Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 323809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1170 dnia: Listopad 11, 2016, 03:45:42 pm »
Ja się bardzo cieszę, że ruszył sklep. Wydawnictwo w prosty sposób będzie mogła z czasem zbyć niesprzedaną część nakładu. A chętni bez problemu będą mogli kupić w kioskowej cenie brakujące numery przez internet a nie przez krępującą niektórych rozmowę telefoniczną. :) Sytuacja win-win. Ale nie wiem czy będą możliwe jakiekolwiek promocje. Przeglądałem te sklepy w wersji niemieckiej, brytyjskiej czy brazylijskiej. Nie widziałem żadnych obniżek. 45 i 90 reali równo.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1171 dnia: Listopad 11, 2016, 04:38:07 pm »
@Itachi masz rację jest i druga strona medalu. Poczekamy zobaczymy.
@8azyliszek najwidoczniej trafiłeś w tych sklepach na moment bez promocji. No przynajmniej ten w UK bo tylko tam to widziałem.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1172 dnia: Listopad 11, 2016, 04:56:13 pm »
To jak ktoś trafi na jakąś promocję oglądając strony sklepów Eaglemoss, niech da znać, bo to rzeczywiście ciekawa kwestia.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1173 dnia: Listopad 11, 2016, 05:21:47 pm »
Niedługo zaczną się promocje i będą robić wyprzedaże bo chyba za dużo nadrukowali na tak mały Polski rynek.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1174 dnia: Listopad 11, 2016, 05:22:18 pm »
Niedługo zaczną się promocje i będą robić wyprzedaże bo chyba za dużo nadrukowali na tak mały Polski rynek.

Jasnowidz?

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1175 dnia: Listopad 11, 2016, 05:28:16 pm »
Jasnowidz?
Przecież nie będą tego w nieskończoność magazynować, a to też kosztuje.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1176 dnia: Listopad 11, 2016, 05:30:32 pm »
Na razie było tak, że wydrukowali za mało egzemplarzy Husha 1 za pierwszym razem, przez co nie wystarczyło ich jednocześnie dla prenumeratorów i sprzedaży kioskowej. Zrobili więc dodruk i dzięki temu komiks znowu trafił na półki i nie ma już problemów z jego dostępnością. Teraz jest go ponadwymiarowa ilość, wiec trochę sobie poleży, bo w czasie braku ludzie dokupowali sobie na Allegro. :) Ten dodruk za długo trwał.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1177 dnia: Listopad 11, 2016, 05:38:58 pm »
:smile: Ten dodruk za długo trwał.
Nie było żadnego dodruku tylko transport z Hiszpanii trwał za długo.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1178 dnia: Listopad 11, 2016, 05:45:19 pm »
To są wszystko zwroty  :smile: już to zostało udowodnione. A licencję pewnie mają gdzieś na dwa lata jak z WKKM.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1179 dnia: Listopad 11, 2016, 10:43:36 pm »
To jak ktoś trafi na jakąś promocję oglądając strony sklepów Eaglemoss, niech da znać, bo to rzeczywiście ciekawa kwestia.
dodam jeszcze że promocja była z cyklu 3 za 2. Czyli kupujesz 3 albumy z czego najtańszy był gratis.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1180 dnia: Listopad 12, 2016, 09:49:53 am »
Przecież nie będą tego w nieskończoność magazynować, a to też kosztuje.

Nieskończoność to jest w Marvelu, pisząc na poważnie to analogicznie można porównywać wkkdc do wkkm więc jeśli tam nakład płynnie się wyprzedawał (systematycznie tomik po tomiku) to tutaj powinno być podobnie. Po roku od startu kolekcji zobaczymy jak będzie z dostępnością.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1181 dnia: Listopad 12, 2016, 10:13:45 am »
Wypelnialiscie juz ankiete od wkkdc? Wchodze dzis na FB i widze ankiete od eglomossa ,oczywiscie wypelniam ale po wypelnieniu juz nie moge linknac by wrzucic tu  :doubt: Z ciekawszych pytan to czy bylbys zainteresowany GL i Batman NmL oraz cena jaka zaplacilibysmy za spesjale od ponizej 100 do powyżej 200  :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1182 dnia: Listopad 12, 2016, 10:15:29 am »
pisząc na poważnie to analogicznie można porównywać wkkdc do wkkm więc jeśli tam nakład płynnie się wyprzedawał (systematycznie tomik po tomiku)
Przecież w WKKM im się licencja kończy: najpierw było jakoś 01-30, potem 01-50, teraz tylko 01-71 i tomy lądują na Olipmi itp  :smile: Już było tu o tym mówione.

Wchodze dzis na FB i widze ankiete od eglomossa
Na którym FB?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 10:20:20 am wysłana przez JanT »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1183 dnia: Listopad 12, 2016, 11:13:01 am »
Przecież w WKKM im się licencja kończy: najpierw było jakoś 01-30, potem 01-50, teraz tylko 01-71 i tomy lądują na Olipmi itp  :smile: Już było tu o tym mówione.

1. Nie jestem z Warszawy, ale z tego co wiem stan komiksów na osławionej Olimpi był bardzo daleki od ideału. Poobijane grzbiety, porysowane okładki, pozalewane strony czy inne defekty były normą. Więc to raczej nie był problem z zakończeniem licencji.

2. To że tomy 1-30 się wyprzedały dowiedzieliśmy się w momencie kiedy ktoś chciał zamówić a już nie było. Potem zaczął się lament i takie tam. Nie wiemy natomiast które tomu wyprzedały się wcześniej, te najpopularniejsze, z najlepszymi ocenami itd. Możliwości jest mnóstwo.

3. Z drugiej strony nie słyszałem o przypadku w którym na przykład wyprzedały się tomy 1-60 i dajmy na to 68. Więc też coś może być na rzeczy. Tylko w takim wypadku powstaje pytanie, gdzie się podziały te egzemplarze w stanie księgarskim, a nie olimpowym...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1184 dnia: Listopad 12, 2016, 11:24:48 am »
Olimpia skończyła się kilka miesięcy temu. Tego pana już tam nie ma.

SawiK daj linka do tej ankiety, bona stronie Kolekcje Eaglemos ani na fanpage'u nie mogę znaleźć tej ankiety.

 

anything