Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 329750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 18, 2016, 07:59:10 am »
Radef:
 
Natomiast co do tytułów, które w moim przekonaniu obowiązkowo warto wyłuskać z pierwszej piętnastki to proponowałbym (choć to absolutne minimum): 
 
4. Justice League of America: Tower of Babel
13. Superman: Man of Steel
14. Batman: A Death in the Family


Od siebie dodam jeszcze:
6. Green Lantern: Secret Origin
9. Harley Quinn: Preludes and Knock-Knock Jokes
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:00:12 am »

Ale uproszczenie... Do tego krzywdzące. Jest cała masa udanych komiksów z powodzeniem obywających się bez kolegi Wayne'a.
 

Swoje spostrzeżenie oparłem na spisie tomów WKKM i WKKDC. Marvel w kolekcji postawił na różnorodność, DC przede wszystkim na Batmana.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:03:25 am »
Swoje spostrzeżenie oparłem na spisie tomów WKKM i WKKDC. Marvel w kolekcji postawił na różnorodność, DC przede wszystkim na Batmana.


Kolejny dowów na to, że to Egmont przygotowuje kolekcję!  :badgrin:  (żart)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:08:04 am »
Misiokles: "Marvel w kolekcji postawił na różnorodność"
 
Taka to różnorodność, że gdzie się nie obejrzeć to Spider sypie sucharami, Cap po raz kolejny boryka się z depresją wskutek hipokryzji polityków albo w tle daje się słyszeć "Snikt!". Osobiście nie widzę problemu w eksploatowaniu najbardziej dochodowych marek, ale przesadne sprowadzanie uniwersum DC tylko i wyłącznie do Batmana jest nie tyle nieuczciwe co po prostu nieprawdziwe.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:09:25 am »
Co nie zmienia faktu, że większość kolekcji należy do tytułów w których Batman odgrywa prominentną rolę albo jest jednym z głównych postaci.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:14:16 am »
Buczanova: "Co nie zmienia faktu, że większość kolekcji należy do tytułów w których Batman odgrywa prominentną rolę albo jest jednym z głównych postaci."
 
Zwłaszcza "The Lonbow Hunters" ;)

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:14:46 am »
Większość, nie wszystkie. Czytanie ze zrozumieniem jest przydatną umiejętnością. ;)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:17:07 am »
Nie przesadzajmy, bo nawet nie w połowie  :smile:

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:19:26 am »
Buczanova: "Czytanie ze zrozumieniem jest przydatną umiejętnością"
 
Że się sam zacytuje: "Osobiście nie widzę problemu w eksploatowaniu najbardziej dochodowych marek (...)"
 
"Lekarzu, lecz się sam?" :)
 
 

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:26:48 am »
Nie przesadzajmy, bo nawet nie w połowie  :smile:
Jak wczoraj liczyłem to wyszło mi ponad 30 tomów w których mamy Batmana, po południu sprawdzę raz jeszcze.

@Nawimar, ja dyskutuje na temat Twojego twierdzenia, że ta kolekcje jest różnorodna, nie odwracaj kota ogonem. Zarzuciłeś WKKM brak różnorodności, tymczasem kolekcja DC nie jest lepsza, co mówię z ciężkim sercem, biorąc pod uwagę, że zdecydowanie wyżej cenie DC niż Dom Pomysłów.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:31:18 am »
Jak wczoraj liczyłem to wyszło mi ponad 30 tomów w których mamy Batmana, po południu sprawdzę raz jeszcze.
Miały być znaczące występy nie że pojawi się na kilku planszach.

A i tak nie wiadomo czy będziemy mieć niemiecką listę.

@DOWN
To bym prosił o podanie tych tomów. Mi wyszło dwadzieścia kilka z pierwszej sześćdziesiątki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 08:35:11 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:32:47 am »
Miały być znaczące występy nie że pojawi się na kilku planszach.

