trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 769139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2685 dnia: Marzec 05, 2017, 08:03:29 pm »
^ A dobre to?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2686 dnia: Marzec 05, 2017, 08:50:28 pm »
Szkoda, że w odpowiednim czasie mało ludzi kupiło ten komiks. I dlatego teraz mamy opcję, że więcej nie uraczysz po polsku, a pozostały nakład sprzedaje się za bezcen... A i tak cena okładkowa nie byłą wygórowana.
Wydawnictwo SQN niestety znane jest z polityki przestrzelonych nakładów. Oczywiście mała liczba kupujących wiąże się z tym, że komiks zalega na półkach ale tutaj zastosowano brak wglądu w rynek i to nie pierwszy raz. Jeśli wydawaliby oneshoty to można by było brać. Przy seriach mija się to z celem.
Wystarczy zobaczyć na ceny książek i komiksów od nich. Trzeba przypomnieć sobie po ile chodził Noe, Synowie Anarchi i liczne biografie jeśli chodzi o książki. Da radę kupować po 80-90% taniej niż okładkowa po pewnym czasie.

Offline Jaxx

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2687 dnia: Marzec 06, 2017, 01:25:06 pm »
Na FŚ promocja na marcowy pakiet Egmontu - 40%. Chyba przebili innych w tym miesiącu :)

Offline ttrotyl

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2688 dnia: Marzec 07, 2017, 09:26:15 am »
A co to FŚ?

Offline Jaxx

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2689 dnia: Marzec 07, 2017, 09:35:34 am »
A co to FŚ?

Fantastyczne Światy

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2690 dnia: Marzec 07, 2017, 10:00:25 am »
Dodając jeszcze kod... :badgrin:
Oczywiście kod nie działa w przedsprzedaży.

Na dzień dzisiejszy tylko Mestro może to pobić ale w Mestro nie ma darmowej dostawy.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2691 dnia: Marzec 07, 2017, 10:11:25 am »
Dodając jeszcze kod... :badgrin:
Oczywiście kod nie działa w przedsprzedaży.

Na dzień dzisiejszy tylko Mestro może to pobić ale w Mestro nie ma darmowej dostawy.
Ale w Mestro loteria z pakowaniem ;)

Offline Wolf85

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2692 dnia: Marzec 07, 2017, 11:17:12 am »
Jak napiszesz do Mestro, żeby dobrze zapakowali to pancerne dojdzie, ostatnio z 5 minut się nie mogłem dobrać.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2693 dnia: Marzec 07, 2017, 11:36:31 am »
Dodając jeszcze kod... :badgrin:
Oczywiście kod nie działa w przedsprzedaży.

Na dzień dzisiejszy tylko Mestro może to pobić ale w Mestro nie ma darmowej dostawy.
Kod w Fantastycznych Światach nie działa na PROMOCJE - taki czerwony button, na karcie produktu go widać.
Była już o tym mowa kilkukrotnie. Na przedsprzedaże działa jak najbardziej. Chyba, że przedsprzedaż jest jednocześnie promocją i ma ten znaczek. Ja w swoim zamówieniu miałem inne przedsprzedaże i kod normalnie, jak zawsze obniżył ich koszt.


Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2694 dnia: Marzec 07, 2017, 11:43:06 am »
Jak napiszesz do Mestro, żeby dobrze zapakowali to pancerne dojdzie, ostatnio z 5 minut się nie mogłem dobrać.
Sorki ale czy ja Cię obrażam ?
Komiksy przez net kupuję od ponad dekady, więc wiem co pisać :smile: Wszystko zależy od pakującego, pisać możesz a rzeczywistość potrafi być bolesna,
Najlepiej zawsze jest ze sklepami branżowymi, bo tam mimo mniejszych rabatów jak dyskont, zazwyczaj kontakt z klientem jest bardzo dobry w sumie od "świrów dla świrów". Dyskonty niestety loteria, czy to pakowanie czy reklamacje. Czy te 10-15 PLN aż tak łakomym kąskiem powiedzmy na pakiecie 10-20 komiksów?

