Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 323062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1185 dnia: Listopad 12, 2016, 11:50:23 am »
3. Z drugiej strony nie słyszałem o przypadku w którym na przykład wyprzedały się tomy 1-60 i dajmy na to 68. Więc też coś może być na rzeczy. Tylko w takim wypadku powstaje pytanie, gdzie się podziały te egzemplarze w stanie księgarskim, a nie olimpowym...
Ale wiesz że prenumeratorzy też dostają w stanie "Olimpowym" Gildia też napisał że dostają poniszczone egzemplarze. I chyba nie dziwne że na koniec zostają najgorsze egzemplarze.
Ktoś tu z bardziej "ogarniętych" pisał że takie kolekcje mają krótkie licencje.

@SawiK
Nie łyknąłeś czegoś znowu?  :smile: Nigdzie nie widzę tej ankiety.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1186 dnia: Listopad 12, 2016, 12:06:35 pm »
Ale wiesz że prenumeratorzy też dostają w stanie "Olimpowym" Gildia też napisał że dostają poniszczone egzemplarze. I chyba nie dziwne że na koniec zostają najgorsze egzemplarze.

Wybacz, ale absolutnie mnie to nie przekonuje. Wiadomo, prenumerata nie zapewnia 100% bezpieceństwa, wystarczy że paczka poleci na podłogę kurierowi i po ptokach. Ale to mogą być pojedyncze przypadki na dany tom. Co go gildii to pewnie chodziło o jakąś partię a nie ciągły stan. Bo w takim wypadku raczej współpraca już by się zakończyła pomiędzy wydawnictwem, a sklepem.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1187 dnia: Listopad 12, 2016, 12:22:05 pm »
Co go gildii to pewnie chodziło o jakąś partię a nie ciągły stan. Bo w takim wypadku raczej współpraca już by się zakończyła pomiędzy wydawnictwem, a sklepem.
Zacznijmy od tego że nie ma współpracy między wydawnictwem a sklepem (przynajmniej tak było kiedyś) oni sami sobie załatwiają trochę egzemplarzy. W Empikach i kioskach też są poniszczone egzemplarze.
A wiadomo że tomy z Olimpii to pewnie sam Mr Olimpia dodatkowo uszkodził  :smile: ktoś wrzucał zdjęcie jak część leżała na mokrej ziemi.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1188 dnia: Listopad 12, 2016, 12:48:13 pm »
Tylko w takim wypadku powstaje pytanie, gdzie się podziały te egzemplarze w stanie księgarskim, a nie olimpowym...
U Egmontu jak się kończy licencja na niektóre komiksy, to musi niesprzedane egzemplarze dać do przemiału. Może i tak też w umowie mają i Hachette i Eaglemoss. Ale to już pozostanie w sferze domysłów.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1189 dnia: Listopad 12, 2016, 02:36:12 pm »
Wypelnialiscie juz ankiete od wkkdc? Wchodze dzis na FB i widze ankiete od eglomossa ,oczywiscie wypelniam ale po wypelnieniu juz nie moge linknac by wrzucic tu  :doubt: Z ciekawszych pytan to czy bylbys zainteresowany GL i Batman NmL oraz cena jaka zaplacilibysmy za spesjale od ponizej 100 do powyżej 200  :badgrin:
Gdzie ta ankieta?!

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1190 dnia: Listopad 12, 2016, 03:58:41 pm »
Ankieta o tu:
http://przyblizamykomiksy.pl/ankietasatysfakcji/
Dobrze ze jest cos takiego jak historia bo pomyślałbym ze faktycznie tabletki JanaT zadziałały ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 04:02:46 pm wysłana przez SawiK »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1191 dnia: Listopad 12, 2016, 04:09:30 pm »
Najlepsze pytanie
4.   Ile byłbyś/byłabyś w stanie wydać na pojedyńczy tom specjalny (standardowy format, twarda oprawa, panorama na grzbiecie, od 300 do 400 stron objętości)? 
  •   Poniżej 100 zł
  •   100-150 zł
  •   151-200 zł
  •   Powyżej 200 zł
To co? 119,99 zł ceną promocyjną, a kolejne tomy specjalne za 159,99 zł?

 
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1192 dnia: Listopad 12, 2016, 04:20:45 pm »
Zabrakło odpowiedzi 1mln zł. Na szczęście w odróżnieniu od niektórych celebrytów tego świata nie mam problemu z czytaniem po angielsku, więc mi łaski nikt nie robi, że wyda badziewie za cenę z kosmosu.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1193 dnia: Listopad 12, 2016, 04:21:53 pm »
Z tym powyżej 200 zł to już ewidentna kpina, a nie możliwość wyboru. Sprawiedliwość za ile była wydana? :wink: I mam na myśli cenę realną, a nie okładkową.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1194 dnia: Listopad 12, 2016, 04:24:19 pm »
Jedyną zaletą - dla mnie - polskich wersji jest ich cena (nie widze różnicy czytając eng czy pl, zazwyczaj przewaga eng, bo nie ma błędów w tłumaczeniu;), często dwukrotnie niższa niż wydań zagranicznych. Jeżeli miałbym dawać taką samą cenę lub nawet większą za wydanie standard HC z panoramką na grzbiecie to na 100% bym odpuścił. Kpina, oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny. Dla mnie mocno kontrowersyjne.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1195 dnia: Listopad 12, 2016, 04:38:27 pm »
pomyślałbym ze faktycznie tabletki JanaT zadziałały ;]
Chodziło o piwo  :smile: chyba że już tego nie pamiętasz?

"Ile byłbyś/byłabyś w stanie wydać na pojedyńczy tom specjalny" (jeszcze z błędem jak to u Eaglemoss  :badgrin: )
Chyba każdy zaznaczy mniej niż 100 zł i nie wydadzą już specjala  :smile:

Offline kamilo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 12, 2016, 04:48:24 pm »
Ja zaznaczyłem 150 :smile:

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 12, 2016, 04:51:22 pm »
@JanT
Kurka nie pamiętam już, ale piwa nigdy za mało, a weekend to można nawet dwa  ;-) i mamy długi week to można więcej: + sw niepodległości i wygrany mecz  8)
Hehh ciekawe ilu desperatów zaznaczy powyżej 200zł, chyba nie będzie takich odważnych  :badgrin:

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 12, 2016, 04:54:54 pm »
Ja zaznaczyłem 100-150 i gdyby wydawali GL czy Flasha to naprawdę nie miałbym problemu z ceną.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 12, 2016, 04:58:58 pm »
No ja zaznaczyłem "mniej niż 100 zł", bo dodałem w uwagach, że w tej samej objętości Egmont sprzedaje komiksy za mniej niż 70 zł. Ale powiedzmy że 119 mógłbym zapłacić (choć oczywiście niechętnie) za powiększone wydanie GL czy Flasha które by liczyło te 500 stron. Wtedy rzeczywiście byłoby to może warte potrójnej ceny. Ale i tak wszyscy powinni zaznaczyć "poniżej 100".

W sumie może dobrze, że za tak absurdalną cenę wyszedł właśnie dubel? Może wydawnictwo się otrząśnie i zorientuje, że przesadzili, a kolejne Kryzysy będą już "poniżej 100 zł". Fajnie też, że polski oddział ma także wiedzę o grubasach GL i Ziemi Niczyjej. Czyli jest możliwość drukowania ich po Kryzysach, zwłaszcza jeśli Kolekcja potrwa 4 lata, to czas na to będzie.

I dlaczego była opcja w pytaniu "Jestem fanem Batmana", a innych bohaterów DC już nie uwzględniono? :smile:

Gdyby nie SawiK to nie miałbym pojęcia, ze istnieje taka strona jak "Przybliżamy komiksy" Skoro zapraszają na fanpage Eaglemoss, to czemu fanpage o nich nie wspomina? Chyba że wspominali wcześniej a ja nie widziałem tego postu na tablicy.

 

anything