Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 328487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #855 dnia: Sierpień 14, 2016, 10:31:39 pm »
@UP
Skończy też wreszcie z marnowaniem swoich slotów na wdawanie dubli z WKKDC i może wreszcie dostaniemy więcej premier.
ale gdy WKKDC wydaje duble to już jest ok, czyż nie? W każdym razie, jak Egmont mógł dublować komiksy których na Polskim rynku nie było? Gdyby iść tą retoryką to można powiedzieć że wszystkie wydawnictwa wydające w Polsce zagraniczne komiksy wydaja duble. W końcu gdzieś one się kiedyś ukazały wczęśniej
może w przyszłym roku doczekalibyśmy się więcej DC w formacie S&B. To by było najlepsze.
nie wiem dla kogo. Na ten moment najlepsze co Egmont ma z DC to Deluxy. I oby ich wydał więcej.


mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpień 14, 2016, 10:43:09 pm »
W każdym razie, jak Egmont mógł dublować komiksy których na Polskim rynku nie było?

a gdyby tu było nagle przedszkole,w przyszłości...i wasz synek mały tędy przechodził, w przyszłości...którego jeszcze nie macie....

istna komedia.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpień 14, 2016, 10:44:44 pm »
To jest jak sytuacja z Muszą Civil War. Wiedzieli, że wyda ją Hachette, a mimo to postanowili spróbować sprzedać przed nimi swoje wydanie drożej. I potem leżała w magazynach 3 lata do premiery filmu.

Egmont zrobił to samo. Wiedział, że nadchodzi Kolekcja Eaglemoss do Polski, to postanowił ich uprzedzić i wydać to samo drożej - Trójcę, Nową Granicę, Luthora, Flashpoint. Szkoda, że nie robił tego taniej,tak jak z S&B, Narodzinami Demona i Catwoman. Wtedy byłoby ok.

W sumie jestem za Deluxami (Kryzys), jeśli to będą jakieś fajne, dobre tytuły. A nie tylko Batman, o którym wcześniej nie słyszałem.

misiokles - zobaczymy jak to będzie. Może wyjdzie na twoje i komiksy po 80 zł wrócą do łask.
mgnesium - i nie mówcie, że nie macie syna, bo zawsze moglibyście mieć. :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpień 14, 2016, 10:57:38 pm »
To jest jak sytuacja z Muszą Civil War. Wiedzieli, że wyda ją Hachette, a mimo to postanowili spróbować sprzedać przed nimi swoje wydanie drożej. I potem leżała w magazynach 3 lata do premiery filmu.
I znowu bzdury! Wydanie CW przez Muchę było efektem planu wydawniczego obranego na długo przed jakimikolwiek zapowiedziami WKKM. Ale skąd nasz mały miś ma to wiedzieć? Podpowiedź: Mucha wystartowała z New Avengers i zgadnij jaki event sobie wypadł akurat w trakcie trwania ten serii?

A nie tylko Batman, o którym wcześniej nie słyszałem.
Nie słyszałeś bo taki z ciebie ekspert za trzy grosze. To nie wina komiksu.

BTW. Wydawanie Nowej Granicy w standardzie S&B... pomysł stulecia ziom!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpień 14, 2016, 11:18:28 pm »
Trial WKKM wyszedł w sierpniu 2012 roku. Opracowała go Mucha. Czyli umowa z Hachette była negocjowana i podpisana jeszcze wcześniej. Czyli wiedzieli z wyprzedzeniem o nadciągającej Kolekcji i bardzo prawdopodobnej liście tytułów. Tak samo enigmatyczny T.Kołodziejczak dający do zrozumienia, że Hush niedługo wyjdzie. Też wiedział z wyprzedzeniem.

Nie mówiłem wcale o Nowej Granicy - mi pasuje nadchodzące wdanie Eaglemoss. Ale już taki Flashpoint w podobnej formie jak Age of Ultron czy Nieskończoność, spokojnie mógłby wyjść. Tym bardziej Year 100, Ziemia Jeden czy Gotyk. Forma Marvel Now, czy S&B jest bardzo fajna. Chciałbym, by jak najwięcej tytułów tak wychodziło. Twarda okładka podnosi koszty.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpień 14, 2016, 11:22:43 pm »
Bzdury, bzdury, bzdury. Pierwszy tom New Avengers został wydany w marcu 2011, więc Mucha musiała podjąć decyzję o tym kierunku jeszcze wcześniej. 

I odwal się od mojego Year 100. Ja chcę ten komiks w Deluxe. A Ty go i tak nie chcesz/nie spodoba Ci się.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:03:30 am »
Egmont zrobił to samo. Wiedział, że nadchodzi Kolekcja Eaglemoss do Polski, to postanowił ich uprzedzić i wydać to samo drożej - Trójcę, Nową Granicę, Luthora, Flashpoint. Szkoda, że nie robił tego taniej,tak jak z S&B, Narodzinami Demona i Catwoman. Wtedy byłoby ok.

