trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 322922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1305 dnia: Listopad 19, 2016, 10:43:05 pm »
@abs
Dobra mamy dwa różne poglądy na tą sprawę, nie przekonamy się, więc ja już kończę temat. Dla mnie zawsze tańsze wydanie wygrywa, bo liczy się treść a nie forma komiksu. Ale rozumiem, że każdy ma swój gust i np. uważa, że warto dopłacić za powiększony format Flashpointa czy Trójcy. Ja po prostu tych czarnych okładek nigdy nie zniosę.

I to co napisał Janek - jak droższe wydania w miękkiej oprawie, mogą być lepsze od twardej kolekcyjnej? Żeby to jeszcze były tańsze jak Superman i Batman, ale droższe?

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1306 dnia: Listopad 19, 2016, 11:29:40 pm »
@abs
Dobra mamy dwa różne poglądy na tą sprawę, nie przekonamy się, więc ja już kończę temat. Dla mnie zawsze tańsze wydanie wygrywa, bo liczy się treść a nie forma komiksu.




Zrozum wreszcie człowieku, że słowo "tańsze" nie jest synonimem "lepsze", tak jak słowo "margaryna" nie jest synonimem słowa "masło". Jeśli chwalisz coś i polecasz, bo jest tańsze, to pisz, że chwalisz i polecasz, bo jest tańsze. Wszyscy zrozumieją. Jeśli jednak chwalisz, że coś jest lepsze, a jedynym powodem jest fakt, że tańsze, to raczej nie spotkasz się z powszechnym zrozumieniem, a nawet niektórzy wezmą cię za oszusta, a inni nawet za p***ba, co zresztą i tak się na forum dzieje.
Poeta napisał, że trzeba "odpowiednie dać rzeczy słowo" i powinieneś wziąć sobie tę radę poważnie
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1307 dnia: Listopad 20, 2016, 08:48:06 am »
Lepsze są wydania wczesniejsze.
Bo ty tak twierdzisz?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1308 dnia: Listopad 20, 2016, 09:33:04 am »
Bo ty tak twierdzisz?


Owszem, tak właśnie uważam, chociaż nie uzurpuję sobie prawa do bezwględnej racji. Możesz się ze mną nie zgadzać. Możesz też podać powody, dla których uważasz inaczej. Jan T napisał, czemu wydania "Long Halloween" i "Kołczan" i "Hush" w kolekcji uważa za lepsze i sa to konkretne argumenty, warte wzięcia pod uwagę.
I przyznaję, że nie powinienem był pisać z automatu, że WKKDC jest gorsza. Poniosło mnie w dyskusji z trollem, dla ktorego tańsze=lepsze.

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 08:51:53 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1309 dnia: Listopad 21, 2016, 11:53:34 am »
Mam prenumeratę WKKDC i niestety nie mam jeszcze WW i DH1.

Widze ze nie tylko ja czekam na prenumerate z WW i DH :doubt: Nawet maluskiego eska jeszcze nie dostalem, a dwie pierwsze były tak dobrze dograne. Widze ze za szybko sie chwalilo i pozostaje cierpliwie czekac  :neutral:

Kurczę, to aż dziwne. Ciekawe jak są realizowane te wysyłki. A skąd Panowie jesteście? :)
Czy ktoś jeszcze dostał już trzecią przesyłkę?

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1310 dnia: Listopad 21, 2016, 04:30:04 pm »
Kurczę, to aż dziwne. Ciekawe jak są realizowane te wysyłki. A skąd Panowie jesteście? :smile:
Czy ktoś jeszcze dostał już trzecią przesyłkę?
Ja jestem z Wrocławia. Pierwsze dwie przesyłki przyszły wzorowo. Był SMS i były dzień/dwa przed dostawą do kiosku (więc fajnie).
Dzisiaj dzwoniłem do BOK Eaglemoss o 17:00.Mam dwa wątki do załatwienia. Reklamacja Kołczan 2 i oczywiście paczka z numerami 6 i 7.
Reklamację Kołczan 2 złożyłem 17.10. 18.10 dostałem maila, że do 28 dni dostanę nowy egzemplarz. Dzisiaj dowiedziałem się, że mail z 18.10 to nic nie znaczy bo reklamacja została "rozpatrzona" dopiero 10.11...
Z kolei numery 6 i 7 zostały "prawdopodobnie" wysłane w piątek. I co ciekawe mogą ale nie muszą być za pobraniem. Dodatkowo otrzymam lub nie SMS z informacją o przesyłce...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline mystrzu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1311 dnia: Listopad 21, 2016, 05:00:33 pm »
Hej, mam pytanie odnośnie wydania specjalnego wkkdc - kryzysu tożsamości. Interesuje mnie konkretnie czym jest te przeszło dodatkowe 100 stron względem poprzedniego wydania egmontu ?

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1312 dnia: Listopad 21, 2016, 05:16:52 pm »
Pocztar mam podobnie jak kolega, dwie pierwsze przesylki wzór. Zielono Górskie rejony ;) jeszcze cierpliwie i nie dzwonie dam im szanse, do czwartku ;)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1313 dnia: Listopad 21, 2016, 06:18:49 pm »
Hej, mam pytanie odnośnie wydania specjalnego wkkdc - kryzysu tożsamości. Interesuje mnie konkretnie czym jest te przeszło dodatkowe 100 stron względem poprzedniego wydania egmontu ?

