trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopad 17, 2016, 11:14:37 am »
Bardziej interesuje mnie praktyka, niż to co jest napisane w tym dziale. Oczywiście czytałem to wcześniej, z własnego doświadczenia wiem jednak to praktyka może się różnić.

Offline Talvi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopad 17, 2016, 11:31:57 am »
Ja reklamowałam, bo komiksy przyszły mocno obite. Wysłałam maila ze zdjęciami, dostałam odpowiedź, że mi wymienią - przyślą kuriera po te obite i potem wyślą nowe. A potem mi napisali, że da się to załatwić za jednym zamachem - kurier przywiezie nowe i od razu odbierze uszkodzone. No i tak się stało. Wszystko poszło sprawnie i bezboleśnie. Maila z reklamacją napisałam jakoś w weekend, potem w tygodniu wymienialiśmy maile co i jak, a w piątek już miałam nowe komiksy.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 17, 2016, 11:37:53 am »
Dziękuję Talvi za wyczerpująco dla mnie odpowiedź :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 18, 2016, 01:39:28 am »
chyba dodrukowano amerykańskiego wampira (dlaczego chyba? w każdym ze sklepów na liście dostępność wynosi przynajmniej 48 godzin):

ceneo - KLIK!

oczywiście może to być zwykły błąd magazynowy dostawców - pod koniec roku dość często się zdarzają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 03:10:47 am wysłana przez mgnesium »

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopad 18, 2016, 05:10:49 am »
chyba dodrukowano amerykańskiego wampira (dlaczego chyba? w każdym ze sklepów na liście dostępność wynosi przynajmniej 48 godzin):

na sklepie gildii też jest, więc może jednak coś na rzeczy być, z drugiej strony trochę to dziwne, bo seria zbliża się do końca (wiem że w USA Snyder jeszcze ją pisze, ale coś mu coraz wolniej idzie) a dostaje dodruk (aby była cała), a brakujący tom Sin City nie  :sad:

Offline Wolf85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopad 18, 2016, 08:02:42 am »
Hmm, a nie wydaje się wam, że może to mieć coś wspólnego z licencją? Jednak to inne wydawnictwo jest, może licencja się skończyła na SC i TK nie będzie dla jednego tomu jej odnawiać?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 18, 2016, 10:05:47 am »
Nie porównywałbym sytuacji SC z Amerykańskim Wampirem, bo ten pierwszy ostatni dodruk miał dawno, a AW wychodzi dalej. Gdyby Frank dorysował 8 tom (na nic takiego się nie zanosi), albo pojawił się kolejny film to pewnie SC znów się pojawi. SC miało dodruki, a wtedy kończyły się inne tomy. Nie wiemy ile jest na rynku dostępnych tomów. Szkoda, że seria nie jest w stałej ofercie, ale rozumiem to.
Ja też to rozumiem, ale Egmont dodrukował wszystkie tomy SC poza ostatnimi dwoma, kiedy wyszedł drugi film. Akurat pechowo jeden z tych tomów się wyprzedał, a teraz mam wrażenie reszta zalega (widziałem sporo swojego czasu w empikach), szkoda by było jakby w przypadku zakończenia licencji poszło to wszystko na przemiał jak było to ze Składem Głównym. Wiele osób się wstrzymuje z zakupem właśnie przez brak tego tomu (a on jak i ostatni nie mieli jeszcze dodruku). No ale jak mówiłem rozumiem sytuację.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 18, 2016, 10:15:14 am »
Wiele osób się wstrzymuje z zakupem właśnie przez brak tego tomu (a on jak i ostatni nie mieli jeszcze dodruku).

a kiedyś zrobią dodruk piątki, części innych albumów już nie będzie i znowu będzie jęczenie o dodruk. błędne koło, do porzygania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 10:18:22 am wysłana przez mgnesium »

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 18, 2016, 10:23:43 am »
Problemu by nie było gdyby wydawca potrafił określić czy ma w planach dodrukować brakujący tom. Z drugiej strony jeśli nie planuje dodrukować brakującego tomu niekorzystne dla niego byłoby dzielenie się z klientami taką informacją  :lol:

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 18, 2016, 10:34:45 am »
właśnie jak nie planuje to ujawnienie jest kożystne, bo od razu zejdzie

jak planuje, to mu będzie zalegało na półkach, bo wszyscy będą czekali na przeceny i całą serię
i wtedy pewnie się na końcu okaże, że nie bedzie dodruku, bo po co...

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 18, 2016, 10:35:21 am »
Z tego co pamiętam, to było kilka razy powiedziane że dodruk nie jest planowany, tylko po co było drukować te brakujące tomy? Lepiej jakby Egmont nie puszczał tego dodruku, tylko odczekał dłużej i dał dodruk całości. mgnesium ma racje błędne koło

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 18, 2016, 10:38:28 am »
właśnie jak nie planuje to ujawnienie jest kożystne, bo od razu zejdzie

jak planuje, to mu będzie zalegało na półkach, bo wszyscy będą czekali na przeceny i całą serię
i wtedy pewnie się na końcu okaże, że nie bedzie dodruku, bo po co...


Miałem na myśli sytuacje kiedy "już brakuje" jakiegoś tomu. Planuje kupić serie, ale nie ma jednego tomu i nie wiadomo czy będzie równa się z tym, że nie kupie tej serii.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 18, 2016, 10:47:32 am »
Sin City pewnie dodrukują przy trzecim filmie.
To sobie poczekamy  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 18, 2016, 11:04:54 am »
Duże zainteresowanie na nic się nie przekłada i niewiele z nim wydawca może zrobić. Ja jestem mocno zainteresowany tytułami: Dredd, The Boys, Kasta Metabaronów, a żadnego jeszcze nie kupiłem i to jest problem - każda pozycja jest dobra. Jeżeli ludzie nie będą kupowali, to wydawcy nie będą dodrukowywać tak więc, jak na rynku zostaną wykupione egzemplarze danego tytułu, to wydawca o tym wiedząc dodrukuje to czego brakuje i kolejne tomy - tak to działa inaczej nie będzie, chyba, że licencja jest wykupiona na konkretną ilość lub wygasła.

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 18, 2016, 11:15:30 am »
Wydawcy powinni liczyć się z tym, że dając nam co miesiąc dużo pozycji nie jest realne kupowanie wszystkiego co interesuje na bieżąco. W moim przypadku z listy zakupowej czekają nadal pozycje z kwietnia/maja. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jaki komiks i kiedy zniknie z oferty. Chyba, że wydawca poinformuje o małym nakładzie jak to było z Hugo.

 

anything