Narodziny wyszły taniej tylko z uwagi na rabaty, okładkowa to  99,99 zł, o czym ty mówisz? Dlaczego wrzuciłeś też Catwoman do jednego worka? Człowieku żyjesz w swoim wyimaginowanym świecie  :lol: Idąc tym tropem nic nie powinno się ukazywać w Deluxe, bo według Twojej "obiektywnej" oceny nie zasługują. Z drugiej strony piszesz, że popierasz Deluxe... oj chyba się pogubiłeś w zeznaniach...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:10:01 am »
Forma Marvel Now, czy S&B jest bardzo fajna. Chciałbym, by jak najwięcej tytułów tak wychodziło. Twarda okładka podnosi koszty.
niestety Eaglemos podciął nogi Egmontowi i swoją kolekcją zabrał mu masę tytułów nadających się do tego formatu, i przy tym wyda tonę dubli.
Eaglemos to zło.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpień 15, 2016, 12:27:53 am »
Narodziny wyszły taniej tylko z uwagi na rabaty, okładkowa to  99,99 zł, o czym ty mówisz? Dlaczego wrzuciłeś też Catwoman do jednego worka? Człowieku żyjesz w swoim wyimaginowanym świecie  :lol: Idąc tym tropem nic nie powinno się ukazywać w Deluxe, bo według Twojej "obiektywnej" oceny nie zasługują. Z drugiej strony piszesz, że popierasz Deluxe... oj chyba się pogubiłeś w zeznaniach...
Bo Narodziny Demona i Catwoman jest podzielone w kolekcji DC na dwa krótkie tomy. Wiec jest taniej.
Tylko 8azyliszek nie potrafi zrozumieć, że Egmont nie wydaje kolekcji i nie potrafi wydawać wszystkiego w takiej samej cenie (choć np. niektóre tomy są grubsze). Zrobił to z "Wiecznym Batmanem" (bo to seria) i już 8azyliszek narzekał, że kolejne tomy są drogie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:20:59 am »
Właśnie robię sobie customowe obwoluty na tomy WKKM. Te panoramy to porażka po całości. Nie kupisz jeden tomu i pach! Dziura.


Tego typu obwoluty przydałyby się na WKKDC :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:27:44 am »
Tego typu obwoluty przydałyby się na WKKDC :D

Na liście WKKDC jest jakieś 5 tytułów które być może kupię. Więc jeśli ta pierwsza partia obwolut wyjdzie dobrze, to ruszam z produkcją! ;)

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:29:45 am »
Na liście WKKDC jest jakieś 5 tytułów które być może kupię. Więc jeśli ta pierwsza partia obwolut wyjdzie dobrze, to ruszam z produkcją! :wink:


W takim razie jestem zainteresowany ;)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpień 15, 2016, 09:58:09 am »
Historia "Hush" liczy 12 części (Batman 608-619), tymczasem jak podaje niemiecki eaglemoss : HUSH TEIL 1(Batman- 608-613), HUSH TEIL 2 (614-618), na wikipedii tak samo, co oznacza, że chyba historia urwie się w najważniejszym momencie.
Na mojej liście, którą kompilowałem z niemieckich forów i Amazon.de, podane jest, że numer 619 także wejdzie w skład edycji Eaglemoss.
Za to chyba zabraknie kilku dodatkowych plansz z Wizard #0, które były w wydaniu Egmontu: dwie strony genezy Batmana na początku historii (w zagranicznych unboxingach widziałem, że nie ma ich ani na początku ani na końcu) oraz krótki rozdział "Jaskinia" czyli dodatkowa scena z Batmanem, Catwoman i Alfredem w środku drugiego tomu (nie udało mi się dostrzec czy ta scena będzie czy ją wyrzucono, ale skoro brak informacji o Wizard #0 w opisie składu tomu...).

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpień 15, 2016, 04:16:14 pm »
Na liście WKKDC jest jakieś 5 tytułów które być może kupię. Więc jeśli ta pierwsza partia obwolut wyjdzie dobrze, to ruszam z produkcją! ;)

Ja aż tak się tym nie przejmuje. Mam po prostu wydzielony osobny regał na tzw. szrot gdzie ładują wersje ekonomiczne m.in tomy WKKM, w przyszłości te kilka WKKDC, tpb, egmontowskie marvel now itd. Polecam! W ogóle nie trzeba się przejmować bałaganem, paskudnymi grzbietami i brakiem regularności.

Offline kas1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpień 15, 2016, 04:29:41 pm »
Właśnie robię sobie customowe obwoluty na tomy WKKM. Te panoramy to porażka po całości. Nie kupisz jeden tomu i pach! Dziura.

Ciekawa koncepcja. Podzielisz się efektami?