trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 329751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:47:58 am »
Ja też raczej nie będę kupować wszystkiego bo mam co niektóre pozycje w DC DEluxe lub od Muchy, ale kilka pozycji chętnie mimo tego, że było wydane w Polsce kupię jak np. Hush bo jego ceny były jeszcze niedawno masakryczne.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:50:31 am »
vision - sprzedaj angliki, Flashpointa i inne droższe edycje (Długie Halloween, Nowa Granica, Azyl Arkham).
Mam sprzedać ABSOLUTY? Hehe. Widać, że się nie znasz.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kaczogród

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:54:38 am »
Myślałem że kolekcja wyjdzie jeszcze w lipcu.  Ciekawe ile tomów wyjdzie w Polsce. Któreś tomy według was zawierają najlepsze historie (nawet jeśli duble) ? Co z Batmana polecacie ?
tertium non datur

Offline robbirob

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:58:17 am »


Na razie udowodniłeś tyle, że bardziej obeznane osoby miały wątpliwości co do ukazania się WKKDC a jeden nie znający się na rynku komiksowym świeżak miał ślepą wiarę w WKKDC...
Dokładnie, na razie okazało się tylko, że ślepa, niczym nieuzasadniona wiara jednego "szaleńca" wygrała nad logicznie myślącą, spokojnie podchdzącą do sprawy większością. Ot, przypadek jakich wiele w historii...


Obawiam się jeszcze jednej rzeczy przesycenia rynku. Już wydawcy zaznaczali że przez duży wybór tytułów sprzedaż zwolniła, jak teraz wejdzie jeszcze jedna kolekcja zrobi się ciaśniej, wiele osób zacznie kalkulować z czego zrezygnować, a przy rynku kiedy zarobki stoją w miejscu, trzeba kombinować, ale to też ma swoje granice.
Mam podobne odczucia, choć raczej uważam, że to nie tyle spowolni wydawców, co ich zmieni. Bo o ile WKKM na pewno rozbujała rynek, o tyle teraz będzie zapewne i przesyt, i zmiany w podejściu do rynku wśród wydawców.
Mnie tam nie rusza ta kolekcja, tak jak i poprzednia. Ale niezwykle mnie ciekawi czy np. Egmont będzie w tym uczestniczył. Bo jeśli tak, to zapewne zwolni z wydawaniem DC. I mam nadzieję, że to pociągnie inne zmiany w ich polityce, jak choćby większy zwrot w stronę frankofonów lub nietrykociarskiego komiksu amerykańskiego (Vertigo!)? Wiem, rozmarzyłem się zapewne.
Podobnie było z Muchą, zauważyliście, że teraz wydają trochę inne rzeczy niż wcześniej (IMAGE)? Wprowadzili zmiany, skierowali ofertę do innego czytelnika, a tego nie brakuje u nas.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:12:14 am »
robbirob, Blaskowitz - bez takich mi tu. W starym temacie podawałem powody dlaczego WKKDC ukaże się w Polsce. To było nie do uniknięcia jak WKKM.

Teraz trochę zdjęć z mojego 1 niemieckiego tomu. Wydany bardzo fajnie i porządnie. Zobaczymy w sierpniu, czy będą jakieś różnice w polskiej edycji.





Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:13:49 am »

Z tym Hushem ci się nie udało, ale przewidziałeś pozostałe 2 rzeczy, Może Mroczny rycerz III tez wyjdzie - nawet by pasował. Ja kupię wszystko, poza 9 tomami które już mam w innym wydaniu.

A co z PANORAMĄ????????
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:14:04 am »
Myślałem że kolekcja wyjdzie jeszcze w lipcu.  Ciekawe ile tomów wyjdzie w Polsce. Któreś tomy według was zawierają najlepsze historie (nawet jeśli duble) ? Co z Batmana polecacie ?

tower of babel. gdybym miał zamiar kupić którykolwiek tom tego potworka, to byłby nim ten.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:14:25 am »
Super informacja. Coś się kupi, coś się sprzeda. Ameryka, panie! Jedyne obawy, jakie mam to o uszczuplenie oferty innych wydawców dla tytułów nie występujących w tej kolekcji. No ale to takie gdybanie. Na razie się cieszmy.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:14:44 am »
Mam podobne odczucia, choć raczej uważam, że to nie tyle spowolni wydawców, co ich zmieni. .... Bo jeśli tak, to zapewne zwolni z wydawaniem DC. I mam nadzieję, że to pociągnie inne zmiany w ich polityce, jak choćby większy zwrot w stronę frankofonów lub nietrykociarskiego komiksu amerykańskiego (Vertigo!)? Wiem, rozmarzyłem się zapewne.
Podobnie było z Muchą, zauważyliście, że teraz wydają trochę inne rzeczy niż wcześniej (IMAGE)? Wprowadzili zmiany, skierowali ofertę do innego czytelnika, a tego nie brakuje u nas.

Wg mnie Egmont zostanie przy wydawaniu N52 i późniejszych czyli bardziej aktualnych pozycji. Co mi pasuje bo wbrew krytyce lepiej mi się to czyta niż te bardziej leciwe tytuły, oczywiście nie wszystkie ale np. taki "Kryzys na nieskończonych ziemiach" był dla mnie męczarnią.
Vertigo to raczej już nisz, ale myślę, że 2 serie na raz Egmont jest w stanie wydawać. Po cichu liczę na 100 naboi w przyszłym roku.
Mucha poszła w stronę Image i chwała im za to. Super serie (to jest obecne Vertigo).
Jest dobrze :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline OokamiG

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:15:09 am »
W tamtym roku kupiłem 2 pierwsze tomy, bo wtedy był to najtańszy sposób zdobycia Husha, na którym bardzo mi zależało. Ogólnie kolekcja sprawia wrażenie bardzo solidnej, ale maniacy panoramy mogą być zawiedzeni, kiedy grzbiety będą się rozjeżdżać względem siebie.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:18:47 am »
Egmont zamiast DC Deluxe pewnie wprowadzi serie Earth One
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Pan

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:21:52 am »
Chyba jednak będę wolał tą kolekcję od Eaglemoss niż te wstrętne obwoluty od Egmontu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:25:44 am »
Egmont zamiast DC Deluxe pewnie wprowadzi serie Earth One
Tylko do tej pory wyszły 3 tomy Superman, 2 tomy Batman (oba u nas w DC Deluxe), 2 tom Teen Titans, 1 tom Wonder Woman, 1 tom Aquman, 1 tom Flasha.
W zapowiedziach trzeci tom Batman. Dużo tego nie ma.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:27:39 am »
Teraz tylko czekać na wznowienie WKKM od 1 numeru i można zbierać wszystko od nowa.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:27:41 am »
Chyba jednak będę wolał tą kolekcję od Eaglemoss niż te wstrętne obwoluty od Egmontu.
Dokładnie

dudi1212
CENA > Panorama
Zresztą - ty mówiłeś, że się nie pojawi w Polsce, także się ciebie nie słucham. :smile:

I jeszcze zdjęcia ze środka i tyłu komiksu.





 

anything