Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 16, 2016, 02:00:38 pm »
Komiksy w "Spider-man No More" pochodzą z 1967 roku. Jak wiele historii z tego okresu są to krótkie historie połączone wątkiem przewodnim. Historia o rezygnacji z tożsamości Spider-mana należy do jednej z najsłynniejszych w jego dziejach. Również za sprawą bardzo wysoko cenionej okładki (m.in. w rankingu "Wizarda").
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 16, 2016, 02:08:54 pm »
Mam angielskie wydanie zbiorcze przedrukowanych AMS od 47 do 52 numeru. To ci mogę powiedzieć, że jest to taki typowy dla komiksów ze Spider-manem ciąg kolejnych numerów. Nie są ściśle powiązane fabularnie bo walczy z różnymi przeciwnikami. Ale numer 50 nie kończy się cliffhangerem i to jest plus. Tylko akurat przez to nie mieści się w tym tomie pierwsze pojawienie się Kingpina w Marvelu i to trochę słabe jest. "In the Clutch of the Kingpin" to fajna 2 zeszytowa historia.



Offline Ryba2111

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 16, 2016, 02:17:05 pm »
Przecież debiut Kingpina jest w TASM #50 to jak się nie mieści?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 16, 2016, 02:20:33 pm »
@UP
Rzeczywiście - dawno czytałem, sorry za błąd. To w takim razie wątek Kingpina jest urwany, bo ta historia ciągnie się jeszcze w ASM #51 i 52.



Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 16, 2016, 03:09:47 pm »
Fajne informacje. O to chodziło . Dzięki wszystkim.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 16, 2016, 03:27:06 pm »
Fakt, mogli dorzucić jeszcze te dwa zeszyty, bo spokojnie by się zmieściły. Na szczęście przerwanie lektury na ASM #50 broni się lepiej niż trzy brutalnie niedokończone Thory z WKKM. Kingpin pojawia się w wątku pobocznym ASM #50 jako nowy twardy gracz w przestępczym półświatku Nowego Jorku i tyle. Wątek ten w tym zeszycie jest zupełnie niezależny od losów Spider-Mana i w zasadzie nic z niego nie wynika. Także tego. Nie jest źle.


Część tego tomu została zrimejkowana przez Loeba i Sale'a w Spider-Man: Niebieskie (WKKM #33). Generalnie cały ten album to esencja klasycznego Spider-Mana i warto go przeczytać. W dodatku zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym zakończyły się dwa tomy Essential Spider-Mana z Mandragory.




Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 16, 2016, 03:33:53 pm »
Żałuję, że sobie tych Essentiali ze Spider-Manem nie kupiłem. Może jeszcze kiedyś coś się trafi.
W moim angielskim pockecie jeszcze przed AMS #50 jest King Size Spider-Man dodany. Numer z Ludzką Pochodnią.


Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 16, 2016, 04:05:52 pm »
W dodatku zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym zakończyły się dwa tomy Essential Spider-Mana z Mandragory.


Wow. Cenna informacja. To może wcześniej je odkurzę.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 18, 2016, 03:50:17 pm »
Jak ktoś już to wspominał na forum - to Daredevil został wydrukowany za wysoko i dlatego Deadpool do niego nie pasuje. Z moich dwóch egzemplarzy dopasowałem jeden, ale boję się, że jak przyjdzie Spider-Man No More, to będzie kolejny "schodek" bo teraz dla odmiany obrazek spadnie. I to akurat przez środek twarzy Visiona. :/


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 20, 2016, 12:43:49 pm »
http://www.polskigeek.pl/2016/03/hachette-na-dzien-dzisiejszy-w-ramach.html#more

Ale i tak pewnie BOK nie zna szczegółów i podaje informacje ze stronki ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 20, 2016, 01:26:22 pm »
"5 tom Yansa jest ostatnim albumem z Kolekcji Thorgal". :D

120 tomów polskiego WKKM jest pewne. Ja bym chciał wiedzieć, czy przedłużą powyżej tego numeru i dadzą nam tomy z Niemiec i innych krajów.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 20, 2016, 01:55:28 pm »
8bazyliszek: "120 tomów polskiego WKKM jest pewne".

Też mi się tak wydaje, a nie zdziwię się jeśli będzie ich 180. Dlatego bardziej niż wieści z polskiego oddziału H. wypatruję info o przedłużeniu brytyjskiej kolekcji.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 20, 2016, 02:10:35 pm »
Ta ten bok g wie :razz:
Moze haszet wydluzy kolekcje i nazwie ja wkkm 2  :biggrin:
Tez licze na jak najwieksza ilosc tomow, a pozniej moze pojawia sie kolejne ciekawe kolekcje
Kurcze w srode ukaze sie juz 87 tom  :shock:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 20, 2016, 02:32:40 pm »
Ten restart WKKM w UK od początku pokrzyżował trochę ewentualny plan na 3 rozszerzenie według mnie. Nadzieja wciąż jest ale w UK mają stały dostęp do komiksów więc taka kolekcja jest bo jest.

U nas to jedno z niewielu stałych źródeł dostępu do Marvela ale raczej polskie Hachette nie zrobi nic niezależnie od UK


Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 20, 2016, 05:55:26 pm »
@Nicholson
brawo - swietna cena za tego omniaka :biggrin:
Sam szukalem ale koneic koncow wyrwalem w OHC - i totalnie sie zgadzam - Ultimates to kawal swietnego komiksu, pozniej troche traca ale to co jest w omni jest top tier :smile:

Przeczytałem z 18 zeszytów. Ale podobało mi się tylko starcie z Chitauri z 2 tomu wydanego w WKKM. Reszta jest dziwna, pokopana i słaba.

 

anything