trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1740 dnia: Październik 04, 2016, 11:41:54 am »
Wypompowałem się chwilowo z kasy, ale chcę jeszcze ostatnim październikowym tchnieniem zakupić Kościsko i Hugo Przewodnik po krainie fantazji. Widzieliście gdzieś taniej ten pakiet, niż w Arosie?
Tam jest idealnie -35% na oba + 3 zł za wysyłkę do Ruchu.
Przewodnik 38,99 zł + Kościsko 29,19 zł + Ruch 2,99 zł = 71,17 zł.
Jest jakiś dodatkowy kod rabatowy do Arosa?

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1741 dnia: Październik 04, 2016, 12:39:18 pm »
Zastanawiam się czemu Aros nie ma odbioru osobistego w punktach Bonito. Oba sklepy to chyba jedno i to samo?

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1742 dnia: Październik 05, 2016, 10:35:26 pm »
Wypompowałem się chwilowo z kasy, ale chcę jeszcze ostatnim październikowym tchnieniem zakupić Kościsko i Hugo Przewodnik po krainie fantazji. ...

Polecam ''wypompować'' się jeszcze bardziej. ;) Jeśli nie posiadasz jeszcze komiksu Hieronim Bosch Timof'a, to znając Twoje zainteresowania historyczne, polecam - przyjemna lektura do poduszki (a cena ok. 30 zł, to całkiem-całkiem, rzecz warta rozważenia).

Offline R~Q

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1743 dnia: Październik 06, 2016, 12:22:09 pm »
A jaką wybieracie formę dostawy przesyłki? Ja teraz wypróbowałem Paczkę w Ruchu i zamówiłem 2 tygodnie temu a paczkę odbiorę dopiero dzisiaj bo były jakieś kłopoty związane z zamknięciem kiosku, paczka wędrowała z Warszawy, do Warszawy i z powrotem itp. Tak więc nie polecam, ale może ktoś ma jakieś inne doświadczenia?

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1744 dnia: Październik 06, 2016, 12:46:07 pm »
A jaką wybieracie formę dostawy przesyłki? Ja teraz wypróbowałem Paczkę w Ruchu i zamówiłem 2 tygodnie temu a paczkę odbiorę dopiero dzisiaj bo były jakieś kłopoty związane z zamknięciem kiosku, paczka wędrowała z Warszawy, do Warszawy i z powrotem itp. Tak więc nie polecam, ale może ktoś ma jakieś inne doświadczenia?

Sam sobie odpowiedziales. Bo byly jakies klopyt z zamknieciem w kiosku. Rownie dobrze moze byc pozar na rozdzielni paczek na poczcie czy u innego dostawcy. Przypadki sie zdarzaja. Nie oceniaj na podstawie jednorazowego przyapdku. Ja tylko biore dostawe do kiosku bo: mam blisko, jest najtaniej i kiosk jest otwarty dluzej niz poczta (tak wiem, paczkomaty 24/7):)

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1745 dnia: Październik 06, 2016, 12:59:57 pm »
Ja przy większych paczkach, jak się załapię na darmową przesyłkę, to zawsze biorę paczkomat - mega wygodny, dostępny 24/7, szybko i sprawnie przekazujący paczki. Do tego mam go po drodze z pracy, a i na samym osiedlu są aż 3 punkty, więc swobodę mam dużą :)

Kiosk Ruchu wykorzystuję sporadycznie, raczej wybieram odbiór na poczcie. A korzystam z tego sposobu tylko przy mniejszych zamówieniach, jak z jakiegoś powodu zamawiam pojedyncze tytuły. Do kiosku mam najgorszy dostęp, więc raczej unikam, ale jak dotąd nie miałem z nimi większych problemów (raz zgubili mi paczkę, ale Gildia stanęła na wysokości zadania i bez problemu wysłała jeszcze raz; zaginiona paczka natomiast odnalazła się po jakichś dwóch tygodniach :) )

Nigdy, przenigdy nie biorę kuriera. Z tymi to nigdy nic nie wiadomo, a to przyjeżdżają, jak nie ma mnie w domu i upierają się, żeby gdzieś zostawić paczkę (zgroza!) lub też wykłócają się, że oni pracują do 16 i później nikt nie przywiezie, albo odsyłają do centrali i potem trzeba się szlajać po mieście. Dla mnie coś takiego jak kurier nie istnieje i nie narzekam. 

Offline R~Q

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1746 dnia: Październik 06, 2016, 01:04:48 pm »
Tylko że po likwidacji kiosku paczka zgodnie z tym co piszą na stronie Paczki w Ruchu powinna zostać przekazana do najbliższego kiosku i na następny dzień być tam do odebrana. W moim przypadku paczka powędrowała z powrotem do Sortowni Centralnej w Warszawie, leżała tam tydzień (!) i dopiero po paru telefonach i mailach przypomnieli sobie o niej i zawieźli do właściwego kiosku.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1747 dnia: Październik 06, 2016, 01:08:32 pm »
Ja wszystkim polecam paczkę w ruchu. Średnio szybko,  ale tanio i wygodnie.

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1748 dnia: Październik 06, 2016, 01:11:36 pm »
Tylko że po likwidacji kiosku paczka zgodnie z tym co piszą na stronie Paczki w Ruchu powinna zostać przekazana do najbliższego kiosku i na następny dzień być tam do odebrana. W moim przypadku paczka powędrowała z powrotem do Sortowni Centralnej w Warszawie, leżała tam tydzień (!) i dopiero po paru telefonach i mailach przypomnieli sobie o niej i zawieźli do właściwego kiosku.

Miałem raz sytuację, gdzie zamówiłem z dwóch miejsc paczki z odbiorem w jednym punkcie. Zanim te dwie paczki dotarły, to wskazany kiosk został zlikwidowany. Po jakichś 3 dniach dostałem powiadomienia, że jedna paczka jest do odbioru w jednym punkcie, a druga w zupełnie innym. Z tym, że były zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta - po przeciwnych stronach do siebie. Także czasami ich system dziwacznie działa.   

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1749 dnia: Październik 06, 2016, 01:12:35 pm »
Tylko że po likwidacji kiosku paczka zgodnie z tym co piszą na stronie Paczki w Ruchu powinna zostać przekazana do najbliższego kiosku i na następny dzień być tam do odebrana. W moim przypadku paczka powędrowała z powrotem do Sortowni Centralnej w Warszawie, leżała tam tydzień (!) i dopiero po paru telefonach i mailach przypomnieli sobie o niej i zawieźli do właściwego kiosku.
Ale to jakaś wyjątkowa sytuacja, bo akurat likwidowali kiosk. Drugi raz Ci się to nie zdarzy na 99,9%. Ja prawie zawsze odbieram w Ruchu i paczki są niezniszczone i jest tanio. Boję się brać pocztę.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1750 dnia: Październik 06, 2016, 01:44:24 pm »
Ja wszystkim polecam paczkę w ruchu. Średnio szybko,  ale tanio i wygodnie.

z tym srednio szybko to ja sie nie zgodze, wczoraj przed poludniem zamowielm w arosie a dzisiaj rano dostalem smsa ze paczka czeka na mnie w kiosku.

Ja również nie zamawiam kurierem. Nawet jak mam przesłkę darmową. Raz popełniłem ten błąd. Później musiałem sie umawiam na godzine. Nigdy tego nie zrobie wiecej. Wole isc sobie o dowolnej dla mnie godzinie (i pracy kiosku) i odebrac bez cisnienia. Jak do tej pory nie mialem klopotu ani razu z przesylka w kiosku

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1751 dnia: Październik 06, 2016, 02:03:18 pm »
Ja wszystkim polecam paczkę w ruchu. Średnio szybko,  ale tanio i wygodnie.

Potwierdzam. Dostawa do Ruchu jest najtańsza, więc wg mnie najlepsza. :)
Merlin wreszcie przekazał moje Marvel Now do nich i dostałem dziś maila, że paczka idzie. Jutro pewnie będę mógł ją odebrać. Także ja polecam.
Platon 2 razy wysłał mi do najbliższej placówki pocztowej (4 zł) i też nie było problemów ani z odbiorem, ani z zawartością. Komiksy nie są uszkodzone, chyba że jest błąd drukarski . Ale to też mi się zdarzyło na razie jeden raz w marcu i nie robię z tego reguły.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1752 dnia: Październik 06, 2016, 02:17:19 pm »
Komiksy nie są uszkodzone, chyba że jest błąd drukarski.
Zastrzegam, że za błędy drukarskie nie powinno się obwiniać sklepu. Szczególnie jak komiks jest w folii.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1753 dnia: Październik 06, 2016, 02:22:05 pm »
@UP
Oczywiście, że nie. Winny jest zawsze i za wszystko Egmont. :)

A serio - jasne, że nie sklep. Ale przy takim błędzie trzeba egzemplarz odesłać, a potem sprzedawca zwraca go penie wydawcy, na zasadach określonych w ich obustronnej umowie. A wydawca MOŻE WTEDY CZEPIAĆ SIĘ DRUKARNI. Chyba, że ich obustronna umowa dopuszcza możliwość druku iluś tam procent nakładu z błędami.
W każdym razie każdy stara się przerzucić odpowiedzialność na drugi podmiot, by minimalizować straty.

Offline NeYoKn23

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1754 dnia: Październik 06, 2016, 07:11:23 pm »
Halo, halo. Coś się zepsuło i nie było mnie słychać :P
W księgarni PanTomasz Wieczna Wojna za 14,90.
http://pantomasz.pl/wieczna-wojna-tw-haldeman-joe-marvano,p368487