trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 329814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:46:29 am »
Dla mnie duble z TM-Semic to nie duble  :smile: więc zostaje z 17 tomów. Może Egmont podmieni i będzie gitara.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:52:09 am »
Większość dubli można sprzedać, ale problem jest z na przykład Superman/Batman. Wydają pierwszy tom, drugi i... szósty. A na koniec 7 tom Johnsa o Green Lanternie :(
Plusem jest to, że nie wydają początków runów jak WKKM (wyjątkiem jest Catwoman).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:54:31 am »
I będziesz miał S/B dwa tomy z WKKDC, dwa Egmontowe?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:55:15 am »
Jakim innym wydawcą? przecież mają wyłączność. Mucha robi WKKM to kto inny może to przygotowywać
Kultura Gniewu? Timof? Wydawnictwo Komiksowe? Egmont przygotowuje WKKDC tak samo jak LL.  :smile:
Chyba że tak  :smile:
Miałem na myśli wydawców na całym świecie, bo wiem że w Polsce DC wydaje tylko Egmont (na razie).

Mam nieodparte wrażenie, że mylisz przesycenie rynku z zapaścią rynku. O ile to pierwsze to nic w sumie złego - nie musisz kupować wszystkich ukazujących się komiksów, a tylko te które najbardziej cię interesują. Z drugiej strony zwiększa to szanse na pojawienie się interesujących pozycji czy lepszych edytorsko (w okresie wzrostu sprzeda się byle co a teraz wydawcy też będą kombinować jak dotrzeć do 'zmanierowanego' czytelnika). Zapaść do zapaść - czytelnicy porzucają czytanie i kupowanie komiksów i wydają pieniądze na inne medium. Wtedy bankructwa i kilka tytułów rocznie. To jest złe. Ale nie ma żadnych sygnałów, by w najbliższym czasie miałabyć zapaść.
Akurat nie chodzi mi o zapaść rynku komiksowego, tylko o zwolnienie sprzedaży. To się odbije raczej niekorzystnie na wydawcach nie kupujących. Mniejsze wydawnictwa mogą mieć większy problem ze sprzedażą swoich tytułów, co może spowodować zmniejszenie nakładów i podwyższenie ceny.

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:55:55 am »
A ja bym po prostu chciał znać datę premiery i dowiedzieć się czy to nie test na skalę całego kraju.
http://www.eaglemoss.com/pl-pl/bohaterowie-komiksow/wielka-kolekcja-komiksw-dc-comics/

Za FAQ na tejże stronie:
Cytuj
Pierwszy numer pojawi się w sprzedaży 24 sierpnia. Kolejne będą ukazywać się co dwa tygodnie, w środy.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:56:56 am »
Miałem na myśli wydawców na całym świecie, bo wiem że w Polsce DC wydaje tylko Egmont (na razie).
Ja myślałem że o PL. Ale z logo i tak nie miałem racji (nie jestem nieomylnym z 8 w nazwie  :smile: )

http://www.eaglemoss.com/pl-pl/bohaterowie-komiksow/wielka-kolekcja-komiksw-dc-comics/
Jakto tom piąty jest S/B - Public Enemis  :doubt: ale na razie angielska okładka.

Czyli dwa WKK w jednym dniu a w pozostałe środy LL  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 07:12:28 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:02:00 am »
Ja myślałem że o PL. Ale z logo i tak nie miałem racji (nie jestem nieomylnym z 8 w nazwie  :smile: )
Spoko mój błąd bo nie sprecyzowałem do końca wypowiedzi.

Patrzę na ta stronę http://www.eaglemoss.com/pl-pl/bohaterowie-komiksow/wielka-kolekcja-komiksw-dc-comics/
no i widać już że będą duble.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:05:34 am »
I na polskiej stronie nie ma nic o wydaniach specjalnych :( (GL i Kryzysy).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:08:39 am »
Taką okładkę będę miał w kiosku na teczkę z dwoma WKK:



 :biggrin:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:16:04 am »
Najbardziej opłaca się brać w prenumeracie bo z 1 numerem dostajecie jako gratis Action Comics #1 wart milion dolarów.

Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:17:54 am »
u Was też nie da się zamówić jeszcze?
link "zamów teraz" przekierowuje mnie do pustej strony google


http://www.eaglemoss.com/pl-pl/bohaterowie-komiksow/wielka-kolekcja-komiksw-dc-comics/

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:18:17 am »
xD ważne, że w prenumeracie będą w miarę sensowne gadżety. W WKKM szaleństwa nie było;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Bobo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:23:10 am »
Cytuj
Pierwszy numer pojawi się w sprzedaży 24 sierpnia. Kolejne będą ukazywać się co dwa tygodnie, w środy.
Wychodzi na to, że kolejne tomy kolekcji będą się ukazywały w te same dni co WKKM :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 07:29:23 am wysłana przez Bobo »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:25:41 am »
To od września Superhero w Polsce:

2 x WKKM
2 x WKKDC
3 x Marvel NOW
2 x (średnio) DC Deluxe/Nowe DC

a później jeszcze "Old Marvel" i wychodzi 10/11 tomów na miesiąc  :smile: / :sad:

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:26:44 am »
wciąż nie mogę uwierzyć! Bazyliszek miał rację! To po kolekcji DC Deluxe
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 07:30:48 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

 

anything