trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 496927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1605 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:29:49 pm »
Widze ze z tym DD Millera to burdel ze lepiej jak by tego nie wydali. :doubt:
Myślę, że nie ma co dalej ciągnąć dyskusji na ten temat - Egmont z nieznanych nam względów zdecydował się na Visionares. Nie mamy wpływu na to w jakiej formie się to ukaże. Tłumacz potwierdził, więc pewnie klamka już zapadła. Po prostu część kupi a część nie. W sumie to Egmontowi powinno zależeć na wydaniu, które kupi jak najwięcej odbiorców a nie mnie a przynajmniej powinno im zależeć bardziej niż mnie. Za darmo swoich komiksów nie rozdają a czasy są na szczęście  inne niż w latach 90. gdzie dostęp do tytułów w oryginale był mocno ograniczony.
Zgadzam się natomiast z jedną wyrażoną tutaj opinią, że gdyby Egmont jasno określił się jakie ma plany co do DD (z zastrzeżeniem, że sprzedaż może je zweryfikować) to każdy by wiedział na czym stoi a tak : może wydamy a może nie, może po roku przerwy a może po dwóch latach albo po dziesięciu.
Nie wiemy też co z tym Punisherem, bo te słowa o kontynuacji dotychczasowych serii, to mi się raczej kojarzy, że będą dalej takie serie jak np. UM Spider-Man. W Punisherze dostaliśmy zamknięty pierwszy run, ale kontynuacja rzeczywiście może być - nie wiadomo, bo po co informować czytelników żeby robili zakupowe plany. Trochę Egmont zamienia się w Hachette - mistrza zakonspirowywania tytułów przed czytelnikami :razz: Liczę, że w tomie 5 będzie jakaś zajawka typu tom 6 wkrótce. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 08:35:13 pm wysłana przez Marvelek »

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1606 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:42:02 pm »
Wydania w czerwonej okładce można kupić na bookdepository za około w 100 zł. Chyba lepiej dodać z te 20 złotych i mieć pełnego Millera. W tej sytuacji najbardziej wkurza niekonsekwencja Egmontu, w poprzednich tomach otrzymaliśmy Complete Edition, tu otrzymujemy pociętą zawartość. 1 tom czerwonego wydania ma 336, nie była to więc objętość nie do przeskoczenia, choćby dlatego że Bendisy to ponad 500-set stronicowe cegły. Cieszyłem się na DD wydanego po polsku, szansę zapoznania się z tym legendarnym runem, jednak teraz zastanawiam się czy nie zakupić angielskiej edycji. Czuję się trochę oszukany.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1607 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:51:04 pm »
Dobrze, że tylko trochę. :badgrin:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1608 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:52:15 pm »
Cieszyłem się na DD wydanego po polsku, szansę zapoznania się z tym legendarnym runem, jednak teraz zastanawiam się czy nie zakupić angielskiej edycji. Czuję się trochę oszukany.
Mam podobnie, do tego jestem rozczarowany. Po tych latach kołowania przez Sidecę naprawdę cieszyłem się, że to właśnie Egmont wszedł w te serię, byłem zadowolony z wydania i co najważniejsze tłumaczenia: mimo wytykanych tutaj drobnych wpadek typu "szpieżka" (dobre na ćwiczenia logopedyczne) naprawdę szacunek dla Szpaka za podjęcie się tego trudnego zadania i świetne się z niego wywiązanie.
Niedokończenie vol. 2, kolejne runy zawieszone, Miller w wersji dubel i niepełnej, to nie jest to czego oczekiwałem po największym wydawcy superhero w Polsce a de facto monopoliście. Każdy sobie przekalkuluje i podejmie decyzję: mnie do wersji Visionares nie jest w stanie nic przekonać. Poczekam na oficjalną zapowiedź i jeśli nic się nie zmieni, biorę wersję angielską. Szkoda mi tylko czasu i oczekiwania na ruch Egmontu. Gdybym wiedział wcześniej jak to będzie wyglądać, to dawno bym się wyposażył w zbiorcze wydanie Millera i lepiej rozplanował zakupy uwzględniając też runy po Bru zwłaszcza Waida. Jest, jak jest - Spider-Man Toddka na otarcie łez.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1609 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:01:29 pm »
No to kup sobie po angielsku w czym masz problem, będziesz tu histeryzować, że nie będzie tego co tych chcesz. Załóż wydawnictwo i zacznij wydawać to co będzie ciebie interesowało.
Jeden płacze, drugiego oszukali, normalnie k#^!& dramat.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1610 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:04:16 pm »
Czuć oszukanym to można się było przy Czarnym Wirze  :smile:

naprawdę szacunek dla Szpaka za podjęcie się tego trudnego zadania i świetne się z niego wywiązanie.
Za to co zrobił w Nienawidzę Baśniowa (naprawdę trudne tłumaczenie) powinien dostać jakąś nagrodę  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1611 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:07:21 pm »
Czuć oszukanym to można się było przy Czarnym Wirze  :smile:
Za to co zrobił w Nienawidzę Baśniowa (naprawdę trudne tłumaczenie) powinien dostać jakąś nagrodę  :smile:
Facet ma łeb i trudną zdolność wczuwania się w atmosferę opowieści, to naprawdę sztuka. Warto pamiętać o tłumaczach, bo naprawdę często wykonują językowo-intelektualną gimnastykę a często patrzymy jedynie na papier, okładki itd.
Mam nadzieję, że jeśli kiedyś tam Egmont wyda MwF, to właśnie Szpak otrzyma to tłumaczenie - translacja tego tytułu to wyzwanie a coś czuję, że w jego wykonaniu byłaby to perełka.
w czym masz problem
Absolutnie żadnego :smile: Serdeczności :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1612 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:18:27 pm »
Zakończ już tę krecią robotę, bo jeszcze ktoś tu wejdzie i pomyśli że wiesz o czym mówisz. Nie kupisz żadnego angielskiego wydania a te wydane przez Egmont będzie najzupełniej kompletne i dokładnie w takiej samej ilości stron powtarzające się z poprzednimi wersjami co te, które wydane nie będzie.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1613 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:44:14 pm »
Zgadzam się natomiast z jedną wyrażoną tutaj opinią, że gdyby Egmont jasno określił się jakie ma plany co do DD (z zastrzeżeniem, że sprzedaż może je zweryfikować) to każdy by wiedział na czym stoi a tak : może wydamy a może nie, może po roku przerwy a może po dwóch latach albo po dziesięciu.


Z tego co coraz więcej wydawców (nie tylko Egmont) daje nam od kilku lat do zrozumienia - jeśli nie mają podpisanej na 100% licencji to nie deklarują że wydadzą tylko mówią dyplomatycznie "nie wiemy".

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1614 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:47:02 pm »
Zakończ już tę krecią robotę, bo jeszcze ktoś tu wejdzie i pomyśli że wiesz o czym mówisz. Nie kupisz żadnego angielskiego wydania a te wydane przez Egmont będzie najzupełniej kompletne i dokładnie w takiej samej ilości stron powtarzające się z poprzednimi wersjami co te, które wydane nie będzie.


Przed decyzją o zakupie niech każdy porówna sobie oba wydania i kupi to, które jego zdaniem jest lepsze. Na stronach i sklepach jest spis zawartości.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1615 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:53:55 pm »
Amen.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1616 dnia: Wrzesień 19, 2018, 06:22:30 am »
@Marvelek myślę że nie ma co kruszyć kopi. Dostaniemy pierwszy kompletny run Millera, a chyba o to chodzi. Egmont wybrał najlepsze wg nich rozwiązanie, bo zarobią na tych 3 tomach więcej niż na jednym zbiorczym. Mnie bardzie wkurza rozgrzebany i niekompletne vol. 2, bo teraz raczej nikt tego nie skończy.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1617 dnia: Wrzesień 19, 2018, 06:46:53 am »
Mnie bardzie wkurza rozgrzebany i niekompletne vol. 2, bo teraz raczej nikt tego nie skończy.
Tego muru tym bardziej nie przebijesz, ale większość jest zachwycona takim rozwiązaniem i sposobem wydawania serii, więc nie krytykuj bo Egmont jest konsekwentny i w ogóle genialny, a jak się z tym nie zgadzasz to nie znasz się na komiksach, zapominasz jak było dawniej, nie widzisz ile dobra wydają i że są też inne komiksy :smile: a najlepiej załóż sobie własne wydawnictwo i dziękuj Egmontowi, że pozwala Ci kupować swoje komiksy :biggrin:

Offline Murazor

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1618 dnia: Wrzesień 19, 2018, 06:49:31 am »
albo kupuj oryginały :roll:

pytanie do tych, którzy czytali całość DD Millera. Czytałem Naznaczonego śmiercią no i jest dla mnie kilka klas gorszy od Odrodzonego, Elektry Sagi, czy nawet Love and War, jak jest z dalszymi zeszytami runu? Bardziej Saga, czy jednak Naznaczony?

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1619 dnia: Wrzesień 19, 2018, 06:54:08 am »
albo kupuj oryginały :roll:

pytanie do tych, którzy czytali całość DD Millera. Czytałem Naznaczonego śmiercią no i jest dla mnie kilka klas gorszy od Odrodzonego, Elektry Sagi, czy nawet Love and War, jak jest z dalszymi zeszytami runu? Bardziej Saga, czy jednak Naznaczony?
Zdecydowanie saga a im dalej w las tym bardziej mrocznie i brudno. Saga to tylko świetna uwertura do tego co jest dalej. Jedyne przez co trzeba przebrnąć to właśnie te zeszyty 158-167 czyli u Egmontu cały tom 1.Dodam, że kiedy kończy się czytać run wraz z "Naznaczonym" docenia się i rozumie w pełni rolę jaką w historii komiksu superbohaterskiego odegrał Miller.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 07:00:24 am wysłana przez Marvelek »

 

anything