Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barmon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1095 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:13:34 am »
Na fangape'u WKKM pojawiły się nowe zapowiedzi:

.

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie kupi (nie ma już w oryginale) tego Spider-Mana? :smile:



Ja nie będę nie mam oryginału i nie planuję zakupu tego tomu. Miałem kiedyś wydanie kieszonkowe Death of captain Stacy i dla mnie to było nudne i nie opłaca mi się kupować dla 2 zeszytòw że śmiercią Gwen.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1096 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:57:11 am »
@UP
 :oops:

To co napisałeś Antari to już 8 tomów. I ja nie wiem jak możesz odrzucić także Marvel the 70's i Marvel Horror. Dwa tomy o Defendersach szykuje się naprawdę zacnie. No i jeszcze naprawdę ciekawie zapowiadający się Deathlok. Jasne - tego nowszego Iron Fista czy Inhumans też by fanie mieć. Ale np. Last Iron Fist Story jest w MMH i musimy poczekać na polską edycję.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1097 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:14:05 pm »
Nikogo nie cieszy Black Panther: Panther's Rage? Pozwolę sobie po chamsku zacytować "This overlooked and underrated classic is arguably the most tightly written multi-part superhero epic ever. ... It's damn-near flawless, every issue, every scene, a functional, necessary part of the whole. Okay, now go back and read any individual issue. You'll find seamlessly integrated words and pictures; clearly introduced characters and situations; a concise (sometimes even transparent) recap; beautifully developed character relationships; at least one cool new villain; a stunning action set piece to test our hero's skills and resolve; and a story that is always moving forward towards a definite and satisfying conclusion. That's what we should all be delivering, every single month. Don [McGregor] and company did it in only 17-story pages per issue."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1098 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:18:30 pm »
Nikogo nie cieszy Black Panther: Panther's Rage? Pozwolę sobie po chamsku zacytować "This overlooked and underrated classic is arguably the most tightly written multi-part superhero epic ever. ... It's damn-near flawless, every issue, every scene, a functional, necessary part of the whole. Okay, now go back and read any individual issue. You'll find seamlessly integrated words and pictures; clearly introduced characters and situations; a concise (sometimes even transparent) recap; beautifully developed character relationships; at least one cool new villain; a stunning action set piece to test our hero's skills and resolve; and a story that is always moving forward towards a definite and satisfying conclusion. That's what we should all be delivering, every single month. Don [McGregor] and company did it in only 17-story pages per issue."


Pisałem to już conajmniej rok temu - najlepszy tom WKKM ze wszystkich. Według mnie oczywiście.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1099 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:25:14 pm »
O - właśnie Jutrzen. Ten Black Panter oczywiście też i jak najbardziej. Zresztą wystarczy poczytać o tym komiksie w NHMC. Kawał dobrej roboty. Ale to amsterdreama czy Antariego trzeba przekonywać a nie mnie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1100 dnia: Sierpień 09, 2016, 06:29:56 pm »
Jak patrzę na to, ile z tomów WKKM lubię i mam autentycznie ochotę ponownie przeczytać, a ile chciałbym wywalić za okno żeby mi więcej nie zajmowały miejsca na półkach... to doskonale rozumiem i amsterdreama i Antariego. Musze kiedyś podliczyć jak by mi wyszła sprzedaż tej całej kolekcji i dokupienie najlepszych tomów w oryginale.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1101 dnia: Sierpień 10, 2016, 04:28:09 pm »
Hulk: Spalona Ziemia
Jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć po co w kolekcji "najlepszych" komiksów Marvela pojawiają się takie historie? Przecież to było jeszcze gorsze niż Thunderbolts z Marvel Now od Egmontu. Historia zupełnie wyrwana z kontekstu, fabuła rozwleczona do granic możliwości, dziwnie zachowujące się postacie, dialogi sprowadzone do żenujących jedno linijkowców. To już kolejny w ostatnim czasie komiks WKKM, który z ogromnym trudem przeczytałem do końca. Tym drugim był Thor: Opowieści z Asgardu - naiwny, infantylny i męczący do granic absurdu. To pierwszy komiks, który podczas lektury miałem ochotę rozszarpać na strzępy :smile: . Do tego zremasterowane i pokolorowane komputerowo rysunki Kirby`ego wyglądają po prostu obrzydliwie. Wystarczy porównać je z tomem 89 żeby zobaczyć jak zostały zrujnowane.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1102 dnia: Sierpień 10, 2016, 04:36:07 pm »
Narzekasz i narzekasz. Dla mnie to był sympatyczny akcyjniak z odwołaniem do historii Hulka w ostatnim zeszycie. Lepiej mi się go czytało niż Fear Itself 2. Opowieści z Asgardu nie były aż tak złe. Przeczytałem i wytrzymałem. Ale zgodzę się, że i Opowieści i Ragnarok nie poraziły mnie swoją jakością. Typowe klasyki o Thorze, po których bym więcej do tego bohatera nie wrócił.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1103 dnia: Sierpień 10, 2016, 04:46:46 pm »
Opowieści z Asgardu miały bardzo fajnie zremasterowane kolory moim zdaniem. Ale zgodzę się z jednym, mimo wielu przychylnych opinii na forum, nie jest to tytuł, do którego chętnie wrócę. Męczyłem się z nim parę tygodni (normalnie czytam na 1 posiedzeniu), bo zawsze było coś ważniejszego do roboty. Co obrazuje stopień mojego zaciekawienia historiami w tym tomie. Choć na pewno nie można odmówić im ważności w mitologii Thora (wyjaśnione pochodzenie Heimdalla, towarzyszy Thora (Fandrala, Volstagga, Hoguna, Baldera) w jaki sposób Thor stał się godny Mjolnira, stworzenie świata przez Odyna, itd.). Myślę, że mimo wszystko warto mieć go w swojej kolekcji, bo jest to taka esencja najważniejszych faktów z mitologii Thora.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1104 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:02:06 pm »
8azyliszek Fear Itself też mi się nie podobało. Jak w pierwszej 60 może z 5 komiksów mi się nie podobało tak w drugiej na razie z 5 przypadło mi do gustu. Żeby tylko nie narzekać to napiszę, że Hulk: W sercu atomu to jedno z moich największych pozytywnych zaskoczeń z WKKM. Jak na taki staroć to bardzo dobrze się czytało - mało nawalanek, dużo treści. Chociaż był to składak to dało się odczuć sporą dramaturgie w tych historiach. Do tego można tam zaobserwować kształtowanie się stylu rysunków wspaniałego Sala Buscemy. Według mnie najlepszy tom od czasu Schism. Generalnie pod koniec lat 70-tych komiksy Marvela zaczęły się robić strawne (Daredevil McKenzie i Millera też bardzo dobry). I tylko szkoda, że tak mało pojawiło się komiksów z tego okresu w tej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2016, 11:45:48 pm wysłana przez amsterdream »

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1105 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:13:39 pm »
Jak w pierwszej 60 może z 5 komiksów mi się nie podobało tak w drugiej na razie z 5 przypadło mi do gustu.

Miałem napisać to samo - tą drugą sześćdziesiątkę kupuję chyba tylko z przyzwyczajenia.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:34:06 pm »
To nie zgadzam się z wami panowie. Ja właśnie cenię  drugą sześćdziesiątkę, za to, że dała nam prawie wyłącznie premiery. I były one w większości dobre lub bardzo dobre. No poza Thorem, który w Polsce zwykle był mniej popularny. Jak wyjdzie 105 numer, to podsumuję w kilku słowach każdy tom od 71 numeru. A na razie poprzednia opinia.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/07/moje-wkkm-36-70.html

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1107 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:42:54 pm »
@Bazyliszek
Dzięki, wszyscy czekają na tak kluczowe komentarze do poszczególnych historii, jak:

Cytuj
Dziś mogłbym to kupić, ale nie chcę płacić pełnej ceny, a super okazji na Allegro nie widziałem. Ten numer nie ma też istotnego fragmentu panoramy.

 :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:50:06 pm »
No i znowu przekłamujesz, B. wycinając dobre rzeczy, które napisałem o tym tomie. Zresztą wiadomo, że w 3 zdaniach możesz mówić o tomach wkkm tylko skrótowo. A Thor, to Thor - nigdy nie był moim ulubieńcem ani specjalnie mnie nie obchodził.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpień 11, 2016, 10:04:34 pm »
Przeczytałem jeszcze raz Civil War. I dalej założenie fabularne jest głupie. Są tylko 2 bitwy i 2 fajne momenty. No i cameo Punishera. Ale poza tym nic ciekawego. I tak wszystko odwrócili. Także Antari - możesz odpuścić. :)