Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 321515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1275 dnia: Listopad 17, 2016, 12:43:53 pm »
prawdopodobnie to są 28 dni roboczych , takie koncerny lubią mydlić oczy

Jeśli tak to ok, albo może po prostu nie umiem czytać między wierszami bo informacja wyglądała tak:

"Witam,
Reklamacja została przyjęta. W terminie 28dni zostanie do Pana dosłany reklamowany numer.
 
Pozdrawiam/ Biuro Obsługi Klienta"

Słabo to widzę :sad:




Ps. Gdzie zniknął 8azyliszek? Liczyłem na komentarz z opiniami po zakupie Długie Halloween...

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1276 dnia: Listopad 17, 2016, 01:48:08 pm »
Długie Halloween się pomija panowie bo przede wszystkim liczą się dobre pozycje warte czytania a ten komiks nie spełnia tych wymogów.


Pewnie dlatego w większości rankingów najlepszych komiksów z Batmanem znajduje się w pierwszej piątce  :badgrin: 


Słaba prowokacja  :doubt:   nie wyszła.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1277 dnia: Listopad 17, 2016, 02:06:48 pm »
Ja tylko krótko powiem, że boli mnie oglądanie rysunków Sale'a w tym tomie WKKDC. Są naprawdę złe - coś jak "Szpital" na TVNie. A pełną recenzję Długiego Halloween to machnę za 2 tygodnie jak przeczytam 2 tom.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1278 dnia: Listopad 17, 2016, 02:39:40 pm »
Są naprawdę złe - coś jak "Szpital" na TVNie.

Zupełnie się nie zgadzam. Dla mnie rysunki Sale są jak Syberyjska Ruletka na Discovery albo Zoom na giełdę na Polsat bizness.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1279 dnia: Listopad 17, 2016, 06:31:49 pm »
Rozpoczęcie lektury DH 1 to ode mnie najpierw stek przekleństw, potem uśmiech zadowolenia, potem znowu przekleństwa, rozczarowanie, podziw, spokój... No dobra - zobaczę jak to się skończy za 2 tygodnie.

A - i przednia okładka wychodzi mi na grzbiet - coś jak w Hushu 1. Teraz kurde na panoramie będę miał niebieski paseczek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1280 dnia: Listopad 17, 2016, 07:48:19 pm »
Daj proszę znać jak bylo z tą opłatą jak już dostaniesz paczkę.

No więc paczka przyszła. Oczywiście pobraniowa.... To dziwne, bo to przecież już trzecia. Na dodatek Pani na infolinii zapewniała mnie, że ta na pewno pobraniowa nie będzie....

W środku zakładka, cieniutka, srebrna. I to czego zdjęcia nie pokazują: jest dość długa: tak do 2/3 wysokości komiksu.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1281 dnia: Listopad 17, 2016, 07:49:38 pm »
Cóż, w zasadzie de gustibus i tak dalej...
Ale jak się komuś "Długie Halloween" nie podoba, to w zasadzie dla mnie jest to jednoznaczna informacja.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1282 dnia: Listopad 17, 2016, 08:42:56 pm »
Cóż, w zasadzie de gustibus i tak dalej...
Ale jak się komuś "Długie Halloween" nie podoba, to w zasadzie dla mnie jest to jednoznaczna informacja.


Czyli jaka ?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1283 dnia: Listopad 17, 2016, 09:12:44 pm »
Dodatkowe klasyczne historie są z zeszytów Detective Comics 140 i Batman 181 a nie jak wcześniej zapowiadali (nawet w Wonder Woman) zeszyty Batman 181 i 183. Fragsel musisz poprawić na liście :smile:

Są więc takie same, jak zapowiedziano w niemieckiej wersji kolekcji (t. 19). A już myślałem, że jakieś zmiany zaszły w składzie numerów... Na przyszłość gdy polska edycja będzie wg zapowiedzi różnić się od niemieckiej, trzeba będzie spojrzeć na to z drobną nieufnością :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1284 dnia: Listopad 17, 2016, 09:16:11 pm »
Przeczytałem DH cz1 z przyjemnością! Po pierwsze odpowiada mi umiejscowienie akcji po Roku pierwszym, kiedy to jeszcze mafie rozdawały karty w gothamskim półświatku a rożni przebierańcy byli rzadkością. Prostota i przejrzystość to miła odmiana po różnych nowoczesnych scenariuszowych eksperymentach z nowszych batmanów. Mimowolnie porównuję Długie Halloween do Roku100 z deluxa i ten drugi mnie zmęczył swoją narracją i dusznym klimatem, a DH pochłonąłem za jednym zamachem. Plus nie sądziłem że twórcy Dark Knigha tak mocno czerpali z tej historii - komu podobał się film będzie miał dodatkowa frajdę z lektury..Jak już ktoś wspominał, gościnne występy Jokera wydają się trochę niepotrzebne i budzą podejrzenie wciskania popularnych postaci bez względu czy coś wnoszą do fabuły czy robią wyłacznie za zapełniaczy stron.

Nie czytałem oryginału i nie wiem jak z tłumaczeniem Tomasza Sidorkiewicza, ale dialogi czytało się bez zgrzytania zębami, o dziwo. Czcionka w dymkach opisowych okrutnie mała - trzeba prężyć gałki ;p 
Aha, spojler w zapowiedziach na końcu - mistrzowski! Coś w rodzaju "Zapraszamy na drugą część naszego kryminału, w której zaskoczy nas odkrycie że mordercą od początku był kamerdyner" :biggrin:  No czapki z głów redaktorzy wydania :/

PS: W kiosku gdzie poprzednio kupowałem Hushe się okazało że już nie prowadzą WKKDC, za to najbliższym w empiku mieli wieczorem jeszcze po 6-8 sztuk pierwszego tomu Husha i DH, zdziwiłem się że aż tyle tego...

Offline weiter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1285 dnia: Listopad 17, 2016, 09:52:53 pm »

PS: W kiosku gdzie poprzednio kupowałem Hushe się okazało że już nie prowadzą WKKDC, za to najbliższym w empiku mieli wieczorem jeszcze po 6-8 sztuk pierwszego tomu Husha i DH, zdziwiłem się że aż tyle tego...

Czyżby słabe zainteresowanie komiksiarzy kolekcją?
Ciekawe...
W kiosku obok mnie, jak przyjeżdżają cztery egzemplarze tak leżą, aż do następnego numeru...

Offline Wolf85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1286 dnia: Listopad 17, 2016, 09:55:06 pm »
Maleńki spoiler dla tych którzy nie czytali całości - poziom rysunków w dalszej części jest taki sam, czyli niesamowicie dobry :smile:
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1287 dnia: Listopad 17, 2016, 10:49:41 pm »
Czyżby słabe zainteresowanie komiksiarzy kolekcją?
Docierają do tych kiosków gdzie ludzie prosili o sprowadzenie  :smile:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1288 dnia: Listopad 17, 2016, 11:12:20 pm »
Czy ktos pokusił by się o może porównanie z wersją Muchy  (tłumaczenie to samo? Jakość druku/ kolorów? Jak się prezentują rozkładówki) :) ?
Przyznam, że zacząłem się zastanawiać nad kupnem dubla... Wiadomo wersja Muchy ma tę fajną okładkę, ale tu dostaniemy 3 stare historyjski... i chyba kartki z pięknymi rysunkami Sale'a nie mają tych brzydkich kwadracików z numerami stron, które mnie denerwowały u Muchy, bo wchodziły na rysunki... sam nie wiem

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1289 dnia: Listopad 18, 2016, 05:03:35 am »
Czy ktos pokusił by się o może porównanie z wersją Muchy  (tłumaczenie to samo? Jakość druku/ kolorów? Jak się prezentują rozkładówki) :smile: ?
tu masz wstępnie od mariana
Standardowo jak co dwa tygodnie zrobiłem zdjęcia i prezentację wideo wydania z kolekcji - WKKDCC#7: Batman: Długie Halloween, część 1 - prezentacja komiksu

Tutaj dla porównania prezentacja wydania Długiego Halloween od Muchy.

 

anything