trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 16, 2016, 08:39:51 am »
Raczej powinien być dodruk jak jeszcze zostało 9 tomów do wydania.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 16, 2016, 08:47:40 am »
A ja się zastanawiałem nad Stormem. Chciałem z czasem kupić 1 tom. Zastanawiałem się, przesuwałem, znowu się zastanawiałem i bęc, nie ma tomu 1...

Kurc przewiduje jakieś dodruki, ktoś ma jakieś info?
Ja też zwlekałem, i jakieś 3 tygodnie temu kupiłem jeden z ostatnich prosto od wydawcy. Wizualnie komiks jest świetny, ale fabularnie, aż mnie tak nie zachwycił. Trochę czuć już leciwość tego komiksu, jak w Yansie tylko że do Yans mam większy sentyment i tego tak nie odczuwam, jak w tej serii. Czy będzie dodruk trzeba by zapytać wydawcy, chyba najlepiej na FB. Zbiorczych jest 12 tomów, więc może wydawca będzie chciał utrzymać zainteresowanie tytułem, a przecież dopiero wyszedł 3 tom.

jest jeszcze tu http://allegro.pl/storm-1-3-pakiet-sklep-warszawa-i6564470373.html (ale to już ostatnie sztuki)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 16, 2016, 08:49:32 am »
ale fabularnie, aż mnie tak nie zachwycił.
Później jest dużo lepiej  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 16, 2016, 09:14:13 am »
Później jest dużo lepiej  :smile:
Serię na pewno będę kontynuował, pewnie kilka tomów aby sprawdzić. Takie wyprzedanie jedynki zmusza jednak do przeorganizowania wydatków i pospieszenie z zakupem kolejnych tomów.

Wezmę też Vasco, bo raczej wspominam dobrze te dwa numery wydane przez Pegasusa, choć to wspomnienia są mgliste jak w przypadku Ian Kaledine i Tetfola. Zastanawia mnie na ile wydawnictwo rozważa także te komiksy. Inna sprawa że Kurc stał się w pewnym stopniu konkurencją dla Ongrysa, który działa też w podobnym zakresie komiksów. Nie jestem pewien ale czy Ongrys nie odrzucił pomysłu wydania Vasca?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 09:47:00 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 16, 2016, 09:18:25 am »
Ian Kaledine
Ta seria jest nieukończona więc nie ma sensu.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 16, 2016, 09:41:45 am »
Kompletnie nie pamiętam tego Vasco. Wiem tylko, że mi się nie podobał, kiedy miałem 7 lat. Był chyba za poważny i dużo tekstu, a potem już do niego chyba nigdy nie wróciłem.
Teraz mam ochotę na porządną historyczną opowieść o zmierzchu średniowiecza. Rysunki są świetne. Mam jednak małe obawy czy tam przypadkiem nie ma za dużo głupot, bo w tym pegasusowym tomie jest na okładce jakiś czarownik. Mam nadzieję, że tam jest więcej historii, niż fantastyki. Jakieś tam małe czary nie przeszkadzają jak komiks jest dobrze napisany. Ale tęsknię za normalnym średniowieczem, bo mi się Wieże Bois-Maury skończyły, w Thorgalu Dorison rozstał się z rozumem i przyleciał do Bagdadu balonami z Qa, a trójka Wilczej gontyny będzie dopiero za rok. Walnąłbym sobie coś normalnego z ewentualną małą domieszką horroru, czy tam fantastyki. Ale żeby było 90% średniowiecza.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 16, 2016, 09:48:14 am »
na facebooku wydawncitwa jest informacja gdzieś w komentarzach, że Ian Kaledine raczej nie, bo nie są jego fanami (za szybko na scenę wchodzą kosmici zamiast komiksu historycznego)

Ponadto zgadzam się, że Ian Kaledine i tak urywa się bez sensu w momencie cliffangera i nie jest kontynuowany, więc czy skończymy z cliffhangerem po tomie drugim (jak dziś) czy po dziesiątym, to naprawdę z punkty widzenia psychologii i rozczarowania żadna różnica, a finansowo wielka
Moim zdaniem dalszy ciąg historii nie jest tak dobry jak to, czego wszyscy fani się po komiksie spodziewają na podstawie dwóch pierszych części, więc gdybym ja był wydawcą to bym w to nie wszedł.
A będąc klientem to na dzień dzisjeszy nie jestem pewien czy bym kupił...

Tetfola na pewno. Iana - wątpię...

