trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 27, 2016, 07:24:44 pm »
@UP
Oby, bo 5 zeszytowa Spider-Island 2 byłaby za krótka przecież. W przeciągu miesiąca dowiem się pewnie też co tam dadzą w What If? (#119). Ja bym bardzo chciał by wrzucili "Punisher Kills Marvel universe"). Przecież to genialna historyjka jest. Albo chociaż - Co by było gdyby Punisher nosił Venoma. W ogóle - cokolwiek z Punisherem, zwłaszcza, ze wyleciał on z tomu Marvel Origins The 70's i został zastąpiony Kapitanem Brytanią (który nieszczególnie jest dobry :) ). Co prawda mam ten numer w Essentialu, ale potwierdza się zasada, że za mało Punishera. Gdy tymczasem Deadpool w Niemczech kosi kolejne tomy. Dobrze, że chociaż zaraz będą Thunderbolts z jego udziałem.

P.S. Dlaczego w niemieckiej edycji WWW ma zmieniony tytuł na "DEADPOOL: Weiber, Wummen und Wade Wilson". Nie to, żebym znał niemiecki, ale czy nie powinno być "Krieg of Wade Wilson"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 07:32:08 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 27, 2016, 08:08:33 pm »
"Punisher Kills Marvel universe"
Już ci kiedyś pisałem TO NIE JEST WHAT IF  :smile: Obstawiam że w tym tomie będą "What If'y" do wcześniejszych tomów kolekcji np: Planet Hulk, Cywil War, Secret Invasion, House of M itp.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 27, 2016, 08:16:18 pm »
A ja mówię, że nie przyjmuje tego do wiadomości. :biggrin: :smile: Punisher Kills marvel Universe jest świetny i ja go chcę. :smile: To niech chociaż wrzucą ten z Venomem. A jeśli będzie tak jak piszesz Janku, to to będzie słaby tom. Najpierw robią gupie eventy (Civil War, Av vs X-Men) a potem jeszcze głupsze What Ify do nich. Wolałbym bardziej niezależne i samodzielne tytuły. Najlepiej wszystkie z Punisherem. :)








P.S. Sorry za paznokcie - chwilę wcześniej rąbałem drzewo i nie umyłem rąk po tej czynności.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 08:21:39 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 27, 2016, 08:22:39 pm »
Jednak po części ten Punisher Kills Marvel Universe to jest "What If" "The Alterniverse was what Marvel briefly labeled their What If stories from 1995–1996. The stories told under the Alterniverse label are typically one-shots and limited series, such as Ruins, Punisher Kills the Marvel Universe, and The Last Avengers Story." ale w tytule nie ma "What If" więc nie dostaniesz  :smile:

Marvel Universe VS The Punisher to też nie What If

EDIT: What If'y powiązane z wcześniejszymi tomami:


 

Ciekawe czy coś z tego dadzą? tom jest w sumie na końcu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 01:44:32 am wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 28, 2016, 07:23:01 am »
Zwracam wam uwagę na to, że tom What If będzie miał na grzbiecie "Classic 28", "Classic 31" lub "Classic 37" (wg wiki tylko te numery zostały jeszcze nie przypisane do któregoś z tomów w UK), krótko mówiąc to ramotka z lat 70 opierająca się na What If Vol. 1: http://marvel.wikia.com/wiki/What_If%3F_Vol_1
Większość zeszytów zz Vol. 2 nie doczekała się nawet jednego reprintu od czasu oryginalnej publikacji więc nie ma sensu ich oczekiwać.

Moim zdaniem jest duża szansa, że to będzie jeden z najgorzej ocenianych tomów WKKM, szczególnie przez hejterów staroci. Jeśli ktoś męczył się z "Hulk: Potwór na wolności" czy "Iron Man: Upadek i wzlot" to przy "What If...?!" wręcz dostanie wylewu, bo ta seria jechała raczej na idei niż na wciagającym scenariuszu i przyzwoitych rysunkach. Te historie to raczej ciekawostki dla hardcorowych miłośników ramotek.

Z resztą większość pomysłów z Vol. 1 i Vol. 2 ostatecznie doczekała się realizacji w kanonie np.:
Co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastycznej Czwórki --> Future Foundation
Co by było, gdyby klon spider-Mana przeżył ---> Saga Klonów
Co by było, gdyby Jane Foster znalazła młot Thora ---> aktualny Thor Aarona
Co by było, gdyby Hulk miał intelekt Bruce'a Bannera ---> było wiele razy
Co by było, gdyby Beast uległ dalszej mutacji ---> Morrison, Bendis
Co by było, gdyby nowi X-Men zginęli ratując starych X-Men w Giant-Size X-Men #1 ---> Deadly Genesis
Co by było, gdyby Peter i MJ nie pobrali się ---> One More Day, One Moment in Time
Co by było, gdyby Rick Jones był Hulkiem ---> runy Ala Milgroma i Petera Davida
Co by było, gdyby Thunderbolt Ross był Hulkiem ---> Red Hulk
Co by było, gdyby ktoś inny został ukąszony przez napromieniowanego Pająka ---> Spider Island, Silk

Aż w końcu przychodzi ktoś nowy, który nie wie, że "ludzie tego nie kupują, więc nie warto tego wydawać" i wydaje i zaczyna na tym zarabiać.
Racja. Właśnie na tej zasadzie wreszcie dostaliśmy po polsku wiele ikonicznych marvelowskich ramotek i nie jesteśmy sto lat za murzynami. Wcześniej, poza Mandragorą i Essentialami od niej, żaden rodzimy wydawca nie kwapił się, żeby nadrobić najbardziej najbardziej esencjonalne historie sprzed lat i każdy skupiał sie raczej na tym co aktualnie było na czasie - Astonishing X-Men i New Avengers od Muchy, teraz Marvel NOW od Egmontu. Jak WKKM się skończy to pewnie przez długie lata nie uświadczymy na naszym rynku komiksów Marvela z lat 60. i 70. choć w sumie większość tego, co bezwzględnie należało przedstawić polskim fanom mamy już z głowy. Dalej można już tylko wejść w wydawanie całych runów, Marvel Masterworks, Epic Collections.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 28, 2016, 09:48:55 am »
@UP
+10

Ale przecież jeszcze zostały te pozycje z waszego katalogu propozycji do Hachette. :) No i bez przesady - jeśli WKKM się skończy, to ruszy MMH. Po tym jak nasze Hachette zdrenowało do cna Thorgale i Rosińskiego bo się sprzedawały, nie porzucą ot tak sobie kilkunastu tysięcy sprzedawanych albumów co 2 tygodnie. Zwłaszcza, że nie trzeba kombinować, bo materiał z wydawnictwa-matki jest. Tak więc ja jestem spokojny i liczę, że na czerwcu 2017 roku się nie skończy. ;)

- "What If Captain America Hadn't Vanished During World War Two!" - No przecież nauczycielem został i uczył Buckiego. Wszyscy to wiedzą. :)
- "What If Avengers fighting evil during the 1950" - Busiek i Avngers Forever. :)
-
"What If Conan the Barbarian Walked the Earth Today?" - Czytałbym :)
-
"What If Dr. Doom Had Become a Hero?" - Miał kilka podobnych skoków w bok.
-
"What If the Hulk Had Become a Barbarian?" - Planet Hulk
-
"What If Captain America Had Been Elected President?" - to by było fajne. Choć pewnie poszłoby mu gorzej niż Reganowi.
- "What If the Avengers Had Become Pawns of Korvac?" - O a to pasuje do nadchodzącego tomu.

@DOWN
Janek może mieć dużo racji i trafić z tymi pozycjami. Ale szkoda mi będzie jeśli nie będzie Punishera. :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 09:54:11 am wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 28, 2016, 09:49:31 am »
Jeśli Classic to pewnie będzie zawartość tego tomu http://www.amazon.com/What-Classic-Vol-Marvel-Heroes/dp/0785117024 jak dla mnie OK  :smile:

nie porzucą ot tak sobie kilkunastu tysięcy sprzedawanych albumów co 2 tygodnie.
Gdzieś ktoś wyjaśnił że nakład jest około 5 tyś.

- "What If the Avengers Had Become Pawns of Korvac?" - O a to pasuje do nadchodzącego tomu.
To chyba będą zeszyty sprzed 1979.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 09:54:06 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 28, 2016, 10:02:04 am »
Gdzieś ktoś tłumaczył, że według niego to jest 5 tyś. Ja na podobnych podstawach myślę że jest powyżej 10 tyś dla obu Kolekcji. Znowu - nie mamy dokładnych danych, więc każdy z nas może mieć rację lub każdy się mylić a sprzedaż WKKM być zupełnie inna. Zresztą Egmont też nie chce podać liczby sprzedanych MN i błądzimy po omacku.

Logicznie biorąc chyba by im się nie opłacało (E i H) rozbudowywać tego wszystkiego dla zaledwie 5 tyś sprzedanych egzemplarzy.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 28, 2016, 10:30:22 am »
Egmont to inna para kaloszy. U Hachette nawet nie wiemy ile tomów będzie ostatecznie liczyła kolekcja. A ty już masz pewność, że wyjdzie MMH  :roll: . Idea WKKDC upadła, pora znaleźć nowego konika.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 28, 2016, 10:56:38 am »
Logicznie biorąc chyba by im się nie opłacało (E i H) rozbudowywać tego wszystkiego dla zaledwie 5 tyś sprzedanych egzemplarzy.


Skoro na większych rynkach opłacają się nakłady komiksowe w okolicy sprzedaż 6/nakłady 8 tysięcy (w tym USA) to dlaczego na małym rynku miałby nie opłacać się nakład 5? Wystarczy popatrzeć na przybliżoną miesięczną sprzedaż na comichronie żeby pozbyć się tego śmiesznego oczekiwania, że czytelników komiksów jest dużo (nawet w tym interesującym Cię segmencie, bo comichron to Diamond Distribution, głównie USA przez co masa trykotu).

Ludzi regularnie czytających komiksy jest mało. Nawet najłatwiejsze, najbardziej komercyjne rzeczy z największych wydawnictw.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 28, 2016, 11:11:47 am »
Oczywiście, że czytających komiksy u nas jest mało. To przecież nie Fakt, czy Super Express. :) Ale co to jest 11 tyś wobec 38 mln populacji? Zresztą nie upieram się tak przy tym. Jeśli ktoś da oficjalne dane od E czy H, to jak najbardziej się wycofam. Ale jeśli uprawiamy gdybologię i własne przemyślenia, to zostaję przy swoim.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 28, 2016, 11:15:30 am »
Oczywiście, że czytających komiksy u nas jest mało. To przecież nie Fakt, czy Super Express. :smile: Ale co to jest 11 tyś wobec 38 mln populacji? Zresztą nie upieram się tak przy tym. Jeśli ktoś da oficjalne dane od E czy H, to jak najbardziej się wycofam. Ale jeśli uprawiamy gdybologię i własne przemyślenia, to zostaję przy swoim.


Kwestia skali. Czym jest 985,976 sprzedanych egzemplarzy komiksu (rekord 2015 w USA) na 318,9 mln ludności.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 28, 2016, 11:21:55 am »
Zapominasz, że w USA jest masa serii komiksowych z różnych wydawnictw. U nas jest tylko Hachette i Egmont i trochę drobnicy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 28, 2016, 11:28:46 am »
Ja serio nic nie zapomniałem, ale przeczytałem H, E i masa drobnicy to pozwolę sobie na to, że jednak w tym momencie przerwę rozmowę bo zaprowadzi nas jednak w kanał takie myślenie. Elo.
perły przed wieprze

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 28, 2016, 02:15:55 pm »
11 tysięcy nakładu? Chyba Pan żartuje? 20 tysięcy nakładu ma SW Komiks, a widziałem go w wielu go w wielu kioskach i to po kilka egzemplarzy, a ostatnio WKKM to 2-3 egzemplarze w Empikach i nic więcej. Potwierdzają to też informacje z Ruchu, że sprowadzają mało egzemplarzy. 5 tysięcy egzemplarzy to bardzo możliwa opcja. I powiem szczerze, jeżeli jest taka sprzedaż, to Hachette powinno być BARDZO zadowolone. Oni zwykle wydają kolekcje w tysiącu, dwóch tysiącach egzemplarzy (mówię o kolejnych numerach, pierwsze, oczywiście, mają dużo większe nakłady). Nie mówiąc, że WKKM jest o 10-15 złotych droższa od standardowych kolekcji.
A Egmont? Jeżeli Thorgale są wydawane w nakładzie 15-20 tysięcy egzemplarzy (dane z 2011 roku, serie mają to do tego, że zwykle nakład się zmniejsza niż się zwiększa), a gdy dowolny "Thorgal" wychodzi to w moim Empiku są stosy egzemplarzy go, a w przypadku Marvel Now każdy tom jest, ale w 2-3 egzemplarzach, z list ze sklep.gildia.pl wychodzi, że Thorgale się lepiej sprzedają, to się nie zdziwię, jeżeli Marvel Now mają nakład w okolicach 5-7 tysięcy, max. 10 (ale nie powyżej). I dla Egmontu jest to dobry wynik, oczywiście jeżeli dany nakład wyprzeda się w pół roku, rok, a nie czeka w magazynach 5 lat.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja