trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 322104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 27, 2016, 06:33:19 pm »
Poza jeszcze Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach, pozostałymi eventami DC ja jestem bardzo zainteresowany. Final, Infinity, One Milion, Legacies itd. bym brał. Tylko naprawdę - niech cena będzie taka jak za granicą - 2 krotność standardowego tomu. W Polsce ekonomiczniej już są wydawane podobnej objętości albumy. Tym bardziej, że zapowiadano, nowe tłumaczenie (a jest ten sam autor co poprzedniego wydania) i spodziewaliśmy się oddzielnej panoramy, którą nam zabrano. Mam nadzieję, że w nowym roku sprawy ułożą się lepiej dla klientów chętnych na kolejne WS.

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 06:38:02 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 27, 2016, 06:51:54 pm »
To oni na dwa tomy podzielili to Kingdom Come?  :shock: jak to są cztery zeszyty po 46 stron - razem 184.
A Trójca ma 3 zeszyty po 64 strony - razem 192 i wydali w jednym tomie.
Dziwne  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 27, 2016, 07:07:28 pm »
To oni na dwa tomy podzielili to Kingdom Come?  :shock: jak to są cztery zeszyty po 46 stron - razem 184.
A Trójca ma 3 zeszyty po 64 strony - razem 192 i wydali w jednym tomie.
Dziwne  :smile:

Może jakieś grubsze archiwalia tam dali i każdy tom liczy po 120 stron? Nie wiem. To niespodzianka nie jest, bo Garf już dawno sygnalizował, że za Odrą to wyjdzie w 2 częściach. Teraz wreszcie pokazali okładki. Zobaczymy za 5 lat, jak to po polsku wyjdzie. No i jestem ciekaw czy po Nowym Roku niemiecka edycja zostanie przedłużona. :)


Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 27, 2016, 07:13:45 pm »
Co oznacza, że za całe Kingdom Come w formacie Standard HC przyjdzie polskiemu czytelnikowi zapłacić 80 zł. Podczas gdy za potencjalnie możliwe wydanie Egmontu w formacie powiększonym HC po uwzględnieniu rabatu na poziomie 38% zapłaciłby około 55 zł. Kolekcja rządzi! Na chwałę tanim i dobrym komiksom po polsku!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 27, 2016, 07:20:34 pm »
Ale wiesz Antari, że po słowach o tym, że Egmont nie będzie wydawał pozycji z WKKDC, to będzie alternatywa w postaci zakupu Kingdome Come PL od Eaglemoss albo nie wydawania w ogóle, bo nowa wersja Egmontu nie będzie istnieć. :wink: Poza tymi z 2005 co wypełzną na Allegro wreszcie za ludzką cenę, gdy WKKDC KC zbliży się do półek kioskowych.

dudi1212 - Ale jednak są jednostki, co ten KT jednak kupią. :/

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 28, 2016, 06:32:04 am »
To oni na dwa tomy podzielili to Kingdom Come?  :shock: jak to są cztery zeszyty po 46 stron - razem 184.
być może wydanie to zawierać będzie prequel Kingdom

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Kingdom_(comics)

Poza tymi z 2005 co wypełzną na Allegro wreszcie za ludzką cenę, gdy WKKDC KC zbliży się do półek kioskowych.
jeśli kolekcja tyle przetrwa,to może tak być, a  widząc jak potraktowali WS, to los drugiej 60 wisi pod znakiem zapytania

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 28, 2016, 06:40:58 am »
Doszedłem do wniosku że ta kolekcja to nieporozumienie: rynek komiksowy w Polsce ma się coraz lepiej, sądzę że i tak doczekalibyśmy się wydania tych tytułów przez inne wydawnictwo. Byłoby to lepiej zrobione i niewiele drożej. Kolekcja Eagelmoss to bida z nędzą psująca rynek, na razie nie odwołuję prenumeraty, ale coraz bardziej się ku temu skłaniam.

PS Ohydna panorama to oczywiście kolejny minus, wszelkie książkowe i komiksowe panoramy uważam za szczyt obciachu i tandety.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 28, 2016, 06:55:43 am »
Wątpię. Po 1989 roku trzeba było czekać aż 25 lat na podstawowy dla świata DC Kryzys na Nieskończonych Ziemiach po polsku. Długo. OK - Egmont wdał Kingdome Come i Nową Granicę a Mucha Sprawiedliwość. Ale na dzień dzisiejszy kolejnych eventów na horyzoncie nie widać. A ja nie chcę czekać kolejne długie lata na Zero Hour, One Milion itd. Wg mnie WKKDC jest kolejnym katalizatorem zmian. Że nowe, dobre komiksy po polsku nie dostajemy pomimo tej Kolekcji, a właśnie dzięki niej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 28, 2016, 07:02:02 am »
Ale jesteś świadom że jeśli kolekcja by nie ruszyła, to było prawie 100% prawdopodobieństwo, że Kryzysy DC dostalibyśmy w DC Deluxe. Stwierdzę nawet że to start kolekcji pozbawił nas możliwości przeczytania ich po polsku w powiększonym formacie.

Dobre komiksy superhero były wydawane wcześniej niż start kolekcji jak sugerujesz. A ten katalizator o którym mówisz wykastrował (chyba) nasze wydania PL czwartego tomu JLA z Ziemi 2. I zapamiętaj to sobie że nie musisz czekać na te komiksy, wystarczy że sięgniesz po oryginały.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 07:20:59 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 28, 2016, 07:12:56 am »
Mówiłem o obu Kolekcjach. Po sukcesie Kolekcji Marvela było oczywiste, że ruszy podobna w DC. Poza tym ja już mówiłem o swoim stanowisku, że gdyby nie start WKKDC w Niemczech, to nie byłoby DC Deluxe.

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 28, 2016, 07:19:10 am »
Twoje (8azyliszka) stanowisko jest tylko i wyłącznie Twoim stanowiskiem, czytając zaś Twoje komentarze muszę stwierdzić iż z rzeczowością i rzeczywistością na ogół nie ma ono zbyt wiele wspólnego. Dla mnie WKKDC to jak na razie rozczarowanie a wręcz skłaniam się ku wnioskowi że lepiej by było gdyby się ta kolekcja nie pojawiła.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 28, 2016, 07:27:28 am »
Dla mnie WKKDC to jak na razie rozczarowanie a wręcz skłaniam się ku wnioskowi że lepiej by było gdyby się ta kolekcja nie pojawiła.
wniosek raczej bledny, gdyz nawet jesli wieloletni fani komiksow uwazaja wkkdc za niezbyt atrakcyjna, to nie zapominajmy, ze tworzenie rynku komiksow w kraju nie polega tylko na dopieszczaniu istniejacych juz hobbystow, ale takze na tworzeniu nowych. czemu taka kolekcja niewatpliwie sprzyja

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 28, 2016, 07:41:59 am »
Dla mnie WKKDC to jak na razie rozczarowanie a wręcz skłaniam się ku wnioskowi że lepiej by było gdyby się ta kolekcja nie pojawiła.

Taki wpis potwierdza jedynie że 8azyliszek ma rację. Kolekcja jest niezbędna. W tyłkach się ludziom już poprzewracało. Za duża dostępność przeszkadza :(
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 28, 2016, 07:53:48 am »
doczekalibyśmy się wydania tych tytułów przez inne wydawnictwo
Tylko Egmont by mógł  :smile: który ostatnio i tak już za bardzo idzie w ilość nie jakość i nie chodzi o dobór tytułów tylko jakość druku oraz kwestie tłumaczeniowe/edytorskie.

Egmont puszcza swoje DC Deluxe z kwiatkami tłumaczeniowymi i źle przepisanymi datami (np Nowa Granica) a także z pomylonymi dymkami (np Narodziny Demona i Rok Pierwszy) dodatkowo częstą występują zabrudzenia jak np w Trójcy:



to jest ten Deluxe:doubt: W WKKDC (jak na razie) jest czysto i nie było pomylonych dymków a dodatkowo Kelen pisał że mają poprawić błędy dubli z Deluxe  :smile:

Żeby nie było że stawiam WKKDC nad DC Deluxe (czy inne wydania Egmontu) chciałem tylko pokazać że "Kolekcyjka" się bardziej przykłada  :lol: tak na poprawę humoru w poniedziałek  :smile:
 

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1394 dnia: Listopad 28, 2016, 07:56:35 am »
Żeby nie było że stawiam WKKDC nad DC Deluxe (czy inne wydania Egmontu) chciałem tylko pokazać że "Kolekcyjka" się bardziej przykłada  :lol: tak na poprawę humoru w poniedziałek  :smile:
tak pamiętny Oliver Green  :badgrin: , taa... ale tego w komiksie nie było, mam nadziej że te tytuły które pojawiły się na stronie wydawnictwa też się nie pojawią jak zapewnia kelen

co do jakości to przypomnę ten śmierdząc klei, ale to jest początek, kolekcji dużo może się zdarzyć, w WKKM też są takie zabrudzenia ale to chyba dlatego że ona jak większość Egmontu i Muchy drukowana jest w Polsce nie w Hiszpani
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 07:59:44 am wysłana przez mkolek81 »