Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 78449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 03, 2016, 02:37:50 am »
https://www.sendspace.com/file/77vm31


Dzięki Kelen. Dobra jakość dźwięku (chyba lepsza niż w zapisie z KW). Szkoda, że tak mało czasu. Mogliby też przenieść MFKiG na inny termin (trzy tygodnie później, po targach we Frankfurcie najlepiej).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Funny

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 03, 2016, 07:07:06 am »
Rozdawanie numerków bylo od pierwszego.
Poza Bedu, którego sesje zaczynały się w obotę od numerku 2 - jednak jedynka na sesji nie była obecna.


Nieładnie jednak zachowywało się kilku cwaniaczków - szczególnie jeden gość, którzy po przyjściu ludzi z numerkami, próbowali od wewnątrz pobrać coś dla siebie.
Bylo to przyczyną nerwówki i zdenerwowania - ale czemu się dziwić jak ludzie czekali od 17.
Poszliśmy szybko do środka, powiedzieliśmy, że owy cwaniaczek może zapomnieć o wejściu przed kimkolwiek do rysowników - nawet jak będzie miał numerek jeden. Na co jegomość bezczelnie odpowiada iż on jest jednym z organizatorów (nie przyznał się z którego stoiska) i on jest tutaj na innych prawach  :biggrin:
Myślałem , że padnę  :biggrin:
Dostal krótką informację o strefie VIP jako miejscu gdzie organizatorzy biorą autografy dla siebie oraz przypomnienie, że nie ma szans na dostanie sie gdziekolwiek jak nie stał w kolejce.
Po 10 minutach wrócił spróbować raz jeszcze, a na zwrócenie mu uwagi - grzeczne i bez agresji - zaczął obrażać kolejkowiczów aż ochroniarz kazał mu natychmiast odejść.


W niedzielę wszystko bylo spokojnie i bez stresu oraz cwaniakowania.


Dodam tylko, że w sobotę rozdawanie numerków bylo spóźnione o ponad 40 minut a w niedzielę o pół godziny.


Jednak poza tym męczącym staniem, rozmowa z ludźmi w kolejce o komiksach i nie tylko była po prostu super.
Atmosfera kolejkowa na 10+   :biggrin:

Edit:


Może moderator ostatnie pytanie starceka i moją wypowiedź przerzuciłby do tematu MFKiG. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 07:22:28 am wysłana przez Funny »

Offline chmiel

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 03, 2016, 09:30:51 am »
Powodem zawieszenia (a następnie zamknięcia) "Hugo" była niechęć do serii ze strony Decyzyjnego z wydawnictwa, któremu nie podobała się sprzedaż i - prawdopodobnie - sam Bedu. Czyli klasycznie - po tym debilu z wydawnictwa nie ma już zapewne śladu (choć może awansował), a my straciliśmy szansę na kolejne historie z Hugo i resztą załogi.

Bedu - wspaniały, skromny człowiek. Autentycznie wzruszony Waszym przyjęciem - zapewniam :D

Offline janjedlikowski

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 03, 2016, 09:48:20 am »
A czy nie padło pytanie, czemu w takim razie Bedu nie przeszedł z Hugo do innego wydawnictwa?

Offline chmiel

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 03, 2016, 09:52:34 am »
Odnoszę wrażenie, że był tak zniechęcony/przygnębiony całą sytuacją, że postanowił zakończyć ten rozdział swojego życia.

Offline Kokosz

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 03, 2016, 10:41:36 am »
Bedu - wspaniały, skromny człowiek. Autentycznie wzruszony Waszym przyjęciem - zapewniam :D

Ciekawe, czy polski nakład Hugo nie jest większy niż francuski...

Przypomina mi się film "Searching for Sugar Man"...

Offline janjedlikowski

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 03, 2016, 11:27:33 am »
Nikt nie nagrywał spotkania z Bedu?

Offline freshmaker

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 03, 2016, 11:52:16 am »
byłem w tym roku w sobotę i niedzielę, niestety z dzieciakami a uważam że sama MFKa nie jest za dobrze przystosowana do dzieci < 10 lat.

podobało mi się że spotkania były zorganizowane w budynku obok, było bardzo komfortowo. niestety widać że grafik dla autorów był ustawiony "na styk" co skutkowało spóźnieniami. ciekawe czy festiwal dorobi się tłumaczenia "online" i słuchaweczek dla osób zainteresowanych. takie rozwiązanie wydłużyłoby czas spotkań z autorami.

w tym roku mieliśmy na prawdę światowe gwiazdy. chyba poprzedni tego kalibru festiwal był w 2008 (?) moebius/manara.

co do autografów to jak zwykle dziki szał. komitet kolejkowy jak zwykle obstawiał pierwsze miejsca, ale w sumie to jestem pełen podziwu dla tych ludzi. ja brałem numerki w niedzielę około 11 i udało mi się dostać rysunek bisleya i podpis bedu.

zakupy: integral melona frąsia (polecam) i abc warriors (żeby bisley miał się na czym podpisać) - dla osób wahających się dodam że jakość wydania drugiego wydania jest tak samo słaba jak pierwszego.

