Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje 2  (Przeczytany 769582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mani78

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3015 dnia: Maj 15, 2017, 10:13:04 am »
isteklistek, przy zamówieniu na kwotę powyżej 1500 zł (przedrabatowo) ceny tych omniaków są niższe niż z początku marca, sprawdź sobie.


Teraz jest akcja na fb, przy 500 lajkach będzie zniżka 25 % niezależnie od wartości zamówienia. Warto wesprzeć, czas do dzisiaj do godziny 21.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3016 dnia: Maj 15, 2017, 10:17:43 am »
Rabaty na Mvm to taka właśnie manipulacja - najpierw cicha podwyżka, a za moment "rabat" ... :)
Ale przelicznik 1:2.00 ma sens, choć to tylko oferta ekspozycyjna...

Zgadza się, dlatego w odniesieniu do tego sklepu dobrze jest zawsze pisać słowo "rabat" w cudzysłowiu ;) M.in. dlatego w ogóle tam nie kupuję.

Offline Archie

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3017 dnia: Maj 15, 2017, 11:33:24 am »
Dziwię się, że dalej robicie zamówienie u sprzedawcy, który tak postępuje.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3018 dnia: Maj 15, 2017, 01:12:06 pm »
@isteklistek:

Wartość produktów w koszyku przed rabatem z końca marca to 820 zł, a z wczoraj 860 zł czyli różnica to 40 zł. Ale nie uwzględniłeś takiej samej wartości rabatu. W przypadku stanu na koniec marca naliczyło 20% bo progi rabatowe były niższe i była to jednocześnie najwyższa wartość rabatu do uzyskania w tej promocji. Sytuacja uległa zmianie o czym pisałem wyżej. Przy tych samych kwotach teraz naliczyło ci 18%. Problem polega na tym, że przy uwzględnieniu 20% różnica w cenie jest mniejsza (258+430 = 688 czyli 30 zł płacisz więcej). Czy to dużo czy to mało, kwestia indywidualna, ale fakt drożej. Ale przy 25% czyli maksymalnym progu rabatowym obecnie, wychodzi taniej niż pod koniec marca (241,8 + 403,1 = 644,92 czyli taniej o 11,08 zł).

Generalnie sam nie jestem fanem tego sklepu o czym pisałem w wielu tematach nieraz (choć bardziej z uwagi na politykę w stosunku do klienta i kulejący kontakt) ale trzymajmy się faktów. Wahania cenowe są obecne wszędzie, a okresy które porównujesz są dość odległe (2 miesiące to wieczność). Byłem przekonany, że chodzi wam o sytuację, że podnosi ceny na dzień-dwa przed "promocją". W tym sklepie nieustannie coś się zmienia, a to wrzuci pozycje do Supercen, a to wyrzuci, coś wpada w preorder, później wypada. Swoje robi też kurs $. Zbyt duża ilość zmiennych. Ale z liczbami nie da się dyskutować. Jeżeli bierzesz w preorderze albo robisz duże zakupy to teraz jest taniej.

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3019 dnia: Maj 15, 2017, 02:16:06 pm »
Jeżeli tak liczyć to wszystko się zgadza, że w maju może zapłacę mniej niż w marcu, jeżeli chodzi o cenę końcową. Jeżeli by przyjąć, że ceny by się utrzymały, to zapłaciłbym jeszcze mniej - nie wiem jak było w wypadku trzeciego omniaka bo nie mam screena "JUSTICE LEAGUE BY GIFFEN & DEMATTEIS OMNIBUS", ale chodzi o to, że oszczędziłbym jeszcze więcej. Kurs dolara był w miarę stabilny przez ten czas, a co do sumy oszczędzonej na omniakach, to zawsze można dodać do tego jakiś zbiorczy trejd, więc jak dla mnie mała różnica jest.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 02:22:46 pm wysłana przez isteklistek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3020 dnia: Maj 15, 2017, 05:22:30 pm »
Chyba będzie problem z dobiciem do 500 lajków...

Offline Ryba2111

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3021 dnia: Maj 15, 2017, 05:37:59 pm »
Po dwóch latach przerwy przełamałem się i kupiłem komiks u pana Rafała. No i dotarł ze spinem na grzbiecie i przetarciami. Także kij mi w dupę za bycie głupim. Oczywiście wymiana w grę nie wchodzi, bo wszystko co wyjeżdża z magazynu jest w stanie dobrym xD.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3022 dnia: Maj 15, 2017, 05:44:05 pm »
Dziwię się, że dalej robicie zamówienie u sprzedawcy, który tak postępuje.
Ja tez sie sobie sam dziwie, ale gdzie mam kupowac omniaki za w miare rozsadne pieniadze lacznie z przesylka?

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3023 dnia: Maj 15, 2017, 05:46:21 pm »
Ja tez sie sobie sam dziwie, ale gdzie mam kupowac omniaki za w miare rozsadne pieniadze lacznie z przesylka?
bookdepository? Ciężko znaleźć coś drożej niż w mvs. Przesyłka darmowa. Komiksy dochodzą w bardzo dobrym stanie, a jak nie to łatwiej ugrać jakiś rabat/odszkodowanie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3024 dnia: Maj 15, 2017, 05:48:36 pm »
Tylko ze w bookdep i amazon prawdopobienstwo roznych spinow i uwalonych rogow jest o wiele wieksze niz w MvM. Najlepiej by bylo, gdyby chlopaki z Atoma jakies sensowne rabaty na omniaki dawali, a jak na razie to nici :-(

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3025 dnia: Maj 15, 2017, 05:58:44 pm »
Ja tam nie widzę, żeby w bookdepository było taniej. Proxy?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3026 dnia: Maj 15, 2017, 05:59:50 pm »
no a jak? :roll:

z odpowiednim ip przelicznik często oscyluje w okolicach 2,5-2,8.


jeżeli chodzi o mvm, to z usług sklepu korzystam już tylko przy czyszczeniu magazynów przez wydawców lub dystrybutorów.

jeżeli ktoś mieszka w poznaniu, to ta cała oferta ekspozycyjna również nie wydaje się złym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 06:03:24 pm wysłana przez mgnesium »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3027 dnia: Maj 15, 2017, 06:07:41 pm »
A napiszesz, które jest odpowiednie czy mam zgadywać?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3028 dnia: Maj 15, 2017, 06:11:16 pm »
napisałem "odpowiednie", bo czasami można znaleźć lepszą ofertę na niektóre tytuły optymalizując narodowość.

zwykle najlepiej wypada usa.

Offline radef

Odp: Wyprzedaże / promocje 2
« Odpowiedź #3029 dnia: Maj 15, 2017, 06:13:59 pm »
Głównie USA, czasem Kanada, Holandia. Niekiedy Brazylia, Niemcy, Irlandia, Australia czy Singapur.
A pre-ordery (jeżeli są w tej samej cenie wszędzie, czyli -10% zniżki) to przez Danię. Tak można prawie każdy komiks z pre-orderu kupić z przelicznikiem ok. 2,9 zł.
A przy okazji polecam link z opisu (tylko taka uwaga - bym dostał % trzeba przez niego wejść przez te samo IP z którego się kupuje).
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 09:27:18 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything