trawa

Autor Wątek: KARTY  (Przeczytany 5837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnaoro

KARTY
« dnia: Listopad 08, 2002, 11:35:58 pm »
skoro zauwazylem dział ''gildia karciana'' wpadl mi pewnien idea. zawsze intrygowaly mnie tradycje gier karcianych w roznych miastach.. nie chodzi  o karcianki madzik, pokiemon, dragonkulka czy inne futbolkards.. chodzi o brydza, kierki, pokera, pikietę i tysiąca. jak i w co w waszych regionach grywa sie najczesciej?

Offline dnaoro

KARTY
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2002, 11:40:17 pm »
w Poznaniu gramy w:
(przynajmniej ja) tysiąca, brydża i kierki.
a slyszalem ze tradycyjna poznańską grą jest kopa, jednak sam nie praktykowalem...
aha i jeszcze ciekawi mnie starszenstwo kolorow przez Was uzywane w tysiacu .. u mnie w domu jest tak: trefl100, pik80, kier60, karo40. jednak zauwazylem ze poznaniacy najczesciej graja trefl40, pik60, karo80, kier100. tak wiec ja jestem pod tym wzgledem wyjatkiem w moim miescie. :P

Offline Marchewa

KARTY
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2002, 07:55:52 am »
U nas w Poznaniu częst jeszcze gramy w pokera :twisted: , Remi-brydża oraz w 3 5 8. A co do starszenstwa kolorow to z wiarągramy na :trefl40, pik60, karo80, kier100
 8)
ar, War never changes...

Offline rademon

KARTY
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2002, 09:54:01 am »
Ja grałem ze znajomymi z różnych stron Polski i zawsze było to: pik40, trefl60, karo 80 i kier 100. W brydżu sytuacja jest jasna.  :)

Grywam w 3-5-8, Ogórka (coś jak 3-5-8 ale gra się na 2-4-7), kierki, brydża, pokera, remika, wyścig, makao i jeszcze jedną grę podobną do wyścigu tylko na 1 stosie. Jak byłem mniejszy to grało się w oszukańca, świnię, dupę i inne "głupoty" karciane.
Wrogowie doceniają Eldarów po śmierci"

Offline Vallarr

KARTY
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2002, 06:17:29 pm »
W skierkach - sporo magica , trochę brydża , kierek i makao.
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline dnaoro

KARTY
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2002, 10:10:11 pm »
Cytat: "Marchewa"
U nas w Poznaniu częst jeszcze gramy w pokera :twisted: , Remi-brydża oraz w 3 5 8. A co do starszenstwa kolorow to z wiarągramy na :trefl40, pik60, karo80, kier100
 8)


zgadzam sie calkowicie. starszenstwo kolorow jest znane przezemnie jako typowo wielkopolskie. z tego wynika,ze ja gram po krakosku. musze wypytac starszych, skad Oni znaja taka kolorystyke (tzn. trefl100, pik80, kier80 karo40). Moze maja qmplow z poludnia?

Offline dnaoro

KARTY
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2002, 10:14:21 pm »
Cytat: "rademon"
Ja grałem ze znajomymi z różnych stron Polski i zawsze było to: pik40, trefl60, karo 80 i kier 100. W brydżu sytuacja jest jasna.  :)

Grywam w 3-5-8, Ogórka (coś jak 3-5-8 ale gra się na 2-4-7), kierki, brydża, pokera, remika, wyścig, makao i jeszcze jedną grę podobną do wyścigu tylko na 1 stosie. Jak byłem mniejszy to grało się w oszukańca, świnię, dupę i inne "głupoty" karciane.


OGÓREK? pierwsze słysze... zajebiscie fajna nazwa. hmm. ciekawe. ogórek.... heh.
a co do pozosta łych gier (tych ambitnych i tych mniej): tak jest chyba wszedzię.
a Twoja kolorystke do tysiaca (pik40, trefl60, karo 80 i kier 100) tesh pierwszy raz na oczy widze. szczerzemowiac nie wiem jak mogles sie tak czesto spotykac z tym starszenstwem. jeszcze bardziej mnie dziwi, ze nie spotkales innego. najczesciej spotykalem takie z najmłodzym treflem, albo najstarszym treflem, ale takie - nigdy..

Offline rademon

KARTY
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2002, 10:45:30 am »
"Gdzie 2 Polaków, tam 3 wersje starszeństwa kolorów."  :)
Wrogowie doceniają Eldarów po śmierci"

Offline twojstryjek

KARTY
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2003, 10:45:10 pm »
w warszawie glownie magic. wielbicieli pokemonow wsadzamy do zsypu
UYA

Offline miskinson

KARTY
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2003, 12:23:14 pm »
krakow to wh40k ccg !!
on't eat yellow snow

Offline waste

KARTY
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2003, 12:51:35 pm »
łódź: pik40, trefl60, karo80, kier100. w życiu o innych układach nie słyszałem, co więcej paru znajomych z warszawy też tak gra i jeden z turka również. ;)
oprócz tego głównie makao (jeśli w ogóle, nie przepadam za kartami, pracuje w salonie gier losowych i mam ich po uszy -_-), czasem poker. i tutaj jest zabawnie, tak naprawdę to wiele osób w pokera gra w wersję tzw. po swojemu ;) prawdę powiedziawszy sam nie wiem jaka jest oficjalna, ale bywa że powyżej trójki układy są w innej kolejności, a niektórych nie ma wcale. kiedyś troszkę w oczko grałem, ale dwie ostatnie gry bez zakładów (wcale nie muszą być pieniężne ;P) tracą sens. w zakamarkach pamięci obija mi się jeszcze coś o nazwie "pan". fajna jest również gra w cygana. ;)))

Offline Djinn

KARTY
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2003, 08:54:32 pm »
konstancin i wawa chyba magic..... albo np. karty z chipsuw w kture sie zagrywa na przerwach  8)  :lol:

Offline Baldwin

KARTY
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2003, 03:14:37 pm »
we WRocku M:tG rządzi.Co do zwykłych kart to nie wiem, bo nie grywam

Offline dnaoro

KARTY
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2003, 04:01:35 pm »
"aha"

Offline Ayers

KARTY
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2003, 05:36:48 pm »
U mnie w Katowicach sie znaczy w różne gry się gra.
Począwszy od ogona, tysiąca (pik40, trefl60, karo80, kier100, brat czasem w liceum grał odwrotnie tj. od końca jak mu się normalne starszeństwo znudziło), trójki, makao, kanasta, remik, kuku (ale to było dawno), kent, wojna (też stare), świnopas, kibel, (w obie super dawno grałam), gówno (tego to nauczył mnie mój kuzyn z pomorza, 3 5 8 (nie umiem w to grać), a jeszcze pan, to chyba już wszystko...
Jeszcze jest skat ale w to nikt z rodziny nie potrafi grać. No ite hazardowe ale to nie dla mnie: brydż, poker.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.