trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 732932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3225 dnia: Listopad 23, 2016, 02:07:15 pm »
Zamiast się cieszyć, że tyle dobrych komiksów wyda Egmont - tyle narzekania. Zamiast się cieszyć, że już znamy zawartość 4 tomu JLA i damy radę jeszcze dokupić Ziemię 2 z kolekcji WKKDC - to narzekania.
Piszę to już od dłuższego czasu - Nie dogodzisz! Polski czytelnik komiksowy widać wszedł w buty POLSKIEGO patrioty, który obecnie (niestety) nami rządzi. Czyli zawsze jest źle, zawsze niedobrze, zawsze pokrzywdzeni, zdradzeni, oszukani itp. Jestem na 100% pewien, że jakby Egmont w 4 tomie JLA dał "Ziemię 2", to lament byłby dokładnie taki sam, tylko w drugą stronę (i tyle samo miejsca na stronach forum by zajął). Że jak to, dubel? Dwa razy to samo?
Jedyne co pozostaje zwykłemu, szaremu "nienarzekaczowi" to czytać co ciekawsze  posty, recenzje na forum i żyć dalej, może kiedyś POLSKI czytelnik oprzytomnieje.


Ps. Rozumiem krytykę ceny 4 tomu JLA, no ale tutaj co biedniejsi już niedługą będą mieli 40%-50% przeceny, więc i tak kupią po taniości.


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3226 dnia: Listopad 23, 2016, 02:17:25 pm »
Czy tylko ja się cieszę, że Ziemia 2 została wycięta? Przecież to nie jest jakiś wielki problem, położyć sobie obok tomów JLA wydanie z Fun Media. A jeśli ktoś nie chce używek i miękkich okładek, zawsze może kupić tom WKKDC i wydrukować sobie obwolutę za 5 zł. Ech, jednak Polak potrafi.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3227 dnia: Listopad 23, 2016, 02:24:05 pm »
Piszę to już od dłuższego czasu - Nie dogodzisz! Polski czytelnik komiksowy widać wszedł w buty POLSKIEGO patrioty, który obecnie (niestety) nami rządzi. Czyli zawsze jest źle, zawsze niedobrze, zawsze pokrzywdzeni, zdradzeni, oszukani itp. Jestem na 100% pewien, że jakby Egmont w 4 tomie JLA dał "Ziemię 2", to lament byłby dokładnie taki sam, tylko w drugą stronę (i tyle samo miejsca na stronach forum by zajął). Że jak to, dubel? Dwa razy to samo?
Jedyne co pozostaje zwykłemu, szaremu "nienarzekaczowi" to czytać co ciekawsze  posty, recenzje na forum i żyć dalej, może kiedyś POLSKI czytelnik oprzytomnieje.

Bla bla bla. Nie wymyślamy cudów na kiju - chcemy wydań kompletnych i kontynuacji serii, za które się wydawca zabiera. Egmont wykalkulował, że będzie więcej hajsu i zrobił tak jak zrobił (nie pierwszy raz). Jeśli jesteś z tego powodu szczęśliwy, to gratuluję, stawiaj dalej na bylejakość za cenę zaledwie 99zł.

Nie mam obowiązku kupować jakichś nędznych kolekcji - Egmont zdecydował się na serię, więc niech ją wyda w całości i porządnie, jeśli nie jest w stanie tego zrobić to niech lepiej sobie podaruje. Są wydania amerykańskie, które jakimś cudem nie są pocięte i w różnych formatach. Przypadek?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3228 dnia: Listopad 23, 2016, 02:25:31 pm »
Czy tylko ja się cieszę, że Ziemia 2 została wycięta? Przecież to nie jest jakiś wielki problem, położyć sobie obok tomów JLA wydanie z Fun Media. A jeśli ktoś nie chce używek i miękkich okładek, zawsze może kupić tom WKKDC i wydrukować sobie obwolutę za 5 zł. Ech, jednak Polak potrafi.

Cieszysz się? Też się cieszę się, że tak ci Egmont ulżył, bo przecież z "Ziemią 2" ten tom wcale nie kosztowałby dokładnie tyle samo, ergo - mamy mniej zawartości za tę samą cenę. Na szczęście Egmont nam ulżył (dosłownie). Tak, Polak potrafi.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3229 dnia: Listopad 23, 2016, 02:32:54 pm »
Rozumiem, że ktoś pisze o narzekaniu, gdy jest wydawana historia nie taka, jaką by chciał lub tytuł nie taki jaki by chciał. Można też narzekać na to, że format jest nie taki, a inny lub o dodatki....ale serio, jeżeli dostajesz coś niekompletnego i domagasz się, aby to było kompletne to jest to narzekanie?

