Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 728782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitt

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3240 dnia: Listopad 23, 2016, 06:26:49 pm »
Ludzie się trochę spięli, bo Egmont na każdym kroku mówi, że o swojej ekskluzywnej umowie z DC i każdy tytuł tylko on może wydać. Z tej ekskluzywności umowy powinno wynikać ekskluzywność wydania, aby było jak najpełniejsze. Ja nie kupuje tego tłumaczenia o odrębności, na tej zasadzie mogli wyciąć 1.000.000, które jak widać niżej w komentarzach Sidorkiewicz wolałby wyciąć.
Generalnie to co wydaje Egmont to JLA The Deluxe Edition (chyba tylko HC). Te wychodzące w SC maja troche inną zawartość.

https://www.mycomicshop.com/search?TID=14339551

Jak dotąd zawartość polskich wydań była identyczna z amerykańskimi. Nic nie wycieli, nic nie dodali.

Jeśli Egmont jedzie w 100% na Deluxach, to po co w ostatnim (nie ma już więcej Deluxów) to zmieniać? Bez sensu.

Offline Eragon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3241 dnia: Listopad 23, 2016, 07:32:05 pm »
Generalnie to co wydaje Egmont to JLA The Deluxe Edition (chyba tylko HC). Te wychodzące w SC maja troche inną zawartość.

https://www.mycomicshop.com/search?TID=14339551

Jak dotąd zawartość polskich wydań była identyczna z amerykańskimi. Nic nie wycieli, nic nie dodali.

Jeśli Egmont jedzie w 100% na Deluxach, to po co w ostatnim (nie ma już więcej Deluxów) to zmieniać? Bez sensu.
No to skoro tak, to racja. Egmont mógł już do końca polecieć zgodnie z wydaniem na którym bazuje(wtedy też bym odpuścił ten tom z kolekcji DC). Z drugiej strony JanT już tu wstawiał wpis Tomasza Sidorkiewicza o Ziemi 2. Myślę, że zaważyło tutaj też to(jeśli  rozważali czy wydać z  czy bez), że Ziemia 2  w WKKDC wychodzi praktycznie w tym samym czasie co czwarty tom JLA(choć zgadzam się , ze w sumie nie powinno to wypływać na ich decyzje). 
Co do S/B to myślę, że jeśli będą chcieli ciągnąc dalej po 5 tomie to spokojnie wydadzą  ,,Udrękę''  bo ona w kolekcji wyjdzie dopiero pod koniec 2018 roku( zakładając, że ta lista się sprawdzi), a hipotetyczny póki co 6 tom S/B pewnie najpóźniej w czerwcu/lipcu 2017 roku.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3242 dnia: Listopad 23, 2016, 08:13:57 pm »


Cytujesz tę wypowiedź z uporem maniaka. "Wolałbym" leży daleko od "wydamy, to potwierdzone". Wydanie WKKDC było postawieniem kropki nad "i". Wyleciało bo kolekcja się pojawiła. A dlaczego decydowali się wydawać serie wchodzące w ramach kolekcji? Bo takie decyzje zapadają dużo wcześniej.

PS. Ciekawe czy Egmont pokusi się o jakieś oficjalną odpowiedź w tej kwestii. W sensie, dlaczego wycięli. Odpowiedź w stylu "w trosce o polskiego czytelnika zdecydowaliśmy się wyciąć aby uniknać wydawana dwukrotnie pieniędzy", wiele by wyjaśniła.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 08:19:32 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3243 dnia: Listopad 23, 2016, 10:13:02 pm »
E tam  :smile: już dawno wiedzieli że to wytną.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3244 dnia: Listopad 23, 2016, 10:41:35 pm »
Jeszcze słówko do osób, które są zbulwersowane, że część osób wyraża swoje niezadowolenie z owej sytuacji.

Błędem jest zakładanie, że jeżeli ktoś inwestuje w polskie wydania, to jest zobligowany do zakupu WKKDC/WKKM. Część osób, w tym np. ja, nie należy do fanów "kolekcji". Od czasu do czasu coś kupię, ale nie jestem ani prenumeratorem ani zacietrzewionym zwolennikiem poszatkowanych obrazków na grzbietach. Egmont wycinając zawartość Ziemi 2 tym samym zostawia część osób na lodzie.

Troszkę zamotałem, więc wersja skrócona - Egmont tym krokiem daje nam do zrozumienia, że kolekcję brać musi każdy. Lub inaczej - tym krokiem zakłada, że każdy ją bierze. Tu sobie podzielimy, tu przeniesiemy, tam zostanie wydane w kawałku. Cud malina.

To jest właśnie mocno depresyjne w tym wszystkim.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3245 dnia: Listopad 24, 2016, 12:20:30 am »
Nie...
Egmont to firma mająca przynosić dochód i robi interesy zmierzające ku temu. Dogadała się z Eaglemoss w tej i tamtej sprawie, nie wchodzą sobie w paradę, każdy zarabia itp, itd...
Podejrzewam, że gdyby nie TK, to byłoby o wiele gorzej, bo Egmont to wydawnictwo mające przede wszystkim przynosić zysk. Oczywiście nie szanowanie klientów (tu czytelników) to strzał w stopę i egmont na pewnych decyzjach pewnie się nieraz przejedzie.... przejechał... ja widzę pozytywne zmiany jednak. Niedokończone serie - kto im kupi pierwszy tom nie mając wiary, że wyjdzie całość. Nie wiem, czy to zasługa TK czy rachunków, ale jednak nauczyli się, żeby przynajmniej baaaaardzo się starać wydawać całość.
P.S. Tylko te Trolle w szkole...... jeden tom do sensownej całości- żenada  :doubt: Tu właśnie można by zapracować na prestiż nawet kosztem paru zł. strat.... Ale może to jednak zbyt mała firemka na takie cóś  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3246 dnia: Listopad 24, 2016, 08:09:10 am »
Batman #28 też został usunięty z Eternala 3 przez WKKDC? W "Kryzysie na nieskończonych ziemiach" nie dali
"History of the DC Universe" przez WKKDC? a niedługo Top 10 też wydadzą tylko główną serię przez WKKDC?
Egmont nie lubi grubych tomów i przycina ile się da  :smile: tak było przed WKKDC, tak jest teraz, i zapewne będzie po końcu WKKDC  :smile:

A w ogóle to lista WKKDC (najprawdopodobniej) jest już znana i tam się jeszcze może dublować tylko część WW Rucki (co już zostało powiedziane że nie będzie nic wycięte) i B/S 6 który też Egmont raczej wyda normalnie.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 08:17:56 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3247 dnia: Listopad 24, 2016, 09:18:57 am »
WW Rucki (co już zostało powiedziane że nie będzie nic wycięte)
Naprawdę Kołodziejczak tak powiedział? Byłaby to super informacja, bo po tym wycięciu Ziemi 2 z JLA zacząłem się zastawiać się czy tego samego nie zrobią z Oczami Gorgony w Wonder Woman. A mam zamiar skompletować sobie cały run Rucki w świetnym wydaniu, bez oglądania się na jakąś śmieszną kolekcję. Dodatkowo Oczy Gorgony w kolekcji mają wyjść w marcu 2018 r., a więc (tak mi przynajmniej wychodzi z moich naprędce poczynionych obliczeń) w trakcie kiedy Egmont mógłby wydać trzeci tom WW Rucki  w ramach DC Deluxe, co nie nastraja mnie pozytywnie, bo daje nam taką samą sytuację jak w przypadku JLA.

Offline kalbaro74

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3248 dnia: Listopad 24, 2016, 11:28:08 am »
JLA Morrisona miała być w całości tak samo zrobią zapewne z WW Rucki i też coś wytną,dlatego zastanawiam się czy jest sens brania wydań Egmontu skoro mnie zostawi z bublem na półce. Inne wydawnictwa to kombinują aby czytelnik miał radość z kupienia ich integrali.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3249 dnia: Listopad 24, 2016, 12:32:06 pm »
Wyżej już cytowałem Tomasza Sidorkiewicza: "WW Rucki. w przeciwieństwie do Ziemi-2, stanowi ciągłość fabularną. Z tej historii nie da się nic wyciąć (to raczej czytelnicy kolekcji dostaną wycinek z większej całosci - podobnie jak w przypadku Batmana i syna)."

Przypomnę po raz któryś Nie przez WKKDC Zimia 2 została wycięta  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3250 dnia: Listopad 24, 2016, 12:43:05 pm »
masz rację, z tego co powiedział  Sidorkiewicz ta decyzja należała do redaktora naczelnego, po prostu Egmont zrobił swoje wydanie tej serii i tyle

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3251 dnia: Listopad 24, 2016, 12:52:37 pm »
a jakiej innej odpowiedzi się można spodziewać od Egmontu? Przecież nie powiedzą, że ich przyblokowali, albo, że ich licencja DC jest najtańszą wersją i blokuje tylko polski rynek dla polskich wydawców, a jak wejdzie korpo, to ich zamiata.
Egmont potrafi wydawać bardzo solidnie komiksy. Wydał bardzo ekskluzywną wersję dodatków do komiksu w wersji limitowanej. Jeżeli mogą to wydają najlepiej jak się da, widać w tym przypadku się nie da. Nie potrzeba wielkich zdolności, aby przewidzieć, ze decyzja wycięcia Ziemia 2 będzie miała taki, a nie inny wydźwięk - chyba, ze wydawnictwo lubi samo do siebie strzelać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 01:24:35 pm wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3252 dnia: Listopad 24, 2016, 12:58:29 pm »
No ale już powiedzieli że z WW Rucki nic się nie da wyciąć i nie będzie wycięte.
Czyli nic nie blokuje  :smile:

Się doszukujecie dziury w całym.

Offline Zakrza

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3253 dnia: Listopad 24, 2016, 01:10:59 pm »
Jezu Chryste, ile można? Rozumiem wasze rozgoryczenie dotyczące JLA, ale z tego co widzę to już się nieźle zapętliliście i ci sami użytkownicy piszą ciągle to samo.


A Eaglemoss niczego nie zablokował. Jak łatwo znaleźć, Egmont jest partnerem w tej kolekcji. Po prostu się ze sobą dogadali.

A tak w ogóle to dlaczego mowa o tym w temacie dotyczącym obecnego roku?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Koalar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3254 dnia: Listopad 24, 2016, 01:22:54 pm »
Przypomnę po raz któryś Nie przez WKKDC Zimia 2 została wycięta  :smile:

Możesz przypominać jeszcze 1000 razy, co nie zmienia faktu, że zapewne nie masz racji.

A tak w ogóle to dlaczego mowa o tym w temacie dotyczącym obecnego roku?

Było tak, że w roku 20XY rozmawiamy w temacie Egmont 20XY. Od 1 stycznia w nowym temacie o adekwatnym roku.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything