Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 323910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1140 dnia: Listopad 09, 2016, 02:13:42 pm »
Ale kelen mówił, że tłumaczenia są poprawione. :smile:
W Wonder Woman jest nowe tłumaczenie, nie poprawiane (jak w Hush czy Kołczan).
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 02:16:58 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1141 dnia: Listopad 09, 2016, 02:29:09 pm »
Tak oczywiście - a nowe, chyba jest jeszcze lepsze niż poprawione? ;)
W każdym razie mi się wydaje, że w tym dymku zabrakło literki "ś" i zdanie miało by dalej sens. Na słowo "pani", chyba dymek jest za mały.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1142 dnia: Listopad 09, 2016, 02:56:50 pm »
Tłumaczenie z języka angielskiego - Tomasz Kłoszewski - nie znam człowieka. Jakiś nowy chyba. A redaktorem merytorycznym dalej jest kelen. Czyli on chyba odpowiada, za efekt końcowy. Redaktor prowadzący to jakaś babeczka - też nie znam. Mnie i Janka tam brakuje, to byłby porządek. :D

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1143 dnia: Listopad 09, 2016, 03:06:24 pm »
Albo ja głupi jestem, albo po prostu nie znam kontekstu (bo komiksu nie mam), ale z jakiej racji ma tam być "pani"?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1144 dnia: Listopad 09, 2016, 03:16:51 pm »
Paczka w Ruchu też wysyła smsy i ma śledzenie a na dodatek jest tańsza,  tak więc ten tego... ☺️

Paczka w Ruchu bardzo okej, ale za wysyłanie tych smsów o 7 nad ranem niech sczezną w piekle!

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1145 dnia: Listopad 09, 2016, 03:33:11 pm »
Wklejam z oryginału, jak się powiększy to widać całkiem dobrze, że tam żadna "Pani" nie pasuje. Musiałem otworzyć boxby sprawdzić, więc i jego zdjęcie też daje.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1146 dnia: Listopad 09, 2016, 03:41:09 pm »
Też nie bo to nie o niej była mowa. Jest tak jak powinno być. Swoją droga ciekawe przetłumaczenie zwrotu cocky.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1147 dnia: Listopad 09, 2016, 03:49:09 pm »
To królowa a nie księżniczka się szarogęsi  :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 10:49:11 pm wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1148 dnia: Listopad 09, 2016, 03:51:00 pm »
Nie widziałem polskiego wydania, wiec nie wiem, jak ten kontekst szachowy jest wyjaśniony i czy jest jasny, bo na dymkach widać dobrze o co chodzi.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1149 dnia: Listopad 09, 2016, 04:08:46 pm »
Isteklistek - to żeś zamiótł swoim setem z WW. Twoje Circle to ile ma zeszytów? Po polsku to tylko "Down to Earth" nie ma. Bogowie i Śmiertelnicy będą w 49 tomie.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1150 dnia: Listopad 09, 2016, 04:10:38 pm »
Isteklistek - to żeś zamiótł swoim setem z WW. Twoje Circle to ile ma zeszytów? Po polsku to tylko "Down to Earth" nie ma. Bogowie i Śmiertelnicy będą w 49 tomie.

14-19

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1151 dnia: Listopad 09, 2016, 04:11:54 pm »
Paczka w Ruchu bardzo okej, ale za wysyłanie tych smsów o 7 nad ranem niech sczezną w piekle!

A to prawda. Kiedyś mi żona odebrała smsa, bo wystraszyła się co to za wiadomości tak rano przychodzą. A chciałem ukryć tę przesyłkę...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1152 dnia: Listopad 09, 2016, 04:15:03 pm »
za porę powiadomienia podziękujcie paniom kioskarkom - smsy są wysyłane manualnie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1153 dnia: Listopad 09, 2016, 04:48:14 pm »
@UP
To nie możecie sobie ustawić jakiegoś krótkiego dzwonka jako sms, żeby pykną i znikł? Ja tam się cieszę, że przychodzi rano, bo wtedy mogę szybo lecieć i pędzić do kiosku, po wyczekiwaną paczkę.


Isteklistek - a co jest w zeszytach 18-19? Możesz jakieś przykładowe plansze wrzucić?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1154 dnia: Listopad 09, 2016, 06:50:46 pm »
Małe podsumowanie.

Batman Hush cz. 1 7/10

W jedynce scenariusz trzyma się w miarę spójnie, pojawiają się bohaterzy, którzy do tej pory byli mi raczej nie znani (Huntress), historia budowana jest w typowy sposób, ale przyjemność z lektury była odczuwalna.

Batman Hush cz. 2  6/10
Ten tom czytałem dwa razy, żeby zrozumieć o co w nim chodziło. Do fabuły wdziera się chaos i naiwność, tak jakby twórcy nie planowali zakończenia już na starcie, a improwizowali w trakcie. Historia finalnie okazuje się lekko rozczarowująca, ale cieszę się z tego, że w końcu Husha przeczytałem i mam na półce.

Green Arrow Kołczan cz. 1 i 2 7/10
Pierwszy solowy komiks z Oliverem przypadł mi do gustu, spora ilość tekstu miała przełożenie na dobre, momentami poważne, a momentami całkiem zabawne dialogi. Historia również była lekko pokręcona, ale bez większych trudności można było zorientować się kto jest kim i na czym mu zależy. Na pewno jest na rynku niedosyt komiksów z łucznikiem z DC, serial od lat trzyma się na wizji, szkoda że solowe albumy nie złożyły się z produkcją telewizją w czasie, jak np. z Flashem.

Batman i syn 5/10
Czytałem poprzednie wydanie z Egmontu i jeśli miałbym oceniać tylko te zeszyty, to ocena byłaby o stopień wyższa. Scenariusz poprawny, naiwny jak cholera ale czytało się płynnie. Natomiast kolejne chyba premierowe zeszyty to już totalny odjazd w stronę bylejakości. Cdn? Oby, bo zakończenie jest praktycznie jednym wielkim otwarciem.

Wonder Woman Krąg 7/10
Niezły tom, intrygujące zabiegi scenariuszowe, fabuła trzyma się w miarę spójnie. Chociaż te zachowanie Diany w stosunku do praktycznie pokonanych wrogów naiwne i po prostu nieracjonalne. Jak w bajeczce dla dzieci, a nie komiksie gdzie pojawia się krew. Chociaż są kadry następujące po sobie, w których brakuje obrażeń jak chociażby scena kiedy Diana jest ranna w ramię w wyniku otrzymania rany od łuczniczki.

I takie moje skojarzenie, dodatkowe klasyczne zeszyty miały być dodatkiem do tomów w kolekcji, natomiast w tomie szóstym zajmują naprawdę sporo miejsca. 20% zawartości? Może ciut więcej lub ciut mniej. To trochę przegięcie, wkkdc wygląda pod względem prezentacji znacznie gorzej od wkkm. Plus jest taki, że mniej miejsca zajmie, ale czy wytrzyma upływ czasu - zobaczymy.