Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 769087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2550 dnia: Luty 15, 2017, 07:04:30 pm »
Oczywiście, że to był błąd przy wprowadzeniu ceny i Empik ma "narzędzia" by skutecznie odpierać roszczenia.
https://prokonsumencki.pl/blog/blad-w-cenie-towaru-czyli-ochrona-praw-konsumenta-nie-moze-odbywac-sie-z-razacym-naruszeniem-praw-przedsiebiorcy/

Aczkolwiek powód anulowania zamówienia jest... siermiężnie zły :smile:

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2551 dnia: Luty 15, 2017, 07:09:22 pm »
Przeglądałem ich regulamin i jest mowa o anulowaniu zamówienia w rozumieniu, że produkt jest niedostępny, co się ma nijak bo za 2 dni będą go mieli na stanie. Jutro w pracy pogadam z Rzecznikiem Praw Konsumenta i pewnie tylko potwierdzi moje przypuszczenia. Gdyby to była inna księgarnia niż Empik to bym odpuścił, ale nie im.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2552 dnia: Luty 15, 2017, 07:12:30 pm »
Oczywiście, że to był błąd przy wprowadzeniu ceny i Empik ma "narzędzia" by skutecznie odpierać roszczenia.
https://prokonsumencki.pl/blog/blad-w-cenie-towaru-czyli-ochrona-praw-konsumenta-nie-moze-odbywac-sie-z-razacym-naruszeniem-praw-przedsiebiorcy/

Aczkolwiek powód anulowania zamówienia jest... siermiężnie zły :smile:
Ale są orzecznictwa na to że sprzedający nie może odstąpić od umowy w przypadku błędu, cena była poda taka a nie inna, umowa zawarta, co innego jakby towar był niedostępny w ogóle w sklepie, to inna bajka jak ma być za 2 dni to muszą nam sprzedać w kwocie jakiej się zamówiło

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2553 dnia: Luty 15, 2017, 07:16:53 pm »
Przeglądałem ich regulamin i jest mowa o anulowaniu zamówienia w rozumieniu, że produkt jest niedostępny, co się ma nijak bo za 2 dni będą go mieli na stanie. Jutro w pracy pogadam z Rzecznikiem Praw Konsumenta i pewnie tylko potwierdzi moje przypuszczenia. Gdyby to była inna księgarnia niż Empik to bym odpuścił, ale nie im.

możesz podać ktory to punkt regulaminu? bo ja tez czytalem i jest tam coś takiego;
11. W przypadku, gdy realizacja części zamówienia nie będzie możliwa, Spółka może zaproponować Klientowi:a) anulowanie całości zamówienia (w przypadku wyboru tej opcji przez Klienta Spółka będzie zwolniona z obowiązku realizacji zamówienia);
b) anulowanie zamówienia w części, w której realizacja nie jest możliwa w wyznaczonym terminie (w przypadku wyboru tej opcji przez Klienta zamówienie zostanie zrealizowane w części, przy czym Spółka będzie zwolniona z obowiązku jego realizacji w pozostałym zakresie);
c) podział zamówienia i wyznaczenie nowego terminu realizacji w odniesieniu do tej części zamówienia, której realizacja nie jest możliwa w pierwotnie wyznaczonym terminie (w przypadku wyboru tej opcji przez Klienta wysłanie składających się na zamówienie produktów zostanie dokonane w kilku odrębnych przesyłkach, zaś Klient nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z podziałem zamówienia na kilka wysyłek).


Nikt mi nic nie proponowal tylko podjeto za mnie dycyzję. A ja chetnei skorzystałbym z opcji nr 3 (c).

Offline Ryba2111

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2554 dnia: Luty 15, 2017, 07:18:42 pm »
Potwierdzili Wam te zamówienia? Czy dostaliście e-mail o anulowaniu?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2555 dnia: Luty 15, 2017, 07:18:59 pm »
@szulig
10. W przypadku braku w Magazynie zamówionego produktu lub braku możliwości realizacji zamówienia Klienta z innych przyczyn, w tym także, jeśli zakup ich od dostawców Spółki nie będzie możliwy w czasie przewidzianym na realizację zamówienia, Spółka poinformuje Klienta o zaistniałej sytuacji wysyłając wiadomość na wskazany przez Klienta adres e-mail lub przekaże informację drogą telefoniczną na numer wskazany przez Klienta, w terminie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.


Dodatkowym plusem na niekorzyść Empiku jest e-mail, który wysłali odnośnie potwierdzenia przyjęcia do realizacji zamówienia numer: xxxx. Co w świetle prawa konsumenckiego oznacza zawarcie umowy oraz tego, że sprzedawca zdecydował się na sprzedaż w określonej kwocie produktu.


@down
Najpierw przyszło potwierdzenie, a później informacja o anulowaniu zamówienia.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 07:22:14 pm wysłana przez Mawer »

Offline Ryba2111

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2556 dnia: Luty 15, 2017, 07:20:41 pm »
No i w takim wypadku macie prawo o ubieganie się o realizację danego zamówienia.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2557 dnia: Luty 15, 2017, 07:23:40 pm »
Pan z empik online aktywnie ze mną korespondował do momentu gdy poprosiłem, aby podał mi punkt w regulaminie, który jasno określa zaistniałą sytuację.

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2558 dnia: Luty 15, 2017, 07:28:00 pm »
sa takie chwile kiedy żałuje ze nie mam konta na facebook. chetnie bym na ich profilu opisal cala  sytuację. moze to coś by zmieniło. Ewidentnie ich wina.
I zeby byla jasność co dla nie ktorych: stać mnie na komiks za 80 PLN. Po prostu nie lubie jak ktos nie potrafi sie przyznac do błedu i rżnie głupa....
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 07:48:48 pm wysłana przez szulig »

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2559 dnia: Luty 15, 2017, 07:40:56 pm »
Kiedyś chyba na Bonito można było zamówić "Batman - Mroczne Zwycięstwo" za kilkanaście złotych.
A w sklepie Egmontu też któryś Batman miał taki błąd i był bardzo tani (były osoby co wzięły po 10  :smile: ).
W obu przypadkach zamówienia zostały zrealizowane  :smile: może dlatego że to Batman  :biggrin:

To było jakieś dwa lata temu i nie tylko Batman ale również Saga t.1, Chew t.1, Rzymskie wakacje t.1  i zamówienia wysyłali.

Offline LordDisneyland

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2560 dnia: Luty 15, 2017, 08:19:30 pm »
Pan z empik online aktywnie ze mną korespondował do momentu gdy poprosiłem, aby podał mi punkt w regulaminie, który jasno określa zaistniałą sytuację.
Co chcesz, siedzi biedak i szuka.

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2561 dnia: Luty 15, 2017, 09:24:33 pm »
Co chcesz, siedzi biedak i szuka.
Wiem, że to było ironiczne ale w regulaminie dokładnie pisze: " W przypadku braku w Magazynie zamówionego produktu lub braku możliwości realizacji zamówienia Klienta z innych przyczyn..."

Offline LordDisneyland

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2562 dnia: Luty 15, 2017, 09:40:08 pm »
Wiesz, w przypadku niektórych sklepów człowiek ma do wyboru albo podejście ironiczne, albo wzrost cisnienia i zawał. W empiku kupuję tylko wtedy, kiedy muszę. A taki to fajny sklep był kiedyś. I nawet mieli oryginalne zeszytowe DC na regałach co miesiąc. Dawne dzieje, to już nie wróci.

Offline radef

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2563 dnia: Luty 15, 2017, 09:47:21 pm »
I nawet mieli oryginalne zeszytowe DC na regałach co miesiąc.
Pewnie wówczas gdy komiksy DC były w USA dystrybuowane w kioskach.

Ja jedyne zagraniczne komiksy, które pamiętam w Empiku to "Simpsonów" Bongo Comics. Choć teraz mi trudno powiedzieć kiedy ostatnio widziałem ich na półkach, trzy lata temu, cztery?
A może nawet gdzieniegdzie nawet są, przynajmniej są dostępni przez Empik.com - http://www.empik.com/simpson-comics-us,p1000232237,prasa-p
Oczywiście, 4,50 zł drożej niż na Atomie.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 09:52:08 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Ty_draniu

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2564 dnia: Luty 15, 2017, 09:52:29 pm »
Taką wpadkę zaliczyło kiedyś kdc (teraz ravelo). Swego czasu mieli mistrzów i plansze po 20 kilka złotych. Zamówienia chyba wtedy zrealizowali.
Największy rabat dali zaś w Mocaku, wystawiając Trust Album za okrągłe zero złotych (zamówień nie realizowali).
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything