Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 325480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:00:59 pm »
Polsce będzie lista niemiecko-brytyjska a nie francuska. Inaczej już w 3 tomie byłby inny Superman a potem LS Początek i Powrót Mrocznego Rycerza.
Na naszej stronie były angielskie okładki więc to nic nie znaczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:09:49 pm »
Sorki jakiego błędu ?
Pisałem że jeszcze nie miesiąc temu była to wirtualna kolekcja, w obecnej chwili jest światło w tunelu, choć nie znamy szczegółów oprócz tego że pierwsze 2 nr to Hush,
Sorki ale do czasu oficjalnej listy jest gdybanie co będzie wydane.

Tego błędu, że uważałeś jesienią, że WKKDC PL nie będzie prawie na pewno.

"Wracając do tematu to w obecnej chwili szanse na kolekcje DC wydają się znikome, naprawde mamy przesyt komiksów superhero. Pomyśl logicznie jak rynek jest nasycony, jestesmy po półmetku WKKM, regularny pakiet Egmontu z DC i Marvela, za chwilę Daredevil oraz pojedyncze tytuły od Muchy. Obciążenie finansowe spore by bylo i ile osób by nawet nie tknęło kolekcji DC. Nie powiem jak co przytuli bym kolekcje choc żona by mnie wykastrowała, mimo wszystko trzba poczekać na rozwój wyrażeń. Twoja pewność siebie co do tej kolekcji czy planów Egmontu każe wnioskować ze jesteś w zarządzie E. Choc ignorancja szybko ten pogląd rozwiewa."

isteklistek na złość babci odmrozi sobie uszy - nie kupi Husha i już, dopłaci do wersji angielskiej. :) Mamy polską Sprawiedliwość, Narodziny Demona, Catwoman i Nową Granicę w jednym tomie z obwolutą. I kto chce oczywiście może ją sobie kupić w każdej chwili. A inni sobie poczekają i kupią w edycji dwutomowej. Mi tam podział na tomy wcale nie przeszkadza. Nie widzę powodu by się o to pieklić. Egmont Husha i Mucha Haloween też wydali w 2 tomach i nic się nie stało.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:12:52 pm »
Egmont Husha i Mucha Haloween też wydali w 2 tomach i nic się nie stało.
Jasne  :biggrin:

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:16:07 pm »
Akurat polskie wydanie Husha było podzielone na dwa tomy, więc nie rozumiem skreślenia. :smile:


Edit: dobra, już zrozumiałem (kolejny) błąd 8azyla. Pewnie też, bym zauważył gdybym go nie ignorował. :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:17:46 pm »
No że tu się nie pomylił  :smile:

EDIT:
Pewnie też, bym zauważył gdybym go nie ignorował. :biggrin:
Niedługo może się okazać że będzie sam ze sobą pisał  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 12:21:27 pm wysłana przez JanT »

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:20:50 pm »
Ciągle opieramy się na czymś co jest nie potwierdzone, temat pełen dywagacji,
Listy nie ma, oficjalnie wiadomo że pod koniec sierpnia ma się ukazać pierwszy tom kolekcji, co więcej dowiemy się po czasie.
Sorki albo bawimy się w plotki albo mówimy o konkretach.
Bazyl przeczytaj mój post ze zrozumieniem, nie napisałem że na pewno nie będzie tylko że szanse na tamten czas tak wyglądały, pisałem że najlepiej poczekać na rozwój wydarzeń.
Czemu starasz się usilnie wciskać w moje usta słowa których nie wypowiedziałem?
p.s. Hush to w sumie Origin, to nasz Bazyl powinien go nie kupić bo to niezgodnie z jego filozofią jest ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 12:32:21 pm wysłana przez Mikel »

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:21:13 pm »
A ja widzę jeszcze takie rzeczy:

Jak ruszy kolekcja i potwierdzi się lista komiksów (np. z listą niemiecką) to np. Egmont nie wyda ich u siebie (na pewno będzie kontynuował rozpoczęte serie, np. Batman/Superman; czy też ewentualnie wyda te tytuły w celu wrzucenia ich w obieg księgarski, czyli ich dostępność będzie dłuższa niż 2 tygodnie, chyba, że się wyprzedają od razu, ale wtedy zrobią dodruk).

Inna sytuacja. Nawet jeśli Egmont nie będzie chciał wydać przez siebie niektórych/wszystkich tytułów, które pojawią się w WKKDC to otwiera to szansę na fajne wydanie innych rzeczy, które mogłyby się u nas pojawić: Kingdom Come w DeLux? Knightfall? No Man's Land? Zbiór Batmanów Kelley Jones'a? Elseworldy? Earth One? Kaznodzieja? 100 naboi? Green Lantern (od REBIRTH i późniejszy run) i Flash: Rebirth.

(niestety?) Jak w przypadku WKKM pewnie Eaglemoss nie poda listy planowanych komiksów w tej (pierwszej) sześćdziesiątce. Co będzie tworzyło sytuację domysłów co się jeszcze może pojawić, a co nie. I dlatego np. Egmont może ruszy z jakąś konkretną serią (Swamp Thing?) grubo przed zapowiedzianymi tytułami przez Eaglemoss lub po prostu zmienią listę tytułów z kolekcji (nawet jeśli Egmont nie przygotowuje tej kolekcji to wg mnie będzie miał wielki wpływ na dobór tytułów - przecież rządzili licencjami na DC w Polsce, więc pewnie nadal rządzą).


Ja tu widzę tylko pozytywy dla nas - tych co kupują już komiksy od kilkudziesięciu ładnych miesięcy czy też lat, tych co chcą sobie wybierać interesują tytuł z półki księgarni (a nie kupować całą kolekcję - bo grzbiet). Będzie dobrze :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:22:18 pm »
Cierpliwość jest cnotą. Hush nie nakopał by Batmanowi, gdyby nie był cierpliwy.
.... no i gdyby Bacior nie zachowywał się niczym egzaltowana nastolatka w okresie dojrzewania, niczym jakaś Molly Bloom po pierwszej randce z Leopoldem, i to jeszcze z dużymi problemami psychicznymi.
Spoiler: pokaż
Selina mówi: "Ciii" i rozchyla usta do namiętnego pocałunku, a Bacior: "DLACZEGO TO POWIEDZIAŁAŚ!!! DLACZEGO!!!" i niemalże wpada w szał, po czym Selina widząc, ze ma do czynienia po prostu ze świrem, odchodzi krecac swoim kształtym tyłkiem, myśląc: "Wal się palancie", zostawiajac biednego Baciora na pastwe permanentnej samotności
Oj, uśmiałem się swego czasu z Husha, uśmiałem... Naprawde super scenariusz Loeba :lol: Swietnie ze ten tom rozpoczyna kolekcje, bo z pewnoscia pokaze neofitom, ze komiksy superbohaterskie moga byc bardzo glebokie i pouczajace.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:48:05 pm »
@UP
Martha?! Dlaczego powiedziałeś to imię?! :)

Zgadzam się co do Loeba - grafoman i ciągle się nurza w ...onych flashbackach, które nikogo nie obchodzą. W Wiecznym Batmanie wspominki nie zabrały połowy opowieści. I dlatego nie lubię jego kolorowej serii, Rzymskich wakacji itp.
Ale w Hushu przynajmniej są rysunki Jima Lee a nie sieczka od Sale'a. Są gościnne występy innych postaci. I ładne wydanie w twardej oprawie za jedyne 45 zł a nie 300 za miękką. To się dla mnie opłaca.

Co do list - nawet w Anglii i Francji nie ma pełnej listy. Ich strony są uzupełniane na bieżąco, a wobec tego, że Francuzi mają zupełnie inny dobór tytułów, mają jeszcze gorszą sytuację niż my. W Polsce na razie mamy 5 potwierdzonych tytułów które pokrywają się z listą niemiecką. I ja się na razie tego bedę trzymał, póki ewentualnie coś innego nam nie wyskoczy.
Miejmy tylko nadzieję, że strona Eaglemoss będzie aktualizowana częściej niż raz na pół roku. Choć akurat tu jest dużo wątpliwości, bo informatyk kosztuje. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 17, 2016, 01:04:37 pm »
W Polsce na razie mamy 5 potwierdzonych tytułów które pokrywają się z listą niemiecką.
Husha masz tylko potwierdzonego. Na stronie która znikła były angielskie okładki (Husha też nie było polskiej) i tytuły a to mogło być skopiowane z angielskiej strony.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 01:08:47 pm wysłana przez JanT »

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 17, 2016, 02:15:23 pm »
Na stronie która znikła były angielskie okładki (Husha też nie było polskiej) i tytuły a to mogło być skopiowane z angielskiej strony.

A to nie są polskie wersje okładek?





« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 02:23:30 pm wysłana przez pshemko79 »
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 17, 2016, 02:19:55 pm »
Ale okładki pierwszych dwóch tomów, reszta eng.
Bazyl
nie wyczuwasz sarkazmu?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 17, 2016, 03:19:22 pm »
Mikel - Właśnie. Nie wyczuwasz go w mojej odpowiedzi?

No nie ma co tak dywagować nad tą listą. Mogą być tylko albo tytuły brytyjsko-niemieckie (z 90% pewności) albo ewentualnie francuskie. No przecież zupełnie nowych pozycji tylko dla Polski i Czech nie wymyślą. To jest jak spinanie się i domaganie od Hachette pełnej polskiej listy tytułów. No co wy chcecie od tych ludzi? Przecież wielokrotnie byli oni odsądzani od czci i wiary i równani z błotem, że się nie znają. Tutaj też znowu trzeba zapomnieć o pełnej informacji, szybkiej prenumeracie i tego typu drugorzędnych rzeczach. Liczy się tylko to, że wreszcie wyjdzie u nas masa fajnych komiksów w dobrej cenie. Reszta to drobiazgi. Trzeba kupować i kupować, by trwała w nieskończoność jak WKKM.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 03:45:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 17, 2016, 03:37:55 pm »
A to nie są polskie wersje okładek?
Chodziło mi o okładki na dole które można przewijać. Tam były wszystkie po angielsku razem z Hushem do którego okładka PL istnieje a nie dali :smile: było tak:


 Więc trzymajmy kciuki za "Polską listę"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 03:41:25 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 17, 2016, 03:51:33 pm »

W którym momencie Egmont potwierdził, że Hush trafi do DC Deluxe? Wyciągasz wnioski nie wiem skąd.

Kołodziejczak, który w jakiś tam sposób jest związany z Egmontem, zapytany o wznowienie Hush i Kingdom Come (najpewniej w Deluxe bo w jakiej innej serii?), odpowiada żartobliwie, żeby nie kupować używanych, drogich egzemplarzy z allegro.

Pytanie dla bystrych, co to może oznaczać?

Z kolei domniemanie, iż wiedział o starcie kolekcji DC i to o nią mu chodziło jest wyciąganiem wniosków nie wiadomo skąd.

 

anything