trawa

Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 78719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 03, 2016, 06:19:16 pm »
fragsel spoko.Uważam również,że  Bedu to przemiły człowiek. Bardzo lubię Hugo. Hitem we Francji ta seria jednak nie była i tyle. Jest w Polsce. Super. Mam nadzieje, że Egmont postara się o kontynuacje serii. Premiera w Polsce, nie we Francji. Na MFK a nie w Angouleme. To wcale nie jest absurdalne.

Offline Death

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 03, 2016, 06:29:46 pm »
"Podczas 27 MFKiG w Łodzi przyznano następujące nagrody:
Nagrodę za najlepszy polski album komiksowy, wydany w okresie między festiwalami, jury w składzie Dominika Węcławek, Karol Konwerski, Jarosław Machała, Sebastian Frąckiewicz, Maciej Pałka, Marcin Kamiński i Piotr Kasiński przyznało Jackowi Świdzińskiemu za album "Wielka ucieczka z ogródków działkowych" wydany przez Kulturę Gniewu.
Nagrodę dla najlepszego polskiego wydawcy komiksów - za publikowanie znakomitych komiksów europejskich i amerykańskich, za atrakcyjne przypominanie dawnego i klasycznego polskiego komiksu oraz za wydawanie ciekawych albumów współczesnych polskich scenarzystów i rysowników organizatorzy przyznali Wydawnictwu Komiksowemu.
Doktorat humoris causa, czyli Nagrodę im. Papcia Chmiela za wybitne zasługi dla polskiego komiksu otrzymał Michał "Śledziu" Śledziński. W tym roku przyczynkiem do przyznania nagrody był - nieukazujący się już niestety - magazyn komiksowy "Produkt", którego Michał Śledziński był twórcą i redaktorem naczelnym. "Produkt" był niezwykle ważny dla rozwoju komiksu w Polsce - okazał się kuźnią rysowniczych i scenariuszowych talentów, wyznacznikiem nowych trendów oraz zdobywcą zupełnie nowej komiksowej publiczności.
PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY KONKURSU NA KRÓTKĄ FORMĘ KOMIKSOWĄ, zorganizowanego przy XXVII Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
Jury Konkursu na Krótką Formę Komiksową w składzie: Berenika Kołomycka, Wojciech Birek, Tomáš Prokůpek, Michał Rzecznik i Artur Wabik (przewodniczący) obradujące w dniach 20-25.09.2016 r., po zapoznaniu się z nadesłanymi na konkurs pracami oceniło je i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Trzy równorzędne wyróżnienia:
- w wysokości 1 000 zł brutto dla Mateusza Wiśniewskiego (scenariusz), Piotra Nowackiego (grafika) i Łukasza Mazura (kolor) za pracę pt. „Beksa” (nr 63);
- w wysokości 1 000 zł brutto dla Mikołaja Ratki (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Huehuetlahtolli – opowieści starców” (nr 65);
- w wysokości 1 000 zł brutto dla Branka Jelinka (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Oskar Ed” (nr 35);
- trzecią nagrodę w wysokości 2 000 zł brutto dla Rocha Urbaniaka (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Sedna” (nr 108);
- drugą nagrodę w wysokości 3 000 zł brutto dla Mateusza Wiśniewskiego (scenariusz) i Benjamina Bauchau (grafika) za pracę pt. „Garbage in, garbage out” (nr 7);
- pierwszą nagrodę w wysokości 4 000 zł brutto dla Tomasza Kontnego (scenariusz.) i Michała Gowarzewskiego (grafika) za pracę pt. „Za późno” (nr 86);
- Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową XXVI Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 6 000 zł brutto dla Bartosza Sztybora (scenariusz) i Bartka Glazy (grafika) za pracę pt. „Coś pękło” (nr 90).
Werdykt został wydany niejednogłośnie, lecz z wypracowanym w efekcie kompromisu przekonaniem, że nagradzamy najlepsze spośród ponad stu zgłoszonych na konkurs prac. Nagrodzone, a także wyróżnione przez Jury, komiksy odznaczają się sprawną konstrukcją fabularną i interesującą szatą graficzną. Mamy nadzieję, że przyznane przez nas nagrody staną się motywacją dla twórców i przyczynią się do dalszego rozwoju polskiego komiksu".

