Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 603070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1800 dnia: Październik 12, 2016, 02:16:12 pm »
Niestety: każdorazowo robiąc zakupy, wykonuję zestawienie porównawcze w Excelu i pomimo tego rabatu oraz tego, że mam możliwość odbioru osobistego w katowickiej placówce bonito.pl, to zakupy u nich zajmują ostatnie miejsce w rankingu (najczęściej wygrywa niePrzeczytane, a później Gildia; ta ostatnia czasami okazuje się jedynym miejscem, gdzie dany tytuł można nabyć).
Zgadzam się. Tak jest, ale tylko gdy jest 25% rabatu. Gdy jest 35% rabatu [a tak było przez 2 tygodnie do 23 września] to Bonito zawsze jest tańsze od Gildii, a czasem nawet od Nieprzeczytane.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline westchnienie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1801 dnia: Październik 12, 2016, 04:25:43 pm »
/cut/ Tak czy inaczej przypomniałem sobie, czemu unikam zakupów w gildii.

Niestety, potwierdzam tendencję spadkową w wysyłce zamówień w Gildii - u mnie było to samo: komiksy walały się luzem w dużym pudle. Ale pal sześć to, bo mimo wszystko były oklejone jakąś warstwą bąbelków - od pewnego czasu zaczynają mi wciskać felerne egzemplarze pomiędzy nieuszkodzonymi komiksami. Tak właśnie "schowali" w ostatnim moim zamówieniu np. porysowany tom Blame! z ubitym i uwalonym rogiem. Gdyby nie to, że udało się go jakoś poodginać, byłaby reklamacja jak nic. Zaczynam coraz bardziej z rezerwą patrzeć na sklep Gildii, który przecież powinien szanować stałych i długoletnich klientów oraz, jak już powiedziano wyżej, być wzorem dla reszty komiksowych sklepów.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1802 dnia: Październik 12, 2016, 04:31:02 pm »
Zaczynam coraz bardziej z rezerwą patrzeć na sklep Gildii, który przecież powinien szanować stałych i długoletnich klientów oraz, jak już powiedziano wyżej, być wzorem dla reszty komiksowych sklepów.

Prawda jest brutalna. Szacunek działa w dwie strony. Jak się nie szanuje w tym przypadku sklepu Gildii tylko dyskonty, o taniej, to raczej oczywistym jest, że nieszanowana w tym przypadku Gildia tnie koszty i szuka zarobku dość rozpaczliwie by przeżyć.
Oczywiście, że jestem zwolennikiem wolnego rynku i każdy niech kupuje gdzie mu się podoba, ale w krytyce nie używajmy aż takich górnolotnych słów :)

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1803 dnia: Październik 12, 2016, 04:42:08 pm »
Masz rację misiokles. Dobrze że jest wybór i nie jesteśmy skazani tylko na jeden sklep. Błędy popełnia nie tylko Gildia - to się zdarza u każdego. Sam jutro będę czekał na kuriera z Merlina, który odbierze ode mnie mój egzemplarz New Avengers z błędem drukarskim. Mam nadzieję, że potem szybko mi przeleją pieniądze z powrotem.

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1804 dnia: Październik 12, 2016, 04:56:05 pm »
zlozylem zamowienie we wtorek (4.10) niektore komiksy dostepny od srody (5.10). Dzisiaj mija 7 dni a status zamowienia oplacone - w realizacji. Ktos tez tak dlugo musi czekac?


Może masz Storma v3 w zamówieniu  :badgrin:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1805 dnia: Październik 12, 2016, 05:00:05 pm »
w takim razie jaj mam pytanie czy ktos ostatnio robil zamowienie w np? zlozylem zamowienie we wtorek (4.10) niektore komiksy dostepny od srody (5.10). Dzisiaj mija 7 dni a status zamowienia oplacone - w realizacji. Ktos tez tak dlugo musi czekac?

tak. złożyłem zamówienie w piątek 30 września (wszystkie pozycje miały dostepność maksymalnie 3-4 dni) i do tej pory nie wysłano paczki. nie mówię już o tym, że w poprzedniej przesyłce upchali mi komiks z defektem tak wyraźnym, że nie uwierzę w żadne zapewnienia o pomyłce.

Offline westchnienie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1806 dnia: Październik 12, 2016, 05:25:47 pm »
/cut/ ale w krytyce nie używajmy aż takich górnolotnych słów :smile:

Problem w tym, że mój portfel, a dokładniej, tyle, ile z niego przeznaczam rocznie na sklep Gildii, uzasadnia w pełni krytykę sklepu. Zwłaszcza krytykę nie po jednej, a wielu mniejszych lub większych wpadkach w ostatnich latach. Dość powiedzieć, że np. z całego kompletu Fistaszek egzemplarz w najgorszym stanie był od Gildii i logicznym jest, że więcej Fistaszek nie kupię w Gildii. Zatem tezę o braku szacunku z mojej strony można włożyć w bajki. Liczę na to, że tak jak Wedel z Wedlove, Gildia pójdzie po rozum do głowy i zacznie trochę bardziej zwracać uwagę na jakość i docenianie stałej klienteli pamiętającej stare smaki/czasy.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1807 dnia: Październik 12, 2016, 07:50:26 pm »

Może masz Storma v3 w zamówieniu  :badgrin:

Chodziło o El Gaucho

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1808 dnia: Październik 13, 2016, 10:41:17 am »
U mnie kolejne zamówienie z Gildii bez zarzutu - folia, karton, brak uszkodzeń - a że daleko nie muszą wysłać, to dzień po nadaniu mogłem już odbierać z kiosku...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1809 dnia: Październik 13, 2016, 11:14:42 am »
U mnie dziś kurier odebrał New Avengers z błędem. Teraz zobaczymy ile potrwa zwrot pieniędzy od Merlina.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1810 dnia: Październik 15, 2016, 09:25:11 pm »
Widzieliście kiedyś 12,6 kg paczkę, w której przyszły komiksy bez żadnej strefy zgniotu, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia?
9 komiksów w stanie bardzo dobrym, 7 komiksów do reklamacji.
Księgarnia niePrzeczytane:sad: Nigdy jeszcze nie miałem powodów, aby cokolwiek gdziekolwiek reklamować - a tu proszę...

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1811 dnia: Październik 16, 2016, 06:38:05 am »
Widzieliście kiedyś 12,6 kg paczkę, w której przyszły komiksy bez żadnej strefy zgniotu, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia?
9 komiksów w stanie bardzo dobrym, 7 komiksów do reklamacji.
Księgarnia niePrzeczytane:sad: Nigdy jeszcze nie miałem powodów, aby cokolwiek gdziekolwiek reklamować - a tu proszę...

ja ostatnio zamowiłem chyba 28 komiksów w nieprzeczytane. Wszystko przyszlo w jednej paczce. Nie wiem ile wazyla. Na pewno ponad 20 kg. Komiksy mialem zapakowane w 3 kartony, uzupelnione papierem oraz wypelniaczami z powietrzem. Wszystko bylo sztywno zapakowane, nic nie latalo w kartonie. Zaden komiks nie nadawal sie do reklamacji. Nie wiem skad biorą sie takie różnice w pakowaniu że jedne paczki sa bezpieczne dla komiksów inne juz nie....

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1812 dnia: Październik 16, 2016, 06:50:00 am »
Odpowiedź jest prosta: w każdym sklepie pakowanie zależy od pakowacza który akurat jest na zmianie.  Podobnie jak z kurierami.  Jeden obchodzi się z paczkami jak z jajkiem,  drugi rzuca byle szybciej.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1813 dnia: Październik 16, 2016, 11:31:52 am »
Pytanie: czy robił już ktoś reklamację w księgarni niePrzeczytane? (na stronie pisze, że proszą o kontakt i trzeba samemu iść na Pocztę, aby wysłać przesyłkę)  :doubt:

PS. Ciekawe, co księgarnia robi z takimi książkami-padakami: idą do zwrotu, czy też spróbują to komuś wcisnąć? (dałbym to w ''prezencie'' temu, co to pakował - i powiedział ''zapłać z własnej kieszeni'').

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1814 dnia: Październik 16, 2016, 11:35:48 am »
Raz czy dwa dostałem od nich takie niezabezpieczne paczki i trafiły mi się bodajże ze dwa obite komiksy (żaden dramat, więc nie reklamowałem, ale niesmak jednak pozostał), więc zacząłem im natrętnie pisać jak mają paczkę zabezpieczać i od tamtej pory nie miałem problemów.