trawa

Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 77947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:00:13 pm »
Gdybym to ja miał decydować, to bym zrobił to tak:
1) autografy rozpoczynamy najwcześniej w południe
2) pół godziny przed wyznaczoną godziną ustawiamy jakiś znak mówiący o początku kolejki do danego autora
3) podchodząc do autora dokonujesz opłaty
4) chcesz kolejnych autografów to idziesz na koniec kolejki


Dystrybucja numerków pociąga za sobą podejrzenia o nieuczciwe praktyki. Plus ktoś wyczytuje te numerki, ktoś to robi niewyraźnie i kolejne wątpliwości i pretensje gotowe.
 
Moja propozycja zakłada, że nikt się nie będzie wpychał. Mało realistyczne:)


Opłata służy temu, by ograniczyć różnego typu cwaniaczków i przez to rozszerzyć grono osób, które mogą zdobyć autograf. Temu też służy stanie w 1 kolejce, bez żadnych numerków.
No i opłata rzędu 10 zł za autograf nie jest raczej czymś, co jest problemem (jak ktoś chce wziąć 1,2,3 sztuki).
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:14:36 pm »
10 zł - może być, ja odniosłem się do propozycji 75 zł za autograf , która padła wcześniej.

Offline perek82

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:17:52 pm »
to chyba tyczyło się jakiś rysunków, czy bardziej wypasionych dedykacji
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:31:14 pm »
Chyba że tak.
Tyle, że jeśli artysta stworzy ileś tam "rysunków czy wypasionych dedykacji" dla tych "lepszych" płacących fanów to okaże się, że dla " zwykłych" fanów nie ma zbyt wiele czasu.

Offline Łukasz_M.

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:43:53 pm »
Niekoniecznie np. u Breyfoglea podpis był za darmo, mały rysunek za 30, natomiast lepsze rysunki za oczywiście większą opłatą rozdawał później, poza wyznaczoną sesją autografów.

Offline perek82

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 18, 2016, 08:08:48 pm »
Chyba że tak.
Tyle, że jeśli artysta stworzy ileś tam "rysunków czy wypasionych dedykacji" dla tych "lepszych" płacących fanów to okaże się, że dla " zwykłych" fanów nie ma zbyt wiele czasu.


takie ryzyko stania w kolejkach:)
Ale autor może kombinować, że bardziej opłaci mu się danie 30 autografów niż jednego wypasionego rysunku.


Nie ma zresztą co dalej teoretyzować, bo będzie pewnie jak rok temu. A wg to trochę strzelanie w kolano. Organizatorom powinno zależeć na jak największej frekwencji. Nie każdy jest tak hardcore'owym fanem, że może od świtu koczować, czy spać w nocnych autobusach. Niektórzy mają kilka godzin i mogliby przez ten czas zostawić nawet niemało grosza na festiwalu (bilety, komiksy i co tam jeszcze można kupić). Gdyby mogli przy okazji dostać autograf to byłaby dla nich duża zachęta, żeby przyjść. A tak numerki rozdamy o świcie i takie osoby (np. ja) mają mniejszą motywację żeby przyjechać.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline janjedlikowski

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 18, 2016, 08:14:55 pm »
Generalnie dla wspólnego dobra autografy powinny być dostępne dla jak najszerszego grona. Często ludzie słabo związani z komiksem zniechęcają jak stoją kilka godzin i nic nie dostaną. Szkoda tracić kolejnych czytaczy komiksów.
Może np. niech w niedzielę autorzy rozdają tylko autografy, max 2 na osobę. My się będziemy oburzać, ale dla wielu fanów pierwszy autograf Rosińskiego będzie dużo znaczył.

Do Bedu będzie mega kolejka. Czemu organizatorzy nie mogą wydłużyć sesji/zmienić regulamin, tak aby autografy tych autorów mogło dostać jak najwięcej osób? A może coś zrobią? Regulaminu wciąż brak. Pamiętam jak z Rosą organizatorzy powiedzieli żeby już kończył bo skończył się czas, więc Rosa się zdenerwował i poszedł jeszcze podpisywać na korytarzu. Zamiast cieszyć się, że koleś chce jeszcze podpisywać i znaleźć mu wolne krzesło na pustych trybunach + dawka negatywnych odczuć będzie mniejsza po festiwalu i więcej ludzi przyjedzie za rok, organizatorzy strzelają sobie do własnej bramki.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 18, 2016, 08:23:37 pm »
Z całym szacunkiem do wszystkich ludzi i zupełnym zrozumieniem ich różnych sytuacji finansowych oraz w pełnej świadomości tego, że stoję zupełnie z boku, bo nie interesują mnie żadne autografy wydaje mi się, że o ile dostęp do lekarstw, jedzenia, ubrań, dachu nad głową i tym podobne powinien być jak najłatwiejszy i najtańszy dla wszystkich, o tyle wszystko co jest związane z naszym hobby to jest tylko zachcianka i jako takie nie podlega wszystkim tym tekstom w stylu "bo mnie nie będzie stać"

Komiksomania to nie jest tanie hobby
Od kiedy tylko skończyęłm studia zawsze jak mi sie wydawąło że już mogę więcej to w pewnym momencie dochodziłem do muru rozpaczy.

Chcesz mieć wszystkie komiksy jakie sobie wymarzysz to jak nie jesteś Nickiem Cagem to ich nie będziesz miał... Bo ie byś ich nie kupił zawsze wtedy coś innego przykuje Twoją uwagę...
Chcesz mieć gadżety, autografy, koszulki to musisz być przygotowany na ich zakup

Serio. Współczuję Paniom w Interwencji, że nie mają na węgiel, chleb i lekarstwa dla chorego dziecka
Ale nie wypisujcie proszę dorośli faceci farmazonów, bo nie będę współczuł, ze by wam bogatsi ludzie powykupywali wszystkie dobre miejsca w kolejkach po autografy...

Pewnie zaraz mi się oberwie za takie niepopularne i nieczułe opinie, ale takie mam zdanie...

Problemy pierwszego świata normalnie...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 08:26:47 pm wysłana przez fragsel »

Offline kenji

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 18, 2016, 08:32:33 pm »
To co napisales... GENIALNE . Fragsel- pokłony

Offline weiter

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 18, 2016, 08:42:05 pm »
Jestem tego samego zdania co fragsel.
Proponuję wprowadzić płatne numerki.
Chcesz rysunek, płać 100 zł.
Autograf, 10 zł.
A pieniądze dla autora, albo, jeśli zrezygnuje, organizatorzy mogą wpłacić na np. WOŚP.





Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:48:40 pm »
fragsel - nie musisz mi współczuć, wystarczy, że zrozumiesz mój punkt widzenia. Lubię autografy, mam już parę i chciałbym jeszcze trochę zdobyć, a że nie mam dużo forsy to chciałbym aby dotychczasowy, darmowy sposób ich rozdawania został utrzymany. Myślę, że to dosyć logiczne.

Argument, że autograf(rysunek) to taki sam towar jak każdy inny - nie do końca, owszem może to być towar, ale może to być również coś bardziej osobistego, jakby pamiątka (przynajmniej dla mnie).

Nie chcę dalej się rozwodzić, generalnie jestem w miarę zadowolony z tego jak było w zeszłym roku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 18, 2016, 09:58:32 pm »
Ponieważ nie ma na forum żadnych "łapek w górę" czy innych "piw za posty" chciałbym tym postem wyrazić moją aprobatę dla wpisu fragsela. I nie mówimy o pieniądzach, które uniemożliwiałyby zdobycie autografu normalnym osobom, tylko o pieniądzach które zniechęciłyby smutnych panów z biedro-siatkami pełnymi komiksów, bo każdy trzeba podpisać, lub panów "a co tam, stanę se w kolejce, pójdzie ładnie na allegro".

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:03:47 pm »
A czy to taki problem z tym allegro?
Zupełnie nie orientuję się w temacie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:05:46 pm »
A czy to taki problem z tym allegro?
Zupełnie nie orientuję się w temacie.
Dla mnie żaden, nie jestem łowcą autografów. Ale trochę mi przykro było, jak ktoś tu pisał, że się nie załapał, tam pisał, że ostatnie autografy dostał ktoś przed nim w kolejce... a potem patrzę na allegro a tam wysyp ofert małych byznesmenów.

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:27:08 pm »
Ponieważ nie ma na forum żadnych "łapek w górę" czy innych "piw za posty" chciałbym tym postem wyrazić moją aprobatę dla wpisu fragsela. I nie mówimy o pieniądzach, które uniemożliwiałyby zdobycie autografu normalnym osobom, tylko o pieniądzach które zniechęciłyby smutnych panów z biedro-siatkami pełnymi komiksów, bo każdy trzeba podpisać, lub panów "a co tam, stanę se w kolejce, pójdzie ładnie na allegro".

Ech..... Kurde i ciągle o tym samym.
Są dwa konta z allegro,  które wiem - że zbierają autografy na sprzedaż. Słownie dwa!!!
Cała reszta to wierni fani jak Wy czy ja i nigdy nie widziałem, aby którykolwiek z nich wystawiał to co zdobyl na festiwalach. Trzymają to co zdobyli jak największe skarby. Dlatego wyżej wspomniani Panowie z siatką z biedronki to promil chcący zarobić a nie fani.....

Co do poszerzenia grona odbiorców to pewnym jest , że odpłatne autografy tego nie zrobią.
Ktoś nowy, kto przyjedzie pierwszy raz , będzie uważał organizatorów za złodziei, skoro płaci za bilet, kupuje komiksy i jeszcze musi płacić za autograf/rysunek. A mimo opłat, stan się nie zmieni, bo osoby którym zależy na pewno będą tak samo oczekiwać jak w przypadku ich braku .
Zeszłoroczny regulamin był naprawdę super i cieszę się, że organizatorzy zostawią taki sam w tym roku. Przejrzysty, klarowny i nie budzący konfliktów. A rysowników jest tak wielu, że każdy ma spore szanse na zdobycie czegoś dla siebie
.