Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2190 dnia: Luty 14, 2017, 06:57:43 am »
Cena chyba pojawia się tam po dodaniu do koszyka,  nie pamiętam już ale jest ogólnie drogo.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2191 dnia: Luty 14, 2017, 07:32:31 am »
no wlasnie po dodaniu do koszyka jest 7,99$. ale obawiam sie ze to jest jakis estimate tory potem sie zmienia.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2192 dnia: Luty 14, 2017, 07:54:19 am »
Według FAQ, wysyłka zagraniczna jest przez USPS Priority Mail i kosztuje 14,99 $ za box. Natomiast muszą tam policzyć w ile boxów spakować mogą twoje zamówienie i podadzą rzeczywisty koszt przesyłki. A za niestandardowe formaty (jak np. Artist Edition) doliczą dodatkowo 6,99$.
Co do rozmiaru boxów: "
Generally we can fit about $50-60 worth of books in one Medium Size Flat Rate Box - one DC Absolute or Marvel Omnibus or about 4-5 Trade Paperback/Hardcovers."

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2193 dnia: Luty 14, 2017, 02:11:41 pm »
najlepsze pakowanie jest na IST, amazon i bookdepository - kiepskie pakowanie - ale mozna sie bawic w zwracanie i discounty, barnes i noble - czasem swietne oferty - ale tragedia pakowania - nigdy nie doslzo nic w stanie takim jak trzeba ;/
tak czy siak ceny MVM niestety sa teraz zabojcze wiec pewnie taniej zawsze sie znajdzie w ktoryms z powyzszych

Offline chch

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2194 dnia: Luty 16, 2017, 05:02:54 pm »
Dotarła do mnie paczka z chodnika literackiego. Droga z Krakowa do Warszawy pokonana w 3 dni (zamówienie i płatność w niedzielę, wysłali w pon ok 18:30, we wtorek o 23 dostałem info, że paczka dotarła do RUCHu i rozpoczęła podróż, w czwartek ok 7 rano sms, że czeka na mnie w kiosku).
Dwa Sandmany i książka w miękkiej zapakowane w pudło otwierane od góry jak pudełka od pizzy, zero wypełnienia, pudełko przedziurawione w dwóch miejscach, zawartość latała radośnie obijając się o ścianki.
Cudem nic poważnego się nie stało, jedynie folia w jednym miejscu się rozerwała.
Jeśli ktoś chce zaoszczędzić na kosztach przesyłki (do ruchu mają za darmo) i parę groszy od ceny ogólnej "urwać", jednocześnie jest w nim silne zamiłowanie do hazardu - polecam.
Sam zastanowię się dwa razy, zanim coś tam zamówię.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2195 dnia: Luty 17, 2017, 02:48:31 pm »
Odebrałem paczkę z Mestro.
3 x Ptak czasu, 3 x Smerfy, Asteriks, Saga winlandzka i Y3. 9 komiksów. I 8 zniszczonych. 7 komiksów w A4 zostało na siłę wepchniętych do zbyt małego kartonu, a na nich Y z rozwalonymi rogami. Tylko Saga winlandzka wygląda ok. Ja do takiego kartonu to pakuję jeden komiks. Oni wepchnęli 9. Już napisałem maila.
I teraz boję się o drugą paczki z pakietem Egmontu...

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2196 dnia: Luty 17, 2017, 02:53:56 pm »
Odebrałem paczkę z Mestro.
.....
 9 komiksów. I 8 zniszczonych. .....
I teraz boję się o drugą paczki z pakietem Egmontu...
Teraz to i ja zaczynam się obawiać! W drodze do mnie spore zamówienie w tym duuuuża Druuna więc stres spotęgowany...  :oops:
Pierwsza paka była wzorowa więc liczę na analogiczne podejście - tym bardziej, że prosiłem ponownie o staranne zabezpieczenie albumów.
A Ty Death wspomniałeś o tym w komentarzu do zamówienia?

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2197 dnia: Luty 17, 2017, 02:54:11 pm »
Czyli jednak nie mgnesium jest pierwszy. :smile: Ale te ceny takie dobre były i się skusiłeś. Współczuję. Zwróć te Smerfy i kup te z Biedronki.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2198 dnia: Luty 17, 2017, 03:08:29 pm »
Ja czekam na trzecią paczkę.
Dwie poprzednie ok. Miałem miszmasz w postaci książek i komiksów więc różne rozmiary.
Wymiana u nich jest ok. Jak lekkie zniszczenia to zawsze zejdą z ceny lub dadzą rabat na kolejne zakupy.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2199 dnia: Luty 17, 2017, 03:10:04 pm »
A Ty Death wspomniałeś o tym w komentarzu do zamówienia?
Już dawno nikomu tego nie pisałem, bo zawsze jak biorę do Ruchu, to wszystko jest ok. Wystarczy normalny karton, żeby po prostu albumy się zmieściły i pasuje. A teraz im się chyba skończyły, bo albumy były wciśnięte na siłę do małego. Jak zobaczyłem karton, to już wiedziałem, że może być ostro. Na początku pomyślałem, że może tam jest tylko Y i Saga, bo niemożliwe, żeby jeszcze 7 albumów w formacie A4 było w środku.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 03:17:48 pm wysłana przez Death »

Offline Leyek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2200 dnia: Luty 17, 2017, 03:20:48 pm »
7 komiksów w A4 zostało na siłę wepchniętych do zbyt małego kartonu


Ja w zeszłym tygodniu odbierałem z Mestro 8 czy 9 komiksów A4 i A4+ (w większości Scream), jak zobaczyłem paczkę to myślałem że o połowie pozycji zapomnieli (weszła w przegródkę A w paczkomacie). W środku na alibi ze 2 poduszki powietrzne i jakaś pognieciona gazetka reklamowa, a komiksy w 2 rzędach, z 3 bokami stykającymi się z cienkim kartonem. Jakimś cudem tylko jeden byłby do ew. reklamacji i to raczej wada z drukarni, więc się nie bawiłem. Oczywiście prosiłem o solidne zapakowanie przesyłki.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2201 dnia: Luty 17, 2017, 03:29:41 pm »
Eh szkoda. Rzadko zdarzają mi się kartony na styk. Najbardziej zadowolony z pakowania jestem w Bonito. Sam papier do pakowania w każdej szczelinie. Nic się nie obija.
W Mestro miałem bąbelki, papier i poduszki powietrzne. Około 15 pozycji na paczkę. Kurier Poczta polska.
Niestety ale nigdy nie wiadomo kto pakuje więc pisanie o lepsze pakowanie nic nie daje. Za duży rozrzut z pracownikami. Po łapach trzeba ich lać bo 9 na 8 to już niestety przegięcie :roll:
Oby szybko i bezproblemowo wymienili.
Ale te ceny takie dobre były i się skusiłeś.
Książki do 49%, komiksy do 48%. No nie mów, że oka byś na tym nie zawiesił.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2202 dnia: Luty 17, 2017, 09:58:46 pm »
Słuchajcie, nie rzuciło wam się gdzieś w oczy "LND .Stulecie :1969" Moore'a w ofercie któregoś z jakże licznych sklepów?  Kurczę, chciałbym to po polsku jednak przeczytać...wiem, że to spóźniona decyzja....

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2203 dnia: Luty 17, 2017, 10:27:35 pm »
Oni chyba planują wydanie zbiorcze Stulecia. Warto zaczekać.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2204 dnia: Luty 17, 2017, 10:33:58 pm »
Stary jestem i chory, więc mogę nie doczekać... a poza tym, chcę tylko ten tom.