Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1215 dnia: Wrzesień 09, 2016, 07:47:10 am »
Taka ciekawostka nt. "Daredevila" Waida: w sieci można znaleźć głosy, że jest trudnodostępny. Ale nie jest to chyba obniżenie nakładu, tylko autentycznie go "wymiotło". W dwóch punktach, w których zwykle widuję WKKM już we środę po południu go nie było. Mój egzemplarz kupowała mi żona w centrum Warszawy w punkcie tym gdzie zawsze. I były tylko dwa w nienajlepszym stanie. Aż się zapytała co się stało, a sprzedawca na to: "Pani, idą dziś jak woda!"
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1216 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:07:18 am »
Sideca naprawdę będzie pluła sobie w brodę z tym Daredevilem. Wydaje mi się że z Marvela chyba tylko Deadpool i Spider-Man lepiej by zeszły.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1217 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:17:04 am »
Może nastąpiła synergia serialu i rozpoczęcia wydawania WKKDC? :biggrin:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1218 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:31:04 am »
Plus ta seria jest świetnie oceniana. Pamiętam, że tu na forum ludzie pisali, że na ten tom czekają. A ja czekam na opinie, bo to nie jest taki Daredevil jakiego by się spodziewał np. fan serialu. :p

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1219 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:53:24 am »
Plus ta seria jest świetnie oceniana. Pamiętam, że tu na forum ludzie pisali, że na ten tom czekają. A ja czekam na opinie, bo to nie jest taki Daredevil jakiego by się spodziewał np. fan serialu. :p
Myślę, że nie powinno być jakiegoś rozczarowania.
Dobrą cechą runu Waida (choć opieram to na znajomości tylko kilkunastu pierwszych zeszytów) jest to, że wchodząc w zupełnie inny klimat (wg mnie taki "spider-manowy") zachowuje ciągłość (nie tylko fabularną) z poprzednimi historiami. Nie "gwałci" postaci a po swojemu je rozwija.
Co prawda wolę wersję Bendisa i Brubakera ale tę też się bardzo dobrze czyta...

Natomiast żałuję trochę, że Hachette nie pokusiło się o przedrukowanie również zeszytu 7. Bo to piękny one-shot, nagrodzony Eisnerem. Historia w stylu "W mojej piwnicy jest Batman" z pamiętnego serialu animowanego...
Mnie zaś, z tego co czytałem, najbardziej podobał się zeszyt kilka numerów dalej, w którym Matt z Black Cat
Spoiler: pokaż
zaliczyli "coitus interruptus"
.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1220 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:05:54 am »
 