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 03, 2016, 12:34:00 pm »
Obszerna relacja (6 stron znormalizowanego tekstu bez obrazków) z festiwalu. Mnóstwo o McCloudzie, sporo o Manarze, Bedu i polskich autorach. Kilka ogólnych spostrzeżeń. Świetna edycja, byle do następnego roku!

Zapraszam:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/10/relacja-27-miedzynarodowy-festiwal.html

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 03, 2016, 05:20:40 pm »
Ciekawe, czy polski nakład Hugo nie jest większy niż francuski...

Przypomina mi się film "Searching for Sugar Man"...

Nakład jest mniejszy. Przykład  z Sixto Rodriguezem bardzo trafny. Jeżeli francuski miłośnik komiksu już kojarzy kim jest Bedu. To bardziej popularna jest tam seria Clifton. Co kraj, to obyczaj. We Francji Hugo został zdjęty, bo najzwyczajniej się nie sprzedawał. W Polsce trafił na swój moment. Trzeba jednak oddać,że to bardzo przyzwoita seria.

Offline kenji

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 03, 2016, 05:26:09 pm »
Stary - skad Ty masz takie informacje ze Hugo został zdjęty bo słabo sie sprzedawał? Bardzo prosze o zródło ! Czy moze Ci sie tylko tak wydaje ze tak było i piszesz o tym teraz na forum ?? 2 dni temu byłem na spotkaniu z autorem i On miał inna wersje wydarzeń , wiec jesli masz lepsze zródło niz sam autor to sie podziel prosze. A jesli nie to ... Nie pisz takich farmazonów !

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 03, 2016, 05:39:42 pm »
kenji bo wszędzie na świecie o planie wydwniczym decyduje sprzedaż. Zobacz, taki "Thorgal". Pomimo gigantycznych nakładów nikt go nie zdejmuje z planów wydawniczych. Ach ci francuzi, tylko słabych menadżerów mają.

Offline Garf

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 03, 2016, 05:55:23 pm »
kenji bo wszędzie na świecie o planie wydwniczym decyduje sprzedaż.

To w takim razie dlaczego od prawie 25 lat nie wyszedł żaden nowy album "Tintina" - serii, która jest jedną z najpopularniejszych frankofońskich komiksów na świecie i cieszy się wręcz kultowym statusem w krajach francuskojęzycznych? Bo na pewno nie z powodu kiepskiej sprzedaży.

Nie wyszedł, bo autor w testamencie zażyczył sobie, żeby nikt po nim nie kontynuował "Tintina". I mimo że ludzie zarządzający spuścizną po Herge byli wielokrotnie krytykowani za chciwość i apodyktyczność, to nawet oni się nie ważyli tego zignorować.

Kolejny przykład: "All-Star Batman i Robin" Millera i Lee. Komiks urwany, twórcy zajęli się innymi sprawami.  I nawet taki gigant jak DC nic nie poradzi w tej sytuacji. A na pewno kolejny numer sprzedałby się jak świeże bułeczki przez same nazwiska autorów (choć osobiście uważam, że to była straszna kaszana).

Nie wspominam już o wielu innych czynnikach, które mogą zahamować wydawanie komiksu mimo sporej sprzedaży - kwestie licencyjne, złe decyzje szefostwa, sprawy prawne itd. itp.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 03, 2016, 06:04:58 pm »
Garf. Wiesz kim jest "Tintin" dla Belgów. Kto mógłby to kontynuować. Chyba tylko Moebius, albo Bilal. Tylko oni mieliby to gdzieś. Ten Batman i Robin Millera i Lee jest tak słaby, jest na takim żenującym poziomie. Chwałą DC, że przykryli kontynuacje tego gniota firmowanego wielkimi nazwiskami.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 03, 2016, 06:11:13 pm »
@niebosklon

Ja tam wierzę autorowi, nie Tobie

Sprawiał niesamowicie przemiłe wrażenie i wyglądał na bardzo prawdomównego.
Ciebie zaś nie znam...