Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 18, 2016, 10:56:47 am »
Ja z ostatnich 20 numerów rezygnuję na pewno z: Iron-Mana, Deathlocka, Ulimate Spider-Mana (świat Ultimate w ogóle sobie odpuściłem)

niezwiązane z kolekcją, ale ultimate spider-man był świetną serią. bardzo chciałbym, żeby ktoś bardziej utalentowany niż bendis wziął się za pisanie tamtejszej jessici drew. postać z dużym potencjałem, której na dobrą sprawę nikt do dzisiaj nie ruszył.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 11:16:31 am wysłana przez mgnesium »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:10:27 am »
@laf
Z Deathloka rezygnujesz? Z cyborga, który przybył do nas z przyszłości aby nas ocalić przed dewastacją Ziemi i dyktaturą korporacji? No wiesz? To za kogo on się tak poświęcał? :smile: Marvel Horror to musiszmieć. Man Thing się pojawia.



Podzielam twój stosunek do Świata Ultimate. Dobrze, że go zjedli. Ale wobec jego udziału w Secret Wars i przybycia do 616 można by się dowiedzieć Kim do cholery jest Miles Morales? :smile:
O Iron Manie i Madbomb czytałem opinie, że to ramotki są. Przekonamy się jak wyjdą. Bo rozumiem, że tomy w stylu "Tragedia i Triumf" z WKKM #75 nie każdemu się spodobają. A Battle Scars to kontynuacja piachu z Fear Itself.
No i nawet jak porzucisz WKKM po 120 numerze, to nie zapomnij kupić Deadpool Secret Secret Wars gdzieś w 2018 roku. :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 05:22:35 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:39:05 am »
ultimate spider-man był świetną serią
Świat Ultimate wypadł u mnie ze względu na szukanie oszczędności, ale cała seria Bendisa faktycznie zbiera dosyć pochlebne opinie i z miłą chęcią przytuliłbym cały run jakby ktoś to wydał w TPB (na równi z runem Straczyńskiego w TASM)

@8azyliszek
Niestety zupełnie nie jaram się postaciami, które będą miały swoje występy w Marvel Horror ani Deathlockiem dlatego z tych tomów rezygnuję. W końcu muszę zacząć coś jeść (choć wiem, że dla Ciebie jedzenie jest przereklamowane  :wink: )

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:00:52 pm »
Ja z ostatniej 20 biorę tylko Avengers vs X-Men, X-Men: Sauron i Kree-Skrull War. Zastanawiam się jeszcze nad dwoma komiksami z Defenders. Originy Silver Surfera i Inhumans to podejrzewam, że będą rzeczy nie do przebrnięcia bo za scenariusz odpowiada tam Stan Lee i są z tego samego okresu co FF: Nadejście Galactusa i Opowieści z Asgardu.

Obecnie męczę się z drugą częścią Fury`ego. Czytam ten komiks od dwóch tygodni a chyba nawet do połowy nie doszedłem. Z jednej strony fajnie patrzeć na ewolucję rysunków Steranki - wszyscy zawsze zachwycają się Kirbym i Ditko a według mnie to właśnie Steranko (i Neal Adams) wyprzedzili swoją epokę i byli najlepsi w tamtym okresie. Z drugiej strony fabularnie to niestety dramat. Niezła była tylko historia "Dzisiaj ziemia umarła", szkoda że reszta to jakieś infantylne pojedynki ze Szponem, Hydrą itp. Inna sprawa, że te stare komiksy mają zbyt "oczojebne" kolory, w Furym szczególnie to widać. Wolałbym żeby klasyczne komiksy były wydawane na takim papierze jak robił to TM-Semic, żeby oddać ducha tamtych czasów, ewentualnie w czerni i bieli, kolory z tamtych lat na kredzie są zbyt pstrokate.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:23:27 pm »
Bo Marvelowi szkoda paru groszy, żeby zgodnie z propozycją Barrego Windsor-Smitha stworzyć stonowaną paletę kolorów. Jestem z tobą amsterdream - zeszytówki na offsecie znowu wydawane w Polsce - piękna wizja. :) I zgadzam się co do Neila Adamsa. Miał świetne rysunki w Zmierzchu Mutantów. A jeśli wziąć poprawkę, że to dopiero lata 60-te były, to jego rysunki są wręcz genialne. W Sauronie pewnie będą równie dobre.

Dobra - znamy już malkontentów. Zapytam więc czy są chętni na następną 20-stkę tomów. Kto tak jak ja czeka na premierowe występy Iron Fista, Dethloka czy czarnego Spider-Mana. Kto chce mieć Marvel Origins 70's, Marvel Horror i Defenders, Gniew Pantery oraz Pajęczą Wyspę po której powstał Superior Spider-Man?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:27:20 pm »
Nie ja.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:38:07 pm »
Nikt nie czeka ale wszyscy kupują

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:53:22 pm »
Dobra - znamy już malkontentów.
Dlaczego od razu malkontentów. Ja bym z miłą chęcią wziął wszystko co wychodzi z Marvela i DC po polsku, ale, jak to ostatnio stwierdził @bogi1, pensji by mi nie starczyło. Mamy teraz naprawdę prawdziwy wysyp komiksów (i bardzo dobrze) więc trzeba dokonywać bardziej lub mniej świadomej selekcji.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:58:37 pm »
No ja to rozumiem laf. I w sumie trochę mi głupio, że kupiłem origin z Thanosem z Marvel Now. Zawsze to 25 zł mniej na Kolekcję. No i odpuściłem Flasha 2 z N52.
Ale z WKKM? Nie widzę nic co mógłbym teraz opuścić. I to nawet pomijając już kwestię panoramy. Jeśli nic się nie zmieni, to nie kupię dopiero 121 tomu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 02:03:25 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 18, 2016, 02:13:05 pm »
Cytuj
ale, jak to ostatnio stwierdził @bogi1, pensji by mi nie starczyło.

