Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wazon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1785 dnia: Październik 11, 2016, 09:52:14 am »
A u mnie z gandalfa poobijane rogi. Widać już praktycznie nikt się nie stara.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1786 dnia: Październik 11, 2016, 09:55:43 am »
Literacka dalej się stara. Ostatnio miałem małe opóźnienie, bo podczas pakowania zauważyli, że egzemplarz jednego komiksu nie jest idealny.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1787 dnia: Październik 11, 2016, 12:19:34 pm »
Literacka dalej się stara. Ostatnio miałem małe opóźnienie, bo podczas pakowania zauważyli, że egzemplarz jednego komiksu nie jest idealny.

potwierdzam. niedawno poszło pierwsze od 10 miesięcy zamówienie, którego realizacja trochę się przeciągała. na bieżąco byłem jednak informowany o postępach w kompletowaniu i przyczynach takiego stanu rzeczy (podobne do tych podanych w cytacie).



inna sprawa - po prawie czterech latach wróciłem do multiversum. jakiś czas temu złożyłem zamówienie, zapłaciłem i czekałem na kompletację. wczoraj (!) po 18 dostałem maila, że zaksięgowana kwota nie zgadza się z kwotą należną (różnica 10 zł, musiałem pomylić się podczas wbijania cyferek przy zleceniu). ok, zleciłem przelew, który ze względu na późną godzinę miał wyjść dopiero w dzisiejszej porannej sesji elixir. kilka minut po 10 (22 godziny po pierwszym kontakcie), dostałem kolejnego maila z informacją o zmianie statusu na "nierozliczone" i "prośbą" o wyjaśnienie sytuacji do dnia jutrzejszego, pod groźbą anulowania zlecenia.

serio, widzę że w podejściu do klienta nic się nie zmieniło przez ostatnich kilka lat. odpuszczam sklep, spróbuję ponownie za dekadę.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 12:56:28 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1788 dnia: Październik 11, 2016, 01:07:35 pm »
Ten drugi e-mail to coś bardzo złego? Przelałeś za mało i dostałeś standardową wiadomość na taką okoliczność. Też miałem taki przypadek. Napisałem wiadomość e-mail i wyjaśniłem w kilka chwil co i jak. Obyło się dalej bez żadnych problemów. Może właściciel Multiversum to nie najmilszy człowiek w komiksowym biznesie, ale teraz niczym nie zawinił.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1789 dnia: Październik 11, 2016, 01:14:04 pm »
Ten drugi e-mail to coś bardzo złego? Przelałeś za mało i dostałeś standardową wiadomość na taką okoliczność. Też miałem taki przypadek. Napisałem wiadomość e-mail i wyjaśniłem w kilka chwil co i jak. Obyło się dalej bez żadnych problemów. Może właściciel Multiversum to nie najmilszy człowiek w komiksowym biznesie, ale teraz niczym nie zawinił.

problem jest taki, że maile, mimo iż o predefiniowanej treści, są jednak wysyłane manualnie przez rafała. tego nie robi system. a po wczorajszej wiadomości także posłałem odpowiedź z wyjaśnieniem.

nie, zawiniłem ja. niemniej uświadomiono mi to po dość długim okresie czasu i pozostawiono niecałą dobę na reakcję (gdzie ta skrupulatna księgowość była wcześniej?), jednocześnie ignorując realia działania systemu bankowości elektronicznej.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1790 dnia: Październik 11, 2016, 04:00:52 pm »
W Literackiej płacisz więcej za towar, więc jest on lepiej pakowany i dostarczany. Coś za coś.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1791 dnia: Październik 11, 2016, 04:03:59 pm »
Czyli z Empiku dostanę osobistego kuriera, który przyniesie komiksy na złotej tacy?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1792 dnia: Październik 11, 2016, 07:03:21 pm »
Jeżeli gildia zapakowała mi komiksy KIJOWO W CIUL, ale jednak jakimś cudem przyszły nieuszkodzone, mimo latania wte i wewte po dużo za dużym pudełku... to mam prawo narzekać, czy nie?

