Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:35:13 pm »

możesz podrzucić tytuły, z którymi porównujesz? Bo jak seria jest lepsza od Skalpu czy Gotham Central to chyba też sam kupię :wink:


Lady S. XIII, XIII - Mystery.
Osobiście Largo bardziej mi pasuje niż Skalp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 09:38:35 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:42:12 pm »
Jak dla mnie largo tez jest najlepszy w kategorii sensacyjne
Do dziś pamiętam pierwszy raz jak czytałem pierwszy dyptyk. Ciary giganty!!!!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 05, 2016, 10:05:31 pm »
Cytat: kosmoski
możesz podrzucić tytuły, z którymi porównujesz? Bo jak seria jest lepsza od Skalpu czy Gotham Central to chyba też sam kupię :wink:

Lady S. XIII, XIII - Mystery.
Osobiście Largo bardziej mi pasuje niż Skalp.

No i właśnie tu rozchodzi się problem, Lady S, Largo i XIII w niczym nie są podobne do Scalped, nie specjalnie też z GC... i zestawianie ich ze sobą to jakby stawiać znak równości między CSI a Homicide bo "policyjne".

To jest kwestia Twoich gatunkowych i estetycznych wyborów, preferencji co do prowadzenia opowieści, tekstem jak i obrazem, pewnej odwagi w opowiadanej historii i tematycznego ciężaru. Druga sprawa, że ja osobiście nigdy nie zaszczyciłbym postawienia Lady S przy Scalped (nie ta skala, nie ten nerw, nie ta siła) ale też w żadnym momencie nie nazwałbym tego wyborem między złym a dobrym komiksem (no i serio, jak szukać czegoś pod Lady S to jest Velvet... i tu też Lady S przegrywa dla mnie).

XIII, nawet Largo (choć jednak XIII zawsze postawię nad Largo, zawsze) sam polecam zawsze i wszędzie ale broń bogowie nie jako coś co można zestawiać z Scalped.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 10:10:36 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 05, 2016, 10:38:51 pm »
mam dokładnie takie same odczucia jak kuba g. choć zarówno Largo, jak i XIII są w zasadzie "fajne", a przynajmniej do pewnego stopnia, to zestawienie ich ze Scalped wydaje się być jakoś.... no co najmniej nie na miejscu.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kosmoski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 05, 2016, 11:15:59 pm »
Zdaję sobie sprawę, że takie porównanie może być z lekka ułomne, bo kategoria "sensacyjniak" długa jest i szeroka. Jakby tego było mało, to jeszcze Skalp z premedytacją nie chce się trzymać jednego gatunku...

Samego Largo czytałem dawno temu i jakoś mnie nie powalił. I stąd padło moje pytanie.


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 06, 2016, 08:11:00 am »
Zdaję sobie sprawę, że takie porównanie może być z lekka ułomne, bo kategoria "sensacyjniak" długa jest i szeroka. Jakby tego było mało, to jeszcze Skalp z premedytacją nie chce się trzymać jednego gatunku...
i w tym tkwi pewnie jego największa siła. ktoś go (oczywiście Skalpa, a nie Largo) gdzieś przyrównał do serialu "The Wire", w sumie dosyć trafnie!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 06, 2016, 09:00:07 am »
Samego Largo czytałem dawno temu i jakoś mnie nie powalił. I stąd padło moje pytanie.


Wiesz, nawet ignorując to co napisał słusznie tuco (że Scalped to gatunkowi miszmasz z jednej, a z drugiej coś co bardziej można porównać do exploitation nawet) to Scalped ma jedną rzecz, której dla mnie brak XIII i Largo (i każdemu komiksowi Van Hamme) - świetnie rozpisane i warte zapamiętania dialogi. Jedna z tych rzeczy, która dla mnie odróżnia rzetelnie opowiedzianą historię od komiksu, który w moich oczach ociera się o bycie wybitnym.

Pamiętam postaci, pamiętam kilka scen w XIII po dziś i lubię wracać (nie mam tak przy Largo) ale sceny i teksty ze Scalped jestem w stanie cytować z miejsca tam mocno wyryły się w mojej głowie po pierwszej lekturze całości.

PS: No ja właśnie jestem jedną z tych osób, która stawia Scalped jako coś co w komiksie jest prawie tym czym The Wire było w TV, a to naprawdę wysoko postawiona poprzeczka.
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:17:53 am »
Info ze strony FB wydawnictwa:

Przy premierze trzeciego tomu "Largo Wincha" pojawiły się pytania o niedostępne już tomy 1 i 2. Informujemy, że zaczęliśmy starania do wznowienia tych tomów. Pierwsze rozmowy ocenimy pozytywnie.

Teraz tylko czekać jak ceny na serwisach aukcyjnych zaczną spadać :smile: .

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:39:12 am »
Super! Bo ja od tygodnia płaczę wszystkim znajomym, że nie ma tomów 5-8. :D

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:52:53 am »
ja mam, ale z góry gratuluję każdemu kto dzięki temu będzie miał okazję pobyc więcej z Largo!!! bo warto!!!

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:14:03 am »
Dobre zagranie. Dzięki temu część wahających się czytelników być może zdecyduje się nabyć najnowszy tom, a to zapewne zwiększy prawdopodobieństwo dodruku poprzednich.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:35:40 am »
Dobre zagranie. Dzięki temu część wahających się czytelników być może zdecyduje się nabyć najnowszy tom, a to zapewne zwiększy prawdopodobieństwo dodruku poprzednich.

Dokładnie, sam jestem tego najlepszym przykładem - po przeczytaniu powyższego wpisu, zakup tomu 3 zaczął mieć dla mnie sens (nie czytałem wcześniejszych, a wszyscy tę serię strasznie wychwalają) i dorzucę go do kolejnych zakupów. Tak więc super!

Offline kalbaro74

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:55:29 pm »
Super wiadomość. Mi brakuje 5-8,ale jak wyjdzie nowe wydanie dwóch pierwszych tomów to zakupię oba.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 15, 2016, 02:20:01 pm »
Fajna informacja  :smile: oby się udało.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 24, 2016, 06:34:39 pm »
anima to dokładnie taka druuna jaką zapamiętałem. mam gdzieś 2 albumy morbus gravis i właściwie ten tom zero to fajne wprowadzenie to serii. edytorsko same plusy: obwoluta, tłoczenie, format, papier.


bardzo fajnie jest posłowie birka. dokładnie tak jak w planszach europy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything