trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 325530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #765 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:00:37 pm »
Zarówno Swamp Thing jak i Animal Man to całe, zaplanowane historie - ze Swamp Thinga da się jeszcze wykroić jakieś mniejsze wątki (na siłę), ale w Animal Manie (jeśli o Morrisonie mówimy), to już nie bardzo. Na szczęście jest fajny omnibus, więc jak Egmont nie zrobi łaski to...

Ciągłość olali, bo to są już grubsze niż dwutomowe serie - chociaż Animal Mana, to jeszcze mogliby puścić 3 tomy pod rząd, tym bardziej, że seria jest genialna.

W każdym razie ja Animal Mana i Swamp Thinga w takiej formie kupię po moim trupie.

Zresztą jeśli chodzi o Morrisona, to ja trochę nie rozumiem Egmontu - boją się tych jego starszych pozycji jak ognia, chociaż jestem przekonany, że taki Animal Man miałby szansę na odniesienie większego sukcesu niż, powiedzmy, All-Star Western.

Ten omnibus Animal Mana Morrisona jest tani, aż żal nie brać. I ciągle dostępny. Dla mnie lepiej żeby Egmont wziął się najpierw za Swamp Thinga bo o nim tego powiedzieć nie można.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #766 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:33:20 pm »
szkoda tych dodatkowych tomow, Polacy zawsze musza byc gorsi ech  :doubt:
Ciekawe czemu polski oddzial eagle nie zawalczyl o te bonusowe tomy
Chyba, ze te extra tomy ukaza sie w ramach kolekcji, oby.
osobiscie nie pogardzilbym wszystkimi bonusami  :razz:
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #767 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:37:53 pm »
Chyba, ze te extra tomy ukaza sie w ramach kolekcji, oby.
osobiscie nie pogardzilbym wszystkimi bonusami  :razz:
pzdr

Na pewno ich nie będzie. Niestety. Za darmo ich nie dostaniemy, a dodatkowej opcji prenumeraty nie ma.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #768 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:40:00 pm »
Na pewno ich nie będzie. Niestety. Za darmo ich nie dostaniemy, a dodatkowej opcji prenumeraty nie ma.

Jest jeszcze minimalna możliwość, jeśli obecna WKKDC to rzut testowy. W Niemczech także premiowa prenumerata pojawiła się dopiero z właściwym startem kolekcji.

EDIT: Według nowych przecieków w tomie z "Animal Manem" będzie pierwszych 8 zeszytów runu Morrisona. Oprócz tego mamy nieoficjalny skład albumu "Batman and the Outsiders".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 10:11:13 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #769 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:21:09 pm »
Jeszcze raz - poczekajcie do przyszłego roku. Będzie sprzedaż, będą  wydania specjalne i te grubasy także.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #770 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:24:44 pm »
Jeszcze raz - poczekajcie do przyszłego roku. Będzie sprzedaż, będą  wydania specjalne i te grubasy także.

Jeszcze raz - jeżeli możliwość zakupu prenumeraty premiowej nie zostanie ogłoszona na samym początku kolekcji, później nie da się tego wprowadzić, dajmy na to, w połowie serii. Zakup tomów premiowych polega na dopłacaniu do każdej przesyłki z prenumeratą określonej kwoty.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #771 dnia: Sierpień 05, 2016, 01:33:26 am »
Na pewno ich nie będzie. Niestety. Za darmo ich nie dostaniemy, a dodatkowej opcji prenumeraty nie ma.
Uważaj z takimi słowami. Wielu twierdziło, że NA PEWNO nie będzie WKKDC, a jest  :smile:
Bazyl to jasnowidz i wie co pisze  :wink: Jak pisze, że będzie to będzie
Choć jak Lucka z H nie kupił to kolekcji nie będzie. Więc wszystko zależy co Bazyl kupi - i to będzie  :idea:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #772 dnia: Sierpień 05, 2016, 05:30:54 am »
Garf - chodzi mi o możliwość zakupu dodatkowego tych numerów - tak jak wydań specjalnych. Bez dokładania do prenumeraty, tylko zapłaty za to jednorazowo.

@DOWN
Oczywiście, że grubasy będą kosztować więcej niż 40 zł.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2016, 07:29:42 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #773 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:01:41 am »
Tylko że tam gdzie kolekcje startował (nie mówię tu o rzutach testowych) od razu była informacja co do tych tomów. Problemem jest ich objętość, wątpię aby je wydali od tak, jeśli miałby by się pojawić np. jako wydania specjalne to na pewno nie za tą samą cenę co zwykła kolekcja. Ja uważam że zarówno  Eaglemoss jak i Hachette postępują (przynajmniej u nas) mało profesjonalnie nie dając takiej informacji, mimo że padają ciągle pytania o kolejność, zawartość i czy dodatki, a oni to zlewają. Wiem że nie są to wydawcy komiksów tylko kolekcji od wszystkiego i dla nich ma to małe znaczenie.

8azyliszek nawet taki Egmont, którego gnoisz w co drugiej swojej wypowiedzi, zaprezentował katalog wydawniczy na 2016 i co festiwal daje informacje co do swoich planów, czy też rozważa prośby czytelników (Lucky Luke się kłania). Nie ma się co dziwić że Eaglemoss nic z tych rzeczy nie robi jak się skończą im kolekcje to nie dostaniemy nic więcej.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #774 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:08:41 am »
Na pewno ich nie będzie.
Skąd ta pewność? Wczoraj rozmawiałem z panią z BOKu (potwierdzając prenumeratę) i wcale mi tego tak jednoznacznie nie potwierdziła. Owszem, w prenumeracie nie, ale jeszcze nie jest przesądzone, że nie pojawią się też po prostu w sprzedaży. Poza tym dowiedziałem się, że komiksy pakowane będą w kartony, nie wiadomo natomiast czy każdy album będzie w folii.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #775 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:34:27 am »
8azyliszek nawet taki Egmont, którego gnoisz w co drugiej swojej wypowiedzi, zaprezentował katalog wydawniczy na 2016 i co festiwal daje informacje co do swoich planów, czy też rozważa prośby czytelników (Lucky Luke się kłania). Nie ma się co dziwić że Eaglemoss nic z tych rzeczy nie robi jak się skończą im kolekcje to nie dostaniemy nic więcej.

To od Egmontu nie dostawaliśmy nic w latach 2007-2012, poza jednym Batmanem rocznie i komiksami dla dzieci. To Egmont wziął się i uciął wydawanie superhero. A tu się jeździ po Eaglemoss i Hachette, które np. robiło wszystko by przedłużać ciągle Kolekcję Thorgala/Rosińskiego albo wznowiło dyskusje o Lucky Luke'u itd.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #776 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:42:30 am »
To od Egmontu nie dostawaliśmy nic w latach 2007-2012

kto nic nie dostawał? jaką grupę reprezentujesz i o kim tu mówisz? pisz precyzyjnie!!!
Bo ja od Egmontu wtedy dostawałem z 5 razy więcej niż teraz...


prosiłem cię: pisz dokładnie o kim mówisz.
Bo znów wygląda jakbyś pisał w moim imieniu też, a mnie to wkurza...


więc przestań... PISZ O SOBIE!!!! Bo mało kogo z ludzi tutaj tak naprawdę reprezentujesz... z jedna osoba mi do głowy może przychodzi...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:58:27 am »
Skąd ta pewność? Wczoraj rozmawiałem z panią z BOKu (potwierdzając prenumeratę) i wcale mi tego tak jednoznacznie nie potwierdziła. Owszem, w prenumeracie nie, ale jeszcze nie jest przesądzone, że nie pojawią się też po prostu w sprzedaży. Poza tym dowiedziałem się, że komiksy pakowane będą w kartony, nie wiadomo natomiast czy każdy album będzie w folii.
Pani z BOKu pewnie wie mniej od nas (jak z WKKM  :smile: ) O takich rzeczach się mówi na początku żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Specjalnych tomów dla prenumeratorów ma nie być i myślę że Kryzysów też nie będzie.

Bo to Polska nie, elegancja Francja  :biggrin:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #778 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:59:38 am »
kto nic nie dostawał? jaką grupę reprezentujesz i o kim tu mówisz? pisz precyzyjnie!!!
Bo ja od Egmontu wtedy dostawałem z 5 razy więcej niż teraz...


prosiłem cię: pisz dokładnie o kim mówisz.
Bo znów wygląda jakbyś pisał w moim imieniu też, a mnie to wkurza...


więc przestań... PISZ O SOBIE!!!! Bo mało kogo z ludzi tutaj tak naprawdę reprezentujesz... z jedna osoba mi do głowy może przychodzi...

Bazyl ma tutaj problem (właściwie jeden z wielu) z zauważeniem, że reprezentuje marginalnie wąską grupę czytelników komiksów:
- wyłącznie superhero
- ale tylko ze znanymi bohaterami
- wydawane jak najtaniej
- najlepiej w kolekcjach
I nie może się pogodzić z faktem, że wśród użytkowników forum (czyli świadomych komiksiarzy) niewielu należy do tej grupy. Myśl, że któryś z tych podpunktów może nie być głównym celem każdego komiksiarza w Polsce nawet nie chce postać mu w głowie.

A tu świat wcale nie jest taki prosty. Superhero to tylko część rynku komiksowego. A nawet wśród czytelników-tylko-superhero nie każdy łyka kolejnego dennego ale taniego Batmana czy kolejny kiepski komiks z Deadpoolem. I nie każdy chce mieć wydane byle jak, byle tanio. A niektórzy nawet mając do wyboru, wybierają droższe wydania. Albo nawet kupują Artist Edition. Albo plansze, żeby jeszcze bardziej cieszyć się dziełem ulubionego artysty! Szaleńcy!

Ergo: Jak kiedyś do świadomości Bazyla przedostanie się w końcu informacja, że komiks to nie tylko opowiastki na nudne popołudnie dla ludzi, których męczą książki, to będzie rewolucja.

Offline mani78

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpień 05, 2016, 08:00:03 am »
Ludzie, serio - po co wy z nim w ogóle polemizujecie? Koleś od kilku miesięcy ma swoje niezmienne "przemyślenia" i dzieli się tymi "mądrościami". Przestańcie go przekonywać, nawracać, to skończy pisać...

I przy okazji będzie mniej bzdur do czytania.