Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1350 dnia: Październik 06, 2016, 12:26:59 pm »
Sam Strach chyba rzeczywiście był gorszy nawet od Shadowlandu.
@laf - Akurat tom o Moralesie, to mógłbyś wziąć, bo podobno dobry jest.

Patrzę sobie na stronę niemieckiej WKKM i znowu mnie zazdrość bierze. Oni za tydzień będą mieli numer 99 a w nim Doktor Strange: Separate Reality. W ich oddziale Hachette zdecydowanie lepiej jest to wszystko rozplanowane i zgrane z premierami filmowymi. Zdecydowanie bardziej wolałbym ten komiks, niż to co zaproponował nam Egmont. O tym, że nasz oddział idzie na wprost bezrefleksyjnie, w ogóle nie mówię. I na dodatek jaką on ma kozacką okładkę - ehhhh.


Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1351 dnia: Październik 06, 2016, 12:27:11 pm »
A to nie był tylko jeden zeszyt "Fear Itself 7.1 Captain America"?
W pierwszym tomie był jeszcze Prolog pisany przez Brubakera

Dobrze, że przestrzegasz przed Samym Strachem, bo był to jeden z tytułów, którego przeczytanie rozważałem.  Niestety jak dla mnie znakomita większość WKKM prezentuje... niski poziom. Sztuką jest wyłapać te lepsze tomy (a są tam i bardzo dobre).

Po pierwszej 60 kupuję tomy wybiórczo, ale już wcześniej założyłem sobie, że biorę wszystkie współczesne historie (poza Ultimate i Hulk: Spalona ziemia). Niestety nie w każdym przypadku była to słuszna decyzja.
Przeczytać Sam strach oczywiście zawsze można, tym bardziej, jeśli chce się ogarnąć całe kontinuum Marvela do okresu Marvel NOW. Natomiast zdecydowanie odradzam zakup obu tych tomów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1352 dnia: Październik 06, 2016, 12:52:21 pm »
W pierwszym tomie był jeszcze Prolog pisany przez Brubakera
To mi umknęło  :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1353 dnia: Październik 10, 2016, 11:17:45 am »
No w końcu mogę coś pozytywnego napisać o nowości z drugiej 60-tki WKKM.

DD: Wściekłość i wrzask to nie typowy akcyjniak z plejadą niesamowitych superzłoczyńczów (jak to było w przypadku Naznaczonego śmiercią) czy mniej lub bardziej pomocnych superbohaterów (jak w Shadowland). Oczywiście obydwie te grupy społeczne się pojawiają, w końcu to komiks SH, ale na szczęście nie przytłaczają głównej historii swoją obecnością.

Matt Murdock w wizji Waida to facet w miarę wyciszony, z jednej strony realnie, a z drugiej altruistycznie patrzący na świat. Daredevil to z kolei superbohater, który nie odpuszcza i koncentruje się na obranym celu. OK, tak można określić jakieś 90% trykociarzy, ale jednak w przypadku tej postaci ma to swój urok, a umiejscowienie akcji na tle zwykłych nowojorczyków (cudowna scena, w której Murdock z Nelsonem przemierzają ulice NY) i zawodowych spraw dwójki adwokatów sprawia, że wręcz identyfikujemy się z głównym bohaterem.

No i przede wszystkim to czym ujął mnie ten komiks: rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Daredevil w roli sprawnego detektywa przypomina Batmana ze swoich najlepszych opowieści, a powolne odkrywanie kart intrygi naprawdę wciąga, a czasami i zaskakuje. Daredevil może i nie jest tak mroczny jak szacowny konkurent z DC, ale i nie jest jakimś roześmianym lekkoduchem, bo i takie opinie przed lekturą też czytałem (co więcej w podobnym guście wypowiada się Pan z Brodą na początku tomu). Do Spidermana na pewno mu daleko.

Strona graficzna nie dostarcza już takich doznać, ot po prostu jest. Najważniejsze, że nie przeszkadza w odbiorze historii. Dosyć ciekawie pokazano wewnętrzny radar Murdocka, ale to były jedyne kadry, na których na dłużej zawiesiłem oko. Nie rozumiem tylko jednego zabiegu zastosowanego na okładce komiksu, w której wymieniono tylko Riverę, pomijając Martina, który przecież rysował aż połowę tego tomu.

Moja ocena to mocne 7/10. Jak na razie najlepszy tom ostatniej, bardzo słabej, dziesiątki WKKM.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1354 dnia: Październik 10, 2016, 11:26:54 am »
Chciałem skonfrontować swoją opinię na temat Doktor Strange: Bezimienna kraina poza czasem z Waszymi spostrzeżeniami. Otóż głupio mi to mówić, ale... to jest taka ramota, że czytać się nie da... Rysunki oczywiście spoko, wiadomo, klasyka jak na tamte czasy. Ale fabuła i narracja? Obecnie chyba przez nic nie brnęło mi się tak ciężko. A Wy co myślicie?

Od razu też zapytam: czy te dwa tomy Nicka Fury'ego, również ze Strange Tales, mają podobny... ciężar gatunkowy?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1355 dnia: Październik 10, 2016, 11:58:06 am »
[quote author=pocztar link=topic=38581.msg1372308#msg1372308 date=1476095214
Od razu też zapytam: czy te dwa tomy Nicka Fury'ego, również ze Strange Tales, mają podobny... ciężar gatunkowy?

Osobiście nie czytałem tego Strange'a (z góry założyłem, że będzie to ramotka nie do przebrnięcia i sobie odpuściłem), tak więc porównania nie napiszę. Czytałem natomiast Nicka Fury'ego i jestem bardzo ukontentowany lekturą, chociaż zdecydowanie bardziej podeszła mi druga część, w której Steranko miał większą wolność twórczą. Całość przypomina stare Bondy, z całą gamą niezwykłych gadżetów i sprzętów i nieprawdopodobną, czasami naiwną, umiejętnością wychodzenia cało z każdej opresji. Ja te Bondy sobie cenię, wręcz uwielbiam, dlatego też takie rozwiązania fabularne były jak miód na moje serce. Trzeba pamiętać, że jest to komiks z lat 60-tych, więc ściana tekstu jest nieunikniona (poza kilkoma rewolucyjnymi i rewelacyjnymi kadrami w solowych zeszytach Nick Fury). Pierwsza część może być ciężko strawna, bo niestety w wielu momentach trąci myszką, ale druga część zdecydowanie wynagradza (drobne) męki z lektury pierwszej. Natomiast pod względem graficznym to jest po prostu poezja. Wystarczy podkreślić, że wiele kadrów czy okładek rysowanych przez Sterankę w tych zeszytach było reinterpretowanych na wiele różnych sposobów przez wielu różnych twórców.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1356 dnia: Październik 10, 2016, 12:05:59 pm »
Nie mogę się zgodzić z @lafem co do ostatniej 10 WKKM. I Spider-Man Team Up i Hulk Serce Atomu mi czytało się bardzo fajnie. A Imperatyw Thanosa i Śmierć Staycych były to komiksy naprawdę dobre wg mnie. Oczywiście Sam Strach był bardzo słaby. A inne klasyki rzeczywiście nie każdemu podejdą. Ale to i tak drobiazg, bo im bliżej końca, tym lepsze tytuły dostaniemy. W tym Kree-Skrull War na Sylwestra.

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1357 dnia: Październik 10, 2016, 02:02:08 pm »
No kosmos Marvela to dość kontrowersyjna sprawa. Np. ja nie mogę go strawić - Imperatyw Thanosa to dla mnie jakiś koszmarek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1358 dnia: Październik 10, 2016, 02:34:55 pm »
Imperatyw Thanosa to dla mnie jakiś koszmarek.

Czytanie samego Imperatywu można porównać do obejrzenia ostatnich 20 minut Powrotu Jedi bez znajomości całej sagi :wink:


Dopiero po przeczytaniu tego widać jakie to dobre :wink: Tak słyszałem i mam nadzieje, że to prawda. Dlatego też Imperatywu Thanosa jeszcze nie czytałem i strasznie czekam na Annihilation od Egmontu
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 02:39:37 pm wysłana przez bogi1 »

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1359 dnia: Październik 10, 2016, 02:51:28 pm »
Czytanie samego Imperatywu można porównać do obejrzenia ostatnich 20 minut Powrotu Jedi bez znajomości całej sagi :wink:


Dopiero po przeczytaniu tego widać jakie to dobre :wink: Tak słyszałem i mam nadzieje, że to prawda. Dlatego też Imperatywu Thanosa jeszcze nie czytałem i strasznie czekam na Annihilation od Egmontu

Aha no dobra

A Egmont wyda wszystko to, co w tej twojej tabelce jest w kolumnie "Annihilation"? Bo coś dużo tych zeszytów tam

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1360 dnia: Październik 10, 2016, 03:01:21 pm »
Aha no dobra

A Egmont wyda wszystko to, co w tej twojej tabelce jest w kolumnie "Annihilation"? Bo coś dużo tych zeszytów tam

Na razie zapowiedzieli tylko Annihilation w 3 tomach:
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-one-1-annihilation-book-one/4000-177964/
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-two-1-annihilation-book-two/4000-177984/
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-three-1-annihilation-book-three/4000-178191/

Ale kto wie. Pewnie wydadzą też resztę jak się sprzeda

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1361 dnia: Październik 10, 2016, 03:05:16 pm »
Na razie zapowiedzieli tylko Annihilation w 3 tomach:
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-one-1-annihilation-book-one/4000-177964/
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-two-1-annihilation-book-two/4000-177984/
http://comicvine.gamespot.com/annihilation-book-three-1-annihilation-book-three/4000-178191/

Ale kto wie. Pewnie wydadzą też resztę jak się sprzeda

Czyli dokładnie to wszystko, co jest lewej kolumnie.

Pytanie, czy wydadzą też Conquest, War i Realm of Kings.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1362 dnia: Październik 10, 2016, 03:11:05 pm »
Czyli dokładnie to wszystko, co jest lewej kolumnie.
Nova v4 1-3 nie ma  :smile:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1363 dnia: Październik 10, 2016, 03:12:10 pm »
Chciałem skonfrontować swoją opinię na temat Doktor Strange: Bezimienna kraina poza czasem z Waszymi spostrzeżeniami. Otóż głupio mi to mówić, ale... to jest taka ramota, że czytać się nie da... Rysunki oczywiście spoko, wiadomo, klasyka jak na tamte czasy. Ale fabuła i narracja? Obecnie chyba przez nic nie brnęło mi się tak ciężko. A Wy co myślicie?

Od razu też zapytam: czy te dwa tomy Nicka Fury'ego, również ze Strange Tales, mają podobny... ciężar gatunkowy?
Ja też się początkowo przeraziłem, że te okładki ze "Strange Tales" to są te same historie, które dostaniemy w "Nicku Furym". Na szczęście nie - Steranko jest jednak trochę dalej. I ja też przy bardzo słynnym i bardzo klasycznym "Dr Strange" nieco się wymęczyłem, choć summa summarum była to lektura satysfakcjonująca. Z "Furym" Steranki jest trochę inaczej, ale to w dużej mierze kwestia gustu. Tak jak wielokrotnie było to już pisane - ten komiks bardzo wyraźnie ewoluuje. Od naiwnego crapu (choć z zamierzonym humorem) do wyrafinowanego wizualnie, ciekawie opowiedzianego komiksu, który zdecydowanie swój czas wyprzedza (choć w pewnych aspektach naiwnym pozostaje). Jak dla mnie początek był nawet cięższy od "Strange'a", za to pod koniec pierwszego tomu tych "jaskółek nowego" robiło się coraz więcej. Drugi tom to już jak dla mnie prawdziwa rewelacja i jeden z najlepszych klasyków w Kolekcji.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1364 dnia: Październik 10, 2016, 03:21:20 pm »
Nova v4 1-3 nie ma  :smile:
Patrząc na szybko te trzy zeszyty mam w omnibusie Annihilation Conquest. Na tej podstawie domyślam się, że były one w pierwszym tomie Annihilation Conquest OHC i tak też zostaną wydane w Polsce, jeżeli Egmont pociągnie temat dalej.