Wyniki znalazłem na profilu: https://www.facebook.com/polskiekomiksy

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 03, 2016, 06:33:51 pm »
Nie wiem kim jest bazyl. Rozumiem,że koledzy śmieszkują. Może jednak koledzy przypomną ,mi laikowi. Jakie to serie wypuścił wielka gwiazda frankofońskiego komiksu Bedu po 90 roku? Ile komiksów zilustrował?

Offline Garf

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 03, 2016, 06:34:13 pm »
Garf. Wiesz kim jest "Tintin" dla Belgów. Kto mógłby to kontynuować.

Zakładam, że czymś takim jak "Asteriks" dla Francuzów - który jest kontynuowany przez o wiele mniej znanych twórców niż Goscinny i Uderzo. Więc niestety ten argument odpada. Wystarczyłby zręczny scenarzysta i dobry imitator kreski Herge, a na pewno sprzedałoby się w milionach - co przeczy Twej tezie, że tylko i wyłącznie sprzedaż decyduje o kontynuowaniu serii

Ten Batman i Robin Millera i Lee jest tak słaby, jest na takim żenującym poziomie. Chwałą DC, że przykryli kontynuacje tego gniota firmowanego wielkimi nazwiskami.

Nie przeczę, że to słabe, jednak tu także sprzedaż następnych numerów na pewno byłaby wysoka. A wydaje mi się, że DC z radością wydałoby dalsze zeszyty, gdyby tylko Millerowi i Lee chciałoby się je zrobić. nie chce im się, więc nawet supersprzedaż nie pomoże - taka była istota mojego drugiego przykładu.

Może jednak koledzy przypomną ,mi laikowi. Jakie to serie wypuścił wielka gwiazda frankofońskiego komiksu Bedu po 90 roku? Ile komiksów zilustrował?

A jak odpowiedź na to pytanie będzie się miała do uzasadnienia Twojej tezy, że "Hugo" przerwano z uwagi na złą sprzedaż?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 03, 2016, 06:43:23 pm »
Bedu wielkim artystą jest. Składam samokrytykę.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 03, 2016, 06:48:59 pm »
Nie wiem kim jest bazyl. Rozumiem,że koledzy śmieszkują. Może jednak koledzy przypomną ,mi laikowi. Jakie to serie wypuścił wielka gwiazda frankofońskiego komiksu Bedu po 90 roku? Ile komiksów zilustrował?


Rysował takie serie jak: Clifton od 10 do 17? albumu. W 1990 roku wydano album 13.
Od 1994 rysuje serię Le Psy. Obecnie 21 części. Dodatkowo Le P'tit prof.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 03, 2016, 06:59:35 pm »

Rysował takie serie jak: Clifton od 10 do 17? albumu. W 1990 roku wydano album 13.
Od 1994 rysuje serię Le Psy. Obecnie 21 części. Dodatkowo Le P'tit prof.

Dziękuję. Teraz odpowiedźcie mi na pytanie dlaczego zdjęto Hugo a kontynuowano serie Clifton? Ten sam menadżer decydował? Te samo wydawnictwo? Podobne lata wydawania poszczególnych albumów?

Offline 8azyliszek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 03, 2016, 07:00:45 pm »
Nie wierze w to co czytam ... Czy bazyl założył drugie konto?

Wszystkie konta są tutaj pisane przeze mnie, bo mam bogatą osobowość i lubię postować sam ze sobą. :smile:
A poważniej - bardzo mało czytam komiksów europejskich (w tym roku tylko Szninkiel i Thorgal), więc się o nich nie wypowiadam. Jak kupię jakiegoś Lucky Luka, to może wtedy.

Na targach są tylko 4 kategorie, w których przyznaje się nagrody? To słabo. Brakuje mi nagrody dla najlepszego wydawnictwa wydającego komiksy w ogóle (Egmont), za najlepszy komiks wydany po polsku między targami (Hachette za Życie i Śmierć Kapitana Marvela) oraz za debiut roku  (Eaglemoss i WKKDC).

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 03, 2016, 07:13:08 pm »

Brakuje mi nagrody dla najlepszego wydawnictwa wydającego komiksy...



"Podczas 27 MFKiG w Łodzi przyznano następujące nagrody:

Nagrodę dla najlepszego polskiego wydawcy komiksów - za publikowanie znakomitych komiksów europejskich i amerykańskich, za atrakcyjne przypominanie dawnego i klasycznego polskiego komiksu oraz za wydawanie ciekawych albumów współczesnych polskich scenarzystów i rysowników organizatorzy przyznali Wydawnictwu Komiksowemu.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 03, 2016, 07:26:01 pm »
znakomitych komiksów europejskich i amerykańskich, za atrakcyjne przypominanie dawnego i klasycznego polskiego komiksu

Czyli za europejskie i polskie są dodatkowe punkty. W sumie Egmont powinien zgarniać nagrodę co roku.

Offline absolutnie

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 03, 2016, 07:58:12 pm »
W sumie Egmont powinien zgarniać nagrodę co roku.



Nareszcie przyznałeś, że Egmont jest znakomitym wydawnictwem.
Czy teraz posypiesz głowę popiołem i przeprosisz za to, że szkalowałeś to wydawnictwo?

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 03, 2016, 07:59:04 pm »

Dziękuję. Teraz odpowiedźcie mi na pytanie dlaczego zdjęto Hugo a kontynuowano serie Clifton? Ten sam menadżer decydował? Te samo wydawnictwo? Podobne lata wydawania poszczególnych albumów?


Być może masz tutaj odpowiedź:

Powodem zawieszenia (a następnie zamknięcia) "Hugo" była niechęć do serii ze strony Decyzyjnego z wydawnictwa, któremu nie podobała się sprzedaż i - prawdopodobnie - sam Bedu. Czyli klasycznie - po tym debilu z wydawnictwa nie ma już zapewne śladu (choć może awansował), a my straciliśmy szansę na kolejne historie z Hugo i resztą załogi.

Bedu - wspaniały, skromny człowiek. Autentycznie wzruszony Waszym przyjęciem - zapewniam :biggrin:


Ostatni tom Hugo ukazał się w 1990 roku. Hugo był cyklem autorskim Bedu (scenariusz i rysunki).
Natomiast w 1990 roku scenarzystą Cliftona był Bob de Groot.
Możliwe, że interakcje osobowe odegrały rolę. Nowy menadżer niezbyt przepadał za Bedu i "uwalił" mu autorską serię. Uargumentował niezbyt satysfakcjonującą sprzedażą wg niego. Tak tylko zgaduję.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 03, 2016, 07:59:32 pm »

Rysował takie serie jak: Clifton od 10 do 17? albumu. W 1990 roku wydano album 13.
Od 1994 rysuje serię Le Psy. Obecnie 21 części. Dodatkowo Le P'tit prof.


Bardzo fajną serią jest też Ali Beber.
Wydane zostały tylko 3 albumy, ale myślę, że ta seria mogłaby się u nas przyjąć.
Nieco więcej pod linkiem:


http://bedu.businesscatalyst.com/ali-beber.html


Nie spamujcie. Tutaj rozmawiamy o MFKiG.
To co było poniżej poleciało.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 09:14:01 pm wysłana przez graves »

Offline niebosklon

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 03, 2016, 09:14:05 pm »

Bardzo fajną serią jest też Ali Beber.
Wydane zostały tylko 3 albumy, ale myślę, że ta seria mogłaby się u nas przyjąć.
Nieco więcej pod linkiem:


http://bedu.businesscatalyst.com/ali-beber.html

Poznalibyśmy kulturę uchodźców. Wiesz, teraz to ryzykowne ;).Komiksu nie czytałem, fajna jest ta kreska Bedu

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 03, 2016, 10:41:29 pm »
Jak ktoś ma ochotę posłuchać co mieli do powiedzenia mangowi wydawcy to zapraszam:


http://jaroslawd.blogspot.com/2016/10/audio-konferencja-wydawcow-mang-podczas.html


Jest też nagranie audio ze spotkania z Łukaszem Kowalczukiem i zdjęcia z jego wystawy:


http://jaroslawd.blogspot.com/2016/10/foto-i-audio-ukasz-kowalczuk-na-mfkig.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything