trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 328526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:11:32 am »
To które historie są "urwane"?
Już abstrahując od tego, że endriu nie mówił o urwanych historiach (bardziej o wyrwanych historiach, bez ładu i składu z czego część niskiej jakości lub zdublowana)...
To tak. Są tu wycinki kompletnych runów. Pewnie jestem w mniejszości, ale wolę kiedy takie runy wydawane są tak jak robi to Egmont z JLA Morrisona czy Wonder Woman z N52.

Offline weiter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:36:44 am »
Na razie nie mam się czym podniecać. Jeszcze ta kolekcja nie wystartowała.
W sierpniu będziemy mieli okazję przekonać się czy to rzut testowy na kilka województw,
czy faktyczny start na całą Polskę.
Jeśli zacznę kupować komiksy z tej kolekcji to na pewno będę rezygnował z dubli.
Lepiej kupić w ich miejsce inne komiksy których nie czytałem.
Możliwe, że z braku kasy, będę kupował tylko komiksy z batkiem, którego lubię.
Pozostali superbohaterowie pójdą niestety w odstawkę.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:39:40 am »
Na szczęście masz wybór Blaskowitz - możesz spokojnie nie kupować WKKDC i pozostać przy pełnych runach, które wydaje Egmont.  Właśnie to jest najpiękniejsze - jest kilku wydawców i możemy wybierać, wybrzydzać i kupować bądź nie, co nam się podoba.

absolutnie - przeżyłem Weapon X, Misję na Marsa i kilka innych słabszych WKKM, przeżyję i Nową Granicę. Śmieszy mnie też zmienna postawa ws tego komiksu obronna lub atakująca, w zależności czy go kupię czy nie.
Tak - to jest origin, słabo rysowany przez Cooke'a i była animacja na jego postawie. Ale dodatkowo wydanie Egmontu było drogie, z brzydką obwolutą i na zwykłym papierze. I mówiłem, że jak wyjdzie w WKKDC to kupię i rzetelnie (tak jak z Flashpointem) przekonam się czy miałem rację w stosunku do tego komiksu czy nie. Bo niestety nikt mi nie chciał go pożyczyć by ewentualnie wyprowadzić mnie z błędu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:41:28 am »
Są tu wycinki kompletnych runów.
Ale to są wycinki jak Catwoman vol.1 nie jak Marvel Knights Spider-Man. I chyba nie oczekujesz że Egmont wyda np całego Batmana v1 albo Wonder Woman v2?

przeżyłem Weapon X, Misję na Marsa i kilka innych słabszych WKKM
Weapon X słabe, Czerwony Hulk dobry  :smile:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:42:47 am »
Tak - to jest origin, słabo rysowany przez Cooke'a
Piekne!!!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:52:18 am »
Ale to są wycinki jak Catwoman vol.1 nie jak Marvel Knights Spider-Man. I chyba nie oczekujesz że Egmont wyda np całego Batmana v1 albo Wonder Woman v2?
Od kiedy to volume identyfikujemy z runem? Nie oczekuję całego Batmana v1. Ale na przykład cały Batman by Doug Moench and Kelly Jones albo by Neal Adams albo by Morrison (i tak dalej przez Flasha, Green Lanterna, Wonder Woman...) byłby w zasięgu poważnego wydawnictwa. Nie udawaj, że nie rozumiesz o czym mówię.

Piekne!!!
Bazyl dalej nie rozumie o co chodzi z Nową Granicą. Klasyk!

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 16, 2016, 08:57:25 am »
Weapon X słabe, Czerwony Hulk dobry  :smile:

Nie wiem po co to piszę, bo to oczywistości, ale Weapon X to spokojnie TOP5 najlepszych komiksów wydanych w WKKM.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 16, 2016, 09:04:41 am »
No Bazyl ma "oryginalny" gust  :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Lipiec 16, 2016, 09:17:58 am »
Tak - to jest origin, słabo rysowany przez Cooke'a i była animacja na jego postawie.

only house style!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Lipiec 16, 2016, 09:40:07 am »
JanT - CH średni. A Weapon X to też origin w którym niewiele się dzieje. Ale mam.

Ja wiem, że takie zjawisko istnieje - gdy przychodzi nowa idea albo rozwiązanie korzystne dla społeczeństwa, to zawsze rodzi się opór. Ja o tym czytałem w podręcznikach historii ale nie myślałem że sam będę coś takiego przeżywał. Jak startowała WKKM, to dyskutowałem sobie z kilkoma osobami na Forum Actionum i też podobnie narzekali. Nie myślałem jednak, że jest to zjawisko powszechne. Strasznie dużo konserwatystów jednak jest wśród Polaków. Nawet na tym forum.

Jasne - ja też mocno narzekam na Egmont - że wydaje nie to co trzeba, że robi byki drukarskie, że zawyża ceny. Ale zarzuty wobec WKKDC na razie są wg mnie mało sensowne - że kiedyś nie będzie archiwaliów, że format nie ten, że psuje rynek, że blokuje licencje DC (nieprawda - robi to Egmont), że jest niepotrzebna. Ja widzę, to tak że egmontowcy wymyślają i się bronią bo im się nie podoba wolna konkurencja.
Rynek wszystko zweryfikuje i zobaczymy czy jest to potrzebne, czy nie. Wg mnie oczywiście jest i teraz dopiero będziemy mieli normalność w komiksach w Polsce.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Lipiec 16, 2016, 09:52:33 am »
Najlepsze originy ever.



Byrne świetnie przygotował, wymyślił i narysował eSa w latach '80, a Johns i Frank stworzyli coś na miarę czasów nam współczesnych.
Brakuje mi tylko Superman: Earth One by zrobić człowieka do końca szczęśliwym.


W WKKM brakowało mi pewności odnośnie tytułów jakie będą wydane (w kolekcjach filmowych jednak takie rzeczy podają). Jarałem się jak wtedy jak młody. Ale potem przestałem. I tu pewnie będzie tak samo. Eaglemoss będzie podawać max. 4 tytuły do przodu. No i te info: 60 tomów w kolekcji, a potem rzucą "jednak 120 tomów w kolekcji", a jeszcze później "a jednak 180 tomów". A takie rzeczy nie są dobre. Ewentualnie niech podają co chcą wydać w tej 60-tce i wtedy człowiek będzie wiedział czego może się spodziewać. I nawet jeśli przedłużą kolekcję to byłoby to bardziej fajnie poprowadzone niż WKKM.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Lipiec 16, 2016, 10:13:41 am »
Plus jeszcze sporo Year One'ów w reszcie numerów kolekcji. Czekają mnie ciężkie czasy, jako że originów nie lubię. Ale czy ja narzekam z tego powodu? Czy odsądzam całą WKKDC od czci i wiary? No nie. Bo jak jest 60-numerów to ciężko by jednej osobie podobały się one w równym stopniu. A pewnie znajdzie kilka, które mu nie pasują. To jest normalne.

Dzięki Człowiekowi ze Stali będzie można zobaczyć jak DC ponownie rozpisało Supermana po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. I Czarna Litość Moore'a. I to jest piękne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2016, 10:38:12 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #267 dnia: Lipiec 16, 2016, 10:13:43 am »
Egmont chciał uprzedzającym atakiem zaszkodzić konkurencji. Ja to przejrzałem i nie poleciałem na lep ich propagandy.
Polska staje się wreszcie normalnym krajem - można sobie spokojnie pójść do sklepu i kupić czy to komiks z DC czy z Marvela. A nie ciągle i ciągle apelować i prosić wydawnictwa komiksowe (całe dwa na całą Polskę) by wydały coś czego czytelnicy chcą.

Człowieku, zdajesz sobie sprawę jak bardzo się ośmieszasz? Uważasz, że dzięki kolekcjom tak się stanie? Jesteś w gigantycznym błędzie. Większych bzdur nie słyszałem chyba nigdy w życiu. To Egmont sprawił, że w Empikach i dyskontach książkowych można dorwać wiele pozycji, aktualnych i archiwalnych.

Twoje kolekcje raz, że są dostępne tylko max 2 tygodnie w kioskach, dwa - nakłady bardzo szybko ulegają wyczerpaniu, więc funkcjonują jedynie na rynku wtórnym (pomijając kwestie, że wydawca nie ma ani grosza ze sprzedaży komiksu na rynku wtórnym, ciężko dostać komiks w stanie mint). Nie ma możliwości, że nie zabraknie pierwszych tomów WKKDC z Hushem. Będą tylko w większych miastach i znikną z kiosków/empików w mgnieniu oka. Ludzie będą się zabijać o ten komiks. Zapisz sobie tego posta do notatnika i otwórz za kilka miesięcy.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 16, 2016, 10:31:09 am »
Czyli normalnie oszczędzasz każdą złotówkę, ale jak coś jest w kolekcji to wydasz 80 złotych (albo nawet więcej, bo jest więcej originów, które normalnie byś nie kupił) na komiks, który ci się nie podoba.
Ja po prostu patrzę czy komiks jest dobry, jakie ma recenzje, jak został wydany. Oczywiście, że to czy komiks jest w kolekcji czy nie jest ważnym czynnikiem. Bo jak pisze Antari, kolekcja nie zbuduje rynku. Np. "Thora" od Egmontu mogę kupić teraz, ale też za miesiąc czy pół roku, a tom z kolekcji kupię tylko teraz, czyli jest mniejsza szansa, że się zdecyduje na dany komiks.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 16, 2016, 10:33:01 am »
Ktoś tu ma magnesję i nie pamięta co było 4 lata temu i w sierpniu i w grudniu. Duże tekturki A3 leżały w kilku egzemplarzach na półkach KAŻDEGO kiosku i saloniku z prasą. Szedłem sobie ulicą i zaglądałem jak zwykle i widać było z oddali. A moje miasto ma góra 65 tyś mieszkańców, więc aglomeracja to nie jest. Z Eaglemossem będzie podobnie - spokojnie będzie można sobie kupić wszędzie przynajmniej pierwsze numery. A potem trzeba będzie się umawiać z kioskarzem żeby sprowadzał kolejne numery.

A w Empiku SĄ już półki z komiksami. Oczywiście to są Egmonty - Marvel Now i N52. Można przebierać - od Czerwonego Syna, po Superior Spider-Mana 4. I jasne, że numery WKKM i WKKDC będą się zmieniać. Ale aktualny numer będzie dostępny - wchodzisz z ulicy i bierzesz.
Antari wymyśla niestworzone rzeczy. Egmontowo się broni.

radef - już przecież powiedziałeś, że kupisz najwyżej Supermany, a resztę zostawiasz, bo wolisz Egmont. I ok - robisz co chcesz. Na razie tylko mocno się upierałem że mi się nie spodoba, choć nie czytałem.Z całą stanowczością powiedzieć że coś mi się nie podobało, będę mógł powiedzieć dopiero po lekturze. Może po niej zmienię zdanie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2016, 10:36:26 am wysłana przez 8azyliszek »