Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 77938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:11:23 pm »
Ciekawy argument

Zgodziłbym się z z Tobą (choć tylko pozornie - patrz niżej) gdyby to były prace jakiejś grupy ulepszającej regulamin pod egidą organizatorów festiwalu...

Ale to tylko forum komiksowe...
Każdy może mieć opinię na temat, który nie wymaga jakiejś fachowej wiedzy

Żeby gadać o rysunkach Jima Lee trzeba jakieś zobaczyć
Żeby gadać o komiksach superhero trzeba jakieś przeczytać
Ale o autografach? I dużych zbiorowiskach ludzkich?

Jakieś tam autografy kiedyś wziąłem. Rysunki dwa czy trzy też mam... Tylko festiwalu nie zamierzam na nie marnować...
Jakieś tam konwenty polskie i zagraniczne widziałem... W kolejkach różnych stałem... Z ludźmi pracuję, mentalności różne znam...

W każdym razie na podstawie powyższego czuję, ze moje kwalifikacje są wystarczające!

Ale czuję też, że zabrakło Ci argumentum ad rem to przechodzimy do części ad personam...



Po za tym wszystko wskazuje na to, że żadnych rewolucyjnych zmian w systemie numerkowym nie będzie.


Ale czy tu gdzieś padło, że gadamy o tym roku? Albo że to chodzi o ten konkretny i tylko ten konwent?
Moje gdybania są stricte hipotetyczne. Jest to moje zdanie na dany temat


Czy uważasz, że do dyskusji o pomocy społecznej zaprasza się tylko ludzi tej pomocy potrzebujących?


A o analfabetyzmie gadają (bo przecież wymiana korespondencji raczej nie wchodzi w grę) niepiśmienni?
O otyłości grubasy?
A zajęciach dodatkowych w szkole uczniowie?


Serio?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 04:20:08 pm wysłana przez fragsel »

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:33:37 pm »
Krótko mówiąc uparłeś się aby uszczęśliwić innych.

Dobra, kończę.

Offline Koalar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:35:29 pm »
To może tak: 4 numerki na łebka, ale... 2 numerki na dzień dobry, a jak ktoś chce 2 kolejne, to dyga na koniec kolejki i znowu czeka. Jak komuś zależy, to postoi. A jak nie, to narka. Więcej osób dostanie numerki do osób, do których najbardziej im zależy (więcej będzie osób zadowolonych). A kolekcjonerzy grubo się zastanowią, czy brać dwudziesty rysunek od Rosińskiego, czy od kogoś nowego.
Aha, żadne 5 wpisów dla tych co dostają rysunek. Kurde, tam czekają inni, co nie dostaną nic, bo czas się kończy, a ktoś dostaje wypasiony rysunek i 5 wpisów (po co komu 5 wpisów?!). To mi się nie podoba.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:40:01 pm »
Krótko mówiąc uparłeś się aby uszczęśliwić innych.

Tak, nareszcie.
od 2009 roku czekałem by ktoś tutaj przyznał, że moje posty uszczęśliwiają!!!
SUKCES!!!!!

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:52:23 pm »
To może tak: 4 numerki na łebka, ale... 2 numerki na dzień dobry, a jak ktoś chce 2 kolejne, to dyga na koniec kolejki i znowu czeka. Jak komuś zależy, to postoi. A jak nie, to narka. Więcej osób dostanie numerki do osób, do których najbardziej im zależy (więcej będzie osób zadowolonych). A kolekcjonerzy grubo się zastanowią, czy brać dwudziesty rysunek od Rosińskiego, czy od kogoś nowego.
Aha, żadne 5 wpisów dla tych co dostają rysunek. Kurde, tam czekają inni, co nie dostaną nic, bo czas się kończy, a ktoś dostaje wypasiony rysunek i 5 wpisów (po co komu 5 wpisów?!). To mi się nie podoba.

Nie popieram ograniczenia liczby numerków, zwłaszcza, że twórców w tym roku jest więcej niż w zeszłym.

Odnośnie 5 wpisów oprócz rysunku to faktycznie racja, niby to chwila taki podpis, jeśli jednak dla 30 osób to  trochę schodzi i męczy artystę. Kto wie, gdyby nie te dodatkowe podpisy to może 2-3 osoby więcej dostałyby rysunek.
Myślę, ze oprócz rysunku wystarczy jeden podpis (no, może dwa).

Offline Thorgal24

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 19, 2016, 05:20:39 pm »
Dokladnie też tak sądzę.
Bo co komu szkodzi dać z siebie odrobinę wysiłku, przyjechać, wystać swoje i dostać to po co się przyjechało.
Lepiej wstać o 8, przyjechać po 9 i narzekać że nie dostało się rysunku  :biggrin:
Wiem że kilka osób które przyjechały i zobaczyły, iż kilkugodzinne wyczekiwanie to nie taka prosta sprawa - zmieniło swoje zdanie w tej kwestii.

To o której mam wstać aby ustawić się we właściwej kolejce mając do  Łodzi prawie 400 km ...? :smile:

No i sam potwierdzasz, że wielogodzinne stanie nie jest zabawne.

Czyli zrobić zapisy, wylosować spośród zapisanych, Ci co już mają nie biorą udziału w losowaniu w przyszłych latach i już. Znikają wielogodzinne kolejki, znikają niezadowoleni z faktu, że nie mają szans na rysunek. Pojawia się uśmiech na twarzach większości :-). Niezadowolona jest tylko grupa 20, 30 osób, która co roku łapie się na rysunki. Chyba lepiej mieć więcej zadowolonych fanów niż mniej :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 05:45:36 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:26:50 pm »
To o której mam wstać aby ustawić się we właściwej kolejce mając do  Łodzi prawie 400 km ...? :smile:

No i sam potwierdzasz, że wielogodzinne stanie nie jest zabawne.

Czyli zrobić zapisy, wylosować spośród zapisanych, Ci co już mają nie biorą udziału w losowaniu w przyszłych latach i już. Znikają wielogodzinne kolejki, znikają niezadowoleni z faktu, że nie mają szans na rysunek. Pojawia się uśmiech na twarzach większości :smile: . Niezadowolona jest tylko grupa 20, 30 osób, która co roku łapie się na rysunki. Chyba lepiej mieć więcej zadowolonych fanów niż mniej :smile:


Nigdzie nie wspomniałem o tym czy mnie to bawi czy też nie.
Napisałem, że to nie jest takie proste. Dla mnie jednak spotkanie z ludźmi, dyskusje z kimś mającym takie same pasje jak ja - mimo ogromnego zmęczenia - jest nieodłącznym elementem festiwalu.
Jak chcesz coś zdobyć to się poświęcasz i tyle.
Nie tylko Ty jesteś spoza Łodzi - a większość osób.
A Twoje utopijne pomysły traktuję raczej jako żart sytuacyjny, bo niby czemu ktoś, kto zgodnie z regulaminem wyczekuje na coś od roku, ma być zdyskredytowany bo np w poprzednich latach też coś zdobył?!?!?
Może jakieś oddziały patrolujące i legitymujące fanów komiksu. Jak masz rysunek Rosińskiego, bo zdobyłeś go 15 lat temu - od razu zakaz zbliżania się do strefy autografów. Zdobywcy rysunków z ostatnich 3 edycji opaska rażąca prądem przy zbliżeniu się do strefy na 10 metrów.
Bareja stworzyłby z tego świetny film.  :lol:










Offline Thorgal24

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:41:25 pm »

Punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia ;-) Widzę, że jesteś z tej 20 niezadowolonych :-)




Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:45:12 pm »
Punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia


Trafione w sedno, widzę, że jesteś z tej grupy leniwych. Nic nie zrobić, zero wisiłku bo mi się należy, a jak trzeba będzie to pokrzyczę i ponarzekam na forum.  :lol:

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:48:35 pm »
To podobno Tobie się należą darmowe autografy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 09:59:57 pm wysłana przez fragsel »

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:58:08 pm »
To podobno Tobie się należą darmowe autografy...

Gdzie wspomniałem, że cokolwiek mi się należy????


"jako że my tu kulturalnie wymieniamy się poglądami" - widzę, że jak ktoś posiada inny pogląd od kolegi i niezgodny z jego oczekiwaniami to można na niego naskakiwać?!?!


Uszczypliwe zaczepki z Twojej strony wynikają z arogancji czy po prostu nie czytasz ze zrozumieniem tego co wczesniej napisalem?!?!?

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:01:44 pm »
No przecież to głupoty są jakieś...

Serio, naprawdę tylko Ci, którzy poświęcą się i wystoją swoje w kolejkach zasługują na autografy?

Jak masz autograf bez stania jesteś leniwy?


Trzeba mieć jakieś zaświadczenie, że dość się cżłowiek wycierpiał, żeby móc mieć autograf?

Bo komiksy też jak mi kurier dostarczy do domu to nie zasługuję na nie? Do sklepu musże jechać w innym mieście, to wtedy nie jestem leniwy?

Czy to tak wiele wymagać, żeby mieć autograf i jeszcze skorzystać z imprezy? Przecież tylko w Polsce takie pitolenie. Wszędzie na świecie to działa kulturalnie...

Ja walę, co tu się wypisuje...


Offline Thorgal24

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:07:37 pm »


Fragsel pięknie to ujął - wszędzie działa tylko w Polsce ni :-/

Funny - dziwny masz ten nick, bo średnio jesteś zabawny ;-) 

No to wprowadzić stówkę lub dwie opłaty i wtedy prawdziwy fan, któremu zależy zapłaci i dostanie, a ten co ma już 10 rysunków zastanowi się czy ten jedenasty jest tyle wart.

Amen

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:21:33 pm »
Swoją drogą w ogóle w żaden, ale to absolutnie żaden sposób nie jestem w stanie zrozumieć czemu ktoś musi mieć podpisane wszystko i najlepiej rysunek w piętnastu komiksach tego samego autora. Toż jak jesteś fanem to powinno Ci zależeć, żeby inni też mieli okazję podejść do twojego idola, powiedzieć mu miłe słowo, podsunąć ulubiony komiks do podpisania.

I nie tylko w komiksowie to tak ciekawie działa. Byłem ostatnio na spotkaniu z pewnym autorem. Przytargałem ulubioną książkę, trochę podniszczoną, bo czytana, autograf zdobyłem. A inni? Siaty. Torby. Stosy. "Józek, w plecaku są jeszcze te trzy dla cioci i dwa dla wujka Stefana. Wyciągajże no."

Chyba nie jestem prawdziwym fanem.

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:30:06 pm »
Co Wy wypisujecie za rzeczy.

Krytykujecie - super - taka jest formuła tego forum ale realia są troszkę inne.


Festiwal ma swoją Formułę i to nie tylko ten w Polsce.


Wszędzie na świecie poza płatnymi strefami są też darmowe ( na ogólnych sesjach czy sesjach wydawnictw) i stoi się w kolejkach do gwiazd wielkiego formatu.


Don Rosa jak rozdawal autografy za granicą, to stała kolejka ludzi na kilkaset osób.
Milo Manara w Wenecji - 250 osób
Miller w Bostonie - ponad 500.


Ludzie czekają i nie narzekają, są szczęśliwi że coś zdobyli - ale przynajmniej zrobili coś w tym kierunku.
Jednak tam gwiazdy mają dodatkowo swoje specjalne miejsca - boxy/stoliki gdzie u nas nie byloby na to miejsca.


Poczytajcie proszę ze zrozumieniem moje posty.


Wspomniałem wcześniej, że jestem przeciwnikiem wprowadzania opłat za rysunki i autografy bo nic to nie zmieni.
Założę się o butelkę 18 letniej whisky - a nawet o dwie, że do głównych gwiazd festiwalu mimo wprowadzenia opłat kolejka nadal będzie i nawet Ci sami fani będą kupowali te rysografy. Któryś z Was podejmuje wyzwanie na forum publicznym??


A kolejne będzie co?!? Powiem Wam - podnoszenie cen za owe rysunki autografy. A to - jak wspomniałem - mogłoby być źle odbierane.