Dobrą cechą runu Waida (choć opieram to na znajomości tylko kilkunastu pierwszych zeszytów) jest to, że wchodząc w zupełnie inny klimat (wg mnie taki "spider-manowy") zachowuje ciągłość (nie tylko fabularną) z poprzednimi historiami. Nie "gwałci" postaci a po swojemu je rozwija.
Co prawda wolę wersję Bendisa i Brubakera ale tę też się bardzo dobrze czyta...
Jak sądzicie, czy czekanie na wydanie runów Bendisa i Brubakera ma sens, czy przeczytać od razu tego Daredevila?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1221 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:11:16 am »
To jest nowe otwarcie. Trochę nawiązuje do tego co się działo z Daredevilem podczas Shadowland, ale wszystko jest wyjaśnione. Brać i czytać! ;)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1222 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:11:55 am »
"Daredevil" Waida jest na tyle nowym otwarciem, że spokojnie można czytać osobno. Mi chodziło o pewną spójność charakterów (w tym zagadkę pozornej metamorfozy Matta) i świata przedstawionego a nie konkretne nawiązania do przeszłości.
Jeśli to jednak miałoby być pierwsze zetknięcie z Daredevilem to już sam nie wiem... Pewnie też można, choć polecałbym raczej rozpoczęcie od "The Man Without Fear" Millera i Romity albo innych wydanych u nas historii (chociażby tych z WKKM).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1223 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:18:38 am »
Nie, to nie będzie pierwsze zetknięcie ;) Na razie przeczytałem te które wyszły w WKKM bez Shadowland (żyłem nadzieją na wydanie Sideci). Teraz już mi się nie chce na to czekać więc chyba przeczytam obydwie pozycje bo strasznie polubiłem Daredevila, szczególnie po serialu.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1224 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:15:49 am »
Ten Daredevil to jest planowany do wydan Sideca?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1225 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:26:15 am »
Według swoich nader ambitnych planów, twierdzili, że wydadzą najpierw Bendisa, później Brubakera, później Diggle'a, a później właśnie Waida.
Przypominam też, że zgodnie z ich szczegółową rozpiską już za miesiąc ma ukazać się drugi tom "Daredevila" Brubakera  :badgrin:
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1226 dnia: Wrzesień 09, 2016, 03:49:30 pm »
Na mnie ten tom nie zrobił jakiegoś piorunującego wrażenia. Nie ten klimat.
Tak jak nie jestem wielkim fanem "Ostatnich łowów Kravena" właśnie ze względu na fakt, że klimat jest mało "pająkowy", tak tutaj zrobiło się z kolei za bardzo "pajęczo". Historie w sumie nie są złe (choć moim zdaniem styl trochę takich pseudo ramotek - kolejny zeszyt kolejny dziwny przeciwnik), ale do licha, brakuje mi tutaj tych "brudnych barw i tonacji" do których przywykłem u Daredevila. Gdyby to był Pająk wszystko by grało. Byłoby lekko, łatwo i przyjemnie. A tak to człowiek podczas lektury odnosi wrażenie jakby Murdock co kilka stron łykał po kryjomu prozac. Po odłożeniu "Sound and fury" (po polsku zupełnie mi to nie brzmi) przeczytałem jeszcze "Powrót do domu" i "Wyznania". I generalnie czuję się tak, jakbym przeczytał trzy tomy Zdumiewającego Pajęczaka.
Lekkie czytadełko na raz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1227 dnia: Wrzesień 09, 2016, 05:47:15 pm »
Według swoich nader ambitnych planów, twierdzili, że wydadzą najpierw Bendisa, później Brubakera, później Diggle'a, a później właśnie Waida.
Przypominam też, że zgodnie z ich szczegółową rozpiską już za miesiąc ma ukazać się drugi tom "Daredevila" Brubakera  :badgrin:

Po runie Waida przecież jeszcze chcieli wydać całego Millera.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1228 dnia: Wrzesień 10, 2016, 08:36:02 pm »
Mnie "Daredevil" według Waida nie kupił. Niby zrozumiałe, że po ustawicznym walcowaniu Matta m.in. przez Bendisa i Brubakera wypadało dać mu chwilę spokoju. Nie bardzo jednak widzi mi się wyluzowana wersja tej postaci. Jeszcze gorzej z rysunkami, z jednej strony profesjonalnie nakreślanymi, a z drugiej w zbyt znacznym stopniu oszczędnymi. Na tym przykładzie po raz kolejny przekonuję się, że zastosowanie tabletów spowodowało więcej złego niż dobrego. Wydawać by się mogło, że to usprawni proces realizacyjny. A tymczasem plansze Rivery sprawiają wrażenie jakby najzwyczajniej nie chciało mu się pracować. Oczywiście mogłyby się pojawić głosy, że przecież to nic innego jak "(...) w pełni świadome dążenie do syntetyzacji formy, wprowadzenia zwiększających czytelność uproszczeń" etc. Pomimo tego i tak czyje się rozczarowany i wypatruję prac Byrne'a ("Ironfist") z czasów gdy zespół plastyków zatrudnianych przez Marvela nie szczędził swojego czasu i umiejętności.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1229 dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:22:26 pm »
Jest dobrze.

Spider-Man: Śmierć Stacych 10/10

Klasyka klasyką, a ramotka ramotką. Jak widać klasyka nie równa się z ramotką, a do tego w większości przypadków można było przywyknąć. Jej, rewelacyjny tom! Emocjonalny, łamiący konwencje z wręcz rewolucyjnym pomysłem uśmiercenia Gwen. Tak pisany i narysowany Spider-Man to właśnie to! Doczekam się kiedyś regularnego wydania Amazinga? Nie tego obecnego, ale tego prawdziwego! Oby!

Daredevil: Wściekłość i wrzask 7/10

Po pierwszych stronach byłem zniesmaczony i znudzony, po przełamaniu kryzysu czytało się naprawdę dobrze. Chociaż taka metamorfoza Matta nie do końca mnie kupuje, to jednak muszę przyznać że historie detektywistyczne było dobrze napisane. Sensownie i intrygująca.

 

anything