Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2025 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:11:09 pm »
A jak wyglądają np. krzywo?

Krzywo? Nie wiem.

Chodzi mi o to aby na grzbiet nie nachodził art z okładki.

W przypadk SC tutaj widać to na przykładzie Bitwy Atomu (żółty pasek).



Wydania z obwolutami:



Generalnie nie robię afery jak dotyczy to wydań ekonomicznych, ale mimo wszystko dlaczego nie zaznaczyć takiej prośby w zamówieniu, jeżeli to dla mnie ważne? Dla nich to żadna różnica, a widziałem już (i dostawałem) bardzo mocno przesunięte obwoluty. I nie, nie wystarczy zagiąć je w inny sposób. Różnica często wynosi parę mm i ciężko zagiąć bo jest naturalnie odkształcona na skutek pakowania w folię.


Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2026 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:52:26 pm »
A to wiem ocb, czasem coś takiego mi się trafi, ale tyle jest wad w tych komiksach, że już przestałem sobie tym zawracać głowy bo bym zwariował. Zgięte strony, lekko przesunięte dymki, niepolakierowane części strony, zawalone jakimiś pyłkami. Połowa komiksów by do zwrotu szła, także se odpuściłem i mi lżej na duszy. :biggrin:


A w tym uncanny X-Men, to wysatrczy chyba tą nakładkę lepiej nałożyć.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2027 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:07:31 pm »
niepolakierowane części strony
To jest brud  :smile:

A w 2014 i wcześniej tego wszystkiego nie było  :doubt:

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2028 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:27:41 pm »
A w tym uncanny X-Men, to wysatrczy chyba tą nakładkę lepiej nałożyć.

Jeżeli masz jakieś wydanie z obwolutą np. Deluxe od Egmontu, to spróbuj przełożyć ją o te kilka mm, to zobaczysz o czym mówię. Gdyby rozdawali niezagięte obwoluty do samodzielnego złożenia, to byłbym się w stanie z Tobą zgodzić. Ale tutaj pierwsze zgięcia powstają już w drukarni i są dodatkowo dociśnięte przez folię. Jeżeli przesuniesz obwolutę to powstanie ci taka brzydka gula, zarówno na grzbiecie, jak i obok. Nie wygląda to estetycznie. A grzbiet jest tym elementem, na który patrzę często gdy kieruję wzrok na półkę z książkami. Inne wady i niedoróbki znajdujące się w środku wychodzą dopiero w trakcie lektury.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2029 dnia: Grudzień 14, 2016, 09:40:00 pm »
To niefajnie, bo mam takie duże przesunięcie na Nowej Granicy od Egmontu. :/

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2030 dnia: Grudzień 15, 2016, 07:41:18 am »

Mnie przesunięcia denerwują nawet w tzw. wydaniach ekonomicznych - co często zdarza się w komiksach wydanych przez Egmont w ramach Marvel NOW.
Od jakiegoś czasu kupuję mangi. A jak tam obwolut jest w 9,5 mangi na 10 ;) Tam tylko co jakiś czas (całe szczęście) zdarza się źle nałożona obwoluta.
Co do obwolut to też czasem zależy od projektu samej grafiki. Dla #1 Ao No Exorcist okazało się, że zaprojektowali to źle w stosunku do wydania (użyty papier i klej spowodowały, że grzbiet wyszedł grubszy niż miał wyjść) i Waneko zdecydowało się, że każdy kto się zgłosi dostanie nową obwolutę. Świetne zagranie, z którego skorzystałem. Takie podejście do czytelnika stawia konkretnego wykonawcę wysoko na podium i pokazuje, że ktoś potrafi przyznać się do błędu i ponieść dodatkowe koszty celem zadowolenia nas - wybrednych kolekcjonerów.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2031 dnia: Grudzień 16, 2016, 03:25:42 pm »
merlin bardzo na minus. przed tygodniem złożyłem cztery zamówienia - po trzech dniach otrzymałem cztery maile z zapytaniami, czy mogą zrealizować je częściowo, ponieważ dziwnym trafem w każdej paczce do skompletowania całości brakuje po jednym tytule ("brak produktu u dostawcy"). odczekałem parę dni regularnie sprawdzając  ofertę na stronie - wskazane przez bok produkty nieprzerwanie miały i mają dostępność "24h" (nakład jak najbardziej jest i prawdopodobnie jeszcze długo nie ulegnie wyczerpaniu).

nieładnie.

(to że o każdy kod masterpass musiałem się upominać pisemnie, jest w tej chwili tylko wisienką na torcie)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 03:34:02 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2032 dnia: Grudzień 16, 2016, 03:37:08 pm »
Dziwna sprawa. Ja złożyłem w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 25 zamówień na Merlinie, dostałem wszystkie kody po kilku dniach bez problemu i każde zamówienie zostało zrealizowane w 100%. Napisz do nich meila może, czemu produkt dostępny jest na stronie, a piszą, że niby nie ma

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2033 dnia: Grudzień 16, 2016, 03:38:35 pm »
poczekam do poniedziałku, do równych 10 dni.

jeszcze bym zrozumiał brak dostępności w przypadku jakiejś niszy, ale zarówno książki jak i komiksy z zamówień to tytuły popularne i wydane w nakładach odpowiednio dużych i stosunkowo dużych.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2034 dnia: Grudzień 16, 2016, 04:37:25 pm »
Wybiera się ktoś do MVM? Ja zastanawiam się nad RACHEL RISING OMNIBUS. O przeliczniku 1:1 nawet nie myślę, bo pewnie wszystko jest już tam zaklepane.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2035 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:04:32 pm »
Wybiera się ktoś do MVM? Ja zastanawiam się nad RACHEL RISING OMNIBUS. O przeliczniku 1:1 nawet nie myślę, bo pewnie wszystko jest już tam zaklepane.

Jeszcze nie skończyłem ale po tym co do tej pory przeczytałem to myślę że warto, nawet przy obecnej cenie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2036 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:21:07 pm »
chyba warto, chociaż również jeszcze nie skończyłem lektury.

(ale z drugiej strony końcówka echo rozczarowała mnie dość mocno, także ten  :doubt: )

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2037 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:55:35 pm »
Wybiera się ktoś do MVM? Ja zastanawiam się nad RACHEL RISING OMNIBUS. O przeliczniku 1:1 nawet nie myślę, bo pewnie wszystko jest już tam zaklepane.

Podbijam pytanie, też chętnie bym się pod kogoś podczepił z zamówieniem jutro na dniach otwartych bo sam nie dam rady być. 

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2038 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:50:00 pm »
Kupował ktoś w Chodniku Literackim? Jak pakują?
Darmowa dostawa od stówy, fajne ceny... Myślę czy by sobie nie walnąć pakieciku Skalp 3 - Codzienna walka.
https://chodnikliteracki.pl/

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2039 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:17:11 pm »
multimail przy małych zamówieniach, czyli tak jak w arosie. przy dużych nie wiem.

 

anything