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 16, 2016, 10:24:45 am »
Akurat w "Vasco" autor na ogół twardo trzymał się gruntu (a przynajmniej do ósmego tomu; dalej nie dam głowy); dlatego ewentualne wątki nadprzyrodzone są raczej pozorowane. Ten "czarownik" z okładki to taki odpowiednik Ciotki Zielachy ze "Złotego pucharu": niby czaruje, ale nietypowo. Tak więc nie ma się co martwić. Historia i polityka (rzecz jasna ta XIV-wieczna) przede wszystkim; do tego wartko prowadzone.
 
Skoro o innych tytułach w podobnym klimacie to liczę, że pewnego dnia ktoś się u nas zainteresuje "Jugurthą" Vernala (scenarzysty "Jana Kaledine'a"). No i "Tetfol" obowiązkowo; zwłaszcza że tak jak w przypadku "Bruce'a J. Hawkera" całość zmieściłaby się w dwóch wydaniach zbiorczych i byłoby po zabawie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 16, 2016, 10:31:12 am »
Ian był w porządku, ale czytałem tylko ten podobny do pierwszego tomu Nikopola, z tymi bogami w statku. Tetfola brałbym od razu. Był najlepszy z tych pegasusowych komiksów. A okładki kolejnych zachęcają. No i czytałem kilkanaście stron trzeciego, kiedy Tetfol spotyka młodą Cygankę podróżującą z niedźwiedziem. Lubię takie misio-pysiowe klimaty. :wink: Fajny klasyk.
Oczywiście Vasco też biorę od razu. Architektura i kolory robią wrażenie. Powinien być fajny.


Ten "czarownik" z okładki to taki odpowiednik Ciotki Zielachy ze "Złotego pucharu": niby czaruje, ale nietypowo. Tak więc nie ma się co martwić.
No to już się nie martwię. Takie Zielachy są bardzo ok. Ale najbardziej oczywiście czekam na trójkę Wilczej gontyny. Tam jest dużo bardziej, niż ok. I o klasę lepiej, niż bdb.  :smile:
i "Tetfol" obowiązkowo; zwłaszcza że tak jak w przypadku "Bruce'a J. Hawkera" całość zmieściłaby się w dwóch wydaniach zbiorczych i byłoby po zabawie.
Dokładnie. Dwa zbiorcze. 4 i 3+dodatki. Dlatego wierzę, ze ktoś to kiedyś wyda. Zresztą to samo z Władcami chmielu. 4 i 3+dodatki. Tylko że Tetfol zdaje się nie miał na zachodzie wydania w integralach, ani w ogóle wznowień, więc to już będzie większa robota. A Władcy chmielu są na zachodzie w ładnych integralach i nic, tylko brać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 11:23:53 am wysłana przez Death »

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 16, 2016, 11:38:38 am »
Tylko że Tetfol zdaje się nie miał na zachodzie wydania w integralach, ani w ogóle wznowień, więc to już będzie większa robota.

Wydaje mi się, że wznowienie przez polskiego wydawcy serii, która w Belgii miała jedno jedyne wydanie w latach 80-tych jest prawie nierealne. Jedyny sposób to żeby zajął się tym Lombard czy jakieś inne wydawnictwo tamtejsze, a potem polska wersja byłaby już prosta.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 16, 2016, 11:54:44 am »
Piszemy petycje do Lombardu? ;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 16, 2016, 12:02:54 pm »
Piotr Kowalski ponoć zna Lombarda. ;) Może przez niego tę petycję o plecy kon...wilka. ;)))

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 16, 2016, 01:16:04 pm »
A ja się zastanawiałem nad Stormem. Chciałem z czasem kupić 1 tom. Zastanawiałem się, przesuwałem, znowu się zastanawiałem i bęc, nie ma tomu 1...

Kurc przewiduje jakieś dodruki, ktoś ma jakieś info?
Zapytałem via fb i dowiedziałem się, że mają w planach. :) Najwcześniej w połowie 2017. :(
Przyjdzie mi brać kolejne tomy w nadziei, że w przyszłym roku wjedzie ten dodruk....

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 16, 2016, 01:18:50 pm »
Zapytałem via fb i dowiedziałem się, że mają w planach. :) Najwcześniej w połowie 2017. :(
Przyjdzie mi brać kolejne tomy w nadziei, że w przyszłym roku wjedzie ten dodruk....

Dzięki bardzo. Widzę, że nie ja jeden zostałem na lodzie :)

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 16, 2016, 01:28:46 pm »
A może w końcu się doczekamy na ROZBITKÓW CZASU od Kurca?

 

anything