Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 322414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1110 dnia: Listopad 06, 2016, 11:36:40 am »

Jedna tylko rzecz: 8 numerów kolekcji najlepszych opowieści wszechświata DC, z czego 5 o Batmanie i 0 o Supermanie? Małą dysproporcję wyczuwam tu (choć, biorąc pod uwagę rozkład DC Deluxe na drugą połowę 2016, to jakby kolejny dowód, że za WKKDC odpowiedzialny jest Egmont  :roll: )"

Tym Batmanem jestem nieco przytłoczony.

I jeszcze stwierdzenie oczywistości - po WW jakiś tom spoza świata Batmana i Supermana to będzie dopiero GL w lipcu. No naprawdę kolejność jest trochę źle ułożona.
Też  uważam, że trochę za dużo Batmana na początku kolekcji, ale jest to zrozumiałe, pewnie Egmont im doradzał co się w naszym kraju najlepiej sprzedaje :wink: .  Ja to widzę tak, że taka ilością Batmana chcą przyciągnąć ludzi do kolekcji, a już kolekcja okrzepnie na rynku to będzie większa różnorodność(jeżeli nasza prowizoryczna 60 się sprawdzi). Choć fakt, mogli choć jednego Supka dać w pierwszej 10(potem numerów z Supermanem w roli głównej nie jest wcale aż tak mało, ale szkoda, że na pierwszy numer z nim w roli głównej trzeba dość długo czekać).

No nie da się też ukryć, że na większą różnorodność bohaterów trzeba  poczekać w sumie  do 24 numeru(potem już nie ma ma takiej monotematyczności: jest GL, Flash, Youing Justice, Teen Titans, Plastic Man czy więcej Wonder Woman).
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 11:45:42 am wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1111 dnia: Listopad 06, 2016, 11:40:02 am »
Dodruk, dzwoniłem do BOKu w sprawie reklamacji 1szego tomu i już ponad miesiąc czekam, bo nie mieli.
Przecież nie powiedzą że zwroty  :smile: WKKM tak samo mydliło oczy.

z FB Eaglemoss: (19 październik) "Pana zamówienie zostało przyjęte do realizacji 13/10. W tej chwili firma wysyłkowa pracuje nad przefoliowaniem nr 3 i pakowaniem do wysyłki."

Co potwierdza że wysyłają zwroty.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1112 dnia: Listopad 06, 2016, 12:02:11 pm »
Eragon - tez uważam, że za tymi Batmanami stał Egmont. Ale takie przeładowanie rynku tym bohaterem, raczej jest już przesadą i może się odbić niekorzystnie na sprzedaży, skoro wszędzie jest tylko Batman i Batman aż do przesytu. Poza tym dając Batmany wcześniej przez siebie wydane, zarabiają drugi raz na tym samym  tłumaczeniu.

A właśnie - SawiK - porównywałeś tłumaczenia w Hushach i  Kołczanach? Są jakieś różnice między obecnymi a tłumaczeniami sprzed dekady?

GL to spory i zasłużony kawał uniwersum DC, a tak skutecznie pomijany (od czasów tm-semic) przez wydawców  w naszym kraju.
Nawet w zasadniczej WKKDC odgrywa marginalną rolę.... (na specjale bym nie liczył...)
Gdyby kiedyś Egmont miał wydawać rebirthowego GL, to wcześniej poproszę wszystko co godne i niezbędne do znajomości tematu, najlepiej w deluxach!

Nie kracz - w przyszłym roku może wydadzą i GL. Chyba że Flasha, albo NML. Jeśli Kolekcja się będzie sprzedawać, to wydadzą wszystko co się da.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1113 dnia: Listopad 06, 2016, 12:09:33 pm »
Nie kracz - w przyszłym roku może wydadzą i GL. Chyba że Flasha, albo NML. Jeśli Kolekcja się będzie sprzedawać, to wydadzą wszystko co się da.
Pewnie  :smile: specjale co 4 numery. Myślę że w przyszłym roku będziesz miał kilka "kolekcyjnych" zawodów  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1114 dnia: Listopad 06, 2016, 12:12:48 pm »
@UP
I znowu - ty piałeś, że Wydań Specjalnych w ogóle nie będzie także się nie znasz. Pamiętaj, że to

8azyliszek ma rację.

Zawsze. :D


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1115 dnia: Listopad 06, 2016, 12:21:01 pm »
@UP
I znowu - ty piałeś, że Wydań Specjalnych w ogóle nie będzie także się nie znasz.
Pisałem o Green Lantern, Flash dla prenumeratorów i co są?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1116 dnia: Listopad 06, 2016, 12:25:53 pm »
JanT - Odpowiedziałeś na mój post o zwykłych Wydaniach Specjalnych (nie GL czy Flashu), słowami "Myślę, że może ich nie być" (str 44). Nie wykręcaj się. :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 08:19:03 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1117 dnia: Listopad 06, 2016, 12:40:34 pm »
JanT - Odpowiedziałeś na mój post o zwykłych Wydaniach Specjalnych (nie GL czy Flashu), słowami "Myślę, że może ich nie być" (str 44). Nie wykręcaj się. :wink:
MOŻE to nie NIE

Teraz napiszę: Flasha i Green Lantern nie będzie(najwyżej mi będziesz do końca życia wypominał  :smile: )

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1118 dnia: Listopad 06, 2016, 12:42:16 pm »
No rzeczywiście szkoda, że w naszej edycji też tego nikt nie przypilnował. :biggrin: Ach ten Egmont.

W którym miejscu zdradzona jest tożsamość Husha?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1119 dnia: Listopad 06, 2016, 12:53:08 pm »
A nie, przepraszam - to chodziło o tym, że we wstępie Husha 2 wspomniano, że będzie w środku
Spoiler: pokaż
Jason Todd
, przez co czytając zeszyt #617 traci się element zaskoczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 08:17:10 pm wysłana przez graves »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1120 dnia: Listopad 06, 2016, 02:13:52 pm »
Eragon - tez uważam, że za tymi Batmanami stał Egmont. Ale takie przeładowanie rynku tym bohaterem, raczej jest już przesadą i może się odbić niekorzystnie na sprzedaży, skoro wszędzie jest tylko Batman i Batman aż do przesytu.
Jeśli tak by było to zamiast kryzysowych wydań specjalnych mielibyśmy NML.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1121 dnia: Listopad 06, 2016, 02:21:23 pm »
@UP
Przecież w KT też jest Batman i nawet się na niego rzucają we flashbacku. I będzie też w historii JLA Rok Pierwszy. I pewnie także w Szaleństwach i Żartach. On jest po prostu wszędzie. :) "How is he do that?!"
Spoiler: pokaż
(Odp: Wormholes :) )
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 05:24:56 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1122 dnia: Listopad 06, 2016, 03:19:34 pm »
Bazyl, nie porównywałem jakos nie specjalnie tez mi się chce. Hush i Kolczan Egmontu czytałem lata temu, a Eaglamossy teraz.Musialbym trochę posiedzieć nad tym a niechce się. Sa lepsi i bardziej cierpliwi niż ja. no nawet ,,Bulu,, w B&Synie nie przyczaiłem wiec tu leże a kmiksy czytalo się dobrze i bez bólu  8)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1123 dnia: Listopad 06, 2016, 03:25:01 pm »
no nawet ,,Bulu,, w B&Synie nie przyczaiłem
To nie był błąd  :smile: było kilka(naście) stron wcześniej.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1124 dnia: Listopad 06, 2016, 03:46:52 pm »
Po lekturze Wonder Woman muszę z przykrością napisać, że to najgorszy z tomików kolekcji. Spodziewałem się czegoś mocnego a niestety dostałem przeciętniaka z mało wyróżniającą się historią. Paradoksalnie tym razem ramotki zaciekawiły, ale to chyba nie wystarczy aby nie czuć rozczarowania.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.