trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 323816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1155 dnia: Listopad 09, 2016, 07:20:16 pm »
Natchniony dyskusją o zapowiedzianym specjalnym wydaniu WKKDC, wróciłem do swojego "Kryzysu Tożsamości" od Egmontu i mam na tą historyjkę jedno określenie (dosyć popularne w on-linowych gierkach) - retarded. Począwszy od postaci które w wykonaniu Moralesa mają debilizm wypisany na twarzy, poprzez kretyńskie zwroty akcji i idiotycznie skleconą fabułę, aż po niedorobiony pomysł żeby tego gniota traktować niczym jakieś przełomowe dzieło, czy inne objawienie. Szczerze nie znoszę tego komiksu za to jak obraża inteligencję i poczucia estetyki, a już pomysł że ktoś miałby za niego płacić 120 zeta to po prostu absurd.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1156 dnia: Listopad 09, 2016, 08:01:55 pm »
@UP
Dokładnie. Jak wyszło półtora roku temu, to się strasznie napalałem na ten komiks i chciałem go kupić razem z Czerwonym Synem. Ale zacząłem go przeglądać w Empiku i mina mi zrzedła. Album miał dwie zalety - dobre rysunki i dużo znanych postaci. Ale cała intryga była idiotyczna, a te postacie albo niewiele wnosiły, albo robiły zupełnie bezsensowne rzeczy. Komiks - niewypał i naprawdę szkoda, że Eaglemoss zdecydował się go wydać jako pierwsze WS zamiast jako piąte, albo w ogóle pominąć. Chyba że dostali to jednocześnie jak teraz drukowano wersję dla Niemiec a Egmont oczywiście miał już tłumaczenie gotowe.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1157 dnia: Listopad 09, 2016, 08:14:12 pm »
Dla mnie Kryzys był komiksem wyśmienitym, aż mam ochotę sobie ten komiks w tym roku przypomnieć. Debilizmów w superhero jest masa, więc jakbym patrzył pod tym względem to praktycznie żaden by się nie obronił. Nie będę zaś komentował debilizmu celebryty, który ocenia komiks po przekartkowaniu w księgarni.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1158 dnia: Listopad 09, 2016, 08:56:07 pm »
Zgoda, ale debilizmy nie rażą tak mocno dopóki superhero trzyma się własnej konwencji. Wtedy nawet nie zwracasz na nie uwagi tak samo jak na sztuczny śmiech w sitcomach.

Zupełnie inaczej jest kiedy superhero nieudolnie sili się na bycie czymś więcej (Kryzys - niby kryminał, niby moralno-etyczne rozterki, niby coś na poważnie), wtedy dla debilizmów nie ma już taryfy ulgowej, a sztuczne śmiechy budzą tylko zażenowanie. I takie uczucie pozostawił po sobie ten komiks. Bardzo zresztą podobne wrażenia miałem po marvelowskiej Wojnie Domowej z jej siermiężną wizją relacji superhero-władza-sopołeczeństwo.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1159 dnia: Listopad 09, 2016, 09:07:18 pm »
Zwrócę na to uwagę podczas czytania, później się odniosę.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1160 dnia: Listopad 09, 2016, 09:14:08 pm »
Zupełnie inaczej jest kiedy superhero nieudolnie sili się na bycie czymś więcej (Kryzys - niby kryminał, niby moralno-etyczne rozterki, niby coś na poważnie), wtedy dla debilizmów nie ma już taryfy ulgowej,
Podchodzę w podobny sposób do super-hero. I dokładnie z tych samych powodów miałem mniej frajdy czytając Kryzys Tożsamości niż Kryzys na nieskończonych ziemiach.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1161 dnia: Listopad 10, 2016, 06:38:40 am »
W ulotce dołączanej do komiksów są zapowiedzi tomów, które znamy. Ostatni zapowiedziany tom to "Harely Quinn - Szaleństwa i żarty". Mam nadzieję, że to tylko błąd na ulotce, a nie późniejszej okładce. Jakaś korekta by im się przydała i to mocno...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1162 dnia: Listopad 10, 2016, 07:22:02 am »
Jakaś korekta by im się przydała i to mocno...
Korektę chyba mają tylko w Wydaniach Specjalnych  :smile:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1163 dnia: Listopad 10, 2016, 09:31:59 am »
za porę powiadomienia podziękujcie paniom kioskarkom - smsy są wysyłane manualnie.

Chyba jednak nie, bo ja wprost o to zapytałem i kioskara odpowiedziała, że to idzie gdzieś z centrali. Pewnie ona wbija do systemu przyjęcie paczki, a system wysyła automatycznie sms.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1164 dnia: Listopad 11, 2016, 08:18:47 am »

https://shop.eaglemoss.com/pl/dc-comics-graphic-novels-collection

W ciągu ostatnich tygodni wiele osób pytało nas o dostępność numerów archiwalnych Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze z nich można już zamawiać w naszym sklepie internetowym w takich samych cenach, jak te, które obowiązywały po premierze.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1165 dnia: Listopad 11, 2016, 01:31:18 pm »
W angielskim sklepie Eaglemosu mieli kilka dni temu promocję na komiksy z kolekcji.
Ciekaw jestem czy i u nas z czasem zaczną robić jakieś promocje.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1166 dnia: Listopad 11, 2016, 02:16:24 pm »
Na "Kryzys Tożsamości" raczej tak  :smile:

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1167 dnia: Listopad 11, 2016, 02:33:34 pm »
W angielskim sklepie Eaglemosu mieli kilka dni temu promocję na komiksy z kolekcji.
Ciekaw jestem czy i u nas z czasem zaczną robić jakieś promocje.

Oby nie, bo stracą klientów. Nakład podobnie jak wkkm z czasem sam się będzie wyprzedawał.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1168 dnia: Listopad 11, 2016, 02:46:00 pm »
@Itachi Zobaczymy jak to będzie z nakładami.
W kwestii stracenia klientów to może być różnie. Mogą też dzięki temu zyskać nowych.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1169 dnia: Listopad 11, 2016, 03:04:50 pm »
Zyskają na pewno, ale krótkofalowo. W czasie promocji te osoby, które nie kupują wkkdc będą mogły uzupełnić kolekcję. Z drugiej strony jakby tomik w promo był tańszy o te 5 zł czy tam 10 zł to przy większym zamówieniu zrobiłaby się już poważna suma. A w takim wypadku jestem przekonany, że zmalałaby liczba klientów tzw. długofalowych - kupujących tomy w kiosku co 14 dni, albo klientów z prenumeratą. Bo byłoby to nadzwyczaj w świecie nieopłacalne.

 

anything