Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 30, 2018, 07:31:37 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #571 dnia: Maj 01, 2018, 04:40:58 am »
"Złą jest niestety wiadomość, że nowy tom [/size]Storma[/b][/color][/size] nie pojawi się w maju ze względów technicznych. Komiks powinien trafić do sprzedaży po wakacjach."
[/size]
[/size]Pewnie Don Lawrence nie zdążył oddać plansz na czas. Dopiero co się oburzałem na Studio Lain za brak Brutanii, a tu Storm przełożony. Nie ma w zapowiedziach cz2 Najemnika. Jakie odstępy czasu są skłonni przełykać komiksiarze? W takim tempie minie kilka lat zanim to zbiorę.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #572 dnia: Maj 01, 2018, 05:17:42 am »
Strasznie to demonizujesz
Jak kochamy, to poczekamy.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #573 dnia: Maj 01, 2018, 08:07:00 am »
Ale Bernarda naprawdę długo nie ma  :sad:

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #574 dnia: Maj 01, 2018, 08:11:16 am »
Ale Bernarda naprawdę długo nie ma  :sad:

Niby tak. Ma być na jesień, to półtora roku od pierwszego tomu. Jakby trzeci też był po takim czasie, to nie będzie źle, całość w trzy lata. Choć ostatnio przyzwyczailiśmy się, że nie trzeba długo czekać na kolejne tomy.

Offline Marcussz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #575 dnia: Maj 01, 2018, 09:54:58 am »
Co do Storma, to na stronie napisali dokładnie co to za problemy techniczne - chorujący tłumacza. I na prawdę wielki szacunek im za to, że z jednej strony podali dlaczego, a z drugiej pokazali jak ważna jest dla nich spójność tłumaczenia. Obfitość na rynku jest taka, że raczej niewielu z tego powodu nic w maju nie kupi. A na dodatek Vasko wyjdzie dużo szybciej niż ostatnio, więc jest się z czego cieszyć. Mnie interesuje kiedy następna Niezwykła podróż, bo zakochałem się w tych rysunkach  :biggrin:

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #576 dnia: Maj 01, 2018, 11:03:25 am »
Ale Bernarda naprawdę długo nie ma  :sad:

Z jednej strony też na niego czekam, ale z drugiej, jak sobie pomyślę, że w maju miałby wyjść następny grubas za ok. 100 zł, to... bez problemu mogę poczekać jeszcze trochę :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #577 dnia: Maj 01, 2018, 11:23:05 am »
Nie przekonuje mnie to. Zeszyty oryginalne istnieją od lat i wydawca poważnie traktujący odbiorcę powinien wszystko przygotować biorąc się za daną serię.

Ale w jakim sensie? Chodzi Ci o to, że kiedy ktoś wydaje pierwszy album albo integral serii, to ma już mieć gotowe tłumaczenie, skład, korektę i materiały do druku dla wszystkich tomów? Logistycznie to jest, o ile się orientuję, całkowicie niemożliwe (a przynajmniej skrajnie niewydajne).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #578 dnia: Maj 01, 2018, 11:32:02 am »
Częstotliwość publikacji poszczególnych serii wynika przede wszystkim z zasobności portfeli rodzimych wydawców i ich klientów. Wypuszczenie całej serii w krótkim odstępie czasu jest możłiwe tylko w dwóch przypadkach - gdy wydawca może pozwolić sobie na długoterminowe wyprzedawanie się pokaźnej puli komiksów lub gdy liczba szybkich kupców pozwoli sprzedać całość w krótkim terminie. Oba warunki wydają się trudne do osiągnięcia. Zatem jeśli jakiś czytelnik kupuje tylko kilka wybranych tytułów lub jest na tyle majętny, by móc kupować dużo i często - skazany jest mimo wszystko na czekanie i narzekanie.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #579 dnia: Maj 01, 2018, 12:59:43 pm »
Tłumaczowi Storma życzę w takim razie zdrowia i mam nadzieję, że - skoro opóźnienie jest tak długie (co najmniej 4 miesiące) to nic poważnego. Trzymam kciuki!
Natomiast fajnie by było jakby Kurc przynajmniej kolejny tom puścił w miarę szybko - bo jak nie, to po 3 tomach w 2017, w 2018 będziemy mieli wydany cały 1 tom... a seria ta krótka nie jest...


Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #580 dnia: Maj 01, 2018, 01:01:45 pm »
Już był ktoś taki, komu wydawało się, że wie jak powinno się wydawać komiksy, co wydawcy robią źle, i jak powinni robić, żeby było dobrze. I nawet sam spróbował.


Piszę jak chciałbym kupować, a nie wydawać. Są to moje przemyślenia, a nie jakieś ogóły. Nie wiem też do czego mnie porównujesz, nie znam kontekstu.


Garf. Do tego wszystko się sprowadza, nikt nie wypowie tego że opóźnienia biorą się z braku funduszy na inwestycje tych niszowych firm. Ja też to rozumiem i życzę im najlepiej. Jednak niezadowolenie trzeba pokazywać, a nie udawać że to jest normalne. Nadrabianie zaległości to też nie bułka z masłem, nakłady są najczęściej wyczerpane, albo dostępne gdzieś skąd trudno je ściągnąć do Niemiec. Castaka, Incal, Czwarta Siła to są moje kolejne komiksowe koszmarki. Dużo łatwiej kupuje mi się książki, takiego Lema z wyd Literackiego, czy serię Artefakty Sf od wyd Mag, Legendarz z wyd Bosz. Wszystko miało lub ma swoją regularność, a też nie są to potentaci.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #581 dnia: Maj 01, 2018, 02:00:20 pm »
Zastój z Druuna jest dziwny, po dodrukach wnioskuję że sprzedaje się dobrze.


To temat o Kurc-u. Proszę o innych wydawnictwach tutaj nie rozmawiać.
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 10:19:13 pm wysłana przez graves »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #582 dnia: Maj 02, 2018, 04:24:36 am »
Zastój z Druuna jest dziwny, po dodrukach wnioskuję że sprzedaje się dobrze.


To temat o Kurc-u. Proszę o innych wydawnictwach tutaj nie rozmawiać.
graves

Druuna jest wydawana przez Kurc, więc nie bardzo rozumiem o co chodzi?

O wszystkie posty, które były przed Twoim i ich już nie ma.
graves

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2018, 10:22:38 pm wysłana przez graves »

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #583 dnia: Maj 03, 2018, 11:27:19 am »
Najnowszy Largo nadal trzyma poziom i jest to kawał dobrej zabawy, choć kilka wcześniejszych albumów było jednak jeszcze lepszych. Niemniej jednak czekam na kolejne tomy.

Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #584 dnia: Maj 03, 2018, 06:03:19 pm »
A jakby ktoś czekał z zakupem "Niezwykłej podróży" do końca pierwszego cyklu, właśnie przeczytałem 3. tom (recenzja na komiksydisneya.pl) i mogę stwierdzić - jest naprawdę dobrze.
...
radef, świetna recenzja. Dobre podsumowanie odnośnie zakończenia - widać, że scenariusz był przemyślany, autor miał wizję całości i od początku konsekwentnie do zaplanowanego finału zmierzał. A rysunki rewelacyjne.
Tym bardziej się cieszę, że Kurc pokazał już okładkę kolejnego tomu. Oby szybko.

 

anything