Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 604589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2205 dnia: Luty 17, 2017, 10:47:42 pm »
Allegro? Ja kupiłem wszystkie trzy tomy za 150zł z przesyłką max rok temu, więc generalnie da się chyba w jakiejś sensownej cenie dostać.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2206 dnia: Luty 17, 2017, 10:49:01 pm »
Wyślij może jeszcze maila do komikslandii bo kiedyś tam widziałem.
Tak to zostaje tylko allegro.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2207 dnia: Luty 17, 2017, 10:59:46 pm »
No tak...dzięki wszystkim za odzew!

Offline eskos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2208 dnia: Luty 18, 2017, 06:46:57 am »
najlepsze pakowanie jest na IST, amazon i bookdepository - kiepskie pakowanie - ale mozna sie bawic w zwracanie i discounty, barnes i noble - czasem swietne oferty - ale tragedia pakowania - nigdy nie doslzo nic w stanie takim jak trzeba ;/
Zgadzam się w 100%. Z drugiej jednak strony mam dzięki temu kilkadziesiąt darmowych komiksów z Bookdepository.com. Kilka lat temu mieli bardzo dobry pre-order i dodatkowo niższe ceny na zagraniczne IP i za byle zagniecenie zwracali pieniądze. Ostatnio zamawiałem Omnibus Conana. Dwa razy mi go przesyłali i za każdym razem nie przyszedł w idealnym stanie więc zwrócili mi pieniądze. Taką mają politykę. Jak za często robiłem reklamacje (rzecz jasna wszystkie uzasadnione) to kolejnych kilka tytułów przyszło do mnie kurierem. Można? Można. Poza tym co jakiś czas przesyłają mi kupon z upustem 10%. Czasami też pojawia się alert o obniżce ceny produktu z listy życzeń. A taka obniżka może sięgać 50-60%. Na dosłownie kilka sztuk więc należy się pospieszyć. Parę razy udało mi się załapać na taką fajną akcję. Generalnie polecam Bookdepository.com pomimo faktu, że to już nie jest ta księgarnia co 10 lat temu ale zawsze jakaś alternatywa pozostaje. Zdarza się też, że pojawiają się jakimś cudem w ich ofercie, komiksy już wyprzedane więc przynajmniej warto monitorować ich ofertę.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2209 dnia: Luty 20, 2017, 05:09:41 pm »
Odebrałem paczkę z Mestro.
3 x Ptak czasu, 3 x Smerfy, Asteriks, Saga winlandzka i Y3. 9 komiksów. I 8 zniszczonych. 7 komiksów w A4 zostało na siłę wepchniętych do zbyt małego kartonu, a na nich Y z rozwalonymi rogami. Tylko Saga winlandzka wygląda ok. Ja do takiego kartonu to pakuję jeden komiks. Oni wepchnęli 9. Już napisałem maila.
I teraz boję się o drugą paczki z pakietem Egmontu...
Odebrałem drugą paczkę i tym razem duże pudło, puste miejsca wyłożone jakimś papierem. I spoko. Na Ruch to wystarczy. Nie można było tak zrobić z pierwszą paczką? :/ A teraz bawią się w wymianę i płacą kurierowi, żeby przyjechał po zniszczone komiksy. Aha, to nie było tak, że drugą mi zapakowali super, bo pierwszą reklamowałem. Oni drugą wysłali zanim odebrali maila z reklamacją. Czyli po prostu losowanie, zależy kto pakuje.

Offline Bogumil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2210 dnia: Luty 21, 2017, 07:42:49 am »
Jeśli ktoś szuka Omnibusa Avengers: the Crossing, to nówka jest tutaj w całkiem dobrej cenie 125 zł z wysyłką.


https://www.amazon.de/gp/offer-listing/0785162038/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2211 dnia: Luty 21, 2017, 08:26:34 am »
Pierwsze odebrane duże zamówienie z Mestro uważam za udane. Do wielkiego pudła włożyli dwa mniejsze pudełka z komiksami, dodatkowo w wielkim pudle wszystkie luki były wypełnione dużymi foliowymi poduszkami, paczkę odebrałem w kiosku ruchu. Dzisiaj czeka na mnie drugie również duże zamówienie z mestro, tym razem skorzystałem z paczkomatów.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2212 dnia: Luty 21, 2017, 12:57:28 pm »
Drugie zamówienie z Mestro w lutym było mniej skrupulatnie zabezpieczone (od pierwszego i tego co Mawer wyżej opisał) - tylko folia z powietrzem wypełniająca wolne przestrzenie (jedna krawędź komiksów wzdłuż samego kartonu!) - ale na szczęście wszystko dotarło bez szwanku! Ufff!
Jak widzę - pakują różnie.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2213 dnia: Luty 21, 2017, 02:38:53 pm »
Ktoś kupował w madbooks? Jakieś komentarze? Dobrze pakują? Zwracają uwagę na komentarze do wysyłki?

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2214 dnia: Luty 21, 2017, 03:40:26 pm »
Ja zamawiałem ze trzy razy.
Pakowanie loteria jak wszędzie. Osobiście średnio jestem zadowolony.
Mają lojalnościówkę jakbyś chciał często u nich zamawiać.
Na próbę dobrze jest zamówić coś żeby wyrobić sobie zdanie.
Ja mam z nimi rozbrat na dłuższy czas niestety.

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2215 dnia: Luty 21, 2017, 05:40:18 pm »
z mestro paczka do mnie przyszla ladnie zapakowana - na pewno nie to co kilka osob pisalo  - wiec loteria.
Za to Chodnik literacki - paczka zaginela - czekam na nowa wersje

Offline wazon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2216 dnia: Luty 22, 2017, 09:22:05 pm »
Mestro - pudło kartonowe, pusta przestrzeń wypelniona papierem i folią. Niestety boys ponieważ nie są zafoliowane wygięły się i trochę odkształciły. Polecam paczkę w ruchu - nie widać obić.

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2217 dnia: Luty 23, 2017, 02:34:30 pm »
Jak wygląda reklamacja na gildii? Gotham Central przyszło mi w takim stanie, ze odechciewa się czytać.

Offline Lauv

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2218 dnia: Luty 23, 2017, 02:36:47 pm »
Właśnie dotarła do mnie paczka z literacka.pl i muszę powiedzieć że mam mieszane uczucia. Przede wszystkim 3 dni czekania na realizacje zamówienia (18.02 sobota złożenie zamówienia, 22.02 środa wysłanie zamówienia). Niestety jeden komiks trzeba reklamować ponieważ ma zniszczoną okładkę, a drugi komiks przyjechał bez folii przez co jest trochę zabrudzony z tyłu. Zaskoczył mnie również fakt że przy zakupie powyżej 500 zł za wysyłkę wciąż trzeba było płacić i żeby była jasność to nie jest zarzut, ani pochwała po prostu ciekawe że nie mają takiej opcji szczególnie że pierwszy raz się spotykam z tak drogim zakupem i płatną przesyłką. Pakowanie natomiast całkiem całkiem spory karton z przykrywą, a z 3 stron komiksy obłożone poduchami z powietrza. Na szczęście strona która była bezpośrednio przy kartonie nie uszkodziła komiksów.


Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2219 dnia: Luty 23, 2017, 02:44:58 pm »
Jak wygląda reklamacja na gildii? Gotham Central przyszło mi w takim stanie, ze odechciewa się czytać.
Zgłaszasz na maila i dalej gładko - ja miałem Thora (MN!) z przesuniętym i skręconym grzbietem - wymienili bez problemu. :)