Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3150 dnia: Listopad 19, 2016, 08:46:37 pm »
Nie ma bezłędnych drukarni.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3151 dnia: Listopad 19, 2016, 08:47:20 pm »
Nie ma bezłędnych drukarni.

heh.


a komiks zwracaj do sklepu - jeżeli w środku nie ma notki od wydawcy o celowości zabiegu, to znaczy że to błąd.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3152 dnia: Listopad 19, 2016, 09:10:22 pm »
@Darkwolf1 (to już trzeci wilk na forum. Jakaś rodzina? :) )
Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, możesz bez podania przyczyny zwrócić egzemplarz i odzyskać pieniądze. A jak masz wadę to nawet z po tym terminie. Ja niedawno zwracałem New Avengers 2 z błędem na okładce Merlinowi. Przyjechał kurier, odebrał, przelali pieniądze i sprawa załatwiona.

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3153 dnia: Listopad 19, 2016, 09:28:36 pm »
@Darkwolf1 (to już trzeci wilk na forum. Jakaś rodzina? :smile: )

taka jak twoja i innych "ósemek" (wink, wink).

Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, możesz bez podania przyczyny zwrócić egzemplarz i odzyskać pieniądze. A jak masz wadę to nawet z po tym terminie. Ja niedawno zwracałem New Avengers 2 z błędem na okładce Merlinowi. Przyjechał kurier, odebrał, przelali pieniądze i sprawa załatwiona.

widzę że o prawach konsumenta masz takie samo pojęcie, jak o komiksach i ekonomii.

przy zwrocie towar odsyła się w praktyce na własny koszt, sprzedawca ma obowiązek zwrócić jedynie równowartość najtańszej oferowanej przez siebie przesyłki. różnica pomiędzy tymi dwiema liczbami prawie zawsze jest większa niż zero (więc kupujący jest stratny).

lepiej reklamować na podstawie rękojmi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 09:36:07 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3154 dnia: Listopad 19, 2016, 10:27:23 pm »
Mnie by było szkoda czasu na reklamowanie tego. Mam takiego Doomboya ze stronami do góry nogami i w niczym mi to nie przeszkadzało. Wręcz mi się podoba, że mam komiks z taką wadą (może byłby problem, gdybym go chciał odsprzedać; jakoś się tym nie przejmuję).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Darkwolf1

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3155 dnia: Listopad 20, 2016, 03:50:11 am »
Tamtych dwóch wilków nie znam, więc to nie moja rodzina :)
A co do reklamacji, to spokojnie poczekam co mi odpiszą - pewnie w poniedziałek to nastąpi. Komiks zamówiłem w środę - przyszedł w piątek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 03:55:29 am wysłana przez Darkwolf1 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3156 dnia: Listopad 22, 2016, 10:18:47 am »
Na gildii można już zamawiać JLA vol 4 https://www.sklep.gildia.pl/literatura/320821-grant-morrison-jla-amerykanska-liga-sprawiedliwosci-tom-4 i według opisu ma 272 strony więc jeśli to nie błąd (a raczej nie) to wycięli "Ziemia 2".

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3157 dnia: Listopad 22, 2016, 10:20:52 am »
A czemu ma nie być błąd? To notorycznie zdarza się na gildii. Jest już polska okładka, na której widnieje Frank Quitely.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3158 dnia: Listopad 22, 2016, 10:25:15 am »
Bo Ziemia 2 ma dokładnie 96 stron i dokładnie tyle brakuje:

Oryginał: 368 strony
Egmont:  272 strony

skąd by się tyle wzięło gildii jak żadne wydanie nie miało tyle stron?

Poza tym wszystkie inne tytuły ze stycznia mają dobrą ilość stron.

Czyli wykrakałem  :badgrin: Przynajmniej jeden dubel mniej w WKKDC  :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 10:50:00 am wysłana przez JanT »

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3159 dnia: Listopad 22, 2016, 11:00:52 am »
Jeżeli faktycznie wywalili "Ziemię 2" z 4 tomu JLA, to zrobili czyste świństwo, a WKKDC to zło. Tylko po co wtedy dawaliby Franka na okładkę?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3160 dnia: Listopad 22, 2016, 11:02:35 am »
Jeśli JLA: Ziemia 2 wyleci to bardzo nie fanie ze strony Egmontu.  :doubt: I nie interesuje mnie to że to będzie w kolekcji. Wychodzi z tego że moja uwaga dotycząca zapowiedzianej Wonder Woman Rucki może być słuszna:
I teraz drugie pytanie czy będzie kontynuacja? Kolejne są #206-210 czyli Eyes of the Gorgon, które są w WKKDC. A przytaczając ostatnią wypowiedź Egmontu: "W przypadku kolekcji DC Egmont Polska jest partnerem, przygotowującym poszczególne tomy do druku. W oczywisty sposób obecność obu kolekcji (i ich zawartość) wpływa na nasze plany wydawnicze. NIE planujemy szybkiego wydawania komiksów opublikowanych w ramach kolekcji (oczywiście, mogą zdarzyć się wyjątki, takie jak „Wojna domowa”)." Wychodzi że możemy dostać niekompletne wydanie albo tylko tom 1.

Jeśli tak będzie to chyba podziękuje Egmontowi, bo są  wydawcy, którzy lepiej podchodzą do czytelnika. Na marginesie jeśli tu wycieli JLA: Ziemia 2 (czyli dali okrojone wydanie), to czemu nie zrobili tego z wydaniem Śmierci Gaiman. Dla osób posiadających komplet Sandman to było aż powtórzone 3 zeszyty.

P.S. I gdzie ten brakujący #28 zeszyt Batman? (tak to miało być złośliwe i retoryczne pytanie) :doubt:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3161 dnia: Listopad 22, 2016, 11:03:57 am »
Na gildii można już zamawiać JLA vol 4 i według opisu ma 272 strony więc jeśli to nie błąd (a raczej nie) to wycięli "Ziemia 2".

WHHHHHHHAAAAAAAATTTTTT!!!!!!!!??????

 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Mam nadzieję, że to błąd, bo inaczej to mnie piorun trafi...
A jeśli nie, to co ja się dziwię - to jest Egmont Polska.  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Straciłem co do nich wszelkie złudzenia. I podtrzymuje wszystko co pisałem wcześniej.

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3162 dnia: Listopad 22, 2016, 11:09:07 am »
Bardzo dobra decyzja Egmontu. Będę miał osobno JLA tom 4 i tom kolekcji DC Ziemia 2. Nie rozumiem, po co miałbym mieć ten komiks 2 razy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3163 dnia: Listopad 22, 2016, 11:12:00 am »
Dopóki nie będą modyfikować w drugą stronę - czyli ciąć tomów WKKDC ( chociaż pewnie z chęcią by to zrobili tylko jakaś umowa im tego zabrania ) to wszystko jest ok. Ze swoimi wydaniami niech robią co chcą.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3164 dnia: Listopad 22, 2016, 11:18:25 am »
Mi chodziło o to, żeby mieć kolejną część runu Morrisona w JLA, razem z Ziemią 2. Zapłacić więcej ale i mieć więcej. Tak jak to będzie w przypadku tomu WKKDC z New World Order (który w sumie powinien być przed Ziemią 2). A tak Egmont wycina ta historię i ja się czuje oszukany. No chyba, że to jest błąd Gildii i ta historia jednak będzie w JLA 4. Niestety w opisie tego tomu na Sklepie G nic o niej nie wspominają. A gdy wyjdzie JLA 4 to WKKDC 10 już dawno w kioskach nie będzie. I to jest kolejny problem.