Po południu sprawdzę i pogadam.  ;-)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:35:05 am »
 
Człowiek wraca z 2 dniowego wyjazdu a tu blisko 20 stron nabite postów.  :roll:
Mucha Haloween też wydali w 2 tomach i nic się nie stało.
8azyliszek Mucha wydała Długie Halloween w jednym tomie, chyba że chodziło ci o to że wyszło Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo. Te dwa komiksy to dwie oddzielne historię, łączą się ze sobą, ale można je czytać oddzielnie.

 
I dlatego np. Egmont może ruszy z jakąś konkretną serią (Swamp Thing?) grubo przed zapowiedzianymi tytułami przez Eaglemoss lub po prostu zmienią listę tytułów z kolekcji (nawet jeśli Egmont nie przygotowuje tej kolekcji to wg mnie będzie miał wielki wpływ na dobór tytułów - przecież rządzili licencjami na DC w Polsce, więc pewnie nadal rządzą).
Mam nadzieje że start kolekcji spowoduje wznowienie wydawania Swamp Thing przez Egmont jak piszesz vision, ale nie obstawiałbym że będą przez to zmiany w kolekcji. Egmont nadal rządzi licencjami DC u Polsce, ale może tak być, że kolekcja jest na innych prawach niż wydawanie komiksów/serii przez inne wydawnictwa, nie wiem trzeba by dokładnie znać umowy.
Ja tu widzę tylko pozytywy dla nas - tych co kupują już komiksy od kilkudziesięciu ładnych miesięcy czy też lat, tych co chcą sobie wybierać interesują tytuł z półki księgarni (a nie kupować całą kolekcję - bo grzbiet). Będzie dobrze
Mnie akurat forma takiej kolekcji nie interesuje, co nie znaczy że nie interesują mnie w niej wydawane pozycje i tak jak Antari chciałbym je mieć wydane po polsku w innej formie i tyle. Zgodzę się że każdy może wybrać co jak chce czytać i co kupić. Ta kolekcja ma przewagę na WKKM jedną rzeczą, wydane historię mają swój początek i koniec oraz bardzo ważna: na grzbiecie jest tytuł albumu (czego brak mnie bardzo irytował w WKKM)

Kołodziejczak, który w jakiś tam sposób jest związany z Egmontem, zapytany o wznowienie Hush i Kingdom Come (najpewniej w Deluxe bo w jakiej innej serii?), odpowiada żartobliwie, żeby nie kupować używanych, drogich egzemplarzy z allegro.
 
Pytanie dla bystrych, co to może oznaczać?
 
Z kolei domniemanie, iż wiedział o starcie kolekcji DC i to o nią mu chodziło jest wyciąganiem wniosków nie wiadomo skąd.
To wszystko było czytanie między wierszami, ale nie zmienia to faktu że mógł mówić o Hush w kontekście kolekcji, jeśli Egmont rzeczywiście będzie ją przygotowywał (a padło stwierdzenie kiedyś że chętnie pomoże). Prawda jest taka że w sierpniu jak wyjdzie pierwszy tom, to po stopce edytorskiej będzie już wszystko jasne.

 
Śmierć Supermana - Dawno czytałem, ale z tego co pamiętam było całkiem fajnie. Niestety widać było nieuchronność scenariusza zmierzającą do oczywistego celu. Przecież Supek na samym początku mógł chwycić Doomsdaya, wynieść go w kosmos i rzucić w słońce. No ale wtedy by go nie mogli zabić, więc scenariusz tego nie przewidział. Dobre rysunki, zwłaszcza przy finałowej bitwie. Szkoda, że nie będzie na razie 2 części - z rządami Supermanów i zmartwychwstaniem. Chyba trzeba będzie sobie dokupić tamte TM Semici.
Liczyłem kiedyś że Egmont wznowi całą trylogię Death and Return of Superman, teraz wiem że nie dostaniemy niestety tego. Patrząc z perspektywy lat Śmierć Superman (1 tom) jest najsłabszy, bo to zwykła naparzanka superhero (serio tam nie ma większej treści poza ostatnim numerem kiedy heros umiera), ale z perspektywy kiedy ten komiks był wydany i co zrobił to trzeba docenić że był to odważny ruch aby uśmiercić tytułowego bohatera i to jednego z filarów  wydawnictwa. Dużo ciekawsze są na pewno dwa kolejne tomy czyli Pogrzeb Przyjaciela oraz Rządy Supermenów.
Flashpoint - To samo co w animacji tylko trochę słabiej.
A ten jak zwykle tylko o jednym.
 
"Nie wiem, czy nasz oddział Eaglemoss zdąży do grudnia wydać testowy rzut 4 pierwszych tomów, ale jestem pewny, że 2016 rok należeć będzie już do nich. I polski czytelnik komiksów, bez problemu będzie miał tani i powszechny dostęp do komiksów Marvela oraz DC. Pseudo monopol polskiego Egmontu zostanie złamany."
Nie zdążył :wink: . Wg mnie nadal jest problem z dostępnością, aby nabyć archiwalne numery kolekcji (WKKM) trzeba się teraz nieźle nakombinować aby mieć komplet, co prawda nie wiadomo jak to będzie z tą kolekcją ale raczej to się nie zmieni i sytuacja się powtórzy. Egmont nadal mam wyłączność na licencje na komisky DC, potwierdziło to kilka wydawnictw. Start tej kolekcji może potwierdzić jedną z dwóch rzeczy: że kolekcje działają/są wydawane na innych zasadach niż normalne wydania zbiorcze (co poniekąd jest prawdą bo są wydawane jako prasa a nie książki); że jest umowa specjalna między Egmontem i Englomess.

90 tomów i ani jednego N52. Mamy lepiej niż Francuzi. Batgirl, Plastic Man, Hawkman, Teen Titans, Young Justice - nigdy w Polsce nie mieli solowych albumów. WKKDC poraża swoją mocą. Wreszcie naprawdę poszerzone zostaną horyzonty polskich fanów DC. I te grubasy GL - Corto Maltese bardzo chwalił run Johnesa, także z przyjemnością położę na nim łapy.
 Na Leszku było omówione parę eventów z lat 90-tych. One Milion został uznany za mocno średni, także to można by wymienić.
 
Nie mamy nadal potwierdzenia jaką edycję ma u nas wydać Englomess, storna zniknęła, a prezentowane tomy były w edycji angielskiej, po za zapowiedzią pierwszego tomu nic nie wiadomo. Po prostu trzeba poczekać do sierpnia.
Co do nowych bohaterów to i tak dostaną tylko po jednym tomie, króluje Batman i Superman, powiedziałbym że nawet GL wygląda ubogo (nie mówię o tych wydaniach specjalnych bo one nawet nie zostały u nas potwierdzone, czyli równie dobrze może ich nie być).
Część "One Milion" dotycząca JLA będzie wydana w obecnych wydaniach tej serii Morrisona od Egmontu tak samo jak JLA: Ziemia 2.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 09:53:03 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:37:52 am »
Buczanova: "(...) nie odwracaj kota ogonem (...)"
 
Nie bardzo muszę, bo okoliczność, że gdzieś w tle pojawi się skrawek peleryny Batmana nie oznacza od razu, że odgrywa on w tej opowieści istotną rolę, a cała kolekcja stoi pod znakiem tej postaci. Na tej samej zasadzie zmuszeni bylibyśmy uznać "Diabła stróża" za ważną fabułę z udziałem Spider-Mana. I tak jak napisałem (a co pozwoliłeś sobie zignorować) nie mam nic przeciwko temu, aby tego typu gościnne występy miały miejsce. Nie ma tylko potrzeby formułowania przesadnych opinii, bo wyjdzie na to, że "Panika na niebie" to typowa, "batmaniczna" historia tylko dlatego, że jej realizatorzy ośmielili się wciągnąć na listę kilkudziesięciu udzielających się tam osobowości również Bruce'a Wayne'a. 

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:42:48 am »
Dziwne że nie dali pierwszego tomu Sandmana  :smile: (ale to dobrze)