trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 769098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2700 dnia: Marzec 07, 2017, 01:48:51 pm »
Panowie, spokojnie! :smile:
Jest spokojnie :smile:
Ostanie zdanie
Porównanie że pojedyncze tytuły można rozpatrywać, jednak nie daje to poglądu na całość sklepu.
Zrobiłeś porównanie jednej pozycji.
Powiedzmy zamawiając 20 pozycji i żonglując rabatami niekoniecznie dyskonty wychodzą taniej.
Poza tym narzekanie jest na rabaty w sklepach specjalistycznych, a jak co do czego przychodzi to kilka osób pisze, że o parę PLN to i tak wybiera dyskont.
Widzisz chodzi o sposób pakowania, nawet jak napisze się do dyskontu o dobre pakowanie to pracownik może mieć to w pompie i jest loteria.
Kolejna kwestia to reklamacje, różnie z tym bywa, bo może być raz ok innym razem ma się przeboje.
Jest ryzyko, ale przy takim hobby, w sumie które do tanich nie należy oraz to że potrafi być bita piana o przesunięcie o 1 mm okładki, dziwię się że  tak wiele osób podejmuje ryzyko otrzymania komiksów źle zabezpieczonych.
Dobrze tylko takiego Skalpa z Empiku ile osób zamówiło i go dostało? Ile czasu utrzymywała się ta promocja? Jest to według mnie zły przykład i zabrzmiał prześmiewczo. Tak do niestety odebrałem więc chyba dlatego to lekkie uniesienie.
Cóż wybrałem pierwszy komiks z brzegu do porównania. Nie ma sensu się rozpisywać porównując ceny dyskonty kontra sklepy specjalistyczne. Bardzo rzadko zdarza się aby sklep specjalistyczny miał lepszą cenę.
Na dzień dzisiejszy w dyskontach:
Scream 44%
Egmont 41%
Taurus 41%
Prószyński 43%
Kurc 42%
Można wymieniać bez końca.
Biorąc nie jeden, a cały pakiet Scream, który po okładkowej kosztuje 391 zł możemy prosto obliczyć ile mniej zapłacimy, a to tylko pięć komiksów. Do 10-20 sztuk jeszcze brakuje.
Do żonglowania masz rację. Mając do dyspozycji darmowe dostawy, rabaty można zawsze kalkulować. Sklepy specjalistyczne zostają w grze jeśli chodzi o niszę, której nie można nigdzie indziej kupić. Nie zaglądam nikomu do portfela ale mogąc mieć w kieszeni 200-300 zł  przy dużych ilościach ktoś wybiera w ogóle taki sklep? Dlatego że dobrze pakuje paczki albo ładnie odpisuje na maila?
Zdanie o reklamacjach jest tak samo podzielone jak pakowanie. Zdarza się fuszerka ale w większości kurier przychodzi po uszkodzone egzemplarze, a następnie dostajesz nowe bez wad. Zdarza się nawet dostać odwrotnie. W jaki sposób sklep specjalistyczny miałby być lepszy w reklamacjach? W logistyce i tak będą działały czynniki zewnętrzne na które sklep nie będzie miał nic do gadania.

Ja myślę, że jest tyle opinii, co zamawiających. Są tacy, co wolą mestro, są tacy co Gildię. Podałem skrajne bieguny, nie tylko jeśli chodzi o ceny. Co więcej, niektóre porównania nie mają sensu.
Oczywiście że tak. Każdy ma jakieś parametry i selekcje przy których wybiera to co bierze górę w zamawianiu właśnie tam.
Osobiście trudno mi zrozumieć tylko co skłania takie osoby do zamawiania właśnie tam :biggrin:

Offline wazon

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2701 dnia: Marzec 07, 2017, 06:43:08 pm »
W których dyskontach takie rabaty. Interesuje mnie egmont, mucha i screm

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2702 dnia: Marzec 07, 2017, 06:46:59 pm »
W tych, których nazwy padły w kilku ostatnich postach.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2703 dnia: Marzec 08, 2017, 08:21:29 am »
Poza tym, aby wszystko sobie ładnie zweryfikować warto tez skorzystać z ceneo.pl


BTW - wczoraj odebrałem paczkę z mestro.pl. Nic nie zostało mi poniszczone :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2704 dnia: Marzec 08, 2017, 09:26:40 am »
W których dyskontach takie rabaty. Interesuje mnie egmont, mucha i screm
Te co podałem to Mestro.

Mucha najlepiej wypada w Bonito z racji 35%, a mając jeszcze 5% lojalnościówki ponad 38%.
Poza tym, aby wszystko sobie ładnie zweryfikować warto tez skorzystać z ceneo.pl
Korzystając też z Ceneo może się okazać, że jeszcze jest taniej :biggrin:

Offline raf82

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2705 dnia: Marzec 08, 2017, 10:13:28 am »
Tak tylko nie mają już w Bonito nowości z muchy od 3 dni Saga 6, Kapitan Ameryka Biały... Sam chciałem kupić w poniedziałek.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2706 dnia: Marzec 08, 2017, 12:11:40 pm »
Tak tylko nie mają już w Bonito nowości z muchy od 3 dni Saga 6, Kapitan Ameryka Biały... Sam chciałem kupić w poniedziałek.

Nie tylko Ciebie to irytuje w Bonito. Na Białego się załapałem ale na najnowszy tom Sagi już nie, podobnie jak mają braki z piątym tomem Fatale. Jak się pojawia tytuł x to w tym czasie y się wyprzedaje. Za mało biorą :smile:

Offline kenji

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2707 dnia: Marzec 08, 2017, 12:59:13 pm »
podczas tej promocji Saga6  już 2 razy się wyprzedała z Bonito

mgnesium

  • Gość

Offline laf

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2709 dnia: Marzec 09, 2017, 09:26:23 am »
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics
Promocja 30% na Gildii na dwa tomy WKKDC. Nie wiem czy to pomyłka, czy jakaś dłuższa akcja, tak więc lepiej spieszyć się z zamówieniem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 09:48:34 am wysłana przez laf »

Offline muaddib85

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2710 dnia: Marzec 09, 2017, 09:44:44 am »
https://www.gildia.pl/promocje/10


Gildia ma w końcu nową stronę. Z tej okazji promocja do -40%. Z tego co widzę to egmonty mają -30%, nie wiem jak reszta.

Offline Mawer

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2711 dnia: Marzec 09, 2017, 09:46:55 am »
Ciekawa sprawa w sklepie gildii z kolekcja DC, w przedsprzedaży są za 27,90 zł


@down
Widziałem,ale aż się prosiło żeby napisać cenę. W link nie każdy kliknie, a niska cena od razu rzuca się w oczy  :badgrin: 32,89 zł przy wybraniu paczki w Ruchu to niezła okazja (oczywiście jeśli to nie jest jakaś pomyłka).
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 09:56:12 am wysłana przez Mawer »

Offline laf

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2712 dnia: Marzec 09, 2017, 09:47:45 am »
@Mawer, trzy posty wyżej

Offline Ty_draniu

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2713 dnia: Marzec 09, 2017, 10:16:42 am »
https://www.gildia.pl/promocje/10


Gildia ma w końcu nową stronę. Z tej okazji promocja do -40%. Z tego co widzę to egmonty mają -30%, nie wiem jak reszta.

Szczerze mówiąc, nie widzę tam pozycji z 40% rabatem, standardowe obecnie dla gildii 30% i mniejsze, więc nie wiem co to za promocja.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline muaddib85

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #2714 dnia: Marzec 09, 2017, 10:51:16 am »
Szczerze mówiąc, nie widzę tam pozycji z 40% rabatem, standardowe obecnie dla gildii 30% i mniejsze, więc nie wiem co to za promocja.
Na głównej stronie gildii jest napisane "Świętujemy nowy rozdział w historii Gildii.pl - z tej okazji oferujemy zniżki do -40% na wybrane tytuły sprzed 2017 roku!", ale też nie znalazłem niczego z takim rabatem.

 

anything