Flash #214-217. "Secret of Barry Allen". Tie-iny, smaczne tie-iny. Mniam!!
(W sumie nie wiem, czy te konkretnie są smaczne, bo nie czytałem, ale się cieszę, bo zasadniczo lubię przystawki!!)
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1314 dnia: Listopad 21, 2016, 07:55:44 pm »
Ja jestem z Wrocławia. Pierwsze dwie przesyłki przyszły wzorowo. Był SMS i były dzień/dwa przed dostawą do kiosku (więc fajnie).
Dzisiaj dzwoniłem do BOK Eaglemoss o 17:00.Mam dwa wątki do załatwienia. Reklamacja Kołczan 2 i oczywiście paczka z numerami 6 i 7.
Reklamację Kołczan 2 złożyłem 17.10. 18.10 dostałem maila, że do 28 dni dostanę nowy egzemplarz. Dzisiaj dowiedziałem się, że mail z 18.10 to nic nie znaczy bo reklamacja została "rozpatrzona" dopiero 10.11...
Z kolei numery 6 i 7 zostały "prawdopodobnie" wysłane w piątek. I co ciekawe mogą ale nie muszą być za pobraniem. Dodatkowo otrzymam lub nie SMS z informacją o przesyłce...

Na fejsie pisali, że SMS-y od paczki nr 3 nie będą przychodziły, bo były tylko zarezerwowane dla pobrań, ale ja np. przy drugiej pobraniowej nie miałem SMS-a ;D Tak to mógłbyś się sugerować, że jak przyjdzie SMS, to będzie pobranie, a jak nie, to zwykła paczka. Nie ma reguły. Dobry jest ten ich BOK.

O paczkę z 6 i 7 nawet ich nie pytam, bo oni sami się chyba pogubili.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1315 dnia: Listopad 22, 2016, 10:05:50 am »
Przy WKKM dostawy też są rozstrzelone w zależności od regionów. Ja na przykład dostaję zawsze 1-2 dni po tym, jak pierwsi prenumeratorzy ogłaszają, że dostali - jestem z Warszawy. W przypadku WKKDC ewidentnie zaczynają od stolycy, bo kiedy ja już miałem, nikt się jeszcze nie przyznawał, przynajmniej tu na forum. No chyba, że wysyłają w kolejności złożonych zamówień, ale nie jestem pewien.

Co do SMS-ów, sam jestem ciekaw jak to będzie. Ze względu na ich pomyłkę, na pewno jakąś partię wysłali za pobraniem (ale być może nie całą, bo jak się kapnęli, to kolejne partie mogły iść już normalnie). Na pewno z pierwszej partii ludzie dostaną pobranie i SMS, podobnie jak ja. Chociaż Pani w BOK-u też mi się zarzekała, że to nie będzie paczka pobraniowa i to dzień przed jej odbiorem :wink: To w ogóle było tak, że domownik odmówił jej przyjęcia (bo był poinformowany, że nie będzie trzeba za nią płacić), to wtedy kurier zabrał paczkę na pocztę, a nie od razu do nadawcy. Teraz się cieszę, że ją odebrałem, bo jakby wróciła do Eaglemoss i musiałbym czekać, aż wyślą mi ją jeszcze raz... Jeśli działają tak jak to opisuje anx239, to za dwa miesiące może bym się doczekał. A może nie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 10:09:59 am wysłana przez pocztar »

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopad 22, 2016, 10:10:49 am »
Ciekawe kiedy będą wysyłać reklamowane tytuły :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopad 22, 2016, 10:36:55 am »
Pewnie jak im wszystkie zwroty spłyną z powrotem. Jestem przekonany że ten tak zwany dodruk Batmana Hush 1 to zwrot, śmierdzi tylko trochę mniej, tak jakby był po przewietrzeniu, tylko dostał nową folię. Co ciekawe komiksy te są poobijane bardziej niż w czasie premiery kolekcji (sprawdzałem w Empiku, bo byłem ciekaw)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 10:45:49 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1318 dnia: Listopad 22, 2016, 10:43:00 am »
Po raz któryś  :smile: W takich kolekcjach jak WKKDC i WKKM nie ma dodruków przy takiej cenie (40 zł) żeby im się opłacało zrobić dodruk to by musiało być kilka tysięcy  :smile: a sprzeda się dajmy na to 69 do końca licencji.

Wiadomo że wydawnictwo zamiast "zwroty" będzie mówić "dodruk"  :smile:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1319 dnia: Listopad 22, 2016, 11:17:34 am »
Po raz któryś  :smile: W takich kolekcjach jak WKKDC i WKKM nie ma dodruków przy takiej cenie (40 zł) żeby im się opłacało zrobić dodruk to by musiało być kilka tysięcy  :smile: a sprzeda się dajmy na to 69 do końca licencji.

Wiadomo że wydawnictwo zamiast "zwroty" będzie mówić "dodruk"  :smile:


Dlatego zaraz za okładką powinna być informacja który to druk z kolei - uniknęlibyśmy wtedy takich głupich domysłów na forum. A może ona tam jest - niech ktoś sprawdzi.