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3230 dnia: Listopad 23, 2016, 02:45:35 pm »
Rozumiem, że ktoś pisze o narzekaniu, gdy jest wydawana historia nie taka, jaką by chciał lub tytuł nie taki jaki by chciał. Można też narzekać na to, że format jest nie taki, a inny lub o dodatki....ale serio, jeżeli dostajesz coś niekompletnego i domagasz się, aby to było kompletne to jest to narzekanie?
Nikt nikomu nie każe kupować tych komiksów,
Taki plan wydawniczy, ok najlepiej jakby była wersja z Z2 i bez Z2, do wyboru.
Podziękowania się należą piewcy WKKDC i oskarżyciela E. mamy teraz karę zbiorową.


JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3231 dnia: Listopad 23, 2016, 03:00:06 pm »
Taki plan wydawniczy, ok najlepiej jakby była wersja z Z2 i bez Z2, do wyboru.
Po co? jak wersja z Z2 i bez Z2 kosztowałaby tyle samo  :smile:

Offline Gazza

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3232 dnia: Listopad 23, 2016, 03:00:58 pm »
Czy tylko ja się cieszę, że Ziemia 2 została wycięta? Przecież to nie jest jakiś wielki problem, położyć sobie obok tomów JLA wydanie z Fun Media. A jeśli ktoś nie chce używek i miękkich okładek, zawsze może kupić tom WKKDC i wydrukować sobie obwolutę za 5 zł. Ech, jednak Polak potrafi.
Nie wiem czy tylko Ciebie to cieszy, ale można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że dla większości tutaj to strata i wolelibyśmy kompletne wydanie. Kastrowanie to nie to samo co zmiana kolejności albo marvelowe powtarzanie tytułów w omnibusach (vide zapowiedzi kosmosu marvela w omniakach).

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3233 dnia: Listopad 23, 2016, 03:03:13 pm »
Piszę to już od dłuższego czasu - Nie dogodzisz! (...)  Jestem na 100% pewien, że jakby Egmont w 4 tomie JLA dał "Ziemię 2", to lament byłby dokładnie taki sam, tylko w drugą stronę (i tyle samo miejsca na stronach forum by zajął). Że jak to, dubel? Dwa razy to samo?
(...)

Wycinam "patriotyczną" genezę problemu, bo to analogia dramatycznie upraszczająca problemy - i ten komiksowy, i ten narodowy. Ale zasadniczo się zgadzam. Można dodać, że gdy zajrzy się do wątku o Lidze Sprawiedliwości,  postów jakkolwiek odnoszących się do treści tomów (fabuły, konwencji, autora...) znajdzie się, jeśli się nie kropnąłem, pięć (w tym, warto to zauważyć, dwa 8azyliszka). Reszta głosów w sprawie tej serii roztrząsała tylko sensowność wyboru Egmontu tej akurat edycji (było kilku sceptyków) i wyjaśniała, co właściwie w obrębie poszczególnych tomów się znajdzie. W sumie zainteresowanie JLA w tym wątku ograniczyło się do około dwudziestu wiadomości. Może ktoś recenzował w wątku o Egmoncie, ale nie pamiętam i nie szukałem. 

Zmierzam do tego, że ilość energii wkładanych w dyskusję o prawach polskiego konsumenta komiksowego nie jest usprawiedliwiona, moim zdaniem, stopniem zaangażowania w równoległą do ekonomicznej konsumpcją intelektualną jakkolwiek poświadczoną na chyba ciągle największym forum komiksowym w kraju. 

Rozumiem, że ktoś pisze o narzekaniu, gdy jest wydawana historia nie taka, jaką by chciał lub tytuł nie taki jaki by chciał. Można też narzekać na to, że format jest nie taki, a inny lub o dodatki....ale serio, jeżeli dostajesz coś niekompletnego i domagasz się, aby to było kompletne to jest to narzekanie?

Kwestia kompletności w przypadku zbioru zeszytówek to sprawa kłopotliwa. To, co dostaniemy, jest edycją kompletną jeśli chodzi o napisane przez Morrisona zeszyty serii JLA. "Ziemia 2" to jednak odrębny projekt. I Egmont jest merytorycznie usprawiedliwiony.
W kwestii ceny - jak zwykle - wypowiedzą się sami kupujący. Kupując, albo nie. Zresztą, niewykluczone, że nikłe zainteresowanie serią w dyskusjach w wątku poświęconym Lidze (na tle bogatszych rozważań  fabule tomów z "New 52") łączy się nie aż tak świetnym zainteresowaniem tytułem na rynku.

Po co? jak wersja z Z2 i bez Z2 kosztowałaby tyle samo  :smile:

Ale - by nawiązać do innych częstych narzekań - ta setka stron dodatkowo miejsce na półce by zajęła. Niektórzy mogą być zatem zadowoleni.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3234 dnia: Listopad 23, 2016, 03:06:33 pm »
Ale - by nawiązać do innych częstych narzekań - ta setka stron dodatkowo miejsce na półce by zajęła. Niektórzy mogą być zatem zadowoleni.
No chyba że takie narzekanie  :smile:

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3235 dnia: Listopad 23, 2016, 04:15:01 pm »
Skoro wycięli "Ziemię 2", bo jest w kolekcji, to ciekaw jestem, czy z 6 tomu "Superman/Batman" też zrezygnują? Wycięcie dodatkowej historii to jedno ale usunięcie całego tomu, to już inna para kaloszy. Mam nadzieję, że JLA to będzie jednorazowy wybryk. Jeżeli nie, to w przypadku drugiego tomu WW Rucki (jeżeli zostanie wydany) też całości raczej nie zobaczymy. O B/S już pisałem. Jeżeli kolekcja faktycznie blokuje wydanie niektórych tomów i tytułów (w co akurat wątpię), to WKKDC jest złem. I w ogóle po co Egmont decydował się na takie serie wiedząc, że będą w kolekcji i że nie będą mogli ich wydać? Jest tyle świetnych tytułów do wydania, które mogliby wydać w całości bez patrzenia na kolekcję. Jak już wczoraj pisałem - wszelkie kolekcje powinny być dodatkiem do zwykłych wydań, a nie ich integralną częścią. Kto chce kupuje, kto nie chce, nie kupuje ale nikt nikogo do tego zmuszać nie powinien. Tymczasem na chwilę obecną tak to wygląda. Nie wydajemy, bo będzie w kolekcji, którą i tak kupujecie. Nie fajne zagranie. Gdyby od samego początku zdecydowali się na JLA bez dodatków nikt do nikogo pretensji by nie miał. No ale zdecydowali się na wydanie, które w oryginale "Ziemię 2"zawiera. Zresztą, mam wrażenie, że decyzja o usunięciu Z2 była podjęta na szybko i pierwotnie miała się ona ukazać w 4 tomie. Świadczyć może o tym Frank Quitely na okładce (ciekawe czy teraz go usuną)?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 04:18:16 pm wysłana przez Inuki »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3236 dnia: Listopad 23, 2016, 04:44:56 pm »
Nie wycięli dlatego że jest w WKKDC.  :smile: WKKDC by nie było i tak by wycieli.

Zresztą, mam wrażenie, że decyzja o usunięciu Z2 była podjęta na szybko i pierwotnie miała się ona ukazać w 4 tomie. Świadczyć może o tym Frank Quitely na okładce (ciekawe czy teraz go usuną)?

To masz mylne wrażenie  :smile: już rok temu planowali wyciąć Ziemię 2:

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 05:15:54 pm wysłana przez JanT »

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3237 dnia: Listopad 23, 2016, 04:45:20 pm »
Super, że wycięli Ziemię 2. Mam w wydaniu od Fun Media, będę miał w WKKDC, więcej nie potrzebuję.

Ale zobaczyłem tam coś ciekawego w zapowiedziach na 2017 - Bradl. Polski komiks od Egmontu, fajnie. Skojarzył mi się z BBPO, choć po opisie wnioskuję, że nadprzyrodzonych akcji to tam nie będzie. Akurat niedawno czytałem Status 7 Piątkowskiego i było nie najlepiej, no ale to było dawno i nieprawda. Więc liczę, że będzie dobrze.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3238 dnia: Listopad 23, 2016, 05:08:26 pm »
Jeszcze co do Wonder Woman Rucki z FB KKK:

Tomasz Sidorkiewicz: "w przypadku WW zwyczajnie histeryzujesz. WW Rucki. w przeciwieństwie do Ziemi-2, stanowi ciągłość fabularną. Z tej historii nie da się nic wyciąć (to raczej czytelnicy kolekcji dostaną wycinek z większej całosci - podobnie jak w przypadku Batmana i syna)."

Więc tak nie trzęście portkami  :smile: i WKKDC nic nie blokuje.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3239 dnia: Listopad 23, 2016, 05:49:41 pm »
Jeszcze co do Wonder Woman Rucki z FB KKK:

Tomasz Sidorkiewicz: "w przypadku WW zwyczajnie histeryzujesz. WW Rucki. w przeciwieństwie do Ziemi-2, stanowi ciągłość fabularną. Z tej historii nie da się nic wyciąć (to raczej czytelnicy kolekcji dostaną wycinek z większej całosci - podobnie jak w przypadku Batmana i syna)."

Więc tak nie trzęście portkami  :smile: i WKKDC nic nie blokuje.

Wonder Woman: The Hiketeia to one shot jak Ziemia 2 i mogą to wyciąć, ale tego tytułu nie ma w kolekcji WKDC. Argumentowanie, że Ziemia 2 jest innym projektem da się obronić - było już cięcie po wątkach jak w przypadku Justice League, ale ja cały czas piszę, że to, co najważniejsze tutaj to JLA i Morrison. Mielibyśmy wszystko oprócz One Million.
Ludzie się trochę spięli, bo Egmont na każdym kroku mówi, że o swojej ekskluzywnej umowie z DC i każdy tytuł tylko on może wydać. Z tej ekskluzywności umowy powinno wynikać ekskluzywność wydania, aby było jak najpełniejsze. Ja nie kupuje tego tłumaczenia o odrębności, na tej zasadzie mogli wyciąć 1.000.000, które jak widać niżej w komentarzach Sidorkiewicz wolałby wyciąć.