Tak czy inaczej przypomniałem sobie, czemu unikam zakupów w gildii.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1793 dnia: Październik 11, 2016, 10:15:17 pm »
Jeżeli gildia zapakowała mi komiksy KIJOWO W CIUL, ale jednak jakimś cudem przyszły nieuszkodzone, mimo latania wte i wewte po dużo za dużym pudełku... to mam prawo narzekać, czy nie?
Tak czy inaczej przypomniałem sobie, czemu unikam zakupów w gildii.

Kurczę, co jak co, ale Gildia powinna być tu, jak żona Cezara - powinna świecić przykładem i być wysyłkowym wzorem do naśladowania.
(choć i tak zrobili sporo, ażeby zachęcić kupujących niższymi cenami komiksów = niedawno jeszcze bonito.pl wiodło u mnie prym, teraz nie mam tam co szukać, bo drogo).

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1794 dnia: Październik 11, 2016, 10:30:26 pm »
Tak czy inaczej przypomniałem sobie, czemu unikam zakupów w gildii.


Widzę, że nie jestem sam, wszyscy się zachwycają tym sklepem, a po ostatnim zamówieniu z porysowanymi okładkami jakby ktoś na nich jeździł w magazynie - skreśliłem ten sklep całkowicie z listy.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1795 dnia: Październik 11, 2016, 10:42:42 pm »
niedawno jeszcze bonito.pl wiodło u mnie prym, teraz nie mam tam co szukać, bo drogo).
Na Bonito cały czas jest tak samo. 25% zniżki poza promocjami i 35% gdy są promocje.
Sam kupuje tylko w czasie promocji i na wyprzedaży. Ale tak było zawsze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1796 dnia: Październik 12, 2016, 09:20:39 am »
Na Bonito cały czas jest tak samo. 25% zniżki poza promocjami i 35% gdy są promocje.
Sam kupuje tylko w czasie promocji i na wyprzedaży. Ale tak było zawsze.

Wspomnę tylko o dodatkowych 3%-5% rabatu dla stałych klientów.
Niestety: każdorazowo robiąc zakupy, wykonuję zestawienie porównawcze w Excelu i pomimo tego rabatu oraz tego, że mam możliwość odbioru osobistego w katowickiej placówce bonito.pl, to zakupy u nich zajmują ostatnie miejsce w rankingu (najczęściej wygrywa niePrzeczytane, a później Gildia; ta ostatnia czasami okazuje się jedynym miejscem, gdzie dany tytuł można nabyć).
Pochwalę jeszcze księgarnię niePrzeczytane, bo im się to zwyczajnie należy: działają ekspresowo (a ich kurier Fedex też daje radę!). Sam nie wiem, jak wyrabiają się w tak krótkim czasie.  :biggrin:

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1797 dnia: Październik 12, 2016, 10:39:32 am »
w takim razie jaj mam pytanie czy ktos ostatnio robil zamowienie w np? zlozylem zamowienie we wtorek (4.10) niektore komiksy dostepny od srody (5.10). Dzisiaj mija 7 dni a status zamowienia oplacone - w realizacji. Ktos tez tak dlugo musi czekac?

Offline jsm

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1798 dnia: Październik 12, 2016, 11:08:31 am »
Ostatnie dwa zamówienia, gdzie większość komiksów miała dostępność 1-2 dni, też miałem z opóźnieniem ale jednodniowym. NP ładnie poinformowało mailem, że zamówienie z powodów od nich niezależnych będzie opóźnione. Następnego dnia przesyłka dotarła. Sprawdź czy jakieś maile od nich nie wpadły Ci do spamu a później pisz/dzwoń do helpdesku, niech się tłumaczą.
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1799 dnia: Październik 12, 2016, 11:16:50 am »
Nie napisalem tego wczesniej, ale tak, dostalem maila w piatek, ze jest opoznienie niezalezne od nich i przesylka wyjdzie nastepnego dnia roboczego czyli w poniedzialek. Dzisiaj jest sroda i dalej nic. Dodzwonic się nie mogę. Od rana probuje...

edit: dodzwonilem sie, okazuje sie ze jedna pozycja ktora mila premiere 5.10 jeszcze nie dotarła do nich i to wstrzymywalo przesylke. Juz ja usuneli i dzisiaj wysylaja...:)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 11:22:02 am wysłana przez szulig »