Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:12:00 pm »
Na FB podawali.

No to lipa. A ja uwierzyłem w ich wcześniejsze obietnice i kupiłem tomy 3 i 4. Nie znam wcześniejszych, nigdy ich nie czytałem. Czy czytanie od 9 tomu ma jakiś sens?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:16:02 pm »
zaczerpnij ogólną informację o tym, kim jest Largo Winch i spróbuj czytać -- myślę, że się da bez znajomości poprzednich albumów, choć wiadomo, że seria to seria

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:23:35 pm »
Tomy 1-4 są do kupienia w normalnym formacie A4 np. na Nieprzeczytane. Po 12,38 zł za album. Przy dzisiejszych cenach, gdzie pojedynczy album kosztuje ze 38 zł, czyli jakieś 24 zł po zniżce, to jak za darmo. :smile:
https://www.nieprzeczytane.pl/szukaj?q=largo&submit.x=0&submit.y=0&result=1
Ja sobie właśnie je tam kupiłem. Fakt, że potem musiałem pożyczyć integral 5-8 od ziomka, ale 1-4 to zawsze lepiej, niż nie 1-4. :smile: No i normalny format, a nie pomniejszony.
Nie wydaje mi się, żeby wydarzenia z tomów 5-8 miały jakiś wpływy na kolejne. Właśnie ważne są te 1-4, gdzie poznajemy Largo, jego firmę, wszystkich współpracowników i najważniejsze akcje. Dyptyki 5-6 i 7-8, to takie osobne akcje przygodowe. Zamykają się zawsze na drugim albumie. Polecam kupić 1-4 i potem na luzie przejść do 9-10. Ważne, żeby mieć 1-4, bo tam jest wyjaśnienie całego świata Largo.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:44:15 am »
Nie wydaje mi się, żeby wydarzenia z tomów 5-8 miały jakiś wpływy na kolejne. Właśnie ważne są te 1-4, gdzie poznajemy Largo, jego firmę, wszystkich współpracowników i najważniejsze akcje. Dyptyki 5-6 i 7-8, to takie osobne akcje przygodowe. Zamykają się zawsze na drugim albumie. Polecam kupić 1-4 i potem na luzie przejść do 9-10. Ważne, żeby mieć 1-4, bo tam jest wyjaśnienie całego świata Largo.
Skoro my o tym, to jedno mnie zastanawia...
W którymś z epizodów 5-8 Largo uzyskuje pomoc od swego rodzaju hinduistycznej mafii (nie wiem jak ich nazwać). I jeden z tych kolesi mówi mu tam, że kiedyś upomną sie o zwrot długu i Largo da im wszystko, czego będą chcieli. Largo się zgadza. I tak się zastanawiam, czy oni się pojawią kiedyś w następnych dyptykach. Czekam i czekam :-).
Od tego może zależeć, czy wydarzenia z odc.5-8 są w pełni autonomiczne czy nie.

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 29, 2017, 11:09:08 am »
Właśnie znalazłem w zapowiedziach Kurca Bernarda Prince. Świetna wiadomość.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 29, 2017, 03:42:53 pm »
A mnie - dla równowagi - bardziej chyba jednak przekonuje okładka 1. wydania :)

Offline juras9

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 30, 2017, 09:22:32 pm »
Oby tylko nie zaczęli szaleć z tymi wariantami.

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 31, 2017, 06:04:40 pm »
Okładka I tomu Storma z II wydanie jest zdecydowanie lepsza.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 01, 2017, 06:25:15 pm »
Lepsza, lepsza.

Pierwszy wariant okładki skutecznie zniechęcił mnie do zakupu.
Nie mogłem przezwyciężyć odrazy do tej paskudnej zielonej "twarzy"z okładki. I ten jęzor!
  " Storma" zacząłem więc  kupować i czytać od II tomu-  teraz będzie jednak okazja aby uzupełnić braki w kolekcji.
Wcześniej podobnie miałem z " Jokerem " i "Śmierć rodziny " - ale to inne czasy i inne wydawnictwo. :biggrin:

Joker - Brian Azzarello, Lee Bermejo, Mick Gray height=347okładka height=314okładka height=356


.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 01, 2017, 09:34:50 pm »
Etam, akurat okładka Jokera jest dobra.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 02, 2017, 08:56:10 am »
GregO co Ty taki delikatny :badgrin:  Okladki swietne, swoja droga.
Wznowienie Storma z nowa okladka to swietny pomysł, jakbym nie mial tego z rozdziawiona geba to bym bral wydanie drugie. Ale nie żałuję ze posiadam wyd.pierwsze :roll:

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 02, 2017, 09:56:52 am »
Niesamowite, że ilustracja z okładki pierwszego wydania Storma wzbudza tyle niechęci...

Technicznie obie są świetne, różnią się kompozycją. Ta z pierwszego wydania przykuwa wzrok i bardzo się wyróżnia z innych okładek. Ta z drugiego jest trochę nijaka - ot, postacie, jedna stoi, druga kuca. Wadą tej pierwszej jest brak głównego bohatera. Wadą drugiej trochę niefortunne ustawienie postaci :-).

Dla mnie obie są bardzo fajne, pierwsza chyba nieco lepsza.


Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 02, 2017, 10:22:42 am »
Dla mnie druga - nie uważam, żeby była nijaka. Bardziej typowa, tak, ale nie nijaka.
Zgadzam się co do pierwszej: przyciąga wzrok, intryguje. Od samego początku kojarzy mi się z tym potworem z Powrotu Jedi (nie jestem hiperfanem SW) - po prostu takie skojarzenie.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 02, 2017, 10:31:16 am »
Technicznie obie są świetne, różnią się kompozycją. Ta z pierwszego wydania przykuwa wzrok i bardzo się wyróżnia z innych okładek. Ta z drugiego jest trochę nijaka - ot, postacie, jedna stoi, druga kuca. Wadą tej pierwszej jest brak głównego bohatera.
Właściwie ten brak głównego bohatera na okładce to już normalka, (wyjątkiem jest 3 tom gdzie widziany jest od tyłu) na okładce 4 tomu też ma go nie być. Powtórzę się ale uważam, że oryginalne okładki poszczególnych tomów są o niebo lepsze od okładek integrali.

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 02, 2017, 05:10:01 pm »
Wadą drugiej trochę niefortunne ustawienie postaci.
Niefortunnie to on tą ręką wskazuje bo dwuznaczność wprowadza, a gdyby nie to - jasne byłoby dlaczego partnerkę tak przytrzymuje 😂

 

anything