Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2040 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:37:08 pm »
Zamówiłem Codzienną walkę, Skalp 3, Jeremiaha Deltę (tego najnowszego nie mieli) i książkę Pan lodowego ogrodu 1. Już miałem nic nie kupować, ale moja komiksowa choroba psychiczna postępuje i oczywiście musiałem coś wziąć, skoro odkryłem nową księgarnię. I jeszcze wysyłka do Ruchu za darmo od stówy... Dla mnie bajka.
Chyba muszę wyłączyć sobie Internet (najlepiej do Sylwestra) i to wszystko przeczytać. Nie wiem czy to jeszcze choroba, czy już jednoosobowa epidemia (albo nawet jednoosobowa pandemia).

Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2041 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:05:54 am »
Ceny i warunki dostawy fajne, ale nawigacja na stronie tragiczna, powinni popracować nad funkcjonalnością. Nie wiem jak inni, ale ja niemal z automatu skreślam księgarnie, w których nie ma kategorii komiks.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2042 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:25:24 am »
Szczerze mówiąc ja i tak mam foldery porobione na kompie miesiącami i latami. I tam sprawdzam co bym najbardziej chciał, więc wpisuję każdy komiks osobno. A druga sprawa jest taka, że nieraz w tych księgarniach, gdzie jest zakładka 'komiks" i tak część rzeczy jest błędnie przypisana innym.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2043 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:56:08 am »
Właśnie przyszła do mnie paczka z fantastycznychświatów - jeszcze w życiu nie dostałem tak pancernej paki, która gabarytowo przewyższała o jakieś 50% samą zawartość. Wypełnione folią bąbelkową, poduszeczkami, a same komiksy - co do jednego - stan igła. Polecam bardzo, bardzo!

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2044 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:23:24 am »
Właśnie przyszła do mnie paczka z fantastycznychświatów - jeszcze w życiu nie dostałem tak pancernej paki, która gabarytowo przewyższała o jakieś 50% samą zawartość. Wypełnione folią bąbelkową, poduszeczkami, a same komiksy - co do jednego - stan igła. Polecam bardzo, bardzo!

Świetna księgarnia, bardzo dobre ceny i miła obsługa. Kupuję tam regularnie (z odbiorem osobistym więc o jakości pakowania się nie wypowiem), komiksy zawsze w stanie idealnym.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2045 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:46:16 am »
Kupował ktoś w Chodniku Literackim? Jak pakują?
Darmowa dostawa od stówy, fajne ceny... Myślę czy by sobie nie walnąć pakieciku Skalp 3 - Codzienna walka.
Ja ostatnio zamawiałem większą paczkę bo mieli Sołżenicyna najtaniej w okolicy. Normalne pakowanie. Puste przestrzenie wypełnione plastikowymi woreczkami z powietrzem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2046 dnia: Grudzień 19, 2016, 01:50:17 am »
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/310421-sedzia-dredd-mroczna-sprawiedliwosc

ostatni dzwonek?

ja w każdym razie polecam (w przeciwieństwie do heavy metal dredda, yuck).

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2047 dnia: Grudzień 19, 2016, 04:43:58 pm »
Kupował ktoś w Chodniku Literackim? Jak pakują?
Darmowa dostawa od stówy, fajne ceny... Myślę czy by sobie nie walnąć pakieciku Skalp 3 - Codzienna walka.
https://chodnikliteracki.pl/
Zamawiałem córce cegłę z Mikroekonomii i wziąłem sobie też coś na próbę księgarni - mimo prośby o zabezpieczenie przesyłki komiks i książka dotarły bez jakiegokolwiek. Na szczęście również bez uszkodzeń.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2048 dnia: Grudzień 20, 2016, 08:18:18 am »
Polecam NIE dodawać do schowka towarów w merlinie.
Po lewo mój schowek z dodanymi wczoraj rzeczami, po prawo w trybie incognito.
Po usunięciu ze schowka wróciło 30%.


mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2049 dnia: Grudzień 20, 2016, 04:59:59 pm »
merlin nie działa, przynajmniej dla mnie. przez weekend wysłali cztery zaległe paczki, ale po odebraniu okazało się, że prawie cała zawartość idzie do wymiany. zobaczymy jak realizują reklamacje, ale powoli zaczynam mieć ich dość.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2050 dnia: Grudzień 21, 2016, 07:21:16 am »
po odebraniu okazało się, że prawie cała zawartość idzie do wymiany
Znaczy się, że dotarły uszkodzone czy jak?
PS: tak czy inaczej współczuję....

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2051 dnia: Grudzień 21, 2016, 08:46:46 am »
dotarły uszkodzone i najprawdopodobniej w takim stanie znajdowały się przed zapakowaniem - kartony były w stanie mint.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 08:53:09 am wysłana przez mgnesium »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2052 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:10:40 am »
dotarły uszkodzone i najprawdopodobniej w takim stanie znajdowały się przed zapakowaniem - kartony były w stanie mint.
Cały, nierozerwany karton nie oznacza, że to nie przewoźnik zniszczył przesyłkę. Mogli tym rzucać i poobijać, bez widocznych śladów na samym opakowaniu. Ja w takich wypadkach zawsze piszę protokół, bo to ich wina.
Co innego jak osoba kompletująca i/lub pakująca wkłada komiksy z porysowanymi okładkami, źle sklejonymi grzbietami, itp. To ewidentnie ich wina.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2053 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:37:47 am »
Cały, nierozerwany karton nie oznacza, że to nie przewoźnik zniszczył przesyłkę. Mogli tym rzucać i poobijać, bez widocznych śladów na samym opakowaniu.

nie wiem jak, skoro w środku wszystko było na sztywno.

Ja w takich wypadkach zawsze piszę protokół, bo to ich wina.

w jakich przypadkach - kiedy karton jest cały, a w środku nic nie lata? zresztą nieistotne, bo pracownicy kiosków protokołów nie spisują - pytałem. można tylko nie odebrać przesyłki, jeżeli paczka nosi wyraźne ślady sponiewierania.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2054 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:45:51 am »
Cały, nierozerwany karton nie oznacza, że to nie przewoźnik zniszczył przesyłkę. Mogli tym rzucać i poobijać, bez widocznych śladów na samym opakowaniu.

Jeśli nie ma śladów wbicia rogów kartonu, a ksiażki nie latają luzem to raczej znikome pradopodobieństwo.