Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 18, 2016, 02:41:59 pm »
No Usagi chyba nigdy nie był w folii ??

kupowałem tylko wznowienia dwóch pierwszych tomów, ale te były foliowane.

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 18, 2016, 02:56:41 pm »
No Usagi chyba nigdy nie był w folii ??
Wznowienie były w folii (Ronin i Samurai), regularnie ukazujące się tomy nigdy nie były foliowane.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 18, 2016, 04:18:41 pm »
To jest Egmont to powinny być zafoliowane.
Tak naprawdę nie zależy to - przynajmniej bezpośrednio - od wydawnictwa. Jeśli drukarnia ma przystawkę foliującą - to komiksy, które schodzą z linii są foliowane, jeśli nie ma, to nie są :)

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 18, 2016, 04:27:44 pm »
Tak czy siak- trochę mnie zdenerwowało słabe zabezpieczenie przesyłki... przeloty w opakowaniu chętnie przyjęłyby  trochę wody z niebios  :mad:
Rozumiem, dyskont, cięcie kosztów, ale można to było jakąś folią zabezpieczyć.


Offline chch

EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1851 dnia: Październik 18, 2016, 10:10:14 pm »
Pakowanie takie jak w każdym Amazonie. Loteria. Pedantom nie polecam.

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1852 dnia: Październik 18, 2016, 10:22:21 pm »
Jak patrzę na ceny i kurs walut to nie wiem czy dalej nie wyjdzie taniej na Amazon.com, nawet z tą darmową wysyłką

Offline Kokosz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1853 dnia: Październik 19, 2016, 06:02:04 am »
Tak naprawdę nie zależy to - przynajmniej bezpośrednio - od wydawnictwa.

 :shock:

To, czy album jest zafoliowany, zależy od tego, czy wydawca zlecając druk zamówił foliowanie egzemplarzy czy nie. Więc niby od kogo miałoby to zależeć bezpośrednio, jak nie od wydawnictwa?


Tak czy siak- trochę mnie zdenerwowało słabe zabezpieczenie przesyłki... przeloty w opakowaniu chętnie przyjęłyby  trochę wody z niebios  :mad:
Rozumiem, dyskont, cięcie kosztów, ale można to było jakąś folią zabezpieczyć.

 :shock:

Od kilkunastu (chyba) juz lat zamawiam komiksy w sprzedaży wysyłkowej i nie kojarzę, żeby sklepy zabezpieczały folią na wypadek zmoczenia przesyłki.

Wydaje mi się, że jeśli ktoś obawia się deszczu, to nie powinien zamawiać do kiosku albo powinien odbierać z parasolem, a nie marudzić potem na sklep że mu nie tak zapakowali...

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1854 dnia: Październik 19, 2016, 07:36:57 am »
Tak czy siak- trochę mnie zdenerwowało słabe zabezpieczenie przesyłki... przeloty w opakowaniu chętnie przyjęłyby  trochę wody z niebios  :mad:
Rozumiem, dyskont, cięcie kosztów, ale można to było jakąś folią zabezpieczyć.
Ale Aros i Bonito ostatnimi czasy traktują książki jak mięso w rzeźni, naprawdę musi być mega hiper promocja by u nich kupować, szczególnie bonito które ma punkty odbiorów.
poza tym zawsze lepiej dopłacić te 5-10 zł do zamówienia i kupować od "świrów dla świrów".


Offline SawiK

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1855 dnia: Październik 19, 2016, 08:13:35 am »
Kupowalem pierwszy raz na Arosie i jestem zadowolony z jakosci zapakowania i szybkosci nadania.
Komiksy kupione w piatek wyslane w piatek.
Paczka owinieta jak trzy paczki,sporo odwijania.
Obslóga swietna bo zrobilem faila i zamiast trzeciego tomu JLA kupilem znow pierwszy-mozna sie zawiesic-sam jeszcze mysle jak ja to zrobilem. Na szczescie moge odeslac w ciagu 14dni i zwroca kase za ten moj blad.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1856 dnia: Październik 19, 2016, 08:28:16 am »
Spoko, ja dwa razy kupiłem Kołczan 1. :)
I raz na ebayu jakiś x-menów po francusku, bo niedowidziałem, że to nie po angielsku :)

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1857 dnia: Październik 19, 2016, 09:16:50 am »
Jak patrzę na ceny i kurs walut to nie wiem czy dalej nie wyjdzie taniej na Amazon.com, nawet z tą darmową wysyłką
Nie wyjdzie. Do każdej ceny na Amazon.com dodaj sobie 3,99$ i potem jeszcze 3,99$ za całe zamówienie. Czyli przy jednym produkcie w koszyku jego cena wzrasta o 8$. Przy dwóch każdego o 6$. Przy 4 o 5$. Potem spadki są kilkunastocentowe, więc można założyć, że za każdy produkt zapłacimy przynajmniej 5$ więcej od ceny, która jest przy nim wyświetlona. Możliwe, że są jakieś produkty, które bardziej się opłaca zamówić ze Stanów (jakieś mocno przecenione omnibusy lub Absolute'y?), ale na każdym komiksie/książce które sprawdzałem wychodziło mi po kilkanaście złotych taniej przy zamówieniu z .de. Poza tym przesyłka z .de dochodzi w 3(-5) dni, a nie 3 tygodnie.

Offline Koro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1858 dnia: Październik 19, 2016, 09:18:27 am »
Hej


CZy ktoś wie, czy Miracleman od Muchy będzie dostępny w Arosie?

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1859 dnia: Październik 19, 2016, 10:21:15 am »
Kolejne zakupy w Gildii - tym razem komiksy igła. Chciałbym pochwalić sklep za świetne pakowanie - dwie warstwy kartonu + wszystkie komiksy zabezpieczone czterema (!) warstwami folii bąbelkowej. Strefy zgniotu zniwelowane dodatkowym papierem. Mam szczęście do pakowania w tym sklepie, ale też w komentarzu zaznaczam, aby sprawdzić komiksy czy nie mają wad oraz dobrze zapakować. Aha, same komiksy były zapakowane wg wielkości (w zestawie i Storm i Rycerze Sidonii, więc gabarytowo różnie).