trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1200 dnia: Wrzesień 05, 2016, 07:38:09 pm »
@UP
To nie kupisz Daredevila, pierwszego polskiego Iron Fista, a potem Kree/Skrull War? Moim zdaniem to błąd.
Nikt z Hachette nie czyta Forum Gildii. To nie TK. :) Trzeba im pisać i pisać, może coś dotrze. Bo potem będzie zdziwienie, że tyle zwrotów Kosmicznych Avengers się zrobiło i się jeszcze Kolekcja urwie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1201 dnia: Wrzesień 05, 2016, 07:48:26 pm »
Dlatego można ponownie spróbować z petycją, to jest dobre rozwiązanie o ile Hachette potraktuje ją poważnie, nie tak jak to zrobiło poprzednio. Chcesz aby pisać ale do kogo do BOKu? (prędzej zdenerwuje to kogoś że zaśmiecasz skrzynkę i nie przyniesie to efektu) Petycja jest dobrym rozwiązaniem.
Nie kupuje żadnej z kolekcji (mówiłem ci wczęsniej że mnie to już nie interesuje) a co do: Daredevila to zapowiedziała go Sideca  :lol: (Waid), pozostałe (Millerowskie) pewnie prędzej wyda Egmont (ta zapowiedziana Elektra to taki przedsmak tylko tak mi się wydaje :wink: ) a Iron Fista to kupie od Muchy (trzeba tylko poczekać na premierę serialu, ale coś mi się wydaje że może być prędzej w końcu to Brubaker :smile: ).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1202 dnia: Wrzesień 05, 2016, 08:12:52 pm »
A kto ci wyda Kree/Skrull War?



Że o Panther's Rage nie wspomnę :)



Zresztą ja przewiduję, że się złamiesz i przygarniesz do siebie Śmierć w Rodzinie z WKKDC. :)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1203 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:19:19 pm »
Dlatego można ponownie spróbować z petycją, to jest dobre rozwiązanie o ile Hachette potraktuje ją poważnie, nie tak jak to zrobiło poprzednio.

Mówiąc poważnie: Hachette kupuje licencje hurtem, od razu na kilka krajów. Hachette nie kupi licencji na dany tytuł tylko na Polskę. Nie dostanie wówczas takiego upustu i dopłaci jedynie do interesu bo 40 zł za tom trzeba utrzymać. No, ale pisać petycje można, to wolny kraj.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 11:27:58 pm wysłana przez misiokles »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1204 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:32:15 pm »
Mówiąc poważnie: Hachette kupuje licencje hurtem, od razu na kilka krajów. Hachette nie kupi licencji na dany tytuł tylko na Polskę. Nie dostanie wówczas takiego upustu i dopłaci jedynie do interesu do 40 zł za tom trzeba utrzymać. No, ale pisać petycje można, to wolny kraj.
To spróbuj to wytłumaczyć 8azyliszkowi, może jak się sam przekona na własnej skórze ile pracy Anion włożył w katalog, albo osoby w petycje dotyczącą zmian w WKKM, a potem zostanie to wszytko olane przez Hachette to zrozumie w końcu że tacy "wydawcy" mają fanów gdzieś. Jeśli sam tego nie doświadczy to będzie potem pisał, że to nasza wina bo nie popieraliśmy jego, kiedy mówił aby pisać do "wydawcy" o nie wydawanie Marvel Now. On tego inaczej nie zrozumie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1205 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:36:20 pm »
I przypominam Hachette odpisało przed zrobieniem katalogu: "Możemy wydać wszystko z Marvela" albo coś podobnego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1206 dnia: Wrzesień 06, 2016, 02:55:52 pm »
Ja chyba nawet jeszcze później.
Ja ostatnio zacząłem czytać swojemu synowi do snu po jednym zeszycie idąc również chronologicznie od Impasu i mam zamiar skończyć właśnie na AvX 3. Teraz jesteśmy na Zimowym Żołnierzu cz. 2, a więc długa droga przed nami (biorąc jeszcze pod uwagę, że będziemy też czytać New Avengers 2-5 od Muchy).

Brawo laf, popieram. Czytaj dziecku minimum 20 minut dziennie, codziennie. ;) Od małego trzeba zaznajamiać next generation z klasyką.

Ja żałuję ciągle, że po polsku nie wyszła jeszcze ta historia, gdzie te stolice świata zostały porwane w kosmos. Brzmi to cudownie absurdalnie i epicko. Oraz Asgard nad Nowym Jorkiem, a nie nad jakąś dziurą w Oklahomie. :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1207 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:55:55 pm »
Raz jeszcze rzuciłem okiem na drugą sześćdziesiątkę WKKM i chciałbym poinformować, że - spośród nowych tytułów (tj. mających premiery po 2010, a nie klasyków) - jutro ukaże się najlepszy wg mnie tom tej części Kolekcji.
Wartka, lekka a zarazem inteligentna historia, z dobrze dobranymi rysunkami, łączącymi klasyczną, spokojną kreskę ze skłonnością do zabaw formalnych, mających naśladować postrzeganie świata przez Daredevila.
Serdecznie polecam!

Dzięki, Jutrzen!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 07:39:10 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1208 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:55:59 pm »
jutro ukarze się najlepszy wg mnie tom tej części Kolekcji.
Skoro jest najlepszy, to za co ta kara?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1209 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:58:48 am »
"Fantastic Four: Doomsday"
Po legendarnych, autentycznie rewelacyjnych zeszytach FF opublikowanych w tomie "Nadejście Galactusa" jest trochę mniej pięknie. Ale też spodziewałem się tego, bo nie da się tak długo utrzymywać "wysokiego C". Trudno porównywać zagrożenie ze strony pożeracza planet z Doomem, który posiadł moce jego herolda. Poza tym wątek Inhumans - tam ważny i ciekawy - tutaj snuł się tylko na trzecim planie i w zasadzie rozbijał akcję.
Niemniej jest to nadal brawurowo rozrysowany, porządnie napisany komiks. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że Czwórka bohaterów jest tu już na tyle ukształtowana i dobrze rozpisana, że - zestawiając np. z dużo późniejszym runem Waida - nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w ich prowadzeniu (z wyjątkiem oczywiście postaci Sue, która w latach 60. jest jeszcze strasznie skrępowana rolą zatroskanej żony/pani domu).

O dziwo z tego tomu najbardziej zainteresował mnie zeszyt 55. Spektakularna walka Thinga z Silver Surferem wydała mi się wyjątkowo ważka, mimo całej swojej naiwności. Przyziemny, zapalczywy i bardzo ludzki Stwór walczy (bez sensu!) z idealnym, chrystusowym wręcz Surferem. Jakoś nie mogłem się uwolnić od symbolicznego odczytywania tych scen i relacji pomiędzy Jackiem Kirbym i Stanem Lee... Tym bardziej, że Thing to ulubiona postać Jacka, a Surfer - Stana.
Choć to taka bieda-psychoanalityczna interpretacja, to wyobrażam sobie, że gdyby powstała książka o skomplikowanej relacji obu twórców, mogłaby być ilustrowana kadrami z tego właśnie komiksu...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1210 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:12:23 pm »
I tutaj wysuwa się piękna paralela do Planet Hulk, gdzie upodlony i załamany SS bez szemrania atakuje swojego przyjaciela. Oj czuję, że SS Origins będzie dobrym tomem.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1211 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:03:26 pm »
A dawno okładeczek nie wrzucałem. Mimo, że takie same jak w oryginale i u egmontu to z kronikarskiego obowiązku :wink:



Tu jeszcze All-New Ghost Rider:
https://www.hachettepartworks.com/marvel-ultimate-graphic-novels-2012?page=21

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1212 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:24:25 pm »
@UP
Na podlinkowanej stronie najfajniejsze jest okienko na dole z napisem. A tam 2 kolejne kolekcje na ktore ciagle niecierpliwie w Polsce czekamy. :)
Other Partworks You May Like

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1213 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:31:22 pm »
@UP





Kolorowałbym !

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1214 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:45:04 pm »
Choć to taka bieda-psychoanalityczna interpretacja, to wyobrażam sobie, że gdyby powstała książka o skomplikowanej relacji obu twórców, mogłaby być ilustrowana kadrami z tego właśnie komiksu...

Czytało się ciekawie. :wink:
Jak nie jestem wielkim fanem "Czwórki", tak ten tom podobał mi się ze względu na styl i klasę z jakimi zaorał "Kim jest czarna pantera". W "Doomsday" Wakanda ma ręce i nogi, sens i logikę. Afrykańskie plemię dokopało się do unikatowego złoża i dzięki temu jego wódz za vibrodolary może dawać upust swojej miłości do nowoczesnych zabawek, ale poza tym kraj wydaje się być w miarę typowy. O wiele lepiej to się czytało niż leczenie w drodze "budowy" afrykańskiego uber państwa (z niedostępnymi reszcie ludzkości wynalazkami na wszystko) czyichś ewidentnych kompleksów. Wielki plus dla klasyków za ten obraz Wakandy.
Choć faktycznie Sue jest tutaj strasznie do tyłu w rozwoju społecznym i to dzisiaj zgrzyta niemiłosiernie. Ale w końcu kiedyś i Jean Grey zdaje się robiła za maskotkę...  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."