Pensji to by może starczyło ale kto wydaje całość na komiksy  :biggrin:

Ja do 120 kupuję wszytko. Potem jeżeli miało być to Marvel NOW to albo koniec kolekcji (myślę, że większość przeboleje brak pierwszego tomu All-New Ghost Rider czy Young Avengers) albo po prostu będzie trzeba kupować wybrane tomy jeżeli będą to ciągnąć... Najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby za duble z Egmontu wsadzili wiadomo co (The Infinity Gauntlet etc)


Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpień 18, 2016, 02:45:13 pm »
Lepiej na komiksy, niż żonę i dzieci. :) Temat wałkowany - duble po Egmoncie powinny być zastąpione tomami z innych krajów. Ale poza tym tytuły są niezłe - Young Avengers, Original Sin, SS New doun, Nova, FF, Śmierć Wolverine'a. No i najlepszy ujawniony - DEADPOOL SECRET SECRET WARS. :D
Zaraz wrzesień, trzeba mailować do Hachette, by uwzględniły wszystko w planach na drugą połowę 2017 roku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpień 18, 2016, 03:15:32 pm »
Ale poza tym tytuły są niezłe - Young Avengers, Original Sin, SS New doun, Nova, FF, Śmierć Wolverine'a. No i najlepszy ujawniony - DEADPOOL SECRET SECRET WARS. :D
Jest sporo niezłych tytułów, ale zrozum ludzi. Mamy klęskę urodzaju. Wielu czytelników przekierowuje swoje środki na lepsze rzeczy z Image, Vertigo, czy nawet w ogóle spoza amerykańskiego mainstreamu. Wielu chętniej przytuli nowy tom znakomitego Skalpa niż kolejną taśmową historię z Wolverinem. A komiksy, które wymieniłeś to już w ogóle w większości są ciekawostki (Marvel horror? Origins 70's?).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1152 dnia: Sierpień 18, 2016, 03:29:16 pm »
Jest sporo niezłych tytułów, ale zrozum ludzi. Mamy klęskę urodzaju. Wielu czytelników przekierowuje swoje środki na lepsze rzeczy

"Zmień pracę, weź kredyt" (by Mikel :) )

No to się zdecyduj - to amerykański mainstream, czy (IMHO rzadkie) ciekawostki? To mi się właśnie w tych tytułach podoba. Marvelowskiego komiksu z dreszczykiem, to ja po polsku w życiu nie widziałem. A teraz będzie origin Man Thinga, Wilkołaka, Żywej Mumii. To jest komiks na którym z chęcią położę swoje łapki. I na reszcie z pozostałej 22. A np. takie Young Avengers Substance to ktoś inny na forum zachwalał, więc też chętnie przeczytam.

I jak pisałem - też biorę pod uwagę klęskę urodzaju. Odrzucam drogie i słabe N52 prawie całkowicie (został ostatni Eternal) i skupiam się na tym co dobre i tanie. I na originie Thanosa nie wiem po co. W innym wypadku nabyłbym i Mroczny Rycerz Kontratakuje i Rebelię Łotów. Ale też już nie mam na nie kasy.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1153 dnia: Sierpień 18, 2016, 03:55:47 pm »
"Zmień pracę, weź kredyt" (by Mikel :smile: )
Nic by mi to nie pomogło, bo chodzi o brak znacznie ważniejszej rzeczy: czasu żeby to wszystko przeczytać. Już były tu na forum (i nie tylko tu) dyskusje pod tytułem "Kupuję więcej niż jestem w stanie przeczytać. Myślę, że potrzebuję pomocy". :wink:

No to się zdecyduj - to amerykański mainstream, czy (IMHO rzadkie) ciekawostki? To mi się właśnie w tych tytułach podoba. Marvelowskiego komiksu z dreszczykiem, to ja po polsku w życiu nie widziałem. A teraz będzie origin Man Thinga, Wilkołaka, Żywej Mumii.
"Originy to zło" - autor nieznany.  A tak na serio, to komiksy które wymieniłeś, to albo a) przeciętny amerykański mainstream jakiego mamy pełno na rynku, albo b) ciekawostki dla garstki zainteresowanych (i mówię to jako posiadacz omnibusa Man-Thinga i Draculi, wiem, że na forum są jeszcze maniacy posiadający choćby Werevolf by Night Omnibus). Ja nie mówię, że to są złe pozycje. Ja odpowiadam na twoje pytanie o to, kto na nie czeka, a kto nie czeka. I argumentuję moją odpowiedź.

Young Avengers Substance
Taki komiks nie istnieje.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1154 dnia: Sierpień 18, 2016, 05:13:44 pm »
@laf
Z Deathlocka rezygnujesz?
Ale żeby zrobić błąd w imieniu postaci, podczas gdy tuż obok wkleja się okładkę komiksu, gdzie można podejrzeć poprawną pisownię?