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2695 dnia: Marzec 07, 2017, 12:10:24 pm »
Kod w Fantastycznych Światach nie działa na PROMOCJE - taki czerwony button, na karcie produktu go widać.
Była już o tym mowa kilkukrotnie. Na przedsprzedaże działa jak najbardziej. Chyba, że przedsprzedaż jest jednocześnie promocją i ma ten znaczek. Ja w swoim zamówieniu miałem inne przedsprzedaże i kod normalnie, jak zawsze obniżył ich koszt.
Wrzuciłem jeden z przedsprzedaży i nie dostałem zniżki więc pomyślałem, że to przez to. Jak widać miał kombo z promocją :smile: Dobrze wiedzieć na przyszłość.
Najlepiej zawsze jest ze sklepami branżowymi, bo tam mimo mniejszych rabatów jak dyskont, zazwyczaj kontakt z klientem jest bardzo dobry w sumie od "świrów dla świrów". Dyskonty niestety loteria, czy to pakowanie czy reklamacje. Czy te 10-15 PLN aż tak łakomym kąskiem powiedzmy na pakiecie 10-20 komiksów?
Niestety ale sklepy branżowe to też loteria.
Ja ze zwrotami nie miałem nigdy problemów. Przy takiej dobroci jaka teraz wychodzi liczy się u mnie tylko cena.
Składałem zamówienia w większości księgarń internetowych i mam już mocną selekcję gdzie kupuję.
Co do 10-15 zł to racja nie opłaca się skakać na dyskonty ale jeśli mówimy o jednym komiksie miesięcznie :biggrin: Przy tym pakiecie to trochę popłynąłeś. Wspomniałem wczoraj w temacie "Gdzie kupować komiksy?",że na "Angel Wings" od Scream mam 15 zł mniej porównując Mestro z Gildią, a to tylko jedna pozycja! Przy pakietach rzędu 20 komiksów dostaje się darmowe komiksy.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2696 dnia: Marzec 07, 2017, 12:23:54 pm »
Składałem zamówienia w większości księgarń internetowych i mam już mocną selekcję gdzie kupuję.
Co do 10-15 zł to racja nie opłaca się skakać na dyskonty ale jeśli mówimy o jednym komiksie miesięcznie :biggrin: Przy tym pakiecie to trochę popłynąłeś. Wspomniałem wczoraj w temacie "Gdzie kupować komiksy?",że na "Angel Wings" od Scream mam 15 zł mniej porównując Mestro z Gildią, a to tylko jedna pozycja! Przy pakietach rzędu 20 komiksów dostaje się darmowe komiksy.


Powiedzmy Angel Wings Mestero a fantasyczne przy dodatkowym rabacie tych drugich różnica wyjdzie powiedzmy + 9 PLN, jednak zamawiając np pakiet marcowy Egmontu ceny będą porównywalne plus dla FS darmowa wysyłka i na 99,9% komiksy dobrze zabezpieczone.
Czy już widać różnicę
No tak można powiedzieć że Empik miał najlepsze ceny bo przecież Skalp 4 poniżej 40 PLN był a pakowanie ścisły karton :]
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 12:32:44 pm wysłana przez Kijanek »

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2697 dnia: Marzec 07, 2017, 12:43:02 pm »

Powiedzmy Angel Wings Mestero a fantasyczne przy dodatkowym rabacie tych drugich różnica wyjdzie powiedzmy 9 PLN, jednak zamawiając np pakiet marcowy Egmontu ceny będą porównywalne plus dla FS darmowa wysyłka i na 99,9% komiksy dobrze zabezpieczone.
Czy już widać różnicę
No tak można powiedzieć że Empik miał najlepsze ceny bo przecież Skalp 4 poniżej 40 PLN był a pakowanie ścisły karton :]
Dobra bo widzę, że masz jakieś dziwne nastawienie do innych albo nie wyczuwam czegoś.
Piszesz do kogoś, że cię obraża choć nikt by nawet nie podjął się takiej interpretacji. Teraz do mnie, że nie mam racji.
Pokrótce.
Gdzie w moim poprzednim poście porównywałem Fś z Mestro? Porównałem pierwszy lepszy specjalistyczny sklep z dyskontem odnosząc się do twoich 10-15 zł i pisząc że się mylisz.
Na poprzedniej stronie napisałem, że Fś w kwestii nowego pakietu jest lepsze na dzień dzisiejszy od Mestro bo ma darmową wysyłkę.
Zamawiałem w Fś i przychylam się bo dobrze pakują paczki.
Ostatnim zdaniem to co chciałeś zdziałać? Pomyłkę sklepu lub uszkodzenie towaru mamy do czegoś porównywać?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2698 dnia: Marzec 07, 2017, 01:00:48 pm »
Dobra bo widzę, że masz jakieś dziwne nastawienie do innych albo nie wyczuwam czegoś.
Piszesz do kogoś, że cię obraża choć nikt by nawet nie podjął się takiej interpretacji. Teraz do mnie, że nie mam racji.
Pokrótce.
Gdzie w moim poprzednim poście porównywałem Fś z Mestro? Porównałem pierwszy lepszy specjalistyczny sklep z dyskontem odnosząc się do twoich 10-15 zł i pisząc że się mylisz.
Na poprzedniej stronie napisałem, że Fś w kwestii nowego pakietu jest lepsze na dzień dzisiejszy od Mestro bo ma darmową wysyłkę.
Zamawiałem w Fś i przychylam się bo dobrze pakują paczki.
Ostatnim zdaniem to co chciałeś zdziałać? Pomyłkę sklepu lub uszkodzenie towaru mamy do czegoś porównywać?
Ostanie zdanie
Porównanie że pojedyncze tytuły można rozpatrywać, jednak nie daje to poglądu na całość sklepu.
Zrobiłeś porównanie jednej pozycji.
Powiedzmy zamawiając 20 pozycji i żonglując rabatami niekoniecznie dyskonty wychodzą taniej.
Poza tym narzekanie jest na rabaty w sklepach specjalistycznych, a jak co do czego przychodzi to kilka osób pisze, że o parę PLN to i tak wybiera dyskont.
Widzisz chodzi o sposób pakowania, nawet jak napisze się do dyskontu o dobre pakowanie to pracownik może mieć to w pompie i jest loteria.
Kolejna kwestia to reklamacje, różnie z tym bywa, bo może być raz ok innym razem ma się przeboje.
Jest ryzyko, ale przy takim hobby, w sumie które do tanich nie należy oraz to że potrafi być bita piana o przesunięcie o 1 mm okładki, dziwię się że  tak wiele osób podejmuje ryzyko otrzymania komiksów źle zabezpieczonych.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2699 dnia: Marzec 07, 2017, 01:05:42 pm »
Panowie, spokojnie! :smile:

Ja myślę, że jest tyle opinii, co zamawiających. Są tacy, co wolą mestro, są tacy co Gildię. Podałem skrajne bieguny, nie tylko jeśli chodzi o ceny. Co więcej, niektóre porównania nie mają sensu.

Np. Fantastyczne Światy są według mnie gdzieś pośrodku. Mają fajne ceny i często rzucają promocje, co miesiąc wysyłają jakiś rabat, np na dodatkowe 6% (wtedy ich ceny są lepsze niż w Bonito/Aros). Natomiast z podejściem do klienta, czasem odpowiedzi, pakowaniem, etc... są nie do pobicia ostatnio. Według mnie biją Gildię, którą też przecież lubię za super nastawienie do klienta.

Co do mestro, to chyba nikt nie konkuruje z nimi cenami, chyba że jest akcja w stylu Inbooka sprzed kilku miesięcy, ewentualnie Bonito ma akcję -35% (i plus jak ktoś ma swój rabat kliencki). Jadą pewnie na marży 1-2% i tyle. Porównywanie cen innych bytów do mestro średnio ma sens, tak jak i wklejanie ich cen w tym wątku, bo to przecież nie wyprzedaże, tylko normalne ich ceny, od dłuższego czasu :)

Myślę, że każdy może znaleźć sobie dobre miejsce do zamawiania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 01:17:12 pm wysłana przez robbirob »

 

anything