić istniejące do końca (lub końca ważnych runów), abyśmy mogli rozpocząć wydawanie „Rebirth”. Możliwe wydania ważnych komiksów „przejściowych”
Szkoda mi nadal trzech serii o których pisałem wcześniej (Batman i Robin, Swamp Thing, Animal man) ale decyzje rozumiem, mam nadzieje na domknięcie All Star Western (nikłą). Może drugi tom Amerykańskiej Ligi Egmoncie jak chcesz domykać serię (wątpię). I co z Suicide Squad będzie dalej czy nie? (chyba nie)
Pewnie dostaniemy dwa tomy z Supermanem wyjaśniające sytuację z Rebirth oraz Wieczny Batman i Robin ze względu na wprowadzenie Casandry Cain. Czekam na jakieś wieści w tej kwestii.
Cytuj
Rebirth” – najpewniej jesień 2017, w skali i zakresie, który będziemy przedstawiać w przyszłym roku
Mam nadzieje że będzie to w SC jak Marvel Now. Cenowo było by to lepsze rozwiązanie dla kupujących.

A co z dodrukiem brakującego tomu Sin City? :doubt:
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 01:40:32 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3013 dnia: Październik 11, 2016, 01:42:35 pm »
Mam nadzieje że będzie to w SC jak Marvel Now. Cenowo było by to lepsze rozwiązanie dla kupujących.
Ja bym podejrzewał jednak kontynuacje standardu nowego DC. Chociaż w Stanach gdzie New 52 wychodziło najpierw w HC, Rebirth będzie najpierw wychodził w SC.
Jedno jest według mnie pewne - komiksy Rebirth nie będą po 39,99 zł, ponieważ po prostu są grubsze. Jeżeli trejdy Marvela mają średnio 120 stron, to u DC jest to 160 stron. Ale może 49,99?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3014 dnia: Październik 11, 2016, 01:53:37 pm »
Bardzo mnie ciekawi jak Egmont ma zamiar sobie poradzić z Rebirth, które jest reklamowane jako powrót do tego, co było i co tak podobało się czytelnikom. W związku z tym liczę ciągle na Batwoman, która jest ważna w DC, a w Rebirth od lutego będzie miała serie solo